Последната или първата любов

  • 14 224
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
Като прочетох темата и ме връхлетя една ретро песен “Първата любов остава завинаги в сърцето. Времето отлита отминава, но любовта към теб остава.”

Помня си първата любов, всякаш беше вчера.
 Бях тинейджърка , беше ми първия във всичко, както се казва. Бяхме заедно около година и половина. Той ме остави, голям “играч” е бил докато сме били заедно.
Не тая нищо към него. Помня само хубавото. Не го мразя, не го обичам. Поздравяваме се ако се видим, което се случва изключително рядко и това е.
Тази ми любов е вече 10 години. Дали ще е завинаги, никой не знае, само се надяваме Simple Smile)

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 141
Първата любов намерих на 18. Получи се 5 годишна не лоша връзка, която ме научи на много. Най-вече на това какво искам и какво не искам от живота. Беше силно. Усещах как го обичам с всяка една клетка от тялото си. Бях убедена, че ще остарея с него. Но пораснах.
Сега, 10 години по-късно, съм с номер 3 вече 3 години. В началото беше само секс, даже не го харесвах особено. Но за щастие той бе нахален. Неусетно изградихме много силна връзка, основаваща се не само на плътско привличане, а на нещо много повече. И усещам как с времето се засилва. Дано това да ми е последната любов.

# 17
  • София
  • Мнения: 191
Първата любов 17 годишното ми наивно аз. Влюбено и загубено. Той беше голямата ми тръпка от 7ми клас. Е, няколко години по-късно ме забеляза. Имахме много емоционална и пъстра връзка 3 години и половина. Още го чувствам някак близък. Той сега е женен с детенце. Не пропуска повод, за да ми честити. Мил ми е, защото е първата ми любов, но до там
21-27г - Не срещнах любовта, а много проба-грешка и от онова кратко развълнуване от дадена личност и моментно мислене, че съм влюбена.
27г до ден днешен - Втората ми сериозна връзка. Спокоен, надежден, стабилен и редица позитивни качества, които притежава мога да изброя. Емоция и пъстрота  по-скоро липсват, но пък ми дава сигурност и вътрешно спокойствие, а на този етап имам нужда от това.
Едното е красив спомен/силна емоция/, а другото желана реалност /но ми липсва емоцията/

# 18
  • София
  • Мнения: 38 475
На 17 усещането е много силно, на 27 пак е силно, но е по-зряло. Сега, на 47... ще видим.

# 19
  • Мнения: X
Любовта е една. Ако имаме късмет да я срещнем изобщо. Няма първа, няма последна. Останалото са влюбвания. Да не се бъркат  с любов. Влюбванията ни белязват не повече от драскотини по повърхността. Любовта остава под кожата.

Последна редакция: пн, 18 апр 2022, 11:15 от Анонимен

# 20
  • Мнения: 771
От сегашната ми гледна точка, любовта към моя мъж е най-силна. Не смятам, че първата е била осъзната. Дори, че е била любов.

# 21
  • Мнения: 6 552
И аз съм на това мнение, че любовта е една. Няма първа, втора, пета... Има една истинска и то ако имаш късмет да се срещнете и познаете. "Любов, която е свършила, никога не е започвала". Така си ги мисля аз нещата.

# 22
  • Мнения: 650
А представете си, първата ви любов - примерно да е неосъществена, после си имате семейство с друг човек, дете и т.н., но понеже се разделяте, оставате сам/а - бихте ли се върнали към първата си любов?

# 23
  • Мнения: X
Не мога да кажа, че съм имала някаква голяма любов, от този тип дето те сграбчва,  разнебитва и остава да тлее цял живот. На 17 бях влюбена, не знам дали конкретно в човека или  идеята за него, която имах в главата си. Поддържахме приятелски отношения много години след това. След 20 години, се срещнахме да пием кафе, седях и се чудих какво толкова съм видяла в този човек и се радвах, че навремето не отговори на чувствата ми и не е бил такава част от живота ми. Обичам съпруга си, но това е практична, спокойна любов, любов към дома, семейството, децата, няма драми, стихове и танц на лунна светлина. По принцип бях стихийна, романтична и помитаща натура. Отношенията със съпруга ми ме успокоиха и лодката намери спокоен бряг, ако мога така да се изразя.
За последна... не знам, не мисля за това. Сега съм на вълна - да си отгледам децата, пък каквото дойде.

Последна редакция: пн, 18 апр 2022, 15:30 от Анонимен

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 141
А представете си, първата ви любов - примерно да е неосъществена, после си имате семейство с друг човек, дете и т.н., но понеже се разделяте, оставате сам/а - бихте ли се върнали към първата си любов?
За да е неосъществена, значи той не е искал да бъде с мен. Тогава къде точно да се връщам, като не съм била "там"?

При осъществена любов, където сме имали реална връзка и сме се разделили по някакви причини, лично аз не бих се върнала.

# 25
  • София
  • Мнения: 35 088
Малко, като голямата платонична любов на Неве - смяятам е толкова силна и непрежалима, защото не е изживяна.

Аз вярвам в голямата любов, но за разлика от Мая мисля, че е повече от една.

# 26
  • Мнения: 6 115
А представете си, първата ви любов - примерно да е неосъществена, после си имате семейство с друг човек, дете и т.н., но понеже се разделяте, оставате сам/а - бихте ли се върнали към първата си любов?

Не ми е първата, ама имам такава неосъществена любов. Не знам дали бих опитал нещо с нея, надявам се да не ми се налага. Тогава сме били по на 20 и няколко години, сега след толкова години най-малкото сме се променили много и двамата, изобщо не е сигурно дали ще се получи нещо. Хората се променят с годините, какъвто си бил на 23 примерно на 40 може да си съвсем различен, и да гледаш по съвсем друг начин на живота. Но пък някои наистина се преоткриват с младежката си любов на дърти години.
А за да е неосъществена не е задължително единия да не е искал. Най-различни обстоятелства могат да попречат на връзката- примерно разминавания във времето, грешки, инати, разстояния.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 5 141
Всичките тези разминавания не биха се случили при желание и на двете страни.

# 28
  • Мнения: 6 115
Да кажем желание и от двете страни, но по различно време

# 29
  • Варна
  • Мнения: 5 141
Не си го представям поне аз, наистина.
Някой да ме е харесал, пък аз - него - не. Пък после как аз ей така от нищото ще го захаресам? И то ако той вече е във връзка. Абсурд. Обвързаните мъже даже мога да ги погледна с такива очи.

Общи условия

Активация на акаунт