Аранжиране на маса - 8

  • 70 079
  • 634
  •   1
Отговори
# 75
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Намерих 3 варианта на разположение:


# 76
  • София
  • Мнения: 6 182
Не знам какъв нюанс е млечно жълтото, но ако е подходящо можеш да се насочиш към златисто-искряща маса.

Използвай предимствата на свободната маса - достатъчно много място за декорация, а и за плата с храна.

# 77
  • Мнения: 1 145
Аз вече нямам място за декорация на масата, като сложа всичко с платата храна, каните с вода , бутилка вино и не остава място. И две свещички да е декорацията ми се струва, че пречат.
Петчленно семейство сме и ако има гости се редят големи маси. Едва сбутвам всичко. Освен нещо със салфетките или в самата чиния, иначе избягвам, в центъра на масата не редя дребни предмети. Вече не харесвам откъснати цветя, а само саксии, преди орхидеята стоеше на масата.
Така че възползвай се от мястото, което имаш всичко може да се направи 🙂 Тук много често се показват маси за двама 🙂

В мосю Бриколаж имат много приятни покривки, продават на метър, режат на размер и нямат нужда от поръбващи шевове, не задържат петна. Само последния път ми се свиха след пране, предвиди 15-20%  повече от размерчето, ако решиш да взимаш от там.

# 78
  • БГ
  • Мнения: 351
Deathcrush, моята маса е кръгла с диаметър 1 м  и вече сме само двама птичетата отлетяха. И на мен често ми изглежа празна, но както са ти казали момичетата използвам  мястото  за плата с храната , кана, хляб и т.н и си спестявам ставанията.
Момичета, виждам, че вече сте на коледна вълна, но при нас днес беше толкова слънчево , че не ми се разделя  още с топлата есен. Една маса за 2 -ма и малко натъркаляни тикви от мен, преди да плъзнат из дома елени и гномчета.


# 79
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Deathcrush,
при такава голяма маса, най-вероятно 1,20/1,20, ти препоръчвам аранжировка на ъгъл. Иначе ми се струва, че ще сте много отдалечени и няма да е уютно.
Нещо такова - това ми е от миналата Нова година

# 80
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
аз всъщност мислех да сме един до друг, не на ъгъл.

п.с. по -късно ще снимам въпросната маса, за да  добиете по-добра представа.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Здравейте!
Имам нужда от помощ и реших тук да питам.
Търся съвет за марка сервизи и чаши от ценовия сегмент на Villeroy and Bosh.
Само тях знам от обща култура.

Търся за подарък чаша за кафе за мъж, на който не познавам вкуса и си представям нещо изчистено.

Гледах Villeroy в Айко. Нищо не харесах.
В answear харесах само една чаша.

Може и онлайн да поръчам, стига сайта да е в БГ.

# 82
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте!
Имам нужда от помощ и реших тук да питам.
Търся съвет за марка сервизи и чаши от ценовия сегмент на Villeroy and Bosh.
Само тях знам от обща култура.

Търся за подарък чаша за кафе за мъж, на който не познавам вкуса и си представям нещо изчистено.

Гледах Villeroy в Айко. Нищо не харесах.
В answear харесах само една чаша.

Може и онлайн да поръчам, стига сайта да е в БГ.
Огледай в Инглиш хоум. Имат и няколко офлайн магазина в Сф, по моловете съм ги виждала като физ. магазини. Освен това, което ще ти напиша по-долу, попринцип съм виждала там качествени неща. Ето общ линк към чашите:

https://www.englishhome.bg/chashi/?page=2

Та, единият ти вариант според мен е чаша от боросиликатно стъкло, тези стъклени чаши, които са с прозрачно дъно, например:

https://www.englishhome.bg/kupa-borosilkat-330-ml/

Тази е з анапитки с мляко и висока, тип за лате. Има такива за капучино и такива без дръжка, за еспресо / еспресо доппио или кафе лунго.

Вторият вариант за качествени чаши, е (костен) порцелан. Тук ти препоръчвам Ланкастър, много често ги виждам в България. Ето примерен линк:

http://dims-92.com/AnonymousDisplayVendorProducts?param=4553686f … c3d313b543d42473b

При тях има съвсем изчистени, а има и такива с животни, има коледни комплекти, такива с картини (Густав Климт серия има), същоразни морски - кораби, котви... Със сигурност това не са всички серии, а само тези, които си представям на първо време.

Това относно чаши за топли напитки. Ако те вълнуват други типове чаши, също имам предложения и предпочитания.

# 83
# 84
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Chrissy, много благодаря !

# 85
  • Мнения: 1 112
От нас една скромна маса за Никулден, в крайна сметка се спрях на нестандартната за сезона комбинация жълто/златно/бяло, защото така и не си намирам тъмносини салфетки/покривка, а много ми се искаше.


# 86
  • Бургас
  • Мнения: 2 057
Защо да е нестандартна комбинацията. Съвсем празнично и стилно ми изглежда, с дискретен блясък и не е претрупано... На мен много ми харесва. Ама защо само вилици има?

# 87
  • Мнения: 1 112
Хах,  детето реди салфетките и вилиците, нещо с ножовете не му се доверих и снимах преди да се намеся аз и да донеса храната и ножовете Grinning (големи лъжици не слагам, когато няма супа или нещо, което да предполага използването им, малките ги изнесохме впоследствие с десерта директно)

# 88
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Poppy, Tari, Дечи, Алиса.. поздравявам ви, момичета Hug Винаги много се радвам на снимки в темата Blush

И от мен:



Скрит текст:
wonderland4а by Dimitrana S, auf Flickr

wonderland2а by Dimitrana S, auf Flickr

Тази година нямам конкретни представи и планове нито за делниците, нито за празниците и според настроението (ще) импровизирам.
Пожелавам здраве, уют, хубави емоции и много топлина Hug

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 22:20 от DimS.

# 89
  • Мнения: 1 112
Днес празнуваме рождения ден на баба, така че - плетена покривчица по средата Simple Smile а тези панделки се оказаха най-лесното сгъване, което съм пробвала до момента.

Общи условия

Активация на акаунт