Отговори
# 630
  • Мнения: 2 418
Адмирации и от мен!Бъдете здрави и все така полезни:balloon:

# 631
  • Мнения: 6 682
Днес беше един много гаден за мен ден и за да се успокоя поне малко почнах да решавам задачи.......
Върнах се в старите теми до 2013 и се сетих за един много приятен участник Xixibg.... Не е бил активен от 2020г. Някой знае ли защо?
Искрено се надявам да е добре и просто да не му интересно вече тук.....

# 632
  • София
  • Мнения: 18 022
Днес беше един много гаден за мен ден и за да се успокоя поне малко почнах да решавам задачи.......
Върнах се в старите теми до 2013 и се сетих за един много приятен участник Xixibg.... Не е бил активен от 2020г. Някой знае ли защо?
Искрено се надявам да е добре и просто да не му интересно вече тук.....

Преди време пишех е един мат. форум, в който Xixibg редовно се включваше. Сега  прескочих дотам и гледам, че старият му акаунт е неактивен, май после си е правил нов, но  и в него отдавна не е влизал. Ако не се лъжа, Ганис, която също беше много активна във въпросния форум преди, към момента не знам,  май го познаваше. Може тя да сподели, ако знае Simple Smile

# 633
  • Мнения: 12
Детето иска помощ. Аз съм забравила всичко.

# 634
  • Мнения: 918
Детето иска помощ. Аз съм забравила всичко.



# 635
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262

Подточка А.
Дъщеря ми ( 6 клас) получава -6.
Понеже аз съм "боса" не мога да й го потвърдя....

# 636
  • София
  • Мнения: 18 022
Толкова е.

# 637
  • София
  • Мнения: 19 230
И аз получавам -6
Днес решавах задачите от НВО за 7 клас и искам да ви попитам за нещо: необходимо ли е, когато решението е х<4, да се пише непременно (ще го напиша с думи): Х принадлежи на множеството от -безкрайност до 4
Неравенството не е ли достатъчно?

# 638
  • София
  • Мнения: 18 022
И аз получавам -6
Днес решавах задачите от НВО за 7 клас и искам да ви попитам за нещо: необходимо ли е, когато решението е х<4, да се пише непременно (ще го напиша с думи): Х принадлежи на множеството от -безкрайност до 4
Неравенството не е ли достатъчно?
Точно това дискутирах  с една  майка във фейсбук групата след изпита. Неравенството си е е решено, когато е записано  с х<4 или с  интервал, или с графично изображение. И е предостатъчно да се напише после, че едикое си число е или не е решение на неравенството.

# 639
  • Мнения: 60


Може ли помощ за тази задачка?
За 4 клас е.

# 640
  • София
  • Мнения: 19 230
Точно това дискутирах  с една  майка във фейсбук групата след изпита. Неравенството си е е решено, когато е записано  с х<4 или с  интервал, или с графично изображение.
Аз също мисля така, но заради публикувания отговор реших да питам. Там е само с множество.

# 641
  • Мнения: 3 048


Може ли помощ за тази задачка?
За 4 клас е.
Хм, за мен само последната фигура г) е получена от горните.
Например в а) трябва да завъртим вертикално плочките, за да застанат един до друг триъгълниците отгоре, но тогава триъгълниците ще "стоят" на връх, а не на страна.
На б) долното оцветено правоъгълниче трябва да е огледално. На в) горното неоцветено трябва да е огледално.

# 642
  • Мнения: 24 306
Според мен отговорът е в)

# 643
  • Мнения: 5 903
Дали въпросът не е "кой от квадратите Е образуван от..."
Съгласна съм със Солничка.

# 644
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Мисля, че отговорът е в), защото всяко от другите се получава с въртене (а последното и без) на дадените. Някои са завъртяни вертикално (на 90 или 270 градуса), но всички без в) могат да са получени от даденото.

Общи условия

Активация на акаунт