Половината от чакането мина, дръж се, АПРИЛска дружина!

  • 19 117
  • 297
  •   2
Отговори
# 225
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добре дошли на новите мами и баби:)
Ние с нашата беба сме много добре:)Възполвахме се от хубавото време през Уикенда във Варна и почти не сме стояли в нас:)
Чакам с нетърпение Коледа,когато ще идем при баба и дядо в Севлиево......всяка Коледа я свързвам с това:)
Успепна нова седмица на всички
И много положителни емоции newsm51

# 226
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен, от петък чак сега влизам и трябва да кажа, че украсата на темата е просто бонбон, браво Aya  smile3525 всичко е повече от прекрасно!

Добре дошла на баба Didia, като гледам и нашите баби май повече от нас се вълнуват, майка ми вече се е засилила кошара да купува, аз и казвам, че е рано, тя не-баба му да му купи кошарка. Не са я скъсали парите, че сама отглежда сестра ми, ама като и е мило-не искам да я спирам  Hug.

За косата-моята няма промяна, не е зле, нито пък да е станала супер, но ако започне да пада след раждането не знам-и без това е доста рядка-ще оплешивявам ли, какво ли.
Иначе лицето ми е супер-аз по принцип нямам пъпки, бемки и т.н., но сега направо съм светнала като месечинка и който ме види всички казват-оо, ще имаш момче, обаче на феталната бяха категорични-момиче, а пък аз сама за себе си още се чудя  Rolling Eyes, затова нямам щъркелче.

Сладка Мама майка ми беше със серклаж и прекара 6 месеца от няма и 9 на легло и системи в болницата, беше голяма борба, но сега сестра ми е жива и здрава, всичко беше бързо забравено и само радостта остана. Все пак много се пази, имам предвид, че майка ми още на същия ден, в който и махнаха серклажа и роди-съответно живо и здраво бебе за щастие, но добре, че се е намерил свестен лекар, който да те оперира. Стискаме ти палци и вярвам, че му е писано на бебчето и ще го задържиш, а после ще го обичаш даже повече.

Аз тази седмица съм решила да я карам предпразнично, тъй че пишете, творете, аз ще ви се радвам. Браво на пловдивските мами за срещата, големи са сладурани, а ВАРНА да не се ослушват, ами да се уговаряме вече и ние.

Чао засега и лек ден понеделник, аз за малко да се успя днес и сега още ми е сънчовско !

# 227
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен и добре дошли на новите мами, а и баби!
В старата тема писах че на ФМ видяха пола на бебчо и се оказа че е момченце. Така че Ауа може да добави синята панделка. Каката бързо свикна с мисълта че чаканото бебе няма да е сестричка / както тя си искаше /, а ще има малко братче и строи в две редици баща си че сега ще е негов ред да къпе и облича бебето, понеже и двамата щели да са момченца Joy

# 228
  • Мнения: 7 440
                      Здравейте,майчета.Виждам,че се вълнувате много за килограмите.Ще ви споделя моя опит.Ходене,ходене и пак ходене.През двете си бременности не съм спирала да ходя по 5-10 километра на ден.Даже 9 месец съм се качвала до Копитото /къде ли ми е бил акъла,можело е да родя там  Mr. Green/.Някой ми беше казал,че по-лесно се ражда когато се движиш,а не лежиш.Първия път качих 8 кг,втория 14.Свалих ги много бързо без всякакви диети - с пиене на много сокове,никаква боза /въпреки,че моите баби ме съветваха за кърмата да пия - това не е вярно/.Като казвам сокове имам предвид нектари,то тогава нямаше друго и мога да ви кажа,че познавах по вкуса кой е производителя  Mr. Green.Така за 1 месец си върнах килограмите,а имах и достатъчно кърма.Цветина съм я кърмила до 3 год.Тя роди 2005 март и въстанови килограмите си до лятото със същата "диета" въпреки ,че беше качила 30 кг и отгоре.Сега роди края на октомври и има да сваля още няколко килограма,но видимо е свалила доста отново с пиене на повече сокове и плодове.Така има и достатъчно кърма.От всичко друго си хапвате по малко,а което не ви съблазнява по-добре да не го ядете.
                     Така,че не се притеснявайте за килограмите,а мислете бебчовците да са ви добре и да се чувстват удобничко на топличко. Laughing
                    

# 229
  • София
  • Мнения: 9 131
Привет от и мен. И аз малко се постреснах с тези килограми последната седмица. За 2-3 дни качих 2 кг. Мислех, че е временно, но явно не е....  Embarassed Все още ме спасява това, че докато повръщах много свалих, та все още съм 2-3 по-малко от преди да забременея, но като гледам темповете... няма да е за  дълго.  newsm78
Иначе бебето рита всеки ден и сега поне съм спокойна, защото преди като не го усещах и се притеснявах. В сряда съм на лекар- дано всичко е наред.
Напоследък като тръгна да вървя и много ме боли корема и то без да се измарям или да бързам. Дано не е нещо притеснително- ще питам на прегледа. Обикновено болката е от едната страна- в дясно.
Вече съм на Коледна вълна  Grinning, но още не съм украсила у дома, само на работа  Wink Май е крайно време да свърша и това.
Като ходя на работа и май ям повече, отколкото като си стоя у дома. Все някой с нещо ще те изкуши..... ooooh!  А на мен не ми трябва много, за да се изкуша. А и закусвам много рано, за да не ми стане лошо в транспорта и после цял ден съм гладна. newsm22

# 230
  • Мнения: 6 443
Здравейте,момичета!
Отново за килограмите-мен наистина много ме притесняват.Засега съм +11.Като ви слушам вас с колко сте наддали ми се струва,че моите са най-много от на всички Embarassed Но какво да се прави-за бебока се правят жертви! Hug
Бенита,стискам палци!А ти като  се върнеш ще кажеш за какво точное трябвало да го правим Party
Добре дошли на новите мами!! Hug  bouquet

# 231
  • Мнения: 221
 little^cuttie , нареждам се на почетното първо място по килограми,защото моите са +15 вече-за жалост.Имам чувството,че пълнея от въздуха.Внимавам какво ям,но въпреки това съм качила доста.С първата бременнст качих 20кг.,а съм чувала,че с втората се качва повече.Представям си на какво ще заприличам до края с моя ръст-1,50 . Joy

Добре дошла на  SLADKA MAMA - стискаме палци всичко да завърши добре и да се радваш на здраво ,сладко бебче през април. newsm10

Лек и успешен ден,мами!!! И се пазете!!!

# 232
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Напоследък като тръгна да вървя и много ме боли корема и то без да се измарям или да бързам. Дано не е нещо притеснително- ще питам на прегледа. Обикновено болката е от едната страна- в дясно.

И аз бях така миналия път. По принцип съм свикнала да ходя бързо и ми беше много трудно да намаля темпото и сега се улавям на моменти, че подтичвам. Започваш да ходиш по-бавно и на по-къси растояния. Ако болката е много силна взимай Нош-па и задължително се консултирай с лекаря си.

# 233
  • Мнения: 63
Здравейте, дъщеря ми и аз сме болни Sad Някакъв грип изглежда, надявам се скоро да сме на линия, защото тя ходи на градина само три дни.... и ни предстои труден период със свикването с градината.   Praynig
Добре дошли на новите мами и didia  bouquet
SLADKA MAMA, стискам палци всичко да е наред Praynig
Аз пък, без да искам да ви разочаровам, напълнях точно по време на кърменето (кърмих повече от година) Embarassed Но мисля че това също е индивидуално, пък и аз не се движех достатъчно и се хранех неправилно. Въпреки това мисля, че с правилно хранене, резултата е точно отслабване и се надявам този път да го постигна. Grinning Иначе засега съм малко под килограмите, на които бях преди да забременея, но аз доста повръщах Sick в началото. Сега съм по-добре, но като не ям - пак  Sick, така че не мога да се ограничавам много.
За косата - също мисля че е индивидуално. Първата бременност ми се беше сгъстила много и не падаше, но след това 3-4- месеца след раждането много падаше (мисля че е неспасяемо, въпреки че ако пак се случи ще пробвам и вашите съвети). А при тази бременност - в началото доста ми падаше косата Sad, сега просто се нормализира.

Успешна седмица!

# 234
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз качих 9 кг. /при последното ми мерене около 10 дни преди раждането. След престой от 5 дни в родилния дом излезнах с останали 2 кг. След около месец качих 12 кг. за да си задържа кърмата, които свалях 9-10 месеца без диети.

# 235
  • Мнения: 268
Здравейте preggo ,

За килограмите - аз преди малко се претеглих и съм твърдо и точно +4 от началото на бременността. Първо се потиснах, но си сверих килограмите с калкулатора от първата ни страничка и се успокоих, че съм около минимума.

Може ли мамчетата, за които това е втора бременност, да кажат дали килограмите се качват равномерно, или е на периоди? Например: това, че в средата на бременността съм +4, означава ли, че накрая ще съм +8? Не ми се вярва да е така.... newsm78 Сигурно се качва по-бързо после, когато бебчо почне да расте по-бързо...

Аз напоследък нещо нямам апетит  smile3502 ... Предполагам, че е от гадните киселини. Ям насила, само заради бебето.

Добре дошли на новите мами и на Didia!   newsm51
И, Ая, поздравления за коледния имидж на темата, възхищавам се на ентусиазма и постоянството ти  smile3525 !

Желая ви прекрасен ден!  babydust7

# 236
  • Мнения: 167
ЗДРАВЕЙТЕ,
Benitta-стискам палци-успех!!!  Hands Thumbsup

Благодаря на всички за топлото посрещане и окуражителните думи.Чувствам се много по- обнадеждена и се радвам , че не чаках повече за да се включа.  Hands Clap

Колкото до килограмите,през първата бременност качих 18 (до 17 гс само 2).1 м след раждането бях -10,а след 5 м. -14. Останаха ми 4 но при моя ръс 1.70 - 54 кг. са си дори малко.
Сега започнах  на 54, в 18 гс. бях  56.5 и засега вървя добре, но кака беше и миналия път до края на 5 месец, а после -ужас!!!  newsm50

Киселините ме мъчат от 4 дни.Снощи заради тях съм заспала в 3 часа.
За докторката,която ме оперира гласовете против са 99%, тя е "джаста - праста"  tantrumв работата си дори до деня на серклажа не ме беше видяла  дали има тъкан,нито дали имам контркции(серклаж не се прави ако в момента има),но в моя случай това нейно оношение беше за добре.Иначе не дава никакви обяснения за състоянието ти и визитацията и трае 3 мин за три бременни.Както и да е от всички бременни в нейните стаи аз бях единствената доволна.
Доколкото разбирам доста от вас са във Фемина.Аз съм много доволна от докторите там  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap
По стечение на обстоятелствата в последната година съм посетила Димитров(той ми направи конизациото),Димитрова(тя ми прави колпоскопия и биопсия),Карагьозова(тя ми е док.от 6 г. ,но тя е тази която не се нае да ми прави серклаж,въпреки това не и се сърдя тя просто е по-предпазлива) и Врагалева която ми води бременноста.
Врагалева работи със ЗК, много е вниматална и не съм имала по малко от 20 мин. УЗ при нея.На 21.12. съм на ФМ пак при Врагалева.
Иначе 1 път месечно посещавам и д-р.Цнкова която ми направи серклажа за да не ме забрави.
ЧАО ЗАСЕГА ,ще се включа отново по-късно.

# 237
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
alina_nana към края се качват най-много килограми.
След средата на осмия месец може да се качват до 400-500 гр. на седмица

# 238
  • Мнения: 367
да се включа и аз за килограмите и да ям и да не ям си качвам 1 кг. на месец за момента са 5  по нататък не знам. мисля, че ще почна да качвам по 2 кг. така е и по таблицата с кг. за моята височина и кг. преди да забременея пише, че ще стана 70кг. което е 15 за цялата бременност  Laughing мисля, че ще се справя с толкова
чао и много се радвам за новите ни попълнения

# 239
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и от нас, скъпи майчета!
Ая, поздравления за чудесния изглед на темичката - приказна е!Съжалявам, че е трябвало да я правиш повторно и че предишната ни темичка се е загубила.
Привет и добре дошли на всичси нови майчета и баби!
Относно килограмите - досега аз съм качила 3 кг. и се чувствам добре.Имам си страхотно коремче и едно риткащо момиченце в него LaughingПредишната ми бременност качих 10 кг. и се възстанових около месец - месец и половина след раждането.Както са казали и другите мами с опит - важно е да се движиш всеки ден.
Относно киселините  - поне засега нямам такива и дано не ги усетя и до края.
Иначе вече се настройвам празнично.Украсихме вкъщи за най - голяма радост на баткото.Той се готви за първата си среща с Дядо Коледа в яслата следващия понеделник и очаква да получи голям влак Grinning.
За косата - и предната и тази бременност не съм имала проблеми.Косата ми е хубава и лъскава.Проблемите ми предния път започнаха след раждането, когато косата ми започна да окапва по - интензивно, но за няколко месеца отшумяха.
Лека и спорна седмица ви пожелавам, момичета!
Прегръщам ви и до скоро!

Общи условия

Активация на акаунт