Енгин Акюрек. Нови и стари проекти – Тема 420

  • 30 838
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 375
Добро утро!

  Хубав ден на "Бягство" 👀👀👀

 Само аз ли не съм яла авокадо 🤔 🙂



# 706
  • Мнения: 2 273
Добро утро!
Честит Илинден на празнуващите,бъдете здрави и благополучни!
Днес ще чакаме серия,а ако и друго се появи,добре е дошло
Спорен и лек ден!

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226


Сценаристът Али Доанчай пусна в сторито си тази фраза:
Един мъртъв, един жив

Каквото и да значи, ще разберем. Още в 6 епизод започва спасителната акция на Мехмет, явно някои ще бъдат хванати. Какво ще гледаме иначе още до финала.




Явно така се казва 6-ти епизод: Един мъртъв, един жив.
Илкер успява да оцелее. Мехмет се опитва да намери пари, за да спаси Зейнеп от пазара на роби.

Понеже никой не ме е покрил, слагам някои мнения на изгледалите епизод 6:

* Гледах отново 6-ти епизод, беше перфектен, отдавна не съм гледала сериал, в който всеки епизод е толкова завладяващ, надявам се да има 2-ри сезон и Енгин Акюрек отново ме разплака, ти си перфектен актьор, с всеки епизод ти се възхищавам повече;

* Леле, какъв епизод, изгледах го със сърце на уста... Много потресаващи сцени имаше. Най много се разстроих от смъртта на Ахмет. Както сестрата каза, такива като теб ще нарушат баланса на това място... Само с хубави думи не можем да променим нищо;

* Стигнахме до края на още една вълнуваща глава. Енгин, ти играеш страхотно във всеки епизод. Гледам Азиз Чапкурт/Ебу Залим с възхищение и кеф на всеки епизод, защото играе ролята си много добре, Арас Айдън и останалите актьори, благодаря ви за усилията;

* Толкова съжалявам за Мехмет, че губи близките си един по един и оставих сърцето си за жертвите, които направи, за да спаси Зейнеп. Енгин Акюрек улавя отчаянието и болката толкова добре, че това е уникално актьорско изпълнение;

* Млади хора, които могат да убият дете заради убежденията си; деца, принудени да натискат спусъка в ранна възраст, за да оцелеят; Мъже, които се изправят срещу човечността и съвестта си, за да спасят близките си. Мисля, че следата, която остави този епизод, няма да мине лесно в душата ми.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 12:49 от mariana51

# 708
  • Мнения: 9 375
Марианче, и аз се разстроих сега за Ахмед Cry

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226


https://twitter.com/ebrukuryadiler?lang=bg

Журналистката Ebru Kürya Diler/Ебру Кюря Дилер написа в туитър:

Искам да кажа, че изгледах епизод 6 на Бягство, но оставих сърцето си там, имаше много емоции и много напрежение в този епизод. Душата ми беше разбита. Това е още едно кардио изживяване в епизод 6. Много съм горда, че хората от моята страна привлякоха такъв проект. Много успешен..

Разбира се, чухме за тази болка, за тази човешка драма, за тази жестокост от новините, но гледането е толкова професионално, толкова дълбоки подробности показват на хората горчивата истина и поставят под въпрос съвестта ни. Проектът Бягство всъщност ни кара да разпитваме съвестта си. О, Енгин Акюрек, две изречения не са достатъчни, за да опишат играта ти. В този епизод бях пронизана от това отчаяние..

Вие сте много ценна перла на тази страна, която е необикновена, вашите емоционални преходи и преживяна травма.. Борба с безмилостните. Изпитвайки тяхната жестокост, това, което наистина искате да направите, и внезапно навлизане в разгара на нещата, може би журналистът Мехмет ще има какво да каже на хората по света, така че преживявате тези травми като избран човек.

Онур бей/Илкер, толкова съм щастлива, че открих невероятното ти представяне в този проект. Тази поредица е почти написана за изразяване на емоции през очите.

Ах Ахмед.... "Майка ми каза, че ако умреш тук, не можеш да отидеш в рая." Каква горчива дума, това е горчивата истина.. Сърцето ми е разбито..

Тази седмица Бягство отново беше страхотен, гледайте го, без да губите време.
С уважение.

