Половината от чакането мина, дръж се, АПРИЛска дружина!

  • 19 164
  • 297
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Didia, толкова трогателно си  описала емоцията си .... направо се разчуствах  Hug
Съвсем нямам търпение да гушна бебка, а като гледам вълнението на моята маминка ... предполагам и тя ще изпита невероятна емоция, подобна на твоята Simple Smile

А за розмарина ... може ли някаква ориентировъчна концентрация Simple Smile
kena добре дошла Simple Smile
как не можа да се включиш 1-2 дни по-рано и да се присъединиш към нас на срещата ...

# 211
  • Мнения: 7 480
                      На 1 литър около 100 грама розмарин.Дори да сложиш повече опасност няма.Забравих да кажа,че ври около 5 минутки не повече.Имах приятелка ,на която косата падаше на кичури и се появяваха цели кръгчета без коса.След около месец ползване на отварата явлението премина,никой не можа да каже от какво се беше получило.
                     А за бебчовците това е единствената и най-голяма радост в живота на човека.Просто друго не може да се сравни с раждането на едно човече.Както пишете "Половината от чакането мина..."И аз с нетърпение чакам месец април.Пожелавам на вас спокойствие и търпение,а мен ме човърка постоянно същото усещане. Laughing
                     

# 212
  • Мнения: 1 419
Ааа, Илит, аз за косата само изказах мнение - аз съм от тия дето им лъщи и ще пада накуп накрая  Mr. Green
А за темичката, благодаря за комплимента, на мен ми е приятно да се ровичкам и да разглеждам картинки, защото иначе трябва да спя или да гледам телевизия - нали ремонтираме и не мога нищо да правя така или иначе в къщи, а малко повече от минималното напрягане не ми е разрешено от мъжа ми заради проблемите 3 и 4 месец и заради тежестта от двете бебета (тежат си ми вече и се задъхвам от нищо  Embarassed). Иначе и аз им викам на младежите да си изкарат до края на март в корема, но ще видим  Grinning

Вчера от толкова вторачване в изгубените неща забравих да похваля пловдивчанки за срещата и да им кажа за снимките - много сте сладки  Hug Май Алабина е с най-виждащо се коремче  newsm78

Дидиа, вече и на първа страница ти е отредено почетно място с титлите внуци  bowuu Много хубаво си си описала мислите и чувствата, много мило ми стана докато четях   bouquet

Пенелопа, и аз чакам джудже, да не чакам теб  Joy

Днес сутринта бях на пазар - най-накрая видях и мола в Гео Милев  Flutter Много ми хареса - мога да изкарам там цял ден и да пазарувам също толкова  Laughing Накупих почти всички подаръци. Останаха още 3-4, но част от тях са ми най-сложните  Rolling Eyes

# 213
  • Мнения: 6 446
Здравейте,момичета!
Пролет,наистина ми се струва,че много се задълбочаваш с тези килограми.На мен например ми се лепи всичко,а дори понякога и от въздуха трупам,така че не се притеснявам много.Давам си обаче ясна сметка,че след раждането ще имам доста сложно задача за свалянето им.На ушенце да ви кажа много се надявам кърменето да ми помогне да сваля по-голяма  част от излишното.Нека кърмещите мами да ми кажат дали има нещо вярно в това или е само някакъв мит...  Rolling Eyes
А за косопада бих ви препоръчала хининова вода-на мен много ми помога.Продава се в аптеките.Аз втривах в корените на влажна коса напоено памуче с хининова вода.Резултатът е намаляване на косопада и по-бърз растеж на косата!! LaughingНа мен дейстава!

# 214
  • Мнения: 7 480
           Aya , благодаря.Трогната съм от почетното място.Даже малко ми е  Embarassed,но така сред вас се чувствам супер и това ме тонизира.Пък и се надявам да помогна с опит.Цял живот работя с деца.
           Поздрави и лека вечер.  bouquet    

# 215
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте
ДОБРЕ ДОШЛИ НА НОВИТЕ МАМИ И БАБИ   bouquet

Ая и ние днес бяхме в мола, яд ме е че не сме се засекли.

Ние изкарахме един купонджийски ден вчера. Освен празнуване в клуб с деца и в къщи с бабите, ходихме и на изписване на бебето на братовчедка ми.

# 216
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
DidiaHug чета поста ти  и си мисля какво ли и е на мойта майка от близо две години е ме е виждала и като дойде тук през Април хем ще се радва, хем ще и странно да ме види така различна...не, че не си говориме по цели часове всяка вечер или, че ме вижда на снимки...ама друго си тука да е.. Embarassed
Ще е като, че за първи път аз ще съм там където е била някога тя....само кръговрат.
Има нещо много трогателно и много тъжно във всичко това , вас майките никой не ви пита искате ли да сте баби.cry
Можем само да ви обичаме повече ...
 

# 217
  • Мнения: 221
Здравейте, preggo
Само два дни ме нямаше и не успявам да ви изчета- smile3501!
Добре дошли на новите майчета и единствената баба сред нас във форума.Ще се възползваме от опита и отзивчивостта ти, Didia  Hug!
Поздравления за срещата на пловдивчанки-много сте сладки.  bouquet
Ауа,
справила си се прекрасно с първа страничка- smile3501 newsm51
Косопадът спира с раждането-не се отчайвайте,малко остана. Wink

# 218
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Миналия път при мен основния косопад започна месец два след раждането

# 219
Здравейте, априлки.  Wink
След дълго четене на темичките най-накрая и аз да се престраша да се регистрирам при вас. Причината да не го правя до сега е,че все още не мога истински да се зарадвам тъй като от 13 гс изкарах 1 м. в МД направиха ми серклаж  и  в момента шийката ми е 1-1,6 см(неравномерна е защото миналата година ми правиха конизацио и отпред е по къса от колкото отзад).И така всеки ден се питам дали няма да е последен и се моля Praynigда продължа до края.
А сега да ви се представя:
Казвам се Златина, на 30 години, щастливо омъжена от 3г и 4м, имаме едно слънчице Борис което на 08.01.07 ще навърши 3 г. и съм от София.Сега отново чакаме момче.Термин 30.04.2007.Но имам по ранна овълация и забременях на 03.08.06 така че по мой изчисления реално е 26.04.
Първата ми бременност мина без абсолютно никакви проблеми освен дългото раждене 24 часа, но затова пък без нито един шев (цяло чудо като се имат предвид размерите на Боби-3630 и 54 см и доста голяма главичка).Единствените хапчета които съм вземала бяха Матерна 2 опаковки. Термина ми беше 14. 1. 06 а Бобо се роди на 08.01.
За разлика от тогава, сега съм в болничен от 13 гс. първо с прокървяване влязох в МД за болничен защото моята г-ка ми каза,че бременноста ми е рискова заради направеното конизацио и ниската за тогава плацента. При УЗИ в МД се установи, че имам интензивни контракции и шийка вече 3см. като преди 3 дни беше 3.8. Назначиха ми но-шпа на инжекции и папаварин на системи.Д-рката която ме прие каза че не се наема да ми направи серклаж тъй като от пред шийката почти няма тикан и не ми дава гаранция че ще изкарам бременоста дори и да не ставам от леглото. За щастие след 3 дни ме преместиха в стая на д-р Цанкова тъй като нямаше места в стая на тази която ме прие.След още 4 дни тя ме видя на УЗ шийката беше се скасила с още 1 см. до 1,9. Тя реагира веднага и ми назначи серклаж за след 5 дни(30.10.06) като каза че ще е много трудно за изпълнение, но ще направи всичко възможно за което съм и много благодарна(серклажа е успешен за сега) защото инче най вероятно вече нямаше да съм бременна.Сега вече месец  съм в къщи с компанята на сумати лекарства.

Колкото до косопада при 1-вата никакъв,но след раждането ужас. Сега е истински кошмар от първия ден та досега

Е, СТАНА МНОГО ДЪЛГО, НО ПИША ЗА ПРЪВ ПЪТ И ИСКАХ ДА ВИ РАЗКАЖА ВЪЗМОЖНО НАЙ МНОГО, А И ТАКА МИ ОЛЕКНА МАЛКО.  Grinning

# 220
  • Мнения: 167
Отново е SLADKA MAMA ,искам да ви кажа че след много перипети вече съм регистриран потребител а не гост.

# 221
  • Мнения: 61

Здравейте! Пише още една Априлкаnewsm30Термина ми е 29 април. Досега разглеждах вашите мнения по различни теми и наистина има много интересни неща. Засега нямам много свободно време,тъй като по цял ден съм на работа, но вечер набързо попреглеждам това-онова. Сега реших и аз да се регистрирам, и да разгледам още нещо интересно. Срещнах някъде да пише нещичко за килограмите - сега ще го потърся да го прочета.  preggo

# 222
  • София
  • Мнения: 529
Добре дошли нови попълнения в АПРИЛСКИЯ отбор!!!
Щъркелът следващата година бая работа ще има Mr. Green

Косата и при двете ми бременности е чудесна - не пада (съответно става по-гъста), расте бързо и не цъфти. Но след това.... 1-2 месеца след раждането започна страхотен косопад! Така няколко месеца. Направих 1 месец курс с ампулите на Фито и като че ли се нормализираха нещата. Сега си знам урока и ще го започна по-рано.
А иначе в момента имам пораснала нова коса, която е направо неуправляема #Silly
Другата трайна промяна е, че къдравата преди коса стана леко чуплива, а в момента почти права... Twisted Evil

За кг при кърмене - свалих ги без никакви усилия, с хранене на всеки 2-3 часа денонощно! И то все полезни, засищащи  и калорични неща! Та кърменето наистина помогна при мен. От болницата излезнах само -3кг, след 3 месеца вече бях свалила всичко. Но старите обиколки и мерки се върнаха след почти 1 година.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добре дошли на новите мами  Hug
Специално за Сладка мама - радвам се, че си се престрашила да се включиш при нас. Може би е трябвало и по-рано да го направиш, защото мисля, че тук ще се зареждаш с повече позитивни мисли. Всички ще се молим  Praynig на финала  да завършим успешно Simple Smile
А и ти си мама с опит и ще бъде много полезно да споделяш опита си с нас  Joy

А аз ще ви помоле днес да ми стискате палци, защото ми е много решаващ ден. Дано довечера да мога да се похваля със свършеното  Hug

# 224
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Добре дошли на новите мами   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт