Забременели след инвитро тема 51

  • 50 264
  • 767
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 285
На мен са ми останали само 2 хапчеца, но мога да проверя дали го има в аптеката от която си го взимах? Последно купувах миналия месец и бяха добре заредени.

# 136
  • Мнения: 1 592
И аз имам 6 хапчета, но също мога да проверя в аптеката

# 137
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
А имах 2 хапчета, но наскоро изхвърлих всичко. Бих те посъветвала да потърсиш в СоФармаси. Те поддържат на склад. Аз имам 3 опита и при последния успешен го пих до 14-15 седмица. Често липсваше по аптеките, но в СоФармаси винаги е имало. Като цяло там съм си намирала каквото е липсвало по другите аптеки.

# 138
  • Мнения: 2
А имах 2 хапчета, но наскоро изхвърлих всичко. Бих те посъветвала да потърсиш в СоФармаси. Те поддържат на склад. Аз имам 3 опита и при последния успешен го пих до 14-15 седмица. Често липсваше по аптеките, но в СоФармаси винаги е имало. Като цяло там съм си намирала каквото е липсвало по другите аптеки.
За съжаление от около месец вече не се намира никъде и го няма като наличност по складовете. В малкото случаи, в които успявам да намеря се оказва, че опаковка вече е запазена ☹️ Благодаря за съвета, няколко от момичетата тук ще ми дадат своите запаси и се надявам да стигнат докато дойде време да го спирам 😊

# 139
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета. Днес ми е ден зс ембриотрансфер. Сега излезе резултата от прогестерона 40.75 ng/ml. Малко се шашнах, защото на предните трансфери ми беше около 13 bg/ml и докторката каза, че е добре. Вие как мислите за този висок прогестерон? Дали няма да ми изиграе някоя лоша шега тази висока стойност?

# 140
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
А имах 2 хапчета, но наскоро изхвърлих всичко. Бих те посъветвала да потърсиш в СоФармаси. Те поддържат на склад. Аз имам 3 опита и при последния успешен го пих до 14-15 седмица. Често липсваше по аптеките, но в СоФармаси винаги е имало. Като цяло там съм си намирала каквото е липсвало по другите аптеки.
За съжаление от около месец вече не се намира никъде и го няма като наличност по складовете. В малкото случаи, в които успявам да намеря се оказва, че опаковка вече е запазена ☹️ Благодаря за съвета, няколко от момичетата тук ще ми дадат своите запаси и се надявам да стигнат докато дойде време да го спирам 😊
Успех и дано се появи. Знам как се чувстваш. За съжаление лекарствата за бременни и жени в процедури често липсват. Ако знаеш как съм треперила дали ще си намеря Клексан. Вносителят твърди, че внася достатъчно, в аптеките твърдят, че няма. Случвало се е да го извадят и да го скрият пред очите на ММ. Не знам защо се създава изкуствено напрежение с липсата на тези така важни за нас лекарства.

# 141
  • Мнения: 186
Ужасно е това с липсата на лекарства, свързани с ин витро процедурите. Във Фейсбук групата дамите се оплакваха, че няма и Климара. Да не говорим, че и прогестероновите препарати са само под формата на глобули и хапчетата и няма нито един под формата на инжекционен разтвор, а масово се изписва. Та трябва да търсиш по съседните държави - пълен абсурд. Бях се решила да пиша до министерството или Агенцията по лекарствата и вероятно ще го направя. Все пак уж сме европейска държава, пък... 😤 Извинете за лирическото отклонение 😁

# 142
  • Мнения: 1 285
По този повод да попитам, къде в София може да се намери Клексан? Започнах да правя алергична реакция от Фраксипарина и ми казаха да го сменя.

ПП Благодаря на отзовалите се, успях да си намеря Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 юли 2022, 17:34 от Tessaria

# 143
  • Мнения: 72
Здравейте, минавам за отчет - вчера се видя плоден сак и ембрион с пулс, отговарящ на 6+1 г.с. Simple Smile))
Все още ми е трудно да се зарадвам и по-скоро ме е страх (с тромбофилия съм, високи нк клетки)... нямам търпение да избутам лятото някак, макар че притесненията сигурно няма да спрат.

В събота ми предстои пътуване със самолет, но лекарят каза, че не препоръчва такова до 10а седмица. С кола няма проблем, но летене по-скоро не. Не обясни подробно, но аз прочетох в Интернет какви са притесненията при летене и защо някои лекари не го препоръчват. В момента просто не знам какво да правя с това. Има ли дами, обсъждали това с лекаря си или пътували на толкова ранен етап?

Успех на всички до финала!

# 144
  • Мнения: 610
Здравей, Ауей, аз пътувах със самолет ден след ЕТ (за да се прибера вкъщи Simple Smile ).

След това имах още две планирани пътувания със самолет в първите седмици (т.е. 4 полета). Попитах мия доктор, дали одобрява да пътувам и неговият отговор беше, че няма доказани вреди и мога да летя.
След като обмислих добре, обаче, реших да не рискувам и отмених и двете пътувания ... Не съжалявам.

Успех, каквото и да решиш Simple Smile

Здравейте, минавам за отчет - вчера се видя плоден сак и ембрион с пулс, отговарящ на 6+1 г.с. Simple Smile))
Все още ми е трудно да се зарадвам и по-скоро ме е страх (с тромбофилия съм, високи нк клетки)... нямам търпение да избутам лятото някак, макар че притесненията сигурно няма да спрат.

В събота ми предстои пътуване със самолет, но лекарят каза, че не препоръчва такова до 10а седмица. С кола няма проблем, но летене по-скоро не. Не обясни подробно, но аз прочетох в Интернет какви са притесненията при летене и защо някои лекари не го препоръчват. В момента просто не знам какво да правя с това. Има ли дами, обсъждали това с лекаря си или пътували на толкова ранен етап?

Успех на всички до финала!

# 145
  • Мнения: 72
Благодаря много за включването, Aria Mia!

Аз също летях ден след трансфера и това беше съгласувано с него. Тогава притесненията са явно ще се имплантира ли емрбионът или не.. и той беше категоричен, че летенето няма да повлияе на имплантацията.

Обаче на този етап ми каза, че по-добре да се изчака десета седмица, да се "захване стабилно" ембриончето. Иначе нямало проблеми, но между 10 и 34 седмица, като втори триместър бил най-удачен и спокоен. Не уточни какви са рисковете за момента, но предполагам най-вече смяната на налягането.
Аз по принцип съм от "мъжките" момичета .. и понеже се чувствам много добре, с енергия, без болежки, всичко 6... та затова ми е трудно да осъзная, че 1 час полет все пак е риск. Но най-вероятно ще го послушам.

А ситуацията се получи просто защото цялата процедура се измести значително по независещи от нас причини.

# 146
  • Мнения: 128
Здравейте, терминът ми е утре, но на последния преглед вчера ми казаха, че нито бебето е слязло, нито имам разкритие. Днес друг лекар ми каза, че ин витро бебетата често закъснявали. Имате ли такива лични наблюдения? Притеснявам се, защото много бих искала естествено раждане, но в болницата ще изчакат максимум 7 дни. Благодаря

# 147
  • Мнения: 1 592
Не би трябвало ин витро да е причина за закъсняване. По скоро с ин витро термина е най-точен. На мен ми предизвикаха раждане, заради изтичане на води и 0 разкритие, но бях на термина. Не се притеснявай, 7 дни след термин е достатъчно време да тръгне само. Освен това може да си искаш окситоцин и да тръгне естествено. Успех

# 148
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Индивидуално е. Моя позната роди в 40+6, а аз в 37+6. И двете сме инвитро. Аз родих със спешно секцио, но водите ми изтекоха, а бебето все още беше седалищно. Няма правило инвитро бебетата да закъсняват.

# 149
  • Мнения: 59
Здравейте, в 36 седмица съм, иска ми се раждането да е по естествен начин, но разбрах, че сигърно ще ми сложат система с окситоцин, как мога да я избегна. Окситоцинът прилага ли се при секцио.

Общи условия

Активация на акаунт