Родени през м. Февруари 2022 - тема 2

  • 18 683
  • 520
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 987
Бих искала и аз среща, но не съм от София. Нищо, момичета съберете се, излезте, ще разказвате после.
За сополчетата, при нас е някакъв ад. Плаче като тръгна да смуча, дърпа се и почти винаги изкарвам по нещо. Даже днес беше ужас с тея сополи. Видимо и е трудно да диша, защото носът и е пълен и съответно трябва да ги извадя, но тя плаче много...чак ми става жал, но като ги извадих и се успокои.

# 76
  • Мнения: 69
Нина, а капеш ли нещо в нослето преди да смучеш? На мен много ми помага стеримар-а, пръскам в двете ноздри и както каза и Яна, малката си киха ако има нещо и сама го изкарва, ако не - понякога изчаквам някоя друга минута и изсмуквам каквото има с обикновено аспираторче.

Аз да се оплача, че все не остава време да пиша. На няколко пъти почвах да пиша и става половин роман...излиза ми някаква работа и оставям всичко.Rolling Eyes
Ние имаме проблем с това пусто оригване и връщане след това...От две седмици вече сме на хомеопатия, но засега, като че ли не виждам разлика. Дори да успея да я оригна след хранене (което ми е като личен малък празник - толкова рядко се случва) след час-два връща и се събужда...Иначе на нашия пръв преглед се разбра, че е наддала само около 700г, педиатърката каза да не се притеснявам и че щом пълни всеки памперс и си изяжда всичко, няма проблем, но аз доста тежко го приех, почнах да будя след това на точно 3 часа да я храня, но имаше моменти, в които просто не успявам да я събудя, или заспива на половината шише...Сега вече просто се опитвам да се водя по нея, но е доста поспалива, изцяло на изцедена кърма е и се чудя дали скоро да не почвам да давам и АМ. Чакам с нетърпение следващата консултация, за да видя дали имаме прогрес, на дължина поне си растем стабилно.
Само да вметна, ако за някой ще е полезно, че след първия преглед, отидохме и на частен педиатър за рефлукса и един страшен обрив по бузите, който тръгна да се разраства по вратлето и по гърдите. Отначало си мислех, по това което виждам из форумите и т.н, че е бебешко акне, но докторката каза че било стафилокова инфекция от родилното Rolling Eyes Изписа ни бактробан маз + хомеопатия, мазах с кремчето няколко дни и изчезнаха пъпчиците Relaxed
..пак стана цял роман...Grinning

# 77
  • Мнения: 2 352
Силно ви препоръчвам да следите влажността в стаята, ако не го правите. Ако е много сух въздух се получава това хъхрене. Оптимално влажността трябва да е 40-60%. Но на нас 40% ни е ниско. Около 50% спим най- добре. Сутрин не ми е запушен носа и гърлото не ми е сухо. Предполагам, че и на детето му е добре, защото спи по- спокойно.

# 78
  • Мнения: 551
И ние сме със запушен нос отново, дори след като излекувахме стафилококите в носа. И съм сигурна, че сега е само от сухия въздух вкъщи ,отопляваме се на парно. Гледам постоянно да проветрявам, слагам мокри кърпи.. но май ще взимам и овлажнител. Може ли да ми препоръчате конкретен модел овлажнител, от който сте доволни?

При мен е нова чуденка. От началото я кърмя и дохранвам с изцедена кърма. Реших да спра с тези шишета и 1 седмица си беше само на кърма, но ядеше буквално през час и мен това ме изнервяше. Сега пак я върнах на стария режим, отново и се дояжда по-често, но поне не мъча себе си. Защото като яде на час тя се лигави много на гърдата, върти се, суче, дърпа.. и мен това ме изнервя. Предпочитам да дам шише и да е доволна. Ще се свържа с консултант по кърмене , защото нз как да процедирам. Дали самата тя не може да изсмуква достатъчно кърма, изморява ли се , не знам. Поне вечер си спи, първа пауза около 4часа, след това по 3 часа две дремки и става вече 8часа сутринта и започва голямото ядене . Ще се радвам да споделите, ако някой е в моята ситуация. На 47 дни е

# 79
  • Мнения: 204
Да, най-добре се свържете с консултант, да погледне дали засуква правилно и дали суче ефективно. Може да не изяжда колкото й е необходимо и затова да търси по-често. Аз се притеснявах за подобно нещо, тъй като моето момче е с къса юздичка на езичето. Оказа се, че си суче, просто е бил в такъв период, да търси по-начесто. Това беше първия месец. Имах дни, в които ми писваше да е на гърда нон стоп, но изцеждането при мен не е опция. Сега вече е на 51 дни и има повече сила да суче, чувам го как гълта непрекъснато, а и след 2 консултации при ЛЛ вече съм спокойна, че наддава добре. Продължавам да го храня на поискване, понякога издържа повече от 3 часа, понякога търси на час и половина - два.
Сега имаме друг проблем. От 2 седмици се засилиха много коликите и тези дни вече виждам как малко след като започне да яде, започва да го свива корема, плаче и се дърпа, и отказва да продължи. Не успява да се наяде, а и се притеснявам да не започне да свързва храненето с болка и съвсем да отказва. Снощи за първи път ми се случи след баня да плаче и да се дърпа, и то от по-пускащата гърда. Наложи се да пусна бял шум и да сменя позата, та се залъга. А по това време уж е най-спокоен и досега не сме имали проблем. Освен това гърдите ми не се изпразват редовно така и се притеснявам и кърмата да не намалее.. Чудя се вече какво да му давам, че да го успокои. Дано да минава по-бързо този период, всички казват, че коликите били най-силни втория месец. Ще видим.

# 80
  • София
  • Мнения: 529
Яна, същото нещо при нас започна около 4 седмици и тази седмица (9та) леко се поуспокоиха нещата. Давам какви ли не капки за колики, но не съм убедена доколко помагат (абоколикен на сутрешните яденета, инфакол на вечерните, отделно прокомбо бейби и някакво турско билково, което ми даде съседка).
За сополките - има, но аз не пипам - само физиологичен разтвор при нужда - тя си ги изкихва сама. Все ми се струва, че като се изтеглят с аспиратор се наранява носа, а и стават повече (може и налудничаво да звучи).
Ние тази седмица бяхме извън София заради априлската ваканция на баткото и моето спящо бебе се повреди нещо. Не само, че не заспива сама, но и не заспива в количка, в люлка, в кола, в нищо. Вчера спа 40 минути сутринта, 30 минути по обяд и 15 минути следобед. Толкоз - няма заспиване. Добре, че поне през нощта спа. С такова облекчение се прибирам вкъщи….дано пак почне да спи, че не си е работа

# 81
  • Мнения: 987
Аз капя само физиологичен разтвор в носът. Много рядко обаче ги изкарва сама. Нейните са едни лепкави и затова трудно ги изкарвам и с аспиратора...имаме си и овлажнител в стаята, но в другите стаи няма и наистина въздуха е сух. Голяма ми е мъка с ваденето както казах вече, но трябва да се махат. Търся електрически, не знам по силно ли ще дърпа, но с този не е много практично, предвид че се дърпа и ваденето отнема бая време.

# 82
  • София
  • Мнения: 529
Аз капя само физиологичен разтвор в носът. Много рядко обаче ги изкарва сама. Нейните са едни лепкави и затова трудно ги изкарвам и с аспиратора...имаме си и овлажнител в стаята, но в другите стаи няма и наистина въздуха е сух. Голяма ми е мъка с ваденето както казах вече, но трябва да се махат. Търся електрически, не знам по силно ли ще дърпа, но с този не е много практично, предвид че се дърпа и ваденето отнема бая време.
Тези с прахосмукачката са супер. Не е толкова силно или страшно колкото звучи. Ползвала съм с баткото като е боледувал и е страхотно облекчение, но без болест не знам дали е ок.

# 83
  • Мнения: 5 563
Този с прахосмукачката за болно дете е препоръчително да се ползва макс 3 пъти на ден, защото дразни лигавицата на носа, уголемява се и дразни. Иначе и аз го ползвам с баткото като е болен. За здрав не съм пробвала..

# 84
  • Мнения: 185
Здравейте момичета, днес бяхме на БГ педиатър и ще напиша някой от нещата които ми каза с цел ако някоя мама е в чуденка като мен.

Кари е на 36 дни и е качила 5см и 1305 гр.

Относно това което мислех че е запушен нас и храчки се оказа че е рефлукс, тя е изцяло на адаптирано мляко което се разгражда по-бавно в организма отколкото кърмата и за това често и се връща в гърлото и като диша прилича на храчки. Лекарката каза че при почти всички бебета има рефлукс при някой по изразен при други по малко. За да се облекчи препоръча след хранене да се държи права около 50 Мин, при бебетата на кърма поне 30мин.
Имах притеснения относно това че като пишка понякога мирише повече и по силно, но и тава е нормално тъй като е на адаптирано мляко. За честото на акане каза че дори и веднъж на два дни е нормално щом е изцяло на изкуствено мляко.
Надявам се да съм била полезна на някоя от вас с този пост.

# 85
  • София
  • Мнения: 923
Аз също пръскам стеримар и дърпам, ако има нещо, защото и моя хубавец често връща след ядене. Той също много трудно се оригва, особено ако заспи докато яде.
Да ви кажа, че изцяло спрях да го кърмя. Той не се хранеше добре докато беше вътре в мен, явно и от вън не мога да го нахраня. Кърмата ми зеленее, не знам дали не е от многото магнезий който изпих по време на бременността, но определено не го засища. Имам достатъчно количество, но явно не само до количеството. Та сега бера ядове с пълните ми гърди. Гледам на 4-5 часа да изцеждам по малко за да ми облекчи. Някоя мама ако знае трик за по-бързо спиране ще се радвам да го сподели.
От както мина само на АМ човека си е спокоен, спи си, яде на 2.5/3 часа, понякога 4. За седмицата му трябва да изпива 120мл, но то пие по 90мл. В началото му беше трудно да се нагоди към шишето, но вече свикна и не се дави.
Вчера за пръв път от 6мес пих кафе, голямо щастие беше 😁.

Последна редакция: пн, 11 апр 2022, 08:05 от elasmen

# 86
  • Мнения: 787
Elasmen, важното е да си спокойна. Много мои познати спряха кърмата си с хапчета. При другия вариант знам, че трябва да цедиш само до облекчение, не повече, за да се подаде импулс към организма, че не е необходима кърма.

Иначе Деа също има рефлукс и се връща мляко в хранопровода, капя само физиологичен разтвор, аспиратор мисля, че не е хубаво да се ползва до 6ти месец. Като е в слинга никога не повръща, само ако я сложа легнала.

Аз да се оплача, закъсахме го със съня и приспиването. Стигнах до там, че я приспивам само в слинг,  и пак понякога плаче ако не заспи до 10 минути. Не знам какво да правя, бих отишла на консултант, но те май препоръчват след 4ти месец, което е след цяла вечност.

Как приспивате вашите бебета и плачат ли, ако не заспят навреме?

# 87
  • Мнения: 987
От миналата седмица започна да не спи през деня. Отдавам го на втория скок в растежа, мъчих се, да не кажа с часове да я приспя, за да спи 10 минути...от миналия ден я оставям в шезлонга, тя си стои, рита си иведин момент заспива. Аз съм малко против да виси постоянно на ръце, особено ако нищо не го налага. Е ако реве ще я взема то е ясно, но докато си стои спокойна, си стои в шезлонга.

# 88
  • Мнения: 204
Аз не смея да изкажа мнение.. Този скок в растежа в 7-8 седмица ни разказа играта. Освен че спря да спи (отидоха на кино всичките интервали на будуване), вече отказва и да яде. 2 пъти се налага да го дохранвам с изцедена кърма от шише, но не искам да го превръщам в практика.. Не знам какво да го правя вече, днес и кръста ме заболя, докато го оставях на дивана, а при него да си стои кротко и да се оглежда въобще не съществува като вариант.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Дими е на 43 дни и от ден-два май точно скока в растежа го тормози. През 1 1/2 - 2 часа е гладен. Може да суче 20 мин и като го махна от гърдата истеричен рев. Направо няма успокояване. Вчерашният следобед беше кошмарен. Ще видим докога ще продължи този период.

Общи условия

Активация на акаунт