Отговори
  • Мнения: 14
Развод, всичко приключва..
Тя сама четиридесет годишна жена с две деца, още изискващи внимание и грижа. Почти винаги финансово зависима. Трябва да подреди и своя и техния живот в новата реалност !! Все още реално семейна !
Той сам четиридесет годишен мъж, свободен от отговорности по отглеждането и ежедневните грижи за деца и семейство !! Обикновенно с по стабилна и добра работа ( не му се е  налагало да започва наново след две бременнности )
В очите на обществото да си го кажем честно - тя застаряваща,  той в разцвета на силите си  !
Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Тя НЕ може, това е!!!  Какво да си метне децата на някъде и да тръгне да ражда друго на друг ли ???
Може ли според вас да има равен старт след развода, за мъжът и жената  ?

# 1
  • Мнения: 2 000
Зависи от нагласата и интересите  на двете страни.
На мъжете им е по-лесно да си намерят половинка , но не бих казала, че за жената е супер трудно, вече зависи от ангажиментите,  въпреки тях също може да си намери партньор - въпрос на желание и късмет да попадне на подходящия.

# 2
  • Мнения: 11 505
Ако ще си търси мъж, за да му ражда още деца... изцяло сбъркана концепция на "равен старт" ползвате

# 3
# 4
  • Мнения: X

Може ли според вас да има равен старт след развода, за мъжът и жената  ?
ами да, може.

# 5
  • Мнения: 130
Не, не може. Стандартът е двоен, за съжаление.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 200
Може.

Децата не са по презумпция единствена отговорност на майката или бащата, тяхното физическо и емоционално отглеждане е споделено, дори и след развод.

Разбира се, ако за партньор си избрал свестен индивид, а не си си затварял очите, докато градиш семейство с питек някакъв.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 176
Не схващам какво значение има дали "стартът" е равен.
Ако се разведа, ще ми е важно децата да са добре и да се справям с новата реалност.
Колко е добре или зле бившия, как точно ще реши моите лични проблеми? Такива размисли само пречат според мен. Бившият вече не ти е в семейството няма какво да го мислиш.

# 8
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Стартът след развода е както си го направиш. Вторачила си се в бившия ти вече мъж и се дразниш, че веднага ти е намерил заместител. Яд те е, че си пропуснала години в гледането на деца. Но..., каквото такова.
Можеш да си подредиш живота и на 40. Стига да искаш. Като не искаш, няма да стане.

# 9
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Това някакъв конкретен казус ли е или си лафим въздухарски за онеправданите 40-годишни двудецки майки? Защо тя е "почти винаги финансово зависима"? Това не е даденост, поправя се. А двете деца ако толкова й пречат да стартира отново, просто е трябвало да ги хариза на мъжа. Ако си намери нов мъж който пък толкова държи да имат двамата бебе на нейните 40г, то винаги може да осиновят. А и този 40-годишен прясно разведен въобще не е задължително да му е стабилна работата, особено при сегашния климат, нито че веднага ще му се лепне някоя студентка с мераци за бебеправене. Ако премахнеш всички тези измислени дадености, картинката доста се променя. 😐

# 10
  • Мнения: 7 944
Разведох се на 40, също на 40 създадох прекрасна нова връзка и вече 5 години живея щастливо и доволно, нали казват един ден слънцето огрява и кучия ***.
Деца не искам да раждам повече, нито пък ме вълнува колко бившият ми мъж е щастлив в новия си брак. О, излъгах - много ме вълнува - пожелавам му да е щастлив и все така да продължи да живее на другия край на България.
Нека той си мисли, че ме е "наказал" като остави "ремаркетата" при мен без никаква съпротива, аз друго и не исках.
Не се чувствам второ качество с две деца - напротив - те са ми гордостта.
Ако някой не иска да ме "вземе" с тях - чао.
Ако на някого му пречат бръчките ми - чао, да си търси агнешко.
Не ти разбирам много въпроса, но понеже точно на 40 минах през това, реших да пиша.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 200
Авторке, зациклила си яко в миналото, то, всъщност за теб не е минало.
Нямаш прошка в съзнанието си, имаш нагнетена обида, не си получила признание, не те е молил, не се е извинявал, останал е ненаказан!
Пусни го, приключи с тая работа веднъж завинаги, никога няма да получиш това, което мислиш, че заслужаваш.

Създавайки тези две деца би следвало да си наясно, чи нищо вече няма да е същото, без значение в брак, разведена, вдовица. Това са лични избори и ти си ги взела на времето.

Не можеш да го принудиш да бъде баща, не можеш да го накараш да бъде нещастен, не можеш да го накараш да бъде сам. То, всъщност може да е много щастлив.
 Бъди и ти, спри се. Тези чувства и емоции тровят теб, не него.

# 12
  • Мнения: 3 751
Хаха, чудесен въпрос.
Може, при добри адвокати.😂

# 13
  • Мнения: 7 409
Ами примитивно ми е такова сравнение с бившия мъж и търсене на оправдание за недобра реализация. На който му тежат децата да не ги е създавал. И детето си отгледах, и в работата успях, и се радвам на бившия ми мъж, че е добре и той.

# 14
  • Мнения: 46 558
Дори хората от един пол имат различен старт.
Също и не е задължително новата връзка да е с общи деца. Повечето на 40-50 не искат повече.

П.П. Безотговорен мъж, който е лентяйствал и свикнал да избягва отговорности, няма кой знае какви шансове. Така че това по-скоро го брой към минусите при старта.

# 15
  • Мнения: 41 323
Равен старт нямат в никакъв случай. Което не значи, че няма шансове за жената, както може да ти докажат с редица примери. Но си е по-трудно и съвсем не е равно - истина си е, не виждам защо се отрича?
И една произтичаща истина - една жена никога не трябва да си зарязва кариерата, понеже има добре печелещ мъж.

Последна редакция: ср, 11 май 2022, 17:19 от Черна станция

# 16
  • Мнения: 526
Така представено :Не. Обаче най-ценното е при Нея-дечицата. Но това пък не означава, че той ще хване топ жена. Той, може би, ще се събере с жена, която също има деца от бивш, освен ако не се захване с 20 и нещо годишна. Та той ще гледа чужди деца евенруално. И обратно-разведената майка с две деца ще има мъж, който също ще е разведен примерно, но тя ще е с собствените си деца. Абе ридителя, който остава с децата след развод, винаги е по-добре. Мъжът в тази ситуация, макар да изглежда с по-добри шансове, ако си няма акъл-все тая е... Зависи кой е виновен за развода.

# 17
  • Мнения: 20 023
Защо ви е равен старт?
Важно е какво търси всеки един от тези двама.
Равният старт, хипотетичен дори, не би дал гаранция за щастие и добър живот на нито един от двамата за в бъдеще.
Моят бивш след раздялата ни, при общо 1 дете, декомпенсира със създаване за нула време на ново семейство и деца.
Аз си изконсумирах свободата и прилично влязох в нова връзка с 1 дете след 1 година с тотално влюбване и скок с дват акрака в неизвестното. Още сме заедно.
Въпрос на гледни точки и начин на живот.

# 18
  • Мнения: 3 751
Много странни отговори има в темата, не съответстват на конкретността на въпроса. "Защо" и "дали" нямат отношение, равнопоставеност между половете следва да има.

# 19
  • Мнения: 41 323
Е, ако гледаме буквално въпроса там се пита "може ли да има", а не "има ли". Ако беше второто - твърдо не. Но ако не приемаме по подразбиране, а гледаме буквално, то може да има равен старт, разбира се. Колко холивудски актриси се развеждат и нищо им няма на старта. Но дали трябва да схващаме въпроса буквално?

# 20
  • Мнения: 3 751
Ами супер буквално е и зададен, и обяснен в първия пост. И да, пита се възможно ли е. Според мен само с намесата на добри адвокати, които да изравнят плюсовете и минусите. При обикновени бг  условия не е възможно, на тая холивудска актриса и бременностите са ѝ се отразили на кариерата вероятно, още повече работа за адвокатите.😁

# 21
  • Мнения: 14 942
По заглавието - не разбрах равен старт в какво?

Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Не е точно така. Жените в общия случай не умират за разведен с деца просто заради това, че е мъж.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Всички предполагате, че децата са при жената. Аз например бих ги оставила при баща им.

# 23
  • Мнения: 2 593
Всички предполагате, че децата са при жената. Аз например бих ги оставила при баща им.
Simple Smile Това съм го чувала като израз. "Отишла си без деца, ще се върнеш без деца".
Е, почти винаги е неприложимо.
Или поне да ги остави на бащата за известно време, да добие представа и той. Ще му спадне малко фасона да търси млади мацки.

# 24
  • Мнения: 41 323
То си е казано, че жената е с деца.

# 25
  • Мнения: 1 834
Не е ясно какво се пита в задачата.Да,индивид с деца,по-трудно създава връзка от такъв без.
Ако на жената толкова и пречат децата,да ги беше оставила при бащата или да настоява на така модерното споделено родителство-част от времето при единия,част при другия.
Във въпроса прозира много обида и неудовлетвореност.

# 26
  • Мнения: 46 558
Не е ясно какво се пита в задачата.Да,индивид с деца,по-трудно създава връзка от такъв без.
Ако на жената толкова и пречат децата,да ги беше оставила при бащата или да настоява на така модерното споделено родителство-част от времето при единия,част при другия.
Във въпроса прозира много обида и неудовлетвореност.
Въпросът по-скоро е за възможността за нова връзка с общо дете. При жена на 40+ и мъж на 40+ разликата е огромна във вероятността тялото им да го позволи.
Относно присъждането на децата на бащата или споделено родителство, личните ми наблюдения са, че 90% от мъжете бягат от тази отговорност. Измислят 1001 причини, че само при майката ще им е по-добре.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Относно присъждането на децата на бащата или споделено родителство, личните ми наблюдения са, че 90% от мъжете бягат от тази отговорност. Измислят 1001 причини, че само при майката ще им е по-добре.
Ма да са гледали от кой раждат.

# 28
  • Мнения: 3 848
Това си го направиха жените! Голям зор да вземат правата и да не дават децата на бащата.
Всички развити държави имат споделено родителство. 2 седмици при единия, 2 седмици при другия. Тук се вадят от 100 кладенеца вода, как ще се мъкнат учебници, ще се развали режим и какво ли не. И накрая, една жена влачи, тегли и си остава самотна.

Моя близка роднина се раздели с мъжа си (без да са в брак) и гледат дете в бебешка възраст 2 на 2 седмици. Имаше роптаене, кризи и какво ли не. 2 години по-късно и двамата са категорични, че това е най-доброто решение, което са взели и детето е доволни и те двамата. Имат 2 седмици в месеца, само за тях.

Тук, като четеш темите е голям зор да не презорим мъжъТ. Като е правил деца, да ги гледа. Ще се научи. Да, ще му е трудно. Няма да иска, но иначе загробваме жените и то с тяхно активно участие.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Да, съгласна съм - жените сами си го правят.

# 30
  • Мнения: 46 558
По-скоро това идва от миналото, в което се вярваше, че жените гледат децата, това не е отговорност на мъжа. Определено има напредък, благодарение на новото време, но имаме още работа, докато го преодолеем.

Относно присъждането на децата на бащата или споделено родителство, личните ми наблюдения са, че 90% от мъжете бягат от тази отговорност. Измислят 1001 причини, че само при майката ще им е по-добре.
Ма да са гледали от кой раждат.
Понякога различнията излизат с времето. Затова е и раздялата.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
НСЧ - който е отговорен пак ще си е отговорен.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 200
Различията следва да са в двойката, не към детето.

# 33
  • Мнения: 7 944
Аз имам споделено родителство, описано в споразумението за развода. Тази година се е възползвал от правото си за точно 3 денонощия, както и много други мъже, които първо се бият в гърдите, а после изоставят децата си. Да, последиците от грешния избор на мъж ще си ги нося - за съжаление потърпевши са децата при жив баща да са като сирачета и аз с нищо не мога да променя нещата.

# 34
  • Мнения: X
Ограниченията си ги поставяш в главата си. На много жени кариерата хич не им е важна и като стане някой катаклизъм като развод - леле, нямам професия. Казвам го като пряк свидетел на майка си.

Дали разводът е лесен за мъжете - не мисля. Продължиш ли напред искрено, нещата ще се подобрят.

# 35
  • Мнения: 1 015
Много си ми е точно! Децата са на 12-13 години.Имам си връзка,човека и той има деца студенти.Още малко и ще заживеем вторият живот,не ме вълнува персоната и живота на бившият-той загуби!Аз си имам другарчета в лицето на децата,имам си и житейски другар, бившият е сам като куче,ама му е от акъла!Не става въпрос за равен старт,става дума имаш ли любов да дадеш,имаш ли вяра в хората и в любовта?Има и живот след развода, въпрос на късмет.

# 36
  • Мнения: 14
Много интересно ми беше да прочета толкова различни мнения, с малки изключения повечето съвпадат с това което мисля и аз. Нито за секунда не съм си и помисляла че мога да продължа живота без децата  🙂 винаги съм се грижила да са добре и докато дишам пак ще е така !! Реално аз съм все още семейна (само дето единия член го няма 😄) което ще е така поне докато хлапетата са наоколо! Имах спор с мои близки по темата скоро и исках да видя още мнения по въпроса, благодаря ви.
Що се отнася до нови деца в новата връзка, точно там смятам че мъжът е облагодетелстван. Реално той по лесно би се сдобил с по-млада съпруга, която би родила дете от него ! Докато една жена на 40 все още отглеждаща своето или своите деца, трудно би се съгласила тепърва да роди наново.. не че е задължително

# 37
  • Мнения: 14 942
Да го кажа така - аз съм на 35, торст съм по-млада от бившия ти съпруг; не съм омъжена и нямам деца; и все пак не бих се хванала с такъв като него. На първо място - за мен ти и децата ви сте усложнение и похарчени пари и време, които са можели да идат за мен и наши деца; на второ място - този мъж щом някоя вече не го иска, защо аз да се минавам да го взимам, че и с деца; на трето място - шансът да иска дете и с мен е минимален, защото вече си има с теб.
Дали още му е по-лесно на бившия ти?

# 38
  • Мнения: 313
Да го кажа така - аз съм на 35, торст съм по-млада от бившия ти съпруг; не съм омъжена и нямам деца; и все пак не бих се хванала с такъв като него. На първо място - за мен ти и децата ви сте усложнение и похарчени пари и време, които са можели да идат за мен и наши деца; на второ място - този мъж щом някоя вече не го иска, защо аз да се минавам да го взимам, че и с деца; на трето място - шансът да иска дете и с мен е минимален, защото вече си има с теб.
Дали още му е по-лесно на бившия ти?

Всичко много хубаво, но как вече похарчените пари и време са могли да са за теб, като се срещате сега.
Пари и време мъжете без деца могат да харчат за куп други щуротии, след които дори грам полезен опит няма да им остане.

А мъж на 40+ без деца би ли взела и няма ли да си чудиш защо пък никоя досега не го е взимала?

# 39
  • Мнения: 14 942
Няма какво да се чудя - без да питам съм чула достатъчно версии на историята за нещастната любов, дето изоставила лирическия герой преди 10-15-20 години и той влязъл във въртележка от неуспешни кратки връзки и може би аз съм Жената.
Говоря за парите и времето, докато е с мен, очевидно. А за 'другите разходи' при ергените не ми се подхваща за енти път коментар.

