Отговори
# 30
  • Мнения: 46 572
По-скоро това идва от миналото, в което се вярваше, че жените гледат децата, това не е отговорност на мъжа. Определено има напредък, благодарение на новото време, но имаме още работа, докато го преодолеем.

Относно присъждането на децата на бащата или споделено родителство, личните ми наблюдения са, че 90% от мъжете бягат от тази отговорност. Измислят 1001 причини, че само при майката ще им е по-добре.
Ма да са гледали от кой раждат.
Понякога различнията излизат с времето. Затова е и раздялата.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 789
НСЧ - който е отговорен пак ще си е отговорен.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 274
Различията следва да са в двойката, не към детето.

# 33
  • Мнения: 7 956
Аз имам споделено родителство, описано в споразумението за развода. Тази година се е възползвал от правото си за точно 3 денонощия, както и много други мъже, които първо се бият в гърдите, а после изоставят децата си. Да, последиците от грешния избор на мъж ще си ги нося - за съжаление потърпевши са децата при жив баща да са като сирачета и аз с нищо не мога да променя нещата.

# 34
  • Мнения: X
Ограниченията си ги поставяш в главата си. На много жени кариерата хич не им е важна и като стане някой катаклизъм като развод - леле, нямам професия. Казвам го като пряк свидетел на майка си.

Дали разводът е лесен за мъжете - не мисля. Продължиш ли напред искрено, нещата ще се подобрят.

# 35
  • Мнения: 1 029
Много си ми е точно! Децата са на 12-13 години.Имам си връзка,човека и той има деца студенти.Още малко и ще заживеем вторият живот,не ме вълнува персоната и живота на бившият-той загуби!Аз си имам другарчета в лицето на децата,имам си и житейски другар, бившият е сам като куче,ама му е от акъла!Не става въпрос за равен старт,става дума имаш ли любов да дадеш,имаш ли вяра в хората и в любовта?Има и живот след развода, въпрос на късмет.

# 36
  • Мнения: 14
Много интересно ми беше да прочета толкова различни мнения, с малки изключения повечето съвпадат с това което мисля и аз. Нито за секунда не съм си и помисляла че мога да продължа живота без децата  🙂 винаги съм се грижила да са добре и докато дишам пак ще е така !! Реално аз съм все още семейна (само дето единия член го няма 😄) което ще е така поне докато хлапетата са наоколо! Имах спор с мои близки по темата скоро и исках да видя още мнения по въпроса, благодаря ви.
Що се отнася до нови деца в новата връзка, точно там смятам че мъжът е облагодетелстван. Реално той по лесно би се сдобил с по-млада съпруга, която би родила дете от него ! Докато една жена на 40 все още отглеждаща своето или своите деца, трудно би се съгласила тепърва да роди наново.. не че е задължително

# 37
  • Мнения: 15 003
Да го кажа така - аз съм на 35, торст съм по-млада от бившия ти съпруг; не съм омъжена и нямам деца; и все пак не бих се хванала с такъв като него. На първо място - за мен ти и децата ви сте усложнение и похарчени пари и време, които са можели да идат за мен и наши деца; на второ място - този мъж щом някоя вече не го иска, защо аз да се минавам да го взимам, че и с деца; на трето място - шансът да иска дете и с мен е минимален, защото вече си има с теб.
Дали още му е по-лесно на бившия ти?

# 38
  • Мнения: 313
Да го кажа така - аз съм на 35, торст съм по-млада от бившия ти съпруг; не съм омъжена и нямам деца; и все пак не бих се хванала с такъв като него. На първо място - за мен ти и децата ви сте усложнение и похарчени пари и време, които са можели да идат за мен и наши деца; на второ място - този мъж щом някоя вече не го иска, защо аз да се минавам да го взимам, че и с деца; на трето място - шансът да иска дете и с мен е минимален, защото вече си има с теб.
Дали още му е по-лесно на бившия ти?

Всичко много хубаво, но как вече похарчените пари и време са могли да са за теб, като се срещате сега.
Пари и време мъжете без деца могат да харчат за куп други щуротии, след които дори грам полезен опит няма да им остане.

А мъж на 40+ без деца би ли взела и няма ли да си чудиш защо пък никоя досега не го е взимала?

# 39
  • Мнения: 15 003
Няма какво да се чудя - без да питам съм чула достатъчно версии на историята за нещастната любов, дето изоставила лирическия герой преди 10-15-20 години и той влязъл във въртележка от неуспешни кратки връзки и може би аз съм Жената.
Говоря за парите и времето, докато е с мен, очевидно. А за 'другите разходи' при ергените не ми се подхваща за енти път коментар.

# 40
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Няма какво да се чудя - без да питам съм чула достатъчно версии на историята за нещастната любов, дето изоставила лирическия герой преди 10-15-20 години и той влязъл във въртележка от неуспешни кратки връзки и може би аз съм Жената.
Говоря за парите и времето, докато е с мен, очевидно. А за 'другите разходи' при ергените не ми се подхваща за енти път коментар.

Дъртите ергени са скръндзави по мои наблюдения. Те и затова вероятно са дърти ергени.     Smile

# 41
  • Мнения: 15 003
Не само. Има и бедни, грозни, с малък инструмент, отнесени и/или просто глупави. И, поентвам, има и такива, които Не Искат Връзка.

# 42
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Развод, всичко приключва..
Тя сама четиридесет годишна жена с две деца, още изискващи внимание и грижа. Почти винаги финансово зависима. Трябва да подреди и своя и техния живот в новата реалност !! Все още реално семейна !
Той сам четиридесет годишен мъж, свободен от отговорности по отглеждането и ежедневните грижи за деца и семейство !! Обикновенно с по стабилна и добра работа ( не му се е  налагало да започва наново след две бременнности )
В очите на обществото да си го кажем честно - тя застаряваща,  той в разцвета на силите си  !
Той може да създаде абсолютно наново живота си след месеци, нова по млада съпруга, бебе ?!!
Тя НЕ може, това е!!!  Какво да си метне децата на някъде и да тръгне да ражда друго на друг ли ???
Може ли според вас да има равен старт след развода, за мъжът и жената  ?
Га яди кифтетата не ти миришеха, а?

Много интересно ми беше да прочета толкова различни мнения, с малки изключения повечето съвпадат с това което мисля и аз. Нито за секунда не съм си и помисляла че мога да продължа живота без децата  🙂 винаги съм се грижила да са добре и докато дишам пак ще е така !! Реално аз съм все още семейна (само дето единия член го няма 😄) което ще е така поне докато хлапетата са наоколо! Имах спор с мои близки по темата скоро и исках да видя още мнения по въпроса, благодаря ви.
Що се отнася до нови деца в новата връзка, точно там смятам че мъжът е облагодетелстван. Реално той по лесно би се сдобил с по-млада съпруга, която би родила дете от него ! Докато една жена на 40 все още отглеждаща своето или своите деца, трудно би се съгласила тепърва да роди наново.. не че е задължително
Абе я си кажи направо че "спонсора" (мъжа ти) избяга и се чудиш какво да правиш без пари!

ПП. - Всеки заслужава втори шанс!

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 02:53 от emokey

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Магдалена, в какво точно е проблемът и какво точно искаш? Просто ти е гадно и се чувстваш прецакана? Изглежда ти, че той е продължил напред и това те ядосва? Яд те е, че трябва ти да се справяш с всичко, макар че обичаш детето, а той е свободна птичка? Искаш съдбата да го накаже него? Искаш нов мъж и нова връзка? Искаш нова връзка, защото не искаш да си сама или да натриеш носа на бившия?
Искаш разрешение или потвърждение, че се чувстваш объркана и животът не е честен спрямо жените и спрямо мъжете?

# 44
  • Мнения: 12 473
То всички в живота сме с различен старт, пълна глупост е да се сравняваш с когото и да било.
Развитието си го определяме само ние.
Успешни и щастливи примери след 40 и с деца има достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт