Синдром на спасителката

  • 10 370
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 771
За някой мухльо всяка има време, ако иска. Само, че всичко е приключило с думи от негова страна, че не може да я понася. Не знаем другата гледна точка.

# 31
  • Мнения: 6 735
Такива проблеми имат момичетата от добри семейства. Били са обичани и обгрижвани и не знаят как да оцеляват.

# 32
  • Мнения: 12 473
Докато не се превърнеш в най-важния си човек, все ще повтарящ уроците.

# 33
  • Мнения: 158
Моето предположение - не ти се е налагало да се бориш в живота си и малко като от саксия. От там идват част от проблемите и съсредоточаването във връзките да пеосъществуват на всяка цена, ако допуснем, че не си имала кофти детство.

Преввод: ако трябваше да съвместяваш ръководен пост и следване, да спиш по 5ч на денонощие и да треперкаш при всяка криза дали ще си на работа, за да си изплатип ипотеката, нямаше да имаш енергия да угаждаш на всеки мухльо. И да ги мислиш толкова тия връзки как ще стане и какво, и как да го направиш.
Всъщност налагало ми се е да се боря с живота, затова и работя от 16-годишна. Мама я съкратиха от работа тогава и останахме 4 човека на 1 заплата. Отделно, както казах, съм видяла доста и през годините след това. 70% от времето с бившия домакинството издържах аз и от моята камбанария си беше борба. Работих каквото има, че да се издържаме и все не стигаха. Жилището, в което съм сега е с ипотека и се старая да помагам и там, освен сметките. И да не бях в него, щях да съм на квартира. Не мисля, че съм расла в саксия като цяло, знам кое колко и какво струва, но да - има хора и с по-тежки обстоятелства покрай себе си. Аз се справям все още и винаги имам време и ресурс за някой, когото съм сметнала за важен.

Королева,
аз също не я знам за съжаление. Не можел да ме понася, да ме гледа в очите, не знаел защо е така. Изпускал се е след като ми сподели нещо, че не е трябвало и че неговите проблеми не са мои проблеми. Лошото е, че вече ми е споделил и аз, знаейки, че имам каквото трябва, го правя приоритет решаването на въпроса му. После ех благодаря, какво щях да правя без теб не знам, и накрая - не те понасям.

# 34
  • София
  • Мнения: 35 143
Малко повече се натискаш да вземеш всичко на плещите си, а не трябва.
Трябва да се научиш на искам, не мога и какво щях да правя без теб. Без злоупотреби, чисто женско глезене.

# 35
  • Мнения: 31 827
Авторке, има нормалните хора се учат от грешките си, ама ти нещо не искаш. Изключително  глупаво поведение.
Каква е тази мания да угаждаш до степен, че да станеш изтривалка, не знам.
Че и да спасяваш.
Ще срещна аз наркоман и ей сега ще седна да се влюба, че и да го спасявам. Да не съм луда.
Определено ти трябва психолог, щом сама не можеш да разбереш елементарните си грешки.
Трябва за себе си да се грижиш. На себе си да угаждаш. Животът си  е твой, живееш го заради себе си, а не заради някой друг.

# 36
  • Мнения: 1 574
Четох до там, че си на 27 и имаш две сериозни връзки с общо 12 години. Тоест си във връзка още от 14, 15 годишна и си прекарала 10 години с един мъж. За мен проблемите ти тръгват от там, а втория път просто си побързала да намериш някой огледален образ на първия. Поживей малко сама, придобий малко самочувствие че можеш да се оправяш и без мъж и по-реална оценка за себе си и ще започнеш да харесваш друг тип мъже.

# 37
  • Мнения: 14 896
Да си гледан в саксия не значи да си Брус Уейн. Както и да си се борил в живота не значи дълго досие и 10 зависимости.
Аз също смятам, че имаш нереални виждания за другите. У вас е имало подкрепа и когато прилагаш този модел навън, всъщност те използват.
Ти просто не си осъзнала, че хората, освен добри и подкрепящи, са и гадняри и използвачи. Докато не го осъзнаеш, ще настъпваш все една и съща мотика.

# 38
  • Мнения: 12 808
Мда, същото щях да напиша, като Горджъс. И аз съм крайно чувствителна, обаче това не ме прави спасителка на хора, които за нищо не стават. Че да не съм им майка! Даже и майката има ограничена роля. Няма общо чувствителността.

Предлагам като начало да си развиеш инстинкт за самосъхранение. Ако видиш пробита лодка, не се качвай, за да й запушваш пробойните. Стой си на брега по-добре, ако не виждаш читава лодка наблизо.

# 39
  • Мнения: 11 378
Има една книга Радикална прошка. Купи си я и я прочети. Ако я осмислиш и намериш отговорите на нещата, които изживяваш ще приключиш с тези терзания.
Защо избираш такива хора няма как да знаем, но един тета терапевт /препоръчвам и да е психолог/ може да ти помогне нещата да се подобрят.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 291
Аз мисля,че ти липсва самочувствие и имаш твърде ниски критерии при избора на мъж.Вдигни летвата.
Не смяташ ли,че заслужаваш свестен мъж,с който се чувстваш обичана,щастлива и спокойна?Да можеш да разчиташ на него,а не да те дърпа надолу.
Стой на страна от мъже със зависимости-наркомани,алкохолици,комарджии...
Подбирай си средата0в какви хора общуваш,с кого излизаш..не допускай всякакви до себе си..
Не се опитвай да спасяваш никого.Ти не си майка Тереза.Не си длъжна да си пропиляваш най-хубавите години.
Гледай мъжът да е стабилен,да е възпитан,да те уважава,да няма зависимости,да не е насилник,да работи.
Хубаво е да сте от еднаква социална среда.Да не е някой пропаднал.
Не позволявай млад,здрав мъж да живее на гърба ти.
Не си длъжна да го издържаш.
И е хубаво ти самата да имаш някакви спестявания.

Свестните мъже не са се свършили.
Ако имаш нужда да обгрижваш някого -вземи си куче.
Но си намери сериозен партньор,който се справя сам и няма нужда от спасителка да го дондурка.

# 41
  • Мнения: 164
Това е мъжът около,когото се чувстваш глупаво ли?

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Отношенията с баща си премисли

Или връзката на майка ти и баща ти

Може би наистина, като малка ти се е струвало, че все го нападат и трябва да го защитиш

...спекулирам си

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 350
Има една книга Радикална прошка. Купи си я и я прочети. Ако я осмислиш и намериш отговорите на нещата, които изживяваш ще приключиш с тези терзания.
Защо избираш такива хора няма как да знаем, но един тета терапевт /препоръчвам и да е психолог/ може да ти помогне нещата да се подобрят.

+ книгите /стари са, не знам дали се продават/- "Жените, които обичат твърде много", "Любовта-какво не знаем за нея", "Има ли щастлива любов".Първите две дават обяснение защо жените се насочват към проблемни партньори, които искат да спасят.
+съвета на Роузи

# 44
  • Мнения: 4 350
Психотерапевт!
Не психолог!
Има един мъж тук в "Специалистите говорят" - Людмил Стефанов.
Много добър специалист, който помага, знам от опит. И ако прочетеш малко отговорите му, ще се увериш, че е точен и разумен човек. Неговата методология е различна от на повечето психотерапевти.
Пожелавам ти успех!
Знам че може да се оправи това поведение! Виждала съм го 🌺

Общи условия

Активация на акаунт