ДЕКЕМВРИ гордо се задава, скрил бяло щастие за мама!

  • 15 606
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 333
С риск че правя спам ще си повторя въпроса от предишната темичка  newsm78. Док ми каза утре да занеса някаква карта купена от не знам си къде, но не я нарече обменна. На вас какво друго ви издават и откъде го купувате? Или може би обменната карта има и друго название  newsm78.
Милена, това май е масаж на перинеума newsm78. Чувала съм, но не знам как да го направя. Какво точно ти казаха?
Аз сериозно се притеснявам за EASpirit, shemet_neveroyaten, V_Kuleva i drugi......ако някой знае нещо, моля да каже ....
Хайде, време е да ни навалят бебета в тази темичка....... Two Hearts
Нашата трудова одисея завърши повече  от успешно и аз се заемам с  wash  newsm28

# 16
  • Мнения: 514
shemet_neveroyaten е ок, пише повечко в "Родители в чужбина"  Simple Smile

А с педикюра ми отдавна се занимава съпруга, също обуване и събуване на чорапи.  Wink

# 17
  • Мнения: 669
добро утро хаиде честита ни нова тема тук вече ще има повече бебета и щастливи маики да ни е леко раждането и да гушкаме бебешорите скоро Laughing

# 18
  • Мнения: 101
Честита ни нова темичка  Hug нека да я напълним само с хубави вести за здрави бебчета и леки раждания newsm04.
По въпроса за рязането на ноктите все още се оправям сама, както и обуването и дори епилирането на краката  Mr. Green Учудващото е, че моите качени килограми са доста над 20 вече  Embarassed и корема хич не ми е малък - но като се сгъвам получавам повечко киселини  Sick

# 19
  • Мнения: 1 212
С риск че правя спам ще си повторя въпроса от предишната темичка  newsm78. Док ми каза утре да занеса някаква карта купена от не знам си къде, но не я нарече обменна. На вас какво друго ви издават и откъде го купувате? Или може би обменната карта има и друго название  newsm78.
Милена, това май е масаж на перинеума newsm78. Чувала съм, но не знам как да го направя. Какво точно ти казаха?

Не съм чувала за такава карта, но мисля че най - добре ще те ориентира самият доктор......
Колкото и плоско да звучи като съвет, най - добре вземи му звънни и го попитай какво е имал предвид ! Peace

Милена,, да мацката е ти е отговорила абсолютно точно за какво иде реч....Според мен  ако всяка бременна се придържа към всички съвети за медитация, упражнения, подготовки и т.н. дето ги пишат по книгите......от 1 вия месец на бременността си  трябваше да се посвещаваме на тези занимания , които щяха да им отнемат цялото време и децата раждани от нас щяха да бъдат абсолютно здрави и гениални , а самите ние , щяхме да сваляме по 10 г назад от възрастта си след раждането..... Wink  hahaha
/ Ех де да беше вярно ....... newsm53/
Иначе, сериозно - няма нищо лошо в това дето са ти го казали, ако можеш го спазвай, ама ще ти е от полза.....
Акушерката в поликлиниката в която ходех , например ме е подгонила масажи на зърната на гърдите да правя, ама сети се колко го изпълнявам.... Thinking
По темата за перинеума, мисля е хубаво всички да правим т.нар. гимнастика / състояща се в в свиване на мускулатурата ..там долу ..все едно задържаш пишкане ....изчакване ...и отпускане...../
Необходимо е като профилактика от бъдеща инконтиненция, която засяга...незнам какъв процент от раждалите жени си наследяват като "дар" от раждането..... Sad
С други думи става въпрос за напикаване или неволно изпускане на урина при резки движения, смях, кихане...и т.н.......
То хората цяла индустрия за това са развили, та гледайте да не станем техни потребители....  bouquet
Хубав ден от мен ! Simple Smile

# 20
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Честито на рожденничките, макар и със закъснение!   bouquet Да сте живи и здрави и много щастливи!  
Аз вчера имах гости, мама беше дошла и много добре си изкарахме, ама свърши за съжаление.  Sad Явно и мен ме друсат некакви нерви, защото като си тръгна такава мъка ме налегна и такъв рев му ударих...направо не е за разправяне. Пък вярно не се виждаме всяка седмица, ама не е и супер рядко де, ама така ми дойде...нещо съм се разтъжила  Rolling Eyes
За ноктенцата мислех на педикюр да ходя, но се справям много добре и сама, а и не ми допада много по принцип, не знам защо, та предпочитам аз да си се изрязвам и т.н. Crazy
С кг съм + 14, корема ми изглеждаше голям сега явно свикнах и ми изглежда нормален, нали си е мой  Mr. Green Малко се дразня, защото който ме види и казва, Ау очаквах да си по-голяма!. Ми колко по, аз  защото съм висока и всички си мислят че трябава да не мога да влизам през вратата. Иначе като гледам качвам на корем и на бедра, ама не се притеснявам, всичко е в границите на нормалното, после ще спортуваме и ще станем пак финни дами  Blush
Ох отплеснах се в писане, ще ви досадя! Прегръдки на всички  Hug

# 21
 Добро утро на всички мами!  Hug

 Shrew, страхотна нова темичка!  Simple Smile

 sesilgi 10x  Hug Дано няма проблеми, безпроблемно разждане на всички ни!  Praynig

 Да е живо и здраво бебчето и всички в цялото ви семейство!   bouquet

# 22
soseress амиии и ние с моя съпруг живеем 2мата,ние сме в апартамента на моите родители, нашите живеят от мн. време на вилата във вилната зона на града Стара Загора. Вчера майка дойде да ни види, поприказвахме си  Simple Smile
 Всички край нас са мн. развълнувани, и ние също, де  Embarassed
 Ами аз по принцип съм 50 кг. ама сега съм с + 17 кг. отгоре, ами май само на коремче и малко на дупето съм качила, бебчо е 2,900 кг. (така каза доки)  добре вървим, де. Всичко е ОК Hug
 Термина ми е на 9 декември, ако не подрани малкия сладур  Heart Eyes

# 23
# 24
 Разгледах албума на bg-mamma в http://snimka.bg 

 Virginity , di_ , mutsanka, SilverStar, Shrew, iva_bebe, ronjaemsski и всички други сте големи сладурани  Simple Smile

 И аз ще пратя мои снимки за албума на bg-mamma в http://snimka.bg аз там имам регистрация със същия nickname: bulgarka

# 25
  • Мнения: 3 323
Шру, благодарско!
Детелини, да не би да  е амбулаторна карта? Купих я от книжарница в близост до поликлиниката - като я занесох нещо си попълваха там, записаха си болничния който ми издадоха и си я прибраха. Вместо нея ми дадоха обменната карта ( един лист голям формат с данни от ЖК-то) и направление за приемане в медицинско заведение , които трябва да нося при постъпването в болницата за раждане. Предполагам че е това.
За гимнастика на перинеума гинеколожка ми е препоръчвала упражнението описано по горе, но стягането да започва от дупето към вагината - задържаш 10 сек. и по обратния път отпускаш. Не съм го правила старателно, и не знам доколко е от полза, но пък не пречи на нищо така че който му се занимава да опита.
Ноктенца, бръсначи, чорапи, обувки наш тати отговаря за тези работи. Под ръка ми е , така че нямам нужда да ходя по козметици, то не че мога да стигна без него.... Той сам си предложи услугите - не съм го карала.

# 26
  • Мнения: 390
Здравейте момичета!Да се отчета-рядко пиша тук,но пък редовно ви чета и попивам идеи.Родих момиченце в сряда-2.100кг,43см,Габриела.Но е в кувиоз,заради ниското тегло,и заради факта че се беше увила 2 пъти с пъпна връв с възел около врата.Моля за съвет от някоя мама вече ,дали е нормално колкото и да помпя с помпата кърма,гърдите ми все твърди да си стоят?За сега помпя по 10 мин.от една гърда,но като за начало ми се вижда достатъчно,пък и една приятелка ми казва,да не прекалявам повече,защото колкото повече-толкова повече кърма,която в момента не ми е нужна-само да нося веднъж на ден на бебо.
Благодаря за някой съвет,защото ужасно много се притеснявам да не си довлека някой проблем,или от прекалено изпомпване,или от недостатъчно.

# 27
  • Мнения: 1 212
Честито бебе ajva, стискам палци всичко с вас да е наред... Peace
Не съм раждала още, но съм чувала , че на някои жени просто по - късно им идва кърмата....
Било и на психическа основа...така, че опитай се да бъдеш оптимист, не се стресирай и чудото може да стане....
Ако си родила секцио , това също може да е причина...
Според мен изцяло е от стреса....
Бъди оптимист, успех !

# 28
  • Мнения: 535
ajva,честита ти принцеска!  Да навакса бързо и скоро да се гушкате вкъщи!

# 29
  • Мнения: 390
Благодаря!Да се уточня,че родих нормално,кърмата ми дойде снощи,поради проби от моя страна да помпам,защото бебето не засука(прибраха я милата в кувиоза веднага),и аз колкото и да чаках,не тръгна сама,така,че започнах да помпам с помпа и от тогава са ми все твърди гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт