Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, 40+ (Тема 21)

  • 63 524
  • 789
  •   1
Отговори
# 30
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Петите стържа на сухо с пила, а след това мажа с мазен крем. Мажа ги и всяка вечер след душ. Много внимавам за тях, защото много обичам да нося сандали лятото. По тялото мразя да слагам лосиони, но кожата ми винаги е била мазна. Само лакти и колене мажа, за да не загрубяват.
Нося ВВ крем със слънцезащита постоянно, защото съм много бяла. На море не се пека - изгарям моменталически и 50-ти фактор не помага.

# 31
  • Мнения: 2 564
Слънцезащити никога не ползвам. От много години не се излагам на слънце. Ежедневен хидратиращ крем на лицето и туй-то. И лятото в Бг, с 40-те градуса и непрекъснато обливане на лицето, дори нямам нужда от крем.
За крака/пети се грижа ежедневно. Крем, който не ми харесва директно отива за пети Simple Smile
Изобщо, специфична козметика  за всяка част от тялото ме отегчава и от опит знам, че дори да купя, след няколко месеца отива директ на боклука, неползвана. Досадна ми е дори мисълта.
Тегло - там е голямата грижа. Ежедневно теглене и умереност. И тренировки, адаптирани и съобразени със собственото тяло и възраст.

# 32
  • Мнения: 5 001
Льоня, аз ще си призная, че лятото се епилирам по-често Grinning
Слънцезащита вадя от март, много бързо ме хваща слънцето, за 15 минути навън правя тен на къс ръкав. Краката ги лакирам  от май до октомври, много са ми зле ноктите. На маникюр и педикюр съм си целогодишно. С лосиони за тяло също, кожата ми е много суха.
Теглото гледам постоянно да го контролирам, че ми е проблемно.

# 33
  • Мнения: 3 771
И по повод епилирането:
Да благодаря на този, който е измислил лазерната епилация.!!! Родих се преди 5-6 години и дори и поддръжка не съм правила. Толкова обичам рокли, поли и се побърквах от факта, че епилираш, 10 дена рокля- 20 дена панталон, да чакаш да изникнат, за да епилираш…
Има някой и друг единичен косъм. 2-3 пъти в годината с епилатор махам.

# 34
  • Мнения: 13 260
Много държа на хубавия външен вид на краката, особено лятото, когато всичко живо тръгва по чехли/ сандали.
Всъщност, за стъпалата и петите си се грижа наравно с ръцете- постоянна хидратация, маски, мазила.

... вана със зехтин и морска сол за 10-20 минути

Какво количество зехтин слагаш и в каква пропорция?
2 супени лъжици морска сол в чаша и зехтин да я покрие и един пръст отгоре. Приготвям легенче с леко топла вода, натърквам със сместа краката, без голям натиск и потапям във водата и седя колкото време имам възможност до около 20 мин.

Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 11:43 от zari65

# 35
  • Мнения: 427
Благодаря за темата!
Грижата ми общо взето е една и съща през цялата година. Само лятото увеличавам фактора за лице от 30 на 50. Ползвам само медицинска козметика, имам дерматит и трудно си улучвам продуктите. Кожата на тялото също е много суха и целогодишно мажа с кокосово масло. Само то ме спасява от рани от чесане. Лятото ползвам и много термална вода. Всяка вечер като си легна мажа ходилата с крем за ходила, ползвам един евтин от Лили, върши работа. Не се гримирам, понякога само, когато дерматита е обострен ползвам ВВ крем.

# 36
  • Бостън
  • Мнения: 13 482
Вярно е за епилацията през лятото - има ли слънце и СПФ крем за тяло избуяват като наторени. Също така е вярно, че след 40 като цяло растат по-бавно по мен, така, че вече я няма тази ежеседмична епична битка с часове с епилатора.

PS При мен за контрола на кг много помага спирането на виното и алкохол въобще, ако нямам гости или не съм на гости/кръчма.

# 37
  • Мнения: 3 771
PS При мен за контрола на кг много помага спирането на виното и алкохол въобще, ако нямам гости или не съм на гости/кръчма.
Ох едно удоволствие чаша винО вечер…. Хич не ми се дава.
Бира вече почти не пия. За нея съм сигурна че помага в слагането на килца и надува. От личен опит. Рядко вече 50 гр твърд алкохол. Сериозен повод трябва.

Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 13:54 от MarietaYo

# 38
  • Бостън
  • Мнения: 13 482
Бира не съм пила през живота си, твърд алкохол докарвам до 20-30 гр, но проблемът с любимото вино е, че 1 чаша е достатъчна да ми разклати самоконтрола, а аз ям (да си го кажем в прав текст - преяждам) на емоционална почва и си требе самоконтрол и техники за релаксация и намаляване на стреса, а не пиене, което при мен води до ядене. Виното вече не помага, а работеше едно време като добър редуктор на стрес Wink

Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 14:12 от Agent Provocateur

# 39
  • Мнения: 5 001
Установих, че не виното ми пречи, а мезето към него. По време на пандемията пиех всяка вечер по чаша-две вино или коктейли . Определено ми беше по-сладо яденето и качих 5 кила за две години. Сега съм свалила 3 от март месец със спиране на въглехидратите пиенето всеки ден.

# 40
  • Мнения: 2 768
Сега и пияници ще се окажем Flushed
Твърд алкохол употребявам много рядко, веднъж годишно може би. Чаша вино преди вечеря обичам. Понякога бира през лятото.
За епилирането - поли и рокли нося целогодишно, та не точно това е причината, но лятос минавам с епилатора по-често. По-бързо растат пущините.

Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 15:14 от Light Beam

# 41
  • София
  • Мнения: 13 652
И аз не пия нищо освен вино, но килцата се трупат. Га бях млада пиех и водка и уиски и джин и бира и всичко 🤣.
Сега по-кротичко го раздавам.  По чашка по повод. Не вечерям от доста време, освен ако не излизаме някъде.
Мажа се с лосион след душ всеки ден. Много ми е суха кожата.

# 42
  • Варна / UK
  • Мнения: 372
Ох, бе, Лайт JoyJoy (благодаря за темата Hug)
Сега и пияници ще се окажем ...
Никога няма да си призная в темата за фитнеса, обаче...
Скрит текст:
си шорам всяка вечер по 30-40мл концентрат - основно някое от светите 3 J-та - Джак (Даниелс), Джон (Джеймисън) или Джим (Бийм) Grinning . От Алди купуваме и един бюджетен бърбън Samuel Joe's - и той е с J.
Предпочитам да не изям тези 120-150 калории, които са в алкохола, отколкото да се откажа от антистрес терапията Grinning . Затова и няма да се видя с плочки на корема, но по-добре така, ако искат вкъщи да съм бяла и добра Joy . Един ден синът ми ме беше питал - ти затова ли тренираш 6-7 пъти седмично - за да може да пиеш. И аз му казах - да, + и за да мога да ям Joy .
През лятото и аз мажа повече откритите части с някакъв лосион за тяло, че ми е доста суха кожата. За лице 50ти фактор, иначе много петна ми избиват ( ползвам Меласкрийн на Дюкре и един корейски на Холика). Ако все още нямам никакъв тен на ръце/крака - пръскам леко с Brazilian Body на Eveline. Вечер - антицелулитен - само където има нужда.
Скрит текст:
zari65, благодаря за идеята за ваната за крака със зехтин - ще я пробвам. Нищо не правя за ходила и пети, а не е като да нямам нужда.

# 43
  • Мнения: 7 898
Нямам зимно и лятно тегло. От 18 годишна съм 58кг. Естествено фирмите  не са като на 18 годишна Simple Smile.
Напукани пети също не съм имала и не правя нищо специално освен крем през лятото, защото си чувствам ходила по сухи.
Алкохола съм го спряла от близо 3 години, но и без това пиех веднъж на 6 месеца. Освен в годините когато имах съседка рускиня Simple Smile.

# 44
  • Мнения: 9 171
Баба казваше "Прекален светец и бога не е удобно"  Wink

Бира през живота си съм изпила ..сигурно 1 бутилка.

Има седмица в която не пия вино/твърд алкохол пия ром на коктейли лятото само.
Има и периоди в които принципно си жулвам по една понякога и по 2 чашки с вечерята задължително. Как хубаво ми става после замотва ми се съвсем лекинко главата точно, колкото да почна да виждам по оптимистично света 🤣

Важното е всеки да се чувства на център и в мир със себе си. Някой по дебел, друг по слаб не е важно. Какъв е човека, като съдържание това е ценното.

Общи условия

Активация на акаунт