Дюни Роял Ризорт - 2022 г.

  • 46 895
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 368
Анелия, хубава почивка!
Славейче, ето и моите впечатления. Като цяло това, което ползвах от комплекса е много добро, но със забележки към няколко неща, които за мен са важни и няколко несъществени, които пък за други сигурно за от значение.
Анимацията, която принципно не ме интерисува - никаква я нямаше. Питах на рецепция къде са аниматорите, каква е програмата и ми беше обяснено, че и те не знаят, защото трябва гостите да си свалят приложение и някакви кодове и да си прочетат съответната информация. На следвящият ден ми дадоха програма по часове. Нищо от това което пишеше не видях през деня. На басейна на Марина бийч 1 аниматор се мъчеше нещо да денси и безуспешно да активира някой да се включи в анимацията. На Палас няма никаква анимация, нито за деца, нито за възрастни, нито денем, нито вечер. На амфитеатъра снощи уж щеше да има накакво шоу, неясно обаче какво и след него някакво парти, но се изваля порой и нямаше нищо. В бейби - мини клуба също нямаше никой. Не видях някой да занимава и по-големите деца, а имаше много дечица. На бара на басейна на Палас ми казаха, че популярните танцьори тази година изобщо не са дошли и има заместваща група с доста слаба програма. Не видях никой да провежда спортни занимания. На Белвил дали има анимация не мога да кажа.
За хотел Марина Палас: Хубава база, хубав апартамент, но дори при пусната климатизация в баните няма аспирация. Явно нещо на икономия, на ток са го ударили. Няма асансьор, който да стига до ниво басейни, СПА и плаж. Адски много стълби, което за хора с двигателни проблеми и за бебета в колички е голямо неудобство за придвижване. Очаквах го и не съм доволна, че избраният хотел от мен Марина бийч, койтш е на нивото на плажа не бе отворен и че никой не си направи труда да ме предупреди за това. Разбрах сама 1ден преди заминаването ми. Водата в басейните е студена, както и в други хотели, но мисля, че за 5* може да се постарят да направят нещо по въпроса.  Явно обаче нямат намерение да отделят средства както за модерно подгряване, така и за поне един нов външен асансьор. Храната е много разнообразна и в огромни количества, дори за мен повече от необходимото. Мога самода предполагам какви количества се изхвърлят. Напитките са добри. Има и бебешки пюрета, каши и микровълнова за подгряване.
Обслужването е много добро.  Поддържа се перфектна чистота. Остават обаче често мокри подовете, които са с хлъзгави плочки и е доста опасно за ходене. Имаше доста гости в хотела, но за сега хотелът поемаше гостите имаше места за всички, както в ресторанта, така и на басейните и на плажа. През активен сезон обаче, вероятно само Палас е за предпочитане, на който базата се ползва само от неговите гости. Мога само да си представя лудницата в останалите ресторанти и барове, където всички могат да посещават всичко. Плажът е много хубав. Плитко море, в което за да се натопиш трябва да ходиш поне 100м, но за малки деца и бебета е супер. Чадърите са от плътна материя. Като цяло съм доволна от почивката си. Плюсовете са повече от минусите и за цената, която платих, получих доста повече от очакваното. Ако изобщо реша да посетя отново комплеса, то със сигурност ще е извън сезон /3000 човека не мога да понеса/ и то само в Марина бийч, ако работи. И обещаните рози.

# 61
  • Мнения: 10 941
Ех, наистина ли това за анимацията... резервирах там заради страхотните отзиви за анимация, а то... не, че ми е топ важно, ама поне вечерите да има нещо на амфитеатъра, то иначе какво се прави вечер, ядеш и спиш?

# 62
  • София
  • Мнения: 1 678
Е нали не мислите, че няма да има анимация Simple Smile вероятно още се ориентират, а и щом е валяло.. няма кой да седи и да гледа под дъжда..

# 63
  • Мнения: 10 941
Не знам вече какво да мисля, защото в тази криза е напълно "нормално" всеки да реже от бюджета си, да сваля качеството и т.н. Та очаква всичко Simple Smile

# 64
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 619
Едва ли ще останат без добър анимационен екип. Миналата година, когато не работеха всички хотели, имаше голям международен тим, та какво остава за тази, която явно се очертава като по-силна. А и не вярвам кубинците и молдовците да им струват много скъпо, ако пак заложат на тях. Hands V

# 65
  • Мнения: 1 402
Има анимация, но не е на амфитеатъра,а при аквапарка. Танцова вечер е. Добри са аниматорите,които танцуват или поне на мен ми харесват,но не знам как е било предните години.



Да похваля и аз храната. Средиземноморска вечер. Имаше много видове и все вкусно приготвена риба - риба меч, акула, Сьомгова пъстърва, скумрия и много морски дарове.



Fatalina, благодаря ❤

Последна редакция: ср, 15 юни 2022, 21:59 от Anelia20

# 66
  • Мнения: 639
На снимката са танцьорите от миналата година.

# 67
  • Мнения: 10 518
Да, тези танцьори бяха и миналата година.
Доколкото имам наблюдения от минали години, шоуто на амфитеатъра сякаш стартира по-късно през юни, така че не очаквам да липсват събития на амфитеатъра, но е възможно да са в по-намален състав (ако съдим по снимката), освен ако не очакват и още аниматори.
А това че са сменили мрежестата материя на чадърите с плътна е добра новина.

# 68
  • Мнения: 1 402
Имаше и други аниматори,които не бяха на сцената.
Чадърите са добри, пазят хубава сянка.
И аз да се оплача от липсата на вентилация в стаята в Белвил.

# 69
  • Мнения: 10 518
О, да , би трябвало да има и други аниматори- те имат отделно аниматори за деца (за занимания в мини-клуба и детска дисткотека), за спортни дейности (различни видове гимнастики около и в басейна пред МБ), имаше отговарящи за спортове като стрелба с лък и колоездене и т.н. Като в зависимост от тематичното представление някои от тях участват и във вечерното шоу на амфитеатъра. Но тази година доколко и какъв екип са успели да сформират - ще видим.
Надявам се да са успели да предвидят добра организация за времето на по-висока натовареност и да няма излишно напрежение заради хаос в ресторантите напр.
Вярно ли е, че тази година се изисква заплащане (такса резервация) за ала карт- Миланезе и Механа? Предполагам, че третият ресторант, който май само една година имаше в МБ няма пак да отвори ?

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 10:04 от fenyx

# 70
  • Мнения: 1 402
О, да , би трябвало да има и други аниматори- те имат отделно аниматори за деца (за занимания в мини-клуба и детска дисткотека), за спортни дейности (различни видове гимнастики около и в басейна пред МБ), имаше отговарящи за спортове като стрелба с лък и колоездене и т.н. Като в зависимост от тематичното представление някои от тях участват и във вечерното шоу на амфитеатъра. Но тази година доколко и какъв екип са успели да сформират - ще видим.
Надявам се да са успели да предвидят добра организация за времето на по-висока натовареност и да няма излишно напрежение заради хаос в ресторантите напр.
Вярно ли е, че тази година се изисква заплащане (такса резервация) за ала карт- Миланезе и Механа? Предполагам, че третият ресторант, който май само една година имаше в МБ няма пак да отвори ?

Не съм го споменала,защото мислех,че и досега е било така. В двата ала карт ресторанта има доплащане 10лв за възрастни и 5лв за деца.

# 71
  • Мнения: 10 941
Може ли малко повече инфо за Белвил Simple Smile Там ще сме края на месеца. Как са стаите, самия хотел. Персонала как е? Къде се храните? И как е плажа сутрин, има ли запазванки на шезлонги. Предполагам, че сега няма да е кой знае колко пълно и няма да има бой за чадъри и храна Joy

# 72
  • Мнения: 10 518
Благодаря, Анелия! Досега не е имало такса резервация за ала карт, нововъведение е.
На другото питане- най-близко до Белвил е отделната сграда на р-т Созопол. Стате са прилични, но има нужда от реновиране. За персонала- зависи какво да успели да направят, не сме имали оплаквания досега, имаше постоянни сред камериерките и пиколата, но вероятно има и новонаети.
Чадъри и шезлонги на плажа не се запазват.

# 73
  • Мнения: 10 941
Под запазване имах предвид мятане на кърпа в 6 сутринта и пристигане по обяд Wink

# 74
  • Мнения: 10 518
Мисля, че тази “практика” не я толерират от хотела, не знам даже дали ако има такива кърпи (хотелски поне) не ги събират даже, ако забележат, разбира се (за това не мога да бъда напълно сигурна). Но пък ако някой е минал да остави кърпа и после е решил да закусва в МБ и да се върне след това, вече е друг въпрос. Ние обикновено отивахме директно след закуска заедно с багажа си (плажни играчки за децата), имаше в повечето случаи достатъчно места и след 10 ч, винаги сме намирали чадър, но в един конкретен момент имаше големи групи, които бяха заедно и те май създаваха миналата година малко хаос на плажа.

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 10:40 от fenyx

Общи условия

Активация на акаунт