# 40
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Няма какво да се чудя - без да питам съм чула достатъчно версии на историята за нещастната любов, дето изоставила лирическия герой преди 10-15-20 години и той влязъл във въртележка от неуспешни кратки връзки и може би аз съм Жената.
Говоря за парите и времето, докато е с мен, очевидно. А за 'другите разходи' при ергените не ми се подхваща за енти път коментар.

Дъртите ергени са скръндзави по мои наблюдения. Те и затова вероятно са дърти ергени.     Smile

# 41
  • Мнения: 14 942
Не само. Има и бедни, грозни, с малък инструмент, отнесени и/или просто глупави. И, поентвам, има и такива, които Не Искат Връзка.

# 42
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Развод, всичко приключва..
Тя сама четиридесет годишна жена с две деца, още изискващи внимание и грижа. Почти винаги финансово зависима. Трябва да подреди и своя и техния живот в новата реалност !! Все още реално семейна !
Той сам четиридесет годишен мъж, свободен от отговорности по отглеждането и ежедневните грижи за деца и семейство !! Обикновенно с по стабилна и добра работа ( не му се е  налагало да започва наново след две бременнности )
В очите на обществото да си го кажем честно - тя застаряваща,  той в разцвета на силите си  !
Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Тя НЕ може, това е!!!  Какво да си метне децата на някъде и да тръгне да ражда друго на друг ли ???
Може ли според вас да има равен старт след развода, за мъжът и жената  ?
Га яди кифтетата не ти миришеха, а?

Много интересно ми беше да прочета толкова различни мнения, с малки изключения повечето съвпадат с това което мисля и аз. Нито за секунда не съм си и помисляла че мога да продължа живота без децата  🙂 винаги съм се грижила да са добре и докато дишам пак ще е така !! Реално аз съм все още семейна (само дето единия член го няма 😄) което ще е така поне докато хлапетата са наоколо! Имах спор с мои близки по темата скоро и исках да видя още мнения по въпроса, благодаря ви.
Що се отнася до нови деца в новата връзка, точно там смятам че мъжът е облагодетелстван. Реално той по лесно би се сдобил с по-млада съпруга, която би родила дете от него ! Докато една жена на 40 все още отглеждаща своето или своите деца, трудно би се съгласила тепърва да роди наново.. не че е задължително
Абе я си кажи направо че "спонсора" (мъжа ти) избяга и се чудиш какво да правиш без пари!

ПП. - Всеки заслужава втори шанс!

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 02:53 от emokey

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Магдалена, в какво точно е проблемът и какво точно искаш? Просто ти е гадно и се чувстваш прецакана? Изглежда ти, че той е продължил напред и това те ядосва? Яд те е, че трябва ти да се справяш с всичко, макар че обичаш детето, а той е свободна птичка? Искаш съдбата да го накаже него? Искаш нов мъж и нова връзка? Искаш нова връзка, защото не искаш да си сама или да натриеш носа на бившия?
Искаш разрешение или потвърждение, че се чувстваш объркана и животът не е честен спрямо жените и спрямо мъжете?

# 44
  • Мнения: 12 473
То всички в живота сме с различен старт, пълна глупост е да се сравняваш с когото и да било.
Развитието си го определяме само ние.
Успешни и щастливи примери след 40 и с деца има достатъчно.

# 45
  • София
  • Мнения: 12 357
Равен старт за какво? Разведена на 40 не бих и помисляла да раждам още деца и да се женя все едно съм на 20. Ако някой брои за облагодетелстван мъж, който няма да гледа предишните си деца, но ще създаде нови, които също няма да гледа... Не бих завиждала на подобно нещо.
И ако говорим за връзки също не разбирам дали непременно от една неуспешна връзка човек трябва да се забие директно в друга, за да се брои успял.
Та аз виждам старта равен. Ако и двамата са нормални идеално, ще си делят грижите по децата. Ако мъжът не е нормален баща, то жената така се е отървала, че трябва да изкара следващите 40 години в празненства, не в съревнования с отпадък, който не изпитва любов към децата си, нито чувство за отговорност към тях. Такива, за жалост, има много.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Не разбирам защо трябва да има нови деца и при разведения мъж и при разведената жена, особено на 40+.
Ако е и добър баща не виждам причина да бъде освободен от ежедневни грижи за децата.
Ако имаме отговорен родител от мъжки пол, спокойно можем да му доверим собствените му деца за повече от 4 дни месечно, като да остане в ежедневието им.
Старта след раздяла е точно такъв, какъвто сме си го направили.

# 47
  • Мнения: 2 000
Не  езадължително, но понякога ти се иска с новата половинка да имате общо дете.

# 48
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Развод, всичко приключва..
Тя сама четиридесет годишна жена с две деца, още изискващи внимание и грижа. Почти винаги финансово зависима. Трябва да подреди и своя и техния живот в новата реалност !! Все още реално семейна !
Той сам четиридесет годишен мъж, свободен от отговорности по отглеждането и ежедневните грижи за деца и семейство !! Обикновенно с по стабилна и добра работа ( не му се е  налагало да започва наново след две бременнности )
В очите на обществото да си го кажем честно - тя застаряваща,  той в разцвета на силите си  !
Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Тя НЕ може, това е!!!  Какво да си метне децата на някъде и да тръгне да ражда друго на друг ли ???
Може ли според вас да има равен старт след развода, за мъжът и жената  ?
Равен старт в какво? Някакво състезание между бивши ли си устройвате, а и защо? И двамата имат шанс за щастлива връзка нататък,  стига да си намерят подходящ ЗА ТЯХ партньор,  не се сещам защо да се сравняват.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 414
Ама какъв равен старт?
Те дори новородените не са с равен старт, какво да говорим за 40-годишни хора.
Ако искаш да се състезаваш с бъдещия ти бивш кой ще създаде първи ново семейство с по-млад партньор и ще си има бебенца - най-вероятно ще загубиш. Но на мен чак ми е странно, че това искаш.
Споменаваш и две майчинства, от който започваш отначало. Кое? Въобще много стартове, но като че ли най-много те притеснява, че ще те изпревари с нова връзка, не че живота му - кариерно и финансово е по-добре постлан от твоя.

# 50
  • Мнения: 14
Развод, всичко приключва..
Тя сама четиридесет годишна жена с две деца, още изискващи внимание и грижа. Почти винаги финансово зависима. Трябва да подреди и своя и техния живот в новата реалност !! Все още реално семейна !
Той сам четиридесет годишен мъж, свободен от отговорности по отглеждането и ежедневните грижи за деца и семейство !! Обикновенно с по стабилна и добра работа ( не му се е  налагало да започва наново след две бременнности )
В очите на обществото да си го кажем честно - тя застаряваща,  той в разцвета на силите си  !
Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Тя НЕ може, това е!!!  Какво да си метне децата на някъде и да тръгне да ражда друго на друг ли ???
Може ли според вас да има равен старт след развода, за мъжът и жената  ?
Га яди кифтетата не ти миришеха, а?

Много интересно ми беше да прочета толкова различни мнения, с малки изключения повечето съвпадат с това което мисля и аз. Нито за секунда не съм си и помисляла че мога да продължа живота без децата  🙂 винаги съм се грижила да са добре и докато дишам пак ще е така !! Реално аз съм все още семейна (само дето единия член го няма 😄) което ще е така поне докато хлапетата са наоколо! Имах спор с мои близки по темата скоро и исках да видя още мнения по въпроса, благодаря ви.
Що се отнася до нови деца в новата връзка, точно там смятам че мъжът е облагодетелстван. Реално той по лесно би се сдобил с по-млада съпруга, която би родила дете от него ! Докато една жена на 40 все още отглеждаща своето или своите деца, трудно би се съгласила тепърва да роди наново.. не че е задължително
Абе я си кажи направо че "спонсора" (мъжа ти) избяга и се чудиш какво да правиш без пари!

ПП. - Всеки заслужава втори шанс!


😄😄 Тотално грешиш !!! Нищо общо, поне ме разсмя 😀

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Не разбирам защо трябва да има нови деца и при разведения мъж и при разведената жена, особено на 40+.
Ако е и добър баща не виждам причина да бъде освободен от ежедневни грижи за децата.
Ако имаме отговорен родител от мъжки пол, спокойно можем да му доверим собствените му деца за повече от 4 дни месечно, като да остане в ежедневието им.
Старта след раздяла е точно такъв, какъвто сме си го направили.


Едно, за да закрепят връзката. Второ, което все повече започвам да го подозирам като някакъв неособено осъзнат мотив - вярват си или искат да вярват, че "първият беше зле, но сега имам нов шанс" - Да си докажат, че могат да бъдат добри партньори и по-добри родители, защото със стария партньор нещо не се е получило, нещата са се провалили. "Този път всичко ще бъде различно." Да се самореабилитират и да си докажат, че щом не се е получило първия път, непременно вината не е биля тяхна, а у бившия партньор, а децата "взели са точно това от майка/баща си, което най-много ме дразни, а новото бебе ще вземе само най-хубавото".

# 52
  • Мнения: 1 834
Не разбирам,защо и е на 40+ годишна жена с деца/сигурно вече поотгледани/да си взема белята с още деца и намерен набързо мъж/нали се състезаваме с бившия/

# 53
  • Мнения: 14 942
Аха. Още повече че този бивш почти сигурно ще си търси нещо само за секс. И в бройките ли ще се конкурират?

# 54
  • Мнения: 209
За съжаление женският пол е прецакан по презумпция, изначале! Особено много си проличава това около 40-тата година! При изброените обстоятелства пък съвсем.

# 55
  • Мнения: 18 333
Защо може да искаш още деца на 40?
1. Защото имаш едно, а винаги си искал две. Или имаш две, но винаги си искал три.
2. Новият ти партньор няма деца или има, но си мечтае за общо.
3. Да скрепиш връзката (само тук съм съгласна с Андариел).
4. Детето иска братче или сестричка.
5. Дъщерята (синът ти) е прекрасна (или прекрасен). Сигурна си, че следващото ще е не по-малко прекрасно. Като раждаш такива красиви деца, що да се ограничиш само с едно?! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 56
  • София
  • Мнения: 35 200
Аха. Още повече че този бивш почти сигурно ще си търси нещо само за секс. И в бройките ли ще се конкурират?
Бившият си е намерил дама, която чака бебе.

Някои жени, дори и на 40 вярват, че единственото и неоспоримо доказателство за любов е дете. И това не е окей.

# 57
  • Мнения: 3 427
Аха. Още повече че този бивш почти сигурно ще си търси нещо само за секс. И в бройките ли ще се конкурират?
Бившият си е намерил дама, която чака бебе.

Някои жени, дори и на 40 вярват, че единственото и неоспоримо доказателство за любов е дете. И това не е окей.

Не, повечето го смятат за средство да вържеш някой. Далеч не става дума за любов.

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 00:36 от Arielle

# 58
  • София
  • Мнения: 35 200
От качеството на майка или съпруга правиш подобно заключение?

# 59
  • Мнения: 3 427
От качеството на майка или съпруга правиш подобно заключение?

На наблюдател. Аз също щях да остана самотна майка, ако бях забременяла.

# 60
  • София
  • Мнения: 35 200
Наблюдения без личен опит са ненамокрена теория.

# 61
  • Мнения: 829
Без да съм чела всички отговори - Не. В България поне. Жената се блъска да работи, да живее, готви и грижи за двете деца ежедневно и кога се предполага, че има време?! А дори и да има, вече жените натрупваме един емоционален багаж и житейски опит, които не те позволява да се в впуснеш лудо. Не пиша от личен опит, а наблюдения.

# 62
  • Мнения: 14 942
Бившият си е намерил дама, която чака бебе.
Това е факт или твое предположение?

# 63
  • Мнения: 18 713
Стартът може да не е еднакъв, но след 5 години или след 10 жената може да е по-напред в живота от мъжа. Това са фактите.

С ново екранно има съм ( и аз се разведох малко преди 40, и то с 3 деца. ). Мисля, че при поотраснали деца даже старта е равен, но моето едното беше бебе.

# 64
  • София
  • Мнения: 35 200
Бившият си е намерил дама, която чака бебе.
Това е факт или твое предположение?
Дали бих давала лични предположения за нещо такова?

# 65
  • Мнения: 14 942
Да де. Понеже не го видях писано и се зачудих аз ли съм кьорава, в друга тема ли е.

# 66
  • Мнения: 18 333
Кой чака бебе?

# 67
  • София
  • Мнения: 35 200
Аз, Лорче.

Четем ли се, не се ли....

# 68
  • Мнения: 18 333
Е, не разбрах чий бивш. Нали мъж го чака бебето?

# 69
  • Мнения: 14 942
Извинете ме, спя. Намерих къде се чака бебето.

# 70
  • Мнения: 18 333
А аз ще си остана в информационно затъмнение, че не ми се чете назад темата в момента...
Но като причина ми се струва несериозно някой точно заради това да иска дете.

# 71
  • Мнения: 14 942
В другата ù тема, първия пост.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 549
Какво точно изравняваме при тоя "равен старт"? На 40 тепърва да се правят деца за мен не е предимство. Грижата за деца пък не е минус. Като не искаш да се грижиш, не раждаш. Уреждаш си новия живот както намериш за добре и не се занимаваш с бившия. Той затова е бивш.

# 73
# 74
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Да,може една жена да има равен старт.
При споделено родителство например.
Ама това има ли го у нас изобщо?
У нас няма закон,който да защитава майката.
Издръжката за децата е смешно малка,а Мунчо може и да забрави да я плати...
Разбира се има и свестни мъже,които продължават да се грижат за децата си и след развода..


# 75
  • Мнения: 1 153
Няма равен старт при никой, не защото е мъж или жена, гледа се кой колко е стойностен. От това зависи според мен дали и как си подредиш живота. Една оправна, добре изглеждаща и образована жена защо да не може да си живее както иска, че и мъж да си намери(дори и деца да има) ?

# 76
  • Мнения: X
Моя близка (40г.,жертва на домашно насилие над 10г.с две деца,) се разведе  и си изгледа  сама децата. Без роднини, без споделено родителство, издръжка или помощ от държавата за жени жертви на домашно насилие.

Последна редакция: вт, 17 май 2022, 16:36 от Анонимен

# 77
  • София
  • Мнения: 38 652
Не е баш равен старт, но е един съвсем добър старт!
1 Работа. Ако е имала акъл, е придобила някакви професионални умения, с които да се задържи на хубаво място или да започне на ново, по-хубаво.
2. Мъже се намират, стига да знае какво и къде да търси.
3. Зорът за нови деца е О.

# 78
  • Мнения: 17 409
Би ги оставила при мъжа, ама не си и тръгнала да се развеждаш, нъл тъй? Айде, ако се наложи, пак ще го говорим.
Simple Smile
Няма равен старт, и няма да има. Жената е винаги напред, ако има и деца.

# 79
  • Мнения: 40
Какво е това равен старт? В живота никой няма равен старт. Едни имат късмет родителите да ги бутат напред като са на по 20, други нямат този късмет и са оправни и се оправят сами. Трети са оправни и имат късмет, но пък на 40 съдбата вземе че си прибере това което им е дала като аванта и ги върне в първи клас. Затова запомнете равен старт няма. Ама какво значение имат децата? Децата не са само на мъжа/жената. Отговорност за тях имат и двамата родители. Така че след развод и двамата имат тази спирачка. А не мъжа да каже, аз съм ерген ще си живея живота, децата си имат майка. Майката да го псува, че заради неговите деца неможе да си живее както преди.

Общи условия

Активация на акаунт