ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 109

  • 38 042
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13
От два дни съм в София и кантара показа 91,8 кг. Тъкмо хванах ритъма и пак нагоре, въобразявам ли си или на морето нещата ми се получават по- лесно, а може и на психическа основа, на морския климат всичко изглежда по - леко, почти не чувствах глад, тук съм като освирепяла. Ще мъча положението седмица две в София и ако няма резултат пак хващам морето. Планът ми беше до края на септември да сваля до 80 кг като до следващото лято ги задържа и 2023 живот и здраве да сваля останалите до 64 кг.
Така като го написах и си го прочетох ми се струва нереалистично, а и малко пресилено.
Говорих с ендокринолог, каза, че ако не мога да овладея апетита може да ми изпише нещо за подтискане, но ще опитам на воля, хапчетата ми се струват крайна мярка. Успех на всички, при мен борбата е за всеки грам, трудно е, гладно е, но като си усетя дрехите широки ми става едно хубаво❤

# 706
  • Мнения: 678
Момичета искам да ви попитам позволено ли е да св хапва пълнозъста филийка хляб с яйце или шунка или пълнозърнест ориз?

Разбира се. Но ако ще го ядеш най-добре на закуска.
Ами на обяд беше:)
Благодаря

Може. Важното е да не е вечер. Вечер най добре е да се яде бяла риба или чисто месо и зеленчуци.
Да,видях че калориите са супер малко за една филийка та затова си позволих.
За вечеря ще бъде печено(част от него де) и салата-домати и краставици,лук червен ,чушка и магданоз(без сирене)
С
Към 16ч хапнах 1 нектарина и малко диня,ама пусто обичам плодове,а и само с обяда не мога да изкарам до вечерята или може би трябва по-стабилно да обядвам,ще го намествам:)

# 707
  • Мнения: 2 601
Щом ендо ти го предлага, пък вземи си хапчета, Желенце Simple Smile За потискане на апетита можеш да приемаш и 1-2 с.л. ябълков оцет дневно, в малко вода. Не се отпускай, ей. Най-трудно е да се преодолее първоначалния период на намален прием на храна. Но иска време и воля.

# 708
  • Мнения: 22 473
Желенце, не се отказвай и не хвърляй толкова усилия на вятъра.
Аз съм от тези, които биха ти казали че 10кг за два месеца няма да свалиш...поне аз никога не съм, но при теб може да е различно.

# 709
  • Мнения: 18 737
При мен след 3 дни стават точно 2 месеца на режим. Много строг по моите критерии, съвсем различно се храня отпреди наистина. Резултата е - точно 5 кг надолу. Но колкото - толкова! Факт е, че работи, това ми стига.

В момента съм с една рокля, която малко ми стои като палатка, но гледам широките дрехи са модерни и си я сложих с кеф.

# 710
  • Мнения: 22 473
B2022, това си е чудесен резултат според мен.

Достигнах до извода, че бавното сваляне далеч не е толлкова лошо. Ама то аз и друг избор нямам де. Simple Smile

Този месец нямах покачване на тегло преди МЦ, което е супер. Е, тези дни съм озверяла от глад, ама това е друг въпрос.
По тази причина днес хапнах пилешко с морков и тиквичка за обяд.

# 711
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Чудех се защо не си виждам поста, а той в друга тема.
Копирам го и тук, ако някой не го е прочел там.

Аз се прекланям пред Винс Жиронда-идея нямате колко дрехи вече ми стават, признавам, че челюстта ме боли нечовешки от дъвкането на телешки шол и врат, но помен от корем и брич няма.
Иска ли някой бързи, здравословни и видими резултати това е- телешко, яйца и масло, и нищо друго!Вода и чисто кафе!
Хем си знам, че на яйца и масло каква форма вадех, но така е!
Усмихнат ден на всички!

# 712
  • Мнения: 25 808
Сиска, то хубаво, но има  хора като мен които им се гади от червени меса. По принцип от месо ми става зле. А от всеки заместител на месото се дебелее... Само на яйца пък ще започна да кукуригам.

# 713
  • Мнения: 7 764
само на яйца ме мъчи вечен глад
по-лесно ми е нищо да не ям

Сис, пусни подробности какво и колко

# 714
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Добро утро!
Разбира се, че не е за всеки, но за лакомията като мен, която обича месо е идеална.Вие ме знаете-крайна съм.След цигарите и алкохола, отказах завинаги и сладкото.Нямам проблем да не ям нещо, но имам голям проблем да си взема и спра.От миналата седмица имам и пълни изследвания+4 хормона на щитовидната жлеза и кортизол.Всичко е идеално, но мога да виня здравето.

Херц, фаст и аз трудно правя яйчен вече, да не дажа, че само веднъж съм го изкарвала цял 5 дена само на яйца и масло, преди едно море през 2018 беше.

Не меря месото, но е около 450-500 изпечено, маслото е около 50 грама и яйцата са 8-9.
Обиколката на бедрото ми е -4 см.На мен долната част ми е проблемна.За мръсни дни забравям, в неделя имаме годишнина и понеже мъжа ми, и едното дете също са диета ще ходим на ресторант да обядваме.Ще си поръчам да речем салата "Цезар с пиле" и има едни хубави панирани картофени кюфтета и това ще е.Едно хранене няма да е както трябва и това ще го правя на всеки 7 ден.Времетраенето на диетата ще зависи кога ще достигна зададените килограми и евентуално това, което искам да видя в огледалото без дрехи.За след това ще мисля как да задържам, но млечните излизат во веки от менюто, въглехидратите, обаче не.Тях ги оставям за закуска или до обяд.Сед това само чист протеин.Както милион пъти съм казвала-Папе е невероятен.Балансиран режим.

Хубав ден, аз тръгвам към залата!

# 715
  • Мнения: 22 473
Сиска,  браво на теб.  Признала съм те че си с невероятна воля.
Аз не мисля че мога и седмица да издържа само на месо и яйца. Особено яйцата.

Днес имах леко покачване от 400гр...ама пусти МЦ трябва днес вече да дойде и е нормално.
Вчера бях като ламя...ами ядох.

До края на месеца силно се надявам за разкарам 2кг и най после да видя 6ца на кантара.

# 716
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Сиска,  браво на теб.  Признала съм те че си с невероятна воля.
Аз не мисля че мога и седмица да издържа само на месо и яйца. Особено яйцата.



Благодаря ти!Волята и постоянството са едни от силните ми страни, ама имам хиляди други слаби!
Тази сутрин в 07.30 мелих кайма-свинско, телешки и пилешки гърди.Вече изядох и 3 кюфтета.Стана уникално!Мъжът ми се смя и каза, че никоя от другарките ми със сходен лайф стайл не се върти толкова много в кухнята и трябвало да ме изключат от групата.
Седмицата от 22.08-28.08 ще я изкарам само на кюфтета от шол, яйца и масло.Тогава ще съм сама у нас.И на 01.09 ще пусна снимки с месец разлика, да видим какво точно ще съм направила.

# 717
  • Мнения: 7 764
много вдъхновяващо звучиш
това лято много салати и плодове ям, а аз от домати качеам
проклчвам един работен проект и ще се погрижа за тия 2-3 кг
ама и ММ трябва да разкарам нанякъде, че тия дини и малини в хладилника.....

# 718
  • Мнения: 3 325
Сиска, то хубаво, но има  хора като мен които им се гади от червени меса. По принцип от месо ми става зле. А от всеки заместител на месото се дебелее... Само на яйца пък ще започна да кукуригам.

Доста от заместителите са с много прилично съотношение на калории и протеин.

# 719
  • Мнения: 18 737
Здравейте и от мен,

Признавам, че яйца изобщо не ям, колкото и да са полезни и хубави за всяка диета Sad Месо ям през няколко дена - не мога всеки ден.

Вчера обядвах гъбена супа, а за вечеря салата от домати,  краставици и маслини, печена риба и диня. (Знам за плодовете вечер, но това са моите прегрешения). Все пак кантара сутринта вече е 67.7. Simple Smile

До работата ми има рибен магазин, в който може да си поръчваш какво ти изпекат за вкъщи. Така ако не ми се готви, взимам готова риба и ми е много лесно.

Общи условия

Активация на акаунт