ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 109

  • 38 041
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 22 473
На мен ми е много трудно с рибата. Не обичам риба, още повече тази, която мирише на риба, хаха.
Ям изключително рядко, сигурно на няколко месеца веднъж.

# 721
  • София
  • Мнения: 11 670
А тези заместители на месото не са ли предимно със соя? Около мен всички лекари са крайно против соята относно щитовидна жлеза, женски хормони и тн. Смятат и че хора без проблеми не трябва да ги приемат, малко соев сос не е проблем. Последният път го обсъждах с АГ-то точно относно сваляне на килограми и ми обясни, че соята наруша хормоналния баланс заради фитоестрогените и не го препоръчва. Чела съм, че за жени в менопауза е добре да ядат соеви проудкти, но не съм задълбавала.

При мен кантарът е всеки ден леко надолу. Трябва да започна да меря и сантиметри да видя има ли разлика.

За месото, аз също не обичам много само телешко месо, моето е и домашно и съвсем си е по-жилаво, но смляно на кайма ми е любимо. Вчера ядох пълнени тиквички с кайма и домат, днес ще съм на кюфте от каймата.

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 11:17 от Niya-

# 722
  • Мнения: 18 737
Това е моя късмет, аз много обичам риба и мога да ям всеки ден. Ама ми е кофти, че не мога да се насиля за яйцата.

# 723
  • Мнения: 856
Здравейте! Преди време ядях по 2 варени яйца за закуска. Засищаха ме за няколко часа. Обядвах най-често пилешка пържола или пилешка супа. Рядко вечерях, но между храненията ядях и малко бадеми и/или кашу. Вредни неща си позволявах само в петък вечерта и в събота и така си поддържах едни и същи килограми години наред, но ходех и доста пеш - поне по 3-5 км всеки ден.
Работата от вкъщи ми промени режима и качих повече от 5 килограма за отрицателно време. Сега имам няколко за сваляне, с които се боря от няколко месеца, като ту свалям, ту пак качвам и като че ли с годините отслабването става все по-трудно.. Няма ли достатъчно движение обаче, ако ще и само таратор да ядеш цял ден, пак няма да отслабнеш.
Тази година на морето мисля да ям само риба и морски дарове (е, и някой и друг сладолед, защото много обичам сладки неща). Миналото лято на морето за 2 седмици бях свалила неусетно 2-3 кг само с ядене на миди и риба и повече ходене пеш. Почти си бях върнала предишната форма, но след няколко месеца вкъщи пак качих кг.. Надявам се и сега да успея да сваля нещо с този режим, но и да успея да задържа резултатите, че вече съм се отчаяла.

# 724
  • Мнения: 18 737
На море наистина се отслабва много лесно. Първо от жегата не ти се яде много, второ - морските продукти помагат. Аз вечерях само миди или риба и имаше резултат.

За мен най-големия успех е, че ограничих бялото вино (позволявам си само в събота). Преди не можех да си представя да седна на морска гледка и с калмари пред мен без чаша студено бяло вино. Сега вече си пия само лимонада или просто вода и отслабването върви много добре.

# 725
  • Мнения: 3 325
А тези заместители на месото не са ли предимно със соя? Около мен всички лекари са крайно против соята относно щитовидна жлеза, женски хормони и тн. Смятат и че хора без проблеми не трябва да ги приемат, малко соев сос не е проблем. Последният път го обсъждах с АГ-то точно относно сваляне на килограми и ми обясни, че соята наруша хормоналния баланс заради фитоестрогените и не го препоръчва. Чела съм, че за жени в менопауза е добре да ядат соеви проудкти, но не съм задълбавала.


Щом лекаря е препоръчал това за вас, слушайте го.

Аз съм си преценила за мен че соята не е враг, най- малкото че е ежедневно в менюто на много азиатци.

П.П. Днес кантара най- накрая показа 69.8.

# 726
  • Мнения: 856
На море наистина се отслабва много лесно. Първо от жегата не ти се яде много, второ - морските продукти помагат. Аз вечерях само миди или риба и имаше резултат.

За мен най-големия успех е, че ограничих бялото вино (позволявам си само в събота). Преди не можех да си представя да седна на морска гледка и с калмари пред мен без чаша студено бяло вино. Сега вече си пия само лимонада или просто вода и отслабването върви много добре.
А аз дори не пия алкохол и пак дебелея. Grinning Карам само на вода, чай и кафе без мляко.
Иначе бих яла риба и миди целогодишно, защото много обичам и от тях отслабвам, но в София къде да намеря прясна морска риба (сафрид, барбун, чернокоп) и миди..
Ако има някой от темата, който в момента е на морето, или ако на някой му предстои да ходи, препоръчвам този режим, защото наистина има ефект. Ако не - яйцата и пилешкото месо също вършат чудесна работа. На мен обаче толкова ми бяха писнали тези яйца, че ми е трудно отново да ги ям всеки ден.

# 727
  • Мнения: 22 473
Аз и пилешко вече ям рядко, блъскано е с какво ли не. На мъжа ми, с проблем с бъбреците също се отразяваше много зле и му докарваше кризи.

# 728
  • Мнения: 856
Аз и пилешко вече ям рядко, блъскано е с какво ли не. На мъжа ми, с проблем с бъбреците също се отразяваше много зле и му докарваше кризи.
Ако човек няма здравословни проблеми, може да го яде, ако е на диета. То вече има ли храна, която да е чиста и да не е наблъскана с какво ли не? Аз например ям само пилешко и свинско месо, но свинското повишава холестерола и изобщо не е подходящо за диети и честа консумация. От пилешкото месо не съм имала никакви проблеми и отклонения в резултатите от кръвните изследвания. По-напред бяха препоръчали телешко месо. Ако Вие обичате, предполагам, че можете да замените пилешкото с телешко.

# 729
  • София
  • Мнения: 11 670
Не е препоръчано само за мен, аз нямам дори проблеми с щитовидната жлеза. Има доста статии по темата, както и за разликата между продуктите на азиатския пазар, които са предимно с ферментирала соя и продуктите, които се изнасят.

Не целя да споря и да казвам в темата кой как да се храни, знам, че ти ядеш такива храни и не съм коментирала, сега се включих защо е възможно и да се напълнява от тях, нещото, което явно се случва при Лъки. Точно вчера гледах едно корейско видео /не беше научно/, в което обясняваха как се е появило соевото мляко след войната, за да качват килограми. Ясно ми е, че днес има далеч по-изчистени продукти с минимални калории и нещата са различни.

Сигурна съм, че има и обратните научни статии, не целя спор. Всеки да си решава, това е хубаво на темата, че тук се храним различно и черпим идеи и вдъхновение една от друга.

# 730
  • Мнения: 18 737
У нас отдавна например не купуваме бяло брашно, а само 100% ръж, мелено на камък май се водеше. Не че нещо меся някога Simple Smile Ползваме го за палачинки и кекс за децата. Иначе аз съм от жените, които не пипват тесто. Ако въртях баници, тутманици и мекички, сигурна съм, че щях да съм с мнооого кг. нагоре.

# 731
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Добро утро!Да дам отчет-гладна не съм, обаче сили нямам.Тази сутрин станах обичайно в 05.00 изпих едно кафе и легнах пак.Станах в 07.00 една идея по-свежа.Днес и утре ще изкарам на кюфтета и яйца, но в неделя ще заредя за закуска и обяд, а вечерта ще е пак телешко и яйца, защото в понеделник подновявам кросфита и ще ми трябват сили.Ще споделям де, защото чудо голямо, че имам преса като нямам сили.

Усмихнат ден!

# 732
  • Мнения: 18 737
Моят напън ще е да тръгна на фитнес. Мисля да взема треньор първия месец да ми припомни какво да правя.

Иначе отслабването ми върви по-лесно колкото повече време минава. Вчера ядох малко, днес си ги сметнах, че са били към 900 калории. Сетих се да си измеря талията. При свалени 6 кг, оттам са изчезнали цели 9 см! На мен там ми е слабото (тоест дебелото Simple Smile място). Сега изглеждам мнооого по-добре отпреди.

# 733
  • Мнения: 22 473
Много съм доволна, минаха първите дни на МЦ и кантара падна надолу, даже под това което бях.
За 13дни съм свалила килограм и половина което е страхотно за мен.
Остават ми 6кг до целта.

Сиска, все се каня да те питам...
Как бе жена ставаш в 5ч и имаш сили и енергия? Аз и със ставане в 6.30ч едва се измъквам от леглото...и това много ми пречи.
Къде да го вкарам този спорт не ми е ясно. Адски преуморена се чувствам и без никаква енергия.

# 734
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Пиша бързо, че мъжа ми ме чака за разходка и нервничи, но форума е важен!
От много години ставам между 04.30 и 05.00, без значение от времето в 05.40 тръгвам към залата, в 06.00 вече загрявам, а като съм първа смяна в 08.00 съм на гишето и работя с усмивка.Работя през седмицата по 6 часа, а през събота и неделя давам две по 12 часа дежурства.Имам големи деца/13 и 16/ т.е. нямам излишни ангажименти към тях, всякакви уреди за улесняване на домакинството имам, единствено готвя за всеки различно и това ми отнема време.Вчеер към 22.00 гледам да съм легнала, ако някой ден много ми се спи като се върна от зала лягам за час, а ако съм първа смяна след работа.Длъжна съм да кажа, че работата ми не изисква физическа сила, работа, дом, зала всичко е на 12 минути.Работата ми е по средата.Просто такова ми е ежедневието и позволява такъв ритъм!
Купих 3 кг. шол и продължавам.Мъжът ми току що каза как задните ми части се "люшкали съблазнително"-може и да не отиде на разходка!

Общи условия

Активация на акаунт