Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 14

  • 47 157
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 266
Не мисля, че психологическата граница играе голяма роля в случая. Повечето купувачи продават даден(и) имот(и) и с парите купуват друг. Та все им е тая дали цените са 300 или 3000 евро на квадрат.
Тези, които купуват за инвестиция, имат съвсем други граници, които нямат нищо общо с емоционалните нагласи. Там всичко е цифри.
А тези, които купуват с почти 100% кредит, ще останат съвсем малък процент, че да оказват голямо влияние на пазара.

На мястото на papito ако да речем имам 80 к спестявания и не ми стогат само 20 к за мечтаното жилище, бих изтеглила ако трябва и потребителски кредит, от колкото да блея още 5 месеца, защото тогава няма да ми достигат 40 к, а 80-те ми к спестявания, ще са се обезценили с поне 10%.

За мечтаното жилище- да, разбира се, но бихте ли теглили за НЕмчетано жилище с идеята да не изветреят тези 80К...?
"Блеенето" Simple Smile е относително, защото наистина в момента няма избор, т.е и да искаш- нямаш много алтернативи (или поне не се разпространяват),

# 31
  • Мнения: 74

И аз мислех че цената му е около 60 ама не бях гледал цените отдавна и сега като видях на какви преустроени двустайни им търсят 65 хил евро си мисля че на моя може и 70 да му търся в това състояние а ако го освежа евентуално 80-85.
А аз мисля, че това е едно най-точните доказателства защо се вдигат така драстично цените. Аз съм собственик на един имот. Решавам да продавам. Влизам в imot.bg и гледам апартаментите близо до моя тип и квадратура в същия район. Виждам цена 60 хил. евро, но апартамента е по-гаден от моя (поне така излиза на снимките), естествено моя си го оценявам с 5 хил. евро отгоре, защото изглежда по-добре, тук се намесва и емоционалния момент (знам колко и как ми е струвало да го ремонтирам), казвам си, ще му направя един освежителен ремонт и ще го пусна на 80-85 хил. евро. Такаааа. Този след мен, който има в същия район и с подобна квадратура на моята, влиза в imot.bg, вижда моя апартамент и си казва, че неговия е по-хубав от моя и ще може да го пусне с 5 хил евро отгоре, обаче ако си направи един освежителен ремонт, цената ще е по-висока и следващия, и следващия... И в един момент цените са извън всякакви нормални граници, които сме си ги докарали ние. Погледнато малко по-далече от носовете ни е точно така.

# 32
  • Мнения: 481

И аз мислех че цената му е около 60 ама не бях гледал цените отдавна и сега като видях на какви преустроени двустайни им търсят 65 хил евро си мисля че на моя може и 70 да му търся в това състояние а ако го освежа евентуално 80-85.
А аз мисля, че това е едно най-точните доказателства защо се вдигат така драстично цените. Аз съм собственик на един имот. Решавам да продавам. Влизам в imot.bg и гледам апартаментите близо до моя тип и квадратура в същия район. Виждам цена 60 хил. евро, но апартамента е по-гаден от моя (поне така излиза на снимките), естествено моя си го оценявам с 5 хил. евро отгоре, защото изглежда по-добре, тук се намесва и емоционалния момент (знам колко и как ми е струвало да го ремонтирам), казвам си, ще му направя един освежителен ремонт и ще го пусна на 80-85 хил. евро. Такаааа. Този след мен, който има в същия район и с подобна квадратура на моята, влиза в imot.bg, вижда моя апартамент и си казва, че неговия е по-хубав от моя и ще може да го пусне с 5 хил евро отгоре, обаче ако си направи един освежителен ремонт, цената ще е по-висока и следващия, и следващия... И в един момент цените са извън всякакви нормални граници, които сме си ги докарали ние. Погледнато малко по-далече от носовете ни е точно така.

В моя случай, апартамента с който сравнявам моя е с около 15 квадрата по- малък ама са му освежили банята. Иначе пазара навсякъде работи точно както си описала само че в страни като сащ си има регистър където може да се види всеки имот за колко се е продал, колко време е бил на пазара и тн. което помага много ако някой иска да продаде имот със сходни характеристики.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 987
Е хубаво ама не е точно така, те добре се обявяват така, но ако не се купуват цените на реалните сделки регулират щенията на инфантилните собственици. Е, хубаво би било да има и база данни кое как се е продало, явно има защо.

# 34
  • Мнения: 18 592
Преди 2-3 седмици тук в темата се обсъждаше пазара на земеделска земя - още тогава мислех да предложа отделна тема, но днес вече я направих, понеже отново стана дума на друго място.
Ако имате интерес към ЗЗ, заповядайте - https://www.bg-mamma.com/?topic=1430776.new#new

# 35
  • Мнения: 74
Е хубаво ама не е точно така, те добре се обявяват така, но ако не се купуват цените на реалните сделки регулират щенията на инфантилните собственици. Е, хубаво би било да има и база данни кое как се е продало, явно има защо.
Като се влезе в сайт за имоти и когато цените са с тази и около тази, дори да е над стойността на апартамента, който търси е изненадан от високите цени и си казва "ами такъв е пазара" и купува, защото след няколко месеца цената ще е по-висока. А който изчаква да се понижат цените, в повечето случаи губи - губи имот, губи и пари. Общо-взето е един порочен кръг, който пак собствениците си докарваме. Друг е въпроса, че новото строителство държат цени, заради цената на материалите, недостиг на готови имоти на пазара (търсенето повече от предлагането), растящата инфлация, която изобщо не е в синхрон с растящите цени на имоти (изтъкнала съм една от водещите причини) и т.н....

# 36
  • Мнения: 95
Здравейте имате ли някаква информация относно сградата която се строи над Алати ? Благодаря

# 37
  • Мнения: 52
Цените се вдигат и от самите брокери на недвижими имоти. Всяват паника и обясняват колко много, ще се вдига цената и как трябва да купиш имота, които ти предлагат защото ще се продаде веднага.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 5 280
Ми правилно обясняват хората... и на мен не ми харесва, но действително е така.
Еле пък ако излезе нещо наистина хубаво и с изгодна цена - тогава се извиват опашки от по 20 човека на огледите и хората се бутат като за олио кой ще взеле по-напред да огледа за 5 минути и после - газ до офиса да остави капаро. Лично изпитано още преди година.

# 39
  • Мнения: 2 078
Днес ми беше на гости приятелка от Белгия, сутринта са били на сделка - продали са маломерен апартамент в Цветния - по БДС. Преди 3 дни са пуснали сутринта обява в сайт без посредници, наобяд са го продали с 5000 евро отгоре - имало е наддаване и почти са се сбили двама кандидати 😃.

# 40
  • Мнения: 481
Днес ми беше на гости приятелка от Белгия, сутринта са били на сделка - продали са маломерен апартамент в Цветния - по БДС. Преди 3 дни са пуснали сутринта обява в сайт без посредници, наобяд са го продали с 5000 евро отгоре - имало е наддаване и почти са се сбили двама кандидати 😃.

Явно го е пуснала на по- ниска от пазарната цена

# 41
  • Варна
  • Мнения: 987
Не се учудвам. Следя двустайни във Виница по навик, еми средната цена расте с часове. Мина 900 евро преди два дни, а вече е 906. Отделно гледам златото в Тавекс и то пълзи ежедневно, а монетките изчезват. Скоро и водката от пристанището ще изчезне с тия темпове защото си мисля, че е добра инвестиция.

# 42
  • Мнения: 2 078
32 кв. за 52000 евро

# 43
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Boel., достоверна ли е информацията? Апартаментът тухлен ли е?

Последна редакция: ср, 06 апр 2022, 19:16 от Viviana91

# 44
  • Варна
  • Мнения: 5 280
Вече трудно може да ме изненада нещо. Тъкмо попаднах на обява за едностаен до Евксоноград за 54К....

Общи условия

Активация на акаунт