Градинарство - моето хоби 30

  • 36 697
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 056
Не знам защо толкова се плашите от метални парапети след като по градините се ползват толкова много метални структури за увивни растения, включително чердаците по които растат лози или телените огради по които се вие какво ли не без никакви поражения.

Бръшлянът всъщност расте доста бързо, над 2м на година, само първите 2-3г е по-бавен докато се развие.

# 16
  • Мнения: 1 823
Пъстролистният бръшлян,който Дриада е купила,нито се увива около нещо, нито са захваща за мазилки по стените.Можр би е хибрид,но изобщо не е инвазивна като стария градински. Засаден в саксия и зимуващ навън за 2,3 години покрива много малко площ

# 17
  • Мнения: 325
Записвам се и аз с едни ароматни момини сълзички
И да се оплача, че човека който коси тревата, подбрал и декоративната, огромна туфа я взел за бурен, а тя е на плочките 😭
Скрит текст:

# 18
  • София/Варна
  • Мнения: 1 428
Момичета да сте купували прилично изглеждащи и здрави кашпи за сандъчета или сандъчета, съответно от къде?
Изръчках всичко в нета и не си намерих. Всичко което харесах беше от 100лв. нагоре. Искам да сложа 6-8 броя по прозорците, но на такава цена, няма как да ги преглътна.

# 19
  • Мнения: 541
Благодаря за съветите относно бръшляна, трябваше малко да почета преди да го купувам, но вече е късно, ще му намеря друго място Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 376
Касия, ще си порасне тревичката пак, още по-хубава. Миналата година една фестука нещо ме ядоса и я орязах нула номер, тази година е тройно по-голяма Grinning
Герундия, смайваш ме с тези цени Flushed керамични сандъчета съм купувала доста по-евтино. Не знам откъде, може би онлайн не си заслужава заради доставката, но бях намерила една българска фирма, продаваха онлайн всякакви градински неща и цените бяха нормални. Ще се опитам да ги намеря пак.

# 21
  • София/Варна
  • Мнения: 1 428
И аз се смаях. Но продължавам усърдно да търся, все ще намеря нещо, което да изглежда прилично и aко е пластмаса да не изгори за един сезон.

Последна редакция: вт, 03 май 2022, 18:28 от Gerundiq

# 22
  • Мнения: 2 482
Здравейте, мъжът ми се е спрял на тези семена за райграс, но се оказа, че нямат наличност. Като го питах какви са плюсовете на точно този сорт, каза, че няма нужда от често поливане и косене и че е подходящ за шарена сянка. Дали има някаква алтернатива, че ни трябва за неделя? В момента половината двор е разкопан, защото полагахме ВиК тръби и монтирахме пречиствателна станция и ще идва багерест, та ще го молим и да заравни двора и тогава мислим да нахвърлим семената. Затова сме на зор Simple Smile

https://totex.net/produkt/%d1%82%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%bd%d0%b0-% … 0%b8%d0%bd%d0%b0/

# 23
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 056
Здравейте, мъжът ми се е спрял на тези семена за райграс, но се оказа, че нямат наличност. Като го питах какви са плюсовете на точно този сорт, каза, че няма нужда от често поливане и косене и че е подходящ за шарена сянка.
Ами това е детелина, просто е по-мъничка.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
На мен ми се стори странно ,че пише ,че е зелена и зимата .Нали детелината не се представя добре тогава ?Явно само райграсът зеленее тогава ,но на снимката изглежда съотношение 50:50 детелина и иглолистни смески.

# 25
  • Мнения: 5 376
Ако зимата е необичайно мека, или си в по-топъл район детелината остава зелена, да.
Най-голямото и предимство за мен е през лятото, когато в най-голямата жега тревата започне да пожълтява, детелината остава зелена. Корените са по-дълбоки и си намират влага.

# 26
  • Мнения: 2 482
За детелината ми попадна случайно един пост в популярна ФБ група. Пишеше, че привлича пчелите Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 5 376
Възможно е, защото цъфти доста обилно. На дребната детелинка цветовете са ниски, и остават под косачката. За кратко цъфти, но ако някой е алергичен вероятно не е добра идея.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Точно заради пчелите прииждащи при цъфтежа  ,свекърва ми я премахна и замени с дихондра .Тя , обаче,  никак не издържа на често ходене върху нея .
 Преди ден направихме тест на поливната система /пръскачките .Наложи се да преместим една ,защото оставаше един малък сух участък .Предстои затревяването и вероятно  скоро ще стартира моята одисея свързана с  косенето на 1 дка тревна площ Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 482
Приемам всякакви предложения в такъв случай какво да посеем. Конфигурацията ни в момента е мъж, дете на 2.5 и още едно на път Grin Нямаме представа колко често ще отскачаме, колко често ще се гази тревата, как и кога ще поливаме и ще косим Smile Усещам, че имаме много неизвестни, а пришпорваме много нещата заради предстощято раждане началото на август. А за всяко нещо, дори и за на пръв поглед елементарно изглеждащото затревяване, трябва да се чете, да се търси информация и да се имат предвид 100 други неща... Може би на първо време ще вземем каквото има, пък после ще го го мислим пак...

Общи условия

Активация на акаунт