Отговори
# 15
  • Мнения: 41 463
Равен старт нямат в никакъв случай. Което не значи, че няма шансове за жената, както може да ти докажат с редица примери. Но си е по-трудно и съвсем не е равно - истина си е, не виждам защо се отрича?
И една произтичаща истина - една жена никога не трябва да си зарязва кариерата, понеже има добре печелещ мъж.

Последна редакция: ср, 11 май 2022, 17:19 от Черна станция

# 16
  • Мнения: 526
Така представено :Не. Обаче най-ценното е при Нея-дечицата. Но това пък не означава, че той ще хване топ жена. Той, може би, ще се събере с жена, която също има деца от бивш, освен ако не се захване с 20 и нещо годишна. Та той ще гледа чужди деца евенруално. И обратно-разведената майка с две деца ще има мъж, който също ще е разведен примерно, но тя ще е с собствените си деца. Абе ридителя, който остава с децата след развод, винаги е по-добре. Мъжът в тази ситуация, макар да изглежда с по-добри шансове, ако си няма акъл-все тая е... Зависи кой е виновен за развода.

# 17
  • Мнения: 20 086
Защо ви е равен старт?
Важно е какво търси всеки един от тези двама.
Равният старт, хипотетичен дори, не би дал гаранция за щастие и добър живот на нито един от двамата за в бъдеще.
Моят бивш след раздялата ни, при общо 1 дете, декомпенсира със създаване за нула време на ново семейство и деца.
Аз си изконсумирах свободата и прилично влязох в нова връзка с 1 дете след 1 година с тотално влюбване и скок с дват акрака в неизвестното. Още сме заедно.
Въпрос на гледни точки и начин на живот.

# 18
  • Мнения: 3 768
Много странни отговори има в темата, не съответстват на конкретността на въпроса. "Защо" и "дали" нямат отношение, равнопоставеност между половете следва да има.

# 19
  • Мнения: 41 463
Е, ако гледаме буквално въпроса там се пита "може ли да има", а не "има ли". Ако беше второто - твърдо не. Но ако не приемаме по подразбиране, а гледаме буквално, то може да има равен старт, разбира се. Колко холивудски актриси се развеждат и нищо им няма на старта. Но дали трябва да схващаме въпроса буквално?

# 20
  • Мнения: 3 768
Ами супер буквално е и зададен, и обяснен в първия пост. И да, пита се възможно ли е. Според мен само с намесата на добри адвокати, които да изравнят плюсовете и минусите. При обикновени бг  условия не е възможно, на тая холивудска актриса и бременностите са ѝ се отразили на кариерата вероятно, още повече работа за адвокатите.😁

# 21
  • Мнения: 15 001
По заглавието - не разбрах равен старт в какво?

Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Не е точно така. Жените в общия случай не умират за разведен с деца просто заради това, че е мъж.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Всички предполагате, че децата са при жената. Аз например бих ги оставила при баща им.

# 23
  • Мнения: 2 605
Всички предполагате, че децата са при жената. Аз например бих ги оставила при баща им.
Simple Smile Това съм го чувала като израз. "Отишла си без деца, ще се върнеш без деца".
Е, почти винаги е неприложимо.
Или поне да ги остави на бащата за известно време, да добие представа и той. Ще му спадне малко фасона да търси млади мацки.

# 24
  • Мнения: 41 463
То си е казано, че жената е с деца.

# 25
  • Мнения: 1 841
Не е ясно какво се пита в задачата.Да,индивид с деца,по-трудно създава връзка от такъв без.
Ако на жената толкова и пречат децата,да ги беше оставила при бащата или да настоява на така модерното споделено родителство-част от времето при единия,част при другия.
Във въпроса прозира много обида и неудовлетвореност.

# 26
  • Мнения: 46 572
Не е ясно какво се пита в задачата.Да,индивид с деца,по-трудно създава връзка от такъв без.
Ако на жената толкова и пречат децата,да ги беше оставила при бащата или да настоява на така модерното споделено родителство-част от времето при единия,част при другия.
Във въпроса прозира много обида и неудовлетвореност.
Въпросът по-скоро е за възможността за нова връзка с общо дете. При жена на 40+ и мъж на 40+ разликата е огромна във вероятността тялото им да го позволи.
Относно присъждането на децата на бащата или споделено родителство, личните ми наблюдения са, че 90% от мъжете бягат от тази отговорност. Измислят 1001 причини, че само при майката ще им е по-добре.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Относно присъждането на децата на бащата или споделено родителство, личните ми наблюдения са, че 90% от мъжете бягат от тази отговорност. Измислят 1001 причини, че само при майката ще им е по-добре.
Ма да са гледали от кой раждат.

# 28
  • Мнения: 3 860
Това си го направиха жените! Голям зор да вземат правата и да не дават децата на бащата.
Всички развити държави имат споделено родителство. 2 седмици при единия, 2 седмици при другия. Тук се вадят от 100 кладенеца вода, как ще се мъкнат учебници, ще се развали режим и какво ли не. И накрая, една жена влачи, тегли и си остава самотна.

Моя близка роднина се раздели с мъжа си (без да са в брак) и гледат дете в бебешка възраст 2 на 2 седмици. Имаше роптаене, кризи и какво ли не. 2 години по-късно и двамата са категорични, че това е най-доброто решение, което са взели и детето е доволни и те двамата. Имат 2 седмици в месеца, само за тях.

Тук, като четеш темите е голям зор да не презорим мъжъТ. Като е правил деца, да ги гледа. Ще се научи. Да, ще му е трудно. Няма да иска, но иначе загробваме жените и то с тяхно активно участие.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Да, съгласна съм - жените сами си го правят.

Общи условия

Активация на акаунт