ЛОНДОН - 12

  • 32 272
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 172
Ние платихме този хотел- https://www.premierinn.com/gb/en/hotels/england/greater-london/l … =DB&BRAND=HUB. Избрах го заради местоположението му и с идеята,че ако уцелим стачка на метрото ще има къде да се разхождаме пеш Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 окт 2022, 22:34 от eli_q

# 256
  • addicted
  • Мнения: 1 084
Някой запознат ли е как стои въпроса със закупуването на сим карта,трябва ми интернет постоянно.Само в магазини за телефони ли има катти или и на летището и каква е цената

Ние кацнахме на Хийтроу и точно до мястото където си чакахме багажа имаше малко магазинче на мобилен оператор, взехме си сим карта от там. На място ми я сложиха в телефона и направиха всички настройки.
Предполагам на всички летища има  такива.

# 257
  • Мнения: 1 241
Здравейте, ще пътуваме с детето до Лондон, но нямаме брак с бащата. Имам копие от удостоверение за раждане, трябва ли да нося оригинала? Пътуваме и тримата. Благодаря предварително!

# 258
  • софия
  • Мнения: 25 701
Дори и копие не трябва. На летището си проверяват на компютъра в системата.
По принцип от копието, ако не е нотариално заверено, което струва около 6 лв. при нотариус и има валидност като оригинал,  няма особена полза.

Последна редакция: нд, 16 окт 2022, 15:04 от zvаnchе

# 259
  • Наблизо
  • Мнения: 6 209
Здравейте!
Някой наемал ли е колелета в Лондон?Интересува ме колело с детска седалка.
Благодаря!

# 260
  • Варна
  • Мнения: 1 106
Здравейте, в петък кацаме на Gatwick в 20:00 и по съвет на групата, за което съм супер благодарна, съм запазила Premier inn Aldgate. Ние сме с 2 деца в групата 11-15 години. Как е най-правилно да се придвижим до хотела? И имайки предвид, че ще сме в Лондон 5 дни коя карта да взема за транспорта? Разбирам, че не мога да купя Oyster на място, а изпуснах срока да ми я пратят... или не съм разбрала правилно. Гледах, че има за 1 седмица travelcard (стандартните забележителности за кои зони обаче) . Отделно се чудя да взема ли за 2 дни hop on-hop off или да си джъткаме с транспорта самостоятелно?
Ще летим от Лутън на връщане. Гледах, че има някакви доста евтини влакове Trainline, читави ли са?
Принципно планирам и евентуално да посетим Кембридж или Окфорд, ако и за там ми дадете съвети ще съм супер благодарна.
Въобще като цяло съм ви много благодарна за синтезираната информация, която давате Simple Smile

# 261
  • софия
  • Мнения: 25 701
Като логистика бих препоръчала първия ден да ползвате хоп-он. Така хем ще видите забележителностите и къде са, хем ще можете да планирате следващите дни кои искате да посетите отново. Основните забележителности са постижими за разглеждане пеша.
За транспорта не мога да кажа. Тъй като повече ходим и детето ни вече е голямо, направо плащаме при ползване. Последно сме харчили по не повече от 2-3 паунда на човек на ден за транспорт.
Мога да препоръчам да ползвате citymapper. Това е най-готиното приложение, което знам. Предимството му, в сравнение с другите популярни, които съм ползвала, е, че има всички видове транспорт с/в реално време и дава добри маршрути. Дава и цена на транспорта, но поне последния път за обществения транспорт не бяха актуални. За такситата беше точно.
От/до Лутън последно ползвахме National Express (автобус). Като сравнявахме цени беше най-изгодно и имаха отворен билет.

# 262
  • Мнения: 2 819
Според мен ползването на hop on е абсолютно безсмислено Simple Smile При толкова добре развита транспортна мрежа не виждам никакъв смисъл да давате толкова пари за hop on. Ние винаги сме пътували с директно плащане с дебитна карта. Само имайте предвид, че последния път имах проблеми и не можех да плащам с дебитната карта на ДСК.

# 263
  • софия
  • Мнения: 25 701
Харесвам да ползваме хоп он, когато ходим някъде за първи път. Различно е, когато сам обикаляш и четеш (разсейвам се), и когато някой ти разказва основна информация.

Доп. Не съм имала проблем с плащането с ДСК дебитна. Ползвам мобилното приложение и NFC. Само на едно място не мина с него и ми искаха пластиката, защото сумата беше над определен размер, но това беше политика на магазина.

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 09:45 от zvаnchе

# 264
  • Мнения: 563
Купих ойстър детска на място за детето, че да ползваме половин цена за него, аз си минавах с дебитната. Имай предвид, че понеже сте малко време, няма да може да си върнете депозита за ойстъра. Мисля че поне 2 седмици трябва да минат за да може да го възстановиш.

# 265
  • Варна
  • Мнения: 1 106
Ехе, много сте бързи Simple Smile Аз сякаш планирам да взема билети за Гетуик експрес, обаче не мога да преценя за колко врее долу-горе ще се измъкнем от летището. Кацаме в 20:00ч., а има влакове 21:09; 21:39... Ще сварим ли за 1 час или да взема за 21:39?
Обаче гледам, че Гетуик експрес пристига на Виктория, а после трябва да прекачвам до Алдгейт, а Тrainline-а може да пристигне на St. Pancras, а оттам с розовата линия съм директно на Алдгейт. Правилно ли се ориентирам?
Trainline отделно са и по-евтини. Какво от двете неща препоръчвате? Изобщо читав ли е този влак?

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 09:35 от Toni_baraboni

# 266
  • Мнения: 563
И да благодаря за идеите тук - Хари Потър студиото и Фантомът от операта бяха разкошни преживявания.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 3 258
Ехе, много сте бързи Simple Smile Аз сякаш планирам да взема билети за Гетуик експрес, обаче не мога да преценя за колко врее долу-горе ще се измъкнем от летището. Кацаме в 20:00ч., а има влакове 21:09; 21:39... Ще сварим ли за 1 час или да взема за 21:39?
В началото на месеца бяхме със същия полет, имай предвид че твърде вероятно да не излетите навреме от Варна, ние чакахме друг да кацне, горе долу 40-50 мин закъснение имахме. Доста бързо излязохме после, и купихме билетите за влака от машините. Там има и служители, които могат да ти помогнат. Ние пътувахме до Farringdon директно с влака, така че вечерта не се наложи да ползваме метро. На другата сутрин, в метростанцията се обърнахме към много любезна служителка, която зареди Ойстър за децата, и пак тя ни посъветва да не слагаме много пари вътре. Бяхме се засилили за по 30 паунда, сложихме 20, и изхабихме по около 12, това за три дни. Отказахме се от хоп он оф, движихме пеша и с метрото.

# 268
  • Мнения: 1 747
Silver Blade, аз от това, което четох, е че за деца под 11г само влаковете трябва да се плащат. То и visitor oyster безплатно за тази група може, но трябва да се поръча 28 дни предварително, преди collection at a visitor centre. Тези на половин цена за 11-15г ли са?

# 269
  • Варна
  • Мнения: 1 106
Нещо интересно за Хелоуин да ви хрумва?
Thorpe park струва ли си?

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 11:46 от Toni_baraboni

Общи условия

Активация на акаунт