Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 590
Равен старт за какво? Разведена на 40 не бих и помисляла да раждам още деца и да се женя все едно съм на 20. Ако някой брои за облагодетелстван мъж, който няма да гледа предишните си деца, но ще създаде нови, които също няма да гледа... Не бих завиждала на подобно нещо.
И ако говорим за връзки също не разбирам дали непременно от една неуспешна връзка човек трябва да се забие директно в друга, за да се брои успял.
Та аз виждам старта равен. Ако и двамата са нормални идеално, ще си делят грижите по децата. Ако мъжът не е нормален баща, то жената така се е отървала, че трябва да изкара следващите 40 години в празненства, не в съревнования с отпадък, който не изпитва любов към децата си, нито чувство за отговорност към тях. Такива, за жалост, има много.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Не разбирам защо трябва да има нови деца и при разведения мъж и при разведената жена, особено на 40+.
Ако е и добър баща не виждам причина да бъде освободен от ежедневни грижи за децата.
Ако имаме отговорен родител от мъжки пол, спокойно можем да му доверим собствените му деца за повече от 4 дни месечно, като да остане в ежедневието им.
Старта след раздяла е точно такъв, какъвто сме си го направили.

# 47
  • Мнения: 2 007
Не  езадължително, но понякога ти се иска с новата половинка да имате общо дете.

# 48
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Развод, всичко приключва..
Тя сама четиридесет годишна жена с две деца, още изискващи внимание и грижа. Почти винаги финансово зависима. Трябва да подреди и своя и техния живот в новата реалност !! Все още реално семейна !
Той сам четиридесет годишен мъж, свободен от отговорности по отглеждането и ежедневните грижи за деца и семейство !! Обикновенно с по стабилна и добра работа ( не му се е  налагало да започва наново след две бременнности )
В очите на обществото да си го кажем честно - тя застаряваща,  той в разцвета на силите си  !
Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Тя НЕ може, това е!!!  Какво да си метне децата на някъде и да тръгне да ражда друго на друг ли ???
Може ли според вас да има равен старт след развода, за мъжът и жената  ?
Равен старт в какво? Някакво състезание между бивши ли си устройвате, а и защо? И двамата имат шанс за щастлива връзка нататък,  стига да си намерят подходящ ЗА ТЯХ партньор,  не се сещам защо да се сравняват.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 468
Ама какъв равен старт?
Те дори новородените не са с равен старт, какво да говорим за 40-годишни хора.
Ако искаш да се състезаваш с бъдещия ти бивш кой ще създаде първи ново семейство с по-млад партньор и ще си има бебенца - най-вероятно ще загубиш. Но на мен чак ми е странно, че това искаш.
Споменаваш и две майчинства, от който започваш отначало. Кое? Въобще много стартове, но като че ли най-много те притеснява, че ще те изпревари с нова връзка, не че живота му - кариерно и финансово е по-добре постлан от твоя.

# 50
  • Мнения: 14
Развод, всичко приключва..
Тя сама четиридесет годишна жена с две деца, още изискващи внимание и грижа. Почти винаги финансово зависима. Трябва да подреди и своя и техния живот в новата реалност !! Все още реално семейна !
Той сам четиридесет годишен мъж, свободен от отговорности по отглеждането и ежедневните грижи за деца и семейство !! Обикновенно с по стабилна и добра работа ( не му се е  налагало да започва наново след две бременнности )
В очите на обществото да си го кажем честно - тя застаряваща,  той в разцвета на силите си  !
Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Тя НЕ може, това е!!!  Какво да си метне децата на някъде и да тръгне да ражда друго на друг ли ???
Може ли според вас да има равен старт след развода, за мъжът и жената  ?
Га яди кифтетата не ти миришеха, а?

Много интересно ми беше да прочета толкова различни мнения, с малки изключения повечето съвпадат с това което мисля и аз. Нито за секунда не съм си и помисляла че мога да продължа живота без децата  🙂 винаги съм се грижила да са добре и докато дишам пак ще е така !! Реално аз съм все още семейна (само дето единия член го няма 😄) което ще е така поне докато хлапетата са наоколо! Имах спор с мои близки по темата скоро и исках да видя още мнения по въпроса, благодаря ви.
Що се отнася до нови деца в новата връзка, точно там смятам че мъжът е облагодетелстван. Реално той по лесно би се сдобил с по-млада съпруга, която би родила дете от него ! Докато една жена на 40 все още отглеждаща своето или своите деца, трудно би се съгласила тепърва да роди наново.. не че е задължително
Абе я си кажи направо че "спонсора" (мъжа ти) избяга и се чудиш какво да правиш без пари!

ПП. - Всеки заслужава втори шанс!


😄😄 Тотално грешиш !!! Нищо общо, поне ме разсмя 😀

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Не разбирам защо трябва да има нови деца и при разведения мъж и при разведената жена, особено на 40+.
Ако е и добър баща не виждам причина да бъде освободен от ежедневни грижи за децата.
Ако имаме отговорен родител от мъжки пол, спокойно можем да му доверим собствените му деца за повече от 4 дни месечно, като да остане в ежедневието им.
Старта след раздяла е точно такъв, какъвто сме си го направили.


Едно, за да закрепят връзката. Второ, което все повече започвам да го подозирам като някакъв неособено осъзнат мотив - вярват си или искат да вярват, че "първият беше зле, но сега имам нов шанс" - Да си докажат, че могат да бъдат добри партньори и по-добри родители, защото със стария партньор нещо не се е получило, нещата са се провалили. "Този път всичко ще бъде различно." Да се самореабилитират и да си докажат, че щом не се е получило първия път, непременно вината не е биля тяхна, а у бившия партньор, а децата "взели са точно това от майка/баща си, което най-много ме дразни, а новото бебе ще вземе само най-хубавото".

# 52
  • Мнения: 1 857
Не разбирам,защо и е на 40+ годишна жена с деца/сигурно вече поотгледани/да си взема белята с още деца и намерен набързо мъж/нали се състезаваме с бившия/

# 53
  • Мнения: 15 033
Аха. Още повече че този бивш почти сигурно ще си търси нещо само за секс. И в бройките ли ще се конкурират?

# 54
  • Мнения: 209
За съжаление женският пол е прецакан по презумпция, изначале! Особено много си проличава това около 40-тата година! При изброените обстоятелства пък съвсем.

# 55
  • Мнения: 18 369
Защо може да искаш още деца на 40?
1. Защото имаш едно, а винаги си искал две. Или имаш две, но винаги си искал три.
2. Новият ти партньор няма деца или има, но си мечтае за общо.
3. Да скрепиш връзката (само тук съм съгласна с Андариел).
4. Детето иска братче или сестричка.
5. Дъщерята (синът ти) е прекрасна (или прекрасен). Сигурна си, че следващото ще е не по-малко прекрасно. Като раждаш такива красиви деца, що да се ограничиш само с едно?! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 56
  • София
  • Мнения: 35 288
Аха. Още повече че този бивш почти сигурно ще си търси нещо само за секс. И в бройките ли ще се конкурират?
Бившият си е намерил дама, която чака бебе.

Някои жени, дори и на 40 вярват, че единственото и неоспоримо доказателство за любов е дете. И това не е окей.

# 57
  • Мнения: 3 467
Аха. Още повече че този бивш почти сигурно ще си търси нещо само за секс. И в бройките ли ще се конкурират?
Бившият си е намерил дама, която чака бебе.

Някои жени, дори и на 40 вярват, че единственото и неоспоримо доказателство за любов е дете. И това не е окей.

Не, повечето го смятат за средство да вържеш някой. Далеч не става дума за любов.

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 00:36 от Arielle

# 58
  • София
  • Мнения: 35 288
От качеството на майка или съпруга правиш подобно заключение?

# 59
  • Мнения: 3 467
От качеството на майка или съпруга правиш подобно заключение?

На наблюдател. Аз също щях да остана самотна майка, ако бях забременяла.

Общи условия

Активация на акаунт