Рак на белия дроб - тема 10

  • 50 281
  • 859
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 791
Няма бабина рецепта за лекуване на стрептокок. Ако този антибиотик не му понася - могат да го сменят с друг. Срещу стрептококите действат множество различни антибиотици, вкл. пеницилини, макролиди, цефалоспорини, хлорохвинолони и други. Това са цели групи с десетки лекарства в тях - все някой ще му понесе.

Не правете глупости. Споделете на лекаря, че се чувства зле от цефтриаксон и помолете да му го сменят. Не е нужно да ходи и той.

# 91
  • Мнения: 149
Всички лекари са наясно със състоянието му и никой не ми каза с какво да го сменя този антибиотик. Сами си представете в каква дилема съм. Ще направя консултация с друг лекар извън тези с които вече говорихме. Лекарите от болницата са на мнение ,че това са странични ефекти от терапии и затова не мислят да сменят лекарството. Другите лекари изобщо не допускат ,че може да са странични ефекти и антибиотик, който беше препоръчан е със същото активно вещество. И аз провеждам лечение с бабини терапии и стискам палци да имат ефект.

# 92
  • Мнения: 178
Mackata наистина е по-добре да се обадиш или да отидеш и да поискаш смяна на антибиотика. По принцип щеше да е най-добре да има антибиограма, за да се знае кой ще подейства и кой няма да помогне в случая. Още незнам, защо задължително не пускат, когато се изследва секрет..
Какви са страничните реакции които има? Много съжашявам, че се намирате в такова положение, но знам че всичко това ще отмине и ще се оправи човека.

# 93
  • Мнения: 149
Лошо му е на стомаха ,няма апетит ,гадене ,задух има  но незнам кое от всички е страничен ефект и кое от пневмонията ,кръвното му е ниско ,уморява се много . Този път най лошото, което ни се случи е че каквото хапне го повръщаше . Имам препоръчан антибиотик, утре ще видим дали няма да викам бърза помощ заради него.  Не мислех да се оплаквам в групата иначе . Но се радвам ,че се включихте ,благодаря много. Отчитам за грешка липсата на образно изследване след лъчетерапия.

# 94
  • Мнения: 103
Mackata, дали е възможно да е алергична реакция към антибиотика и затова организмът така да реагира? Възможно е да се развие алергия по всяко време и възраст. Дано да имате възможност да се консултирате с добри специалисти. Мисля, че добър пулмолог в комбинация с инфекционист трябва да свършат работа. Моят баща също се лекува при Щерев и мога само добри неща да кажа, въпреки че и татко направи доста усложнения и трябваше да се реагира. Последно направи излив в белия дроб и Щерев го чу само на слушалка, най-вероятно е последица от скоро изкаран Ковид.
Пробвайте да направите консултация със специалисти, важно е да се открие причината за това състояние, защото образното изследване показва, че основното заболяване е стабилно. Бактерия също е много вероятен вариант при тези оплаквания. Стискам палци! Дано бързо намерите причината и адекватно лечение!

# 95
  • Мнения: 149
Основното ,което ни притеснява е задуха. Той няма температура, гаденето предполагам не е от пневмонията. Направих консултация в приложението онлайн ,дано ми дадат бърз отговор

# 96
  • Мнения: 103
Това си мислех да Ви предложа - на платформата superdoc може да запишете онлайн консултация със специалист. Хинков прави такива консултации, той е много добър пулмолог. Със сигурност ще може да Ви даде добър съвет в ситуацията. Задухът може да е от много неща - сърце, щитовидна жлеза, нисък хемоглобин. При татко се оказа, че е от вода в белия дроб. Много е важна причината, за да се направи адекватно лечение. Стискам Ви палци!

# 97
  • Мнения: 813
Mackata  в Панагюрище с кой лекар говорите,опитай с Георгиева,тя е мн добър човек и може да обърне повече внимание от Захариев, който все бърза,но наистина е най-добре да се смени антибиотика  не разбрах защо бе го сменят от лекуващия лекар в болницата, в която сте били?

# 98
  • Мнения: 149
Не съм ходила там ,поради простата причина че го изписаха не излекуван не защото нямаше клинична пътека да остане  а поради нежелание от страна на доктора . Почувствал се е обиден защо не сме направили биопсия при него а сме ходили чак до Панагюрище.  И понеже татко е с голяма уста иначе му е казал че в Панагюрище са по специалисти. То всъщност от там ни тръгнаха и проблемите. Както се подобри след този разговор рязко се влоши. Малко съвпадение може би но ме е страх да искам мнение от човека ,който го изпрати в къщи

# 99
  • Мнения: 883
Здравейте , не е много подходящ моментът , виждам , че има непосредствени проблеми за разрешаване , но не мога да пропусна тримесечния отчет . При нас всичко е наред и при този контролен преглед . Онкологът препоръча повече спорт , за да забравим напълно за заболяването . Мъжът ми се поизсили , че кара велосипед всеки ден по 17 км , но наш док -луд немец заключи , че километрите са малко . Успокои ни , че при рецидив признаците се появяват след втората година от имунотерапията . Ние прескочихме този етап .
Кураж на всички !

# 100
  • Мнения: 178
Таня много много се радвам за твоя съпруг и за теб! Напълно подходящ е момента, всички имаме нужда от надежда и добри новини 🤗🤍
Браво и за спорта и за волята, наслаждавайте се на живота напълно заслужено!

# 101
  • Мнения: 149
Здравейте мили хора,някой от вас има ли който да е изпращал информация от диск през приложението healee и ако има дали ще е удобно да ми каже как по точно става това  Disappointed Relieved
На татко му направих консултация с доктор хинков. Той му назначи терапия ,но иска да види диска за да изключи някакви неща ,които чесно казано не разбрах. Иначе съмнението е пневмонит. И след първия прием на лекарството е спал малко повече. Имаме някакъв напредък бих казала.

# 102
  • Мнения: 10 618
Не знам как става през приложението. Поискай от Хинков мейл и му го прати там.
Ето на този линк е описано как става (изпробвала съм го няколко пъти и работи)
https://nedev.net/index.php/ct-mrt-scans/

# 103
  • Мнения: 528
mackata03 аз съм пращала за татко през hyalee снимки от диска. Долу има едно плюсче за прикачване на файлове. Първо отворих диска и направих множество screenshot-ове, след което ги прикачих като снимки.
Дано ти е от помощ

# 104
  • Мнения: 149
Ще изпробвам всичко ,което ме посъветвахте ,благодаря много. Само да кажа  ,че татко вече е по добре . Действат му лекарствата  . Според доктор Тимчева това е вследствие от имунотерапията и може да се наложи по дълго и болнично лечение с кортикостероиди. За лечението на рака след това най вероятно ще се наложи да намалим дозата на лекарството .

Общи условия

Активация на акаунт