# 710
  • Мнения: 23 353


Офф, винаги боли когато някой умира, а още повече пък млади хора. Този Ахмед си беше още дете както се казва.
Много силен сериал, много. Поставя такива сложни и щекотливи проблеми на съвремието ни. 

За да ви разсея от мислите за това което предстои да видим - нека се поразходим.
Например в Рим.

# 711
  • Мнения: 489
Енгин е последвал в Инстаграм Крис Ботти, световноизвестен американски джазов изпълнител, тромпетист, композитор, носител на "Грамми" през 2013 година. Интересното е, че Крис Ботти също го следва.


Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 19:26 от Burkina

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226



https://www.youtube.com/watch?v=p4A-q4ECUX4&t=9s

Режисьор Яъз Алп Акайдън, актьори Енгин Акюрек, Азиз Чапкурт и Лейля Танлар; Той застава пред камерата с много специални интервюта за историята на Бягство, която надхвърля границите.

Надяваме се на превод скоро.

# 713
  • Мнения: 2 273
Дисни+,пуснаха на стори в ИИ,реклама от подготовката на актьорите за ролите си в Бягство!Енгин ,репостна това видео,в своя профил!

# 714
  • Мнения: 23 353
Това явно са финални сцени.
Мехмет ще спаси някакво момиченце. Дали не това чиято кукла носи на раницата си?

Край на снимките -  на някаква язовирна стена са и сигурно там е границата с Турция, защото тези добре екипирани и въоръжени военни не са терористи.
Мехмет бяга към тях. Личи си по снимките на които се вижда водата от язовира.









# 715
  • Мнения: 489
Привет!

  Гледам ДП, сватбените мурафети 🙂 Не разбрах за ударението на Наре защо се чудите, и аз така го казвам.
  "Ако един от влюбените умре, е легенда, ако не - всичко е лъжа", както и се оказа. Края на сериала е подсказан още в първа серия. Мисля, че и да не беше си тръгнала Неслихан, тая връзка нямаше да я бъде по първоначалната идея, такава е историята.

  Благодаря за превода на трейлъра към 6 епизод - нищо не е ясно 🙂 Утре ще видим продължението.

Съгласна съм с теб за това, че думите на Наре за легендата прозвучаха като  злокобно предсказание за нас, които знаем историята....
И друго обаче искам да добавя - още от тази първа серия може да се подразбере и кой е истинският и най-верен приятел на Санджар, единственият, който го разбира изцяло. Колко упорито, а и с колко болка и загриженост  Каврук молеше приятеля си да не се жени за нелюбима жена. За разлика от него, другият "приятел" го поздравяваше и се радваше, сякаш без да усеща какво е на душата на приятеля му. А и отговори доста велзевулски на въпроса на Наре за това как се отнася героят от легендата към историята. Той каза, че героят от легендата мълчи, защото е наранен. Не че това не е вярно, но можеше да добави и, че мълчи, защото още обича и страда безумно много.....Но явно той това не го чувства или не иска да го разбере...

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 18:11 от Burkina

# 716
  • Мнения: 9 375
Буркина, няма как да не тълкуваме нещата в светлината на завършената история.
Да ти кажа честно, специално за женитбата си без любов си е виновен Санджар, Гедиз си се забавлява като сватбарин, прави шоу, което си е негова специалност. Както знаем, на него грам не му пука за никой, освен себе си, и понеже се влюби в Наре, започна да му пука и за нея, по неговия егоистичен начин обаче.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 18:32 от araselia

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226


https://www.instagram.com/p/CgPV_BpoN12/

Енгин в инстаграма си е сложил тази снимка: Бягство вече е в Дисни+ със своя 6-ти епизод.

# 718
# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226




Изгледах оригиналния 6-ти епизод. Няма да подсказвам, губи се удоволствието от превода, но да кажа нещо. Трейлърът, който ни пуснаха, е събирателен от оставащата история. Тук Мехмет вижда Илкер и как ще става спасяването му, предстои...
А ако знаете какво прави Мехмет, за да спаси Зейнеп, ще разберете... Енгин е страхотен...

Да се стягаме за Диема Фемили.

Общи условия

Активация на акаунт