Жени градят кариера - Вашето мнение

  • 7 033
  • 192
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 295
"да бъдат управлявани"... Усмихнах се. Истината е, че наистина успешните хора имат добър баланс личен живот/кариера. Но това е друга тема.  Познавам доста мениджъри, горди с някакви 5 - 6к на месец, които чувстват, че са реализирали потенциала си, защото "управляват хора". И дотук. Нека не приравняваме кариерата с управлението, това звучи малко архаично и ограничено.

# 181
  • Мнения: 1 325
И на мен ми стана смешно това, „да бъдат управлявани“. Все някой трябва да върши и тая работа.

По отношение поста на sylviana - да, така е, старото поколение за по-всеотдайни в работата си. Но пък аз се научих да не скачам винаги, когато изникне нещо допълнително за вършене, че и дори да казвам НЕ.

# 182
  • Мнения: 8 860
"да бъдат управлявани"... Усмихнах се. Истината е, че наистина успешните хора имат добър баланс личен живот/кариера. Но това е друга тема.  Познавам доста мениджъри, горди с някакви 5 - 6к на месец, които чувстват, че са реализирали потенциала си, защото "управляват хора". И дотук. Нека не приравняваме кариерата с управлението, това звучи малко архаично и ограничено.
Мисля, че твърде буквално възприемаш думата управлявам и то в негативен смисъл. Кое не е вярно - че има хора, които предпочитат друг да задава стратегията, друг да взима решенията и отговорността да не пада върху тях? Какво лошо има в това да си свършиш работата без да се нагърбваш с менажирането на процеси, екипи и проекти?
И аз познавам много мениджъри и директори, които имат баланс работа-личен живот, но това е към момента. Повечето са се потрудили доста през годините и това не е ставало само между 9 и 5, понеделник-петък.

# 183
  • Мнения: 295
Да приравнявате професионалното развитие до управлението на хора издава ограничено обкръжение. Това имам предвид.

# 184
  • Мнения: 8 860
Да приравнявате професионалното развитие до управлението на хора издава ограничено обкръжение. Това имам предвид.
Коментирам от гледна точка на моята сфера, където управлението на екипи, процеси и проекти Е част от професионалното развитие Simple Smile Нямам компетенции във фармацията и не знам как стоят нещата там, например.

# 185
  • Мнения: 6 535
Не знам какво развитие е да управляваш екипи, хора и проекти. По-скоро динамиката създава усещане за развитие. В големите корп има процедури и политики за всичко, трейнват по направления и всъщност те вкарват в калъпа, аз това (вече) не го имам за развитие. А като ми пльокнеха по 3 екселски таблици за попълване на глупости, рипортинг демек, и се чувствах най-тъпия човек на света - цифрички и падащи менюта.

# 186
  • Мнения: 3 302
Да приравнявате професионалното развитие до управлението на хора издава ограничено обкръжение. Това имам предвид.

Съгласна съм с този пост, но ако сте фармацевт, разбираемо - лекар съм.
Има вертикално и хоризонтално кариерно развитие. При нас можеш да достигнеш високо кариерно развитие без да е нужно да си мениджър. Освен това след определен период на огромна заетост, който трае десетина години, човек може избере да се съсредоточи върху семейството си и да намали скоростта, тоест, да постигне баланс и да бъде отлично компенсиран (не живея в България).

# 187
  • Мнения: 295
Изкуство, предприемачество, спорт, всяка една професия или умение, което предполага експертно развитие или дава възможност за самостоятелна дейност.... Освен това, не съм съгласна, че счупването от работа е единственият начин. Умереността дава възможност за постоянство, чиито резултати се натрупват във времето.

# 188
  • Мнения: 3 841
Категорично не мисля, че имат равен старт!
В повечето случаи мъжете са по-облагодетелствани.

# 189
  • Мнения: 1 622
Във фирмата, в която работех дълги години, отношението към хората беше супер. Съвсем случайно, след 10г, разбрах, че всички мъже са започвали на по-високи стартови заплати и са взимали по-високи бонуси за еднаква работа с жените. Това, ако не го бях разбрала от първа ръка, нямаше да го повярвам, защото никога не съм усещала никаква дискриминация.
А иначе много зависи какво иска жената, защото каквото и да си говорим, но ако не случи на мъж, има и къща да гледа, и пари да изкарва. Т.е. тя е тази, която ще прави повече компромиси.
Мисля, че в момента видима дискриминация няма, страх ги е HR-ите.

# 190
  • Мнения: 6 538
Ама какво означава "да случи на мъж"
Първо, тоя мъж ти си го избираш и се предполага, че го познаваш достатъчно добре ПРЕДИ да решиш да градиш семейство с него.
Второ, ако се промени по някакви си причини и остане на нея "и къща да гледа, и пари да изкарва", значи може сама и мъж не й трябва. Т.е. разкарва мъжа и си продължава сама, след като така или иначе сама ще си върши всичко.
Ей не се научихте, че с мъжа трябва да ти е по-добре, отколкото сама. С мъж трябва да е лесно. Ако ще е трудно, ще съм сама. Толкоз.

# 191
  • Мнения: 1 622
Maiathebee, e да де, разкарва го и тя става и татко, и майка. Естествено, че може и без него, щото е умна, оправна и можеща, но всичко си има цена. Или ще расте в кариерата и ще плаща за детегледачки 1/3 от заплатата си, или ще прецени да расте ли в кариерата въобще. А иначе ако всички умееха да взимат мъдри решения и да случват и на мъже, и на жени, щяхме да живеем в един  свят, в който само 20% от населението щеше да има партньор/партньорка въобще.

# 192
  • Мнения: X
Тоест, дали е намерила подходящ човек няма значение, по-важно е да има деца, и тъй като така или иначе ако се стреми една майка към кариера мъж не ѝ трябва, няма смисъл да си къса нервите ако с такъв вече разполага?

Правилно ли разбрах?

Общи условия

Активация на акаунт