Връщане в офиса след пандемията

  • 5 821
  • 192
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Ние бяхме през цялата пандемия хибридно, макар че аз през по-голямата част от времето си работех от вкъщи. Основната причина да не ми се ходи е, че губя много време в пътуване, понеже работата ми е далече. Колегите ми са чудесни и много си ги харесвам, но тъй като и те доста често не бяха в офиса, за мен се губи смисъла.

Пратиха ни имейл, че от април ни връщат в офиса с 2 дни хоум офис. Ами много са ми в момента 3 дена в офиса, при положение, че върша същата работа от нас. Предполагам, че ще си ходя 1-2 пъти седмично в крайна сметка, и без това никой не ме контролира, единствено им прави впечатление когато месеци наред не се вясна 😁

Но пък ми харесва много да се наглася за работа и да не се мотам по домашни дрехи цял ден. За мен идеалният вариант е хибрид, но с по-малко присъствени дни.

# 31
  • Мнения: 9 524
Вредата от изолацията нагледно.

абсолютно. постепенно ни правят социално неадекватни.
аз съм по-интровертна и лесно бих свикнала. радвам се, че при нас почти нямаше хоум офис. отделно, че при нас много трудно се работи, когато някой липсва физически, а и човек се отпуска вкъщи. мотането цял ден по пижама не ме блазни.
честно да ви кажа не е нормално да получавате паник атаки заради възможността да работите физически с хора. по-скоро върху това работете, ако трябва се допитайте и до специалист.

# 32
  • Мнения: 47 981
Паник атаки нямам, но силна неприязън да. Имах я и преди, но нямах избор. Сега не виждам защо да подскачам от кеф, защити някой си казал така. Който е екстроверт пък, сал на офиса ли разчита за разнообразие???

# 33
  • Мнения: 9 524
просто е - тогава си търсите работа, която ви удовлетворява и отговаря на критериите ви.

# 34
  • Мнения: 47 981
Да, за щастие има такава възможност
Но и настоящия работодател се замисля за настроенията на служителите
Така че варианти има
За щастие не всички мнения са еднакви

# 35
  • Мнения: 128
Ние сме от самото начало на пандемията хоум офис, върнаха ни за 3 месеца всеки ден плътно на работа. През тези 3 месеца всеки те дърпа за нещо странично и ти не можеш да си свършиш текущите задачи. Ще ни върнат и нас в офиса, но честно казано мисля, че фирмите определено трябва да имат или хибриден модел или право на избор на служителя, тъй като го намирам за стресиращо изведнъж да се случи всичко. Определено губиш време и в това да пътуваш, да не може да си свършиш нещо вкъщи в почивките. Да не говорим как болните идват на работа, после и ти си болен и не си продуктивен. Излизахме с колегите през тези години, имахме си корпоративни събирания, всеки от нас има работа в офиса поне 2-3 пъти месечно и там си общуваме. Та честно казано така хем се виждаш с тях и не си губиш социалността, хем имаш повече време за себе си.

# 36
  • Мнения: 29 324
Вредата от изолацията нагледно.

Вярна си е.
Ние не бяхме плътно хоумофис, т.е. ходехме от време навреме присъствено, обаче сега с отпадането на мерките, ни върнаха плътно в офиса. Амииии, гадно ми е. Точно като болна съм. Половината от колегите са ми неприятни още от преди пандемията, едвам ги търпя, че и сме в оупън офис.....

Добре си ми беше да бачкам по пижама...Grin Въпреки че работех повече с поне 2 часа на ден.

# 37
  • Мнения: 1 297
Ние работехме хибридно от години, а с пандемията преминахме изцяло на хоум офис за постоянно. Като отвориха офисите отново те бяха повече за място за срещи, та да имаме все пак възможности за социализация, и не очакват да ходим повече от 2-3 пъти в месеца. Мен това ме устройва перфектно и не мога да си представя да се върна да работя хибридно или пък, недай си боже, изцяло от офис.

Спокойно ми е, организирам си работата и личните ангажименти както ми е удобно и не си губя времето в пътуване по 2 часа на ден. Имам си достатъчно социални контакти извън работата. Не ми липсват и офисните интриги.

Последна редакция: пн, 11 апр 2022, 12:23 от Tessaria

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 012
При нас върнаха офисната работа - засега по желание. На мен ми е много изморително да пътувам по час сутрин и вечер - 2 часа мога да си ги използвам по-пълноценно. Мисля да ходя по един ден седмично ако имам по-малко работа, определено не е опция за натоварените дни. Няма много смисъл и да съм в офиса понеже колегите са си заети и нямат време за кафетаи разговори.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 281
За мен беше огромно щастие да ни оставят да работим от вкъщи. В офиса наистина нямам представа как щях да издържа още няколко години в опън спейса, който обитавахме. Огромни, огромни етажи със стотици хора. Имах съвсем реално притеснение, че в някой  момент ще се наложи да търся друга работа, защото фоновият шум ме съсипваше.
На всичкото отгоре работата ми е такава, че работя по проекти с хора от целия свят, а не с колегите от отдела ми. Та всички сме непрекъснато в някакви телеконферентни срещи, понякога се налага рано да се включиш заради Китай и Корея, понякога - късно заради Щатите. Изобщо, работата ни е такава, че продуктивността на всички скочи до небесата като си останахме по къщите, всички го признават.
Слава богу, оставят ни възможността да продължим така, ако искаме, моят отдел на 100% си оставаме хоум.
Аз среда и компания си имам, имам си и приятелки-колежки, с които си се виждаме и сега, изобщо не ми е необходим офиса, за да си удовлетворявам нуждите от общуване. Сега мога да си разходя сутрин кучето, да съм си у дома, като се прибере ученичката; а ако имам телекоферентен в 7 вечерта, след това само ставам и съм си се прибрала.
Има, разбира се, професии, в които не може така да се работи, но конкретно при нас е много положителна тази промяна.

# 40
  • Мнения: 29 324
Супер е хоумофиса, особено за моята работа, която е 99% на компютъра, обачееее.......мениЖърите тъй са решили! (да се върнем плътно и задължително)

# 41
  • Мнения: 1 135
И при мен са 2 часа пътуване на ден.. просто ми е немислимо как ще свикна с такова нещо, което дори ни ми се струва нормално. Така с пътя и работата са общо 11 часа на ден. Останалото време отмаряш физически и психически. При хоум офиса го няма това, хем си роботиш и вършиш работата, хем не се чувстваш като изтискан лимон и че живееш само за работата.. никакъв смисъл няма.
И според мен трябва да е пожелание на служителите. Има хора, на които явно им харесва, но за други има само минуси..

# 42
  • Мнения: X
Да де, но ако повечето изберат да работят от вкъщи как ще са сигурни, че робът превива гръб над трастиката? 😆 Съвсем ще се обезсмисли плащането на заплата на някои хора на ниво мидъл мениджмънт 😁

# 43
  • Мнения: 29 324
Да, това е основната причина за работата в офис. И понеже имам колеги, които злоупотребяват с хоумофиса, затова връщат всички.

# 44
  • Мнения: 6 992
Нямам абсолютно никакво желание да се връщам в офис - с тия оупън спейсове, постоянно говорят, постоянно шум, постоянно хора наоколо - не, мерси.
Аз също съм интровертна и с куп тревожности, едната социална, няма да изпадна в паника атака, но не ми е приятно да съм сред хора.
Много добре си ми беше тия две години и ако измислят начин да дават парите за ваучери в банкова сметка, хич няма и да стъпя в офиса. Сега ще ходя веднъж в месеца да си взимам ваучерите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт