Йоркширски териер - тема 13

  • 28 650
  • 558
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13
Колко да давам храна на 10 месечно йорки, тежи 3,200 кг.  Роял Канин. В магазина като ме попитаха 100гр давам ли на ден и се учудих много, после ми каза, че поне 70-80 трябва да давам на ден.  Вие по колко давате на вашите йоркита? И нормално ли е на ден да пишка по7-8 пъти, дори и повече? Продавачката ме попита дали имаме здравословни проблеми?
Нашето е на 8месеца, даваме по сто грама Роял Канин. И тя пишка доста често, но забелязах, че когато е доста топло и пълним купичката с вода по два пъти на ден. Преди да се стопли времето пиеше значително по-малко, така че е нормално да се увеличи и пишкането.

# 76
  • Мнения: 2 714
Колко да давам храна на 10 месечно йорки, тежи 3,200 кг.  Роял Канин. В магазина като ме попитаха 100гр давам ли на ден и се учудих много, после ми каза, че поне 70-80 трябва да давам на ден.  Вие по колко давате на вашите йоркита? И нормално ли е на ден да пишка по7-8 пъти, дори и повече? Продавачката ме попита дали имаме здравословни проблеми?
100 гр на ден ми се вижда много. На опаковката на храната на РК има таблица.  Дозата се определя според активността на животното. В линка се вижда за 3 кг куче над 10 мес колко е дозата.
https://www.royalcanin.com/bg/dogs/products/retail-products/york … terrier-adult-dry

# 77
  • Мнения: 18 029
Много е 100, ние сме още на джуниър, около 60 давам, 2,5 е нашата.
След разгонване остават ли подути гърдичките?

# 78
  • Мнения: 2 059
Много вода пият заради гранулите. Моят капризен скакалец пак мина на консерви и почти не пие, дори и в жегите. Когато беше на Роял канин пиеше ужасно много вода, с Платинума пиеше умерено, а сега много малко.

# 79
  • В.Търново
  • Мнения: 6 711
Благодаря ви! Може би 100гр наистина е много.

# 80
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 223
Благодаря ви! Може би 100гр наистина е много.
И аз мисля, че е много.
Но зависи и от активността на животното, ако е в къща и тича навън активно (като моето), по-високата дажба не е страшна. Ако живее в апартамент и се извежда на разходка (за около час макс), трябва да се спазват препоръките на производителя на храната (суха, консерви, BARF и тн).

# 81
  • Мнения: 13
Благодаря ви! Може би 100гр наистина е много.
Аз точно от опаковката се ориентирах. Колко тежат вашите? Нашата е 2,700кг горе-долу. Та сега ме притеснихте, дали не ѝ даваме много? В апартамент живеем, доста тича принципно, но не знам… 🤔

# 82
  • В.Търново
  • Мнения: 6 711
Моето е 3,200 кг на 10 мес и май вече няма да расте.

# 83
  • Мнения: 175
За малко кученце рекомфорт каква доза да се даде.
Цяло хапче или четвърт
Давала съм го на майка ми преди, добро е. Май е това, че тогава толкова лекарства купувах и давах, какво имаше всичко пробвах. Това не е ли пробиотик. Май за кучетата са четвъртинки от дозата за човек, така поне вет ми каза.
На три килограмово дадох цяло хапче
Относно подетите гърдички следете кученцето и проверете дали отделя мляко.
Нашето чорки е с фалшива бременост в момента.
И ни препоръчаха двама ветеринари да я заплодим да роди веднъж и тогава да я кастрираме.И си търсим 3кг Йорки от Ст.Загора
Питах дали темаже да я кастрираме направо,казаха че може ,но по-добре било да роди веднъж предвид обстоятелствата.Та ако има случайно желаещ Йорк да ни помогне.

Последна редакция: сб, 06 авг 2022, 19:54 от denityty86

# 84
  • Мнения: 9 156
Пишете в групите за йорки във фейса. Веднага ще си намерите кавалер. То дамите са трудни , все се търсят, ама...
ето някои
https://www.facebook.com/groups/1484181965149435/?hoisted_sectio … =3359342307633382

https://www.facebook.com/groups/197739199012639?hoisted_section_ … s=400931302026760

https://www.facebook.com/groups/709575722844654?hoisted_section_ … =1440414013094151

Успех ви желая))

# 85
  • Мнения: 18 029
Нашата става на 10 мес. Искам да сменя храната, още е на РК пупи, искам да захраня с някаква без зърна. Коя ще ми препоръчате? Ако избера примерно с риба само такава ли трябва или може да се редува с пиле, агнешко...

# 86
  • Мнения: 2 059
Може да се редува, ако е от една марка. Когато сменяте храната трябва да е плавно, постепенно намаляте старата и допълвате с новата. Аз при смяна слагам прахчета пробиотик и минава съвсем безпроблемно, защото моят скакалец е повръщач.😆

# 87
  • Мнения: 18 029
Нашата досега не е имала проблеми, дано така са си остане. Вечно гладна е 😀

# 88
  • Мнения: 2 059
И моят беше така до около година и половина, после започна с капризите. Последно отказа абсолютно всякакви гранули и пак минахме на конвсерви. Той и без това е кльощав, не мога да го чакам с дни да огладнее, страх ме е.
Уж кастрираните са лакоми и дебелеят, а моето стана още по-капризно след кастрацията🤔

Последна редакция: пн, 08 авг 2022, 14:08 от Чи лу

# 89
  • Мнения: 175
Нашата става на 10 мес. Искам да сменя храната, още е на РК пупи, искам да захраня с някаква без зърна. Коя ще ми препоръчате? Ако избера примерно с риба само такава ли трябва или може да се редува с пиле, агнешко...
Алева много добра храна аз храня йоркито си с Алева и живот и здраве ще пробвам и Чоркито да мине на нея.Храната е сертифицирана без химия и годна за консумация от хора.

Общи условия

Активация на акаунт