Тумор на бъбрека

  • 11 535
  • 254
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36
Здравей Илиана,  не успях да отида на консултация с проф. Салтиров,  аз не бях добре и така се наложи. Вече няколко лекари, личната и още двама ме съветват за операция с  апарата Давинчи, дадоха ми пример с тумор, засягащ и куха вена и пациента вече три години е добре, онколожката при която сме също ни съветва за роботизирана операция. Имаме дата за такава операция съвсем скоро, като мине ще ти пиша. Ти като минеш на преглед днес пиши как стоят нещата, 5.3 см е в нормата за операция с Давинчи. Всичко добро.
     Jof, как са нещата при вас, стабилизира ли се майка ти, излезе ли хистологията, ако има  проблеми вече ще е необходимо повторно изследване на блокчета та, за да се уточни по-нататъшното лечение, дано всичко да е добре.
   При нас за съжаление май все изтегля е късата клечка, дано не сме закъснял и операцията да е успешна.
[/quote
Днес беше прегледа при Давидов, ще правя с робота операция , на 29.08 ме приемат. Кистата ми е на лошо място и може да не успеят да спасят бъбрека, близо до голяма вена. Голяма е вероятността да е злокачествено, което ме съсипва допълнително. Днес правих тест за упойки. Няма да чакам здравна каса, ще плащам операцията, че много се отложи при мен и ме боли вече. Все гледам да си давам кураж, но ми е трудно. Успех на вас. Пишете като минете, ако сте преди мен.

# 46
  • Мнения: 7 127
Илиана Атанасова, НЗОК поема съвсем малка част и без това ... А и поема, ако е доказано злокачествено, а при теб не е потвърдено.

Давидов е много обаятелен и вдъхва доверие, харесвам го, много по-добре изглежда на живо. Пожелавам ти успех!
И на мен ми се очертава скоро да съм в Токуда, но не знам точно кога.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Привет!
Свекър ми днес отиде за рутинен преглед при уролог с оплакваме кръв в урината...пратиха го на скенер и последва най-лошото...Confused
Тумор на бъбрека, над другия също, вена е засегната, петно в черен дроб.
Пращат ни в Александровска, но чак в понеделник ще звъня, а кога и дали ще ни извикат не се знае. Време няма, а случаят е мега сложен...доктора каза, че малко са тия дето ще се навият да оперират толкова сложно поле...
Незнам как сме, честно...

# 48
  • Мнения: 7 127
mystic woman, при кого в "Александровска"? И двата бъбрека са с тумори ли?

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
mystic woman, при кого в "Александровска"? И двата бъбрека са с тумори ли?
единият само...другият е над бъбрека.
Лошото е, че има голям тромб и мета в черен дроб.
Листчето с имената ми остана в колата...после ще ти кажа кои са.
Звънях да търся проф.Владов от ВМА, но ми дадоха час чак за 19/09.

п.п. проф.Марин Георгиев и проф.Краси Янев от Александровска.

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 13:25 от mystic woman

# 50
  • Мнения: 7 127
Не знаех, че Янев е станал професор, беше доцент. Бих избрала него пред Георгиев, макар и двамата да са единствените, на които бих се спряла в това отделение. Проф. Янев завежда сектор „Лапароскопска урология“, внимателен е много.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Не знаех, че Янев е станал професор, беше доцент. Бих избрала него пред Георгиев, макар и двамата да са единствените, на които бих се спряла в това отделение. Проф. Янев завежда сектор „Лапароскопска урология“, внимателен е много.
Янев си идвал чак септември...Георгиев др.седмица...а кога и дали ще ни приемат е друг въпрос.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 037
Не знаех, че Янев е станал професор, беше доцент. Бих избрала него пред Георгиев, макар и двамата да са единствените, на които бих се спряла в това отделение. Проф. Янев завежда сектор „Лапароскопска урология“, внимателен е много.
Янев си идвал чак септември...Георгиев др.седмица...а кога и дали ще ни приемат е друг въпрос.

Мога да дам тел. на сестрата на Георгиев, тя записва часове за консултации. Лично аз не съм доволна от него - първоначално да, но след това взе да претупва нещата. Не ми харесва и това, че уж той те поема, а след това не му виждаш очите, не ходи на визитации. Не усетих човешко отношение, разбиране, които са много, много важни в такъв момент.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Може ли телефона, благодаря!
Да, подозирам за отношението...те в един момент стават коравосърдечни и безчувствени, ама навсякъде казват, че той е нашия човек...То ако има друг сигурно ще е по-лесно да се доберем до него, ама знам ли...?

# 54
  • София
  • Мнения: 1 037
Може ли телефона, благодаря!

0887773725 Борисова
Записвали са ни много рано сутрин преди операциите.
Той приема и в б-ца Доверие, може да пробвате там за по-бърза час.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Може ли телефона, благодаря!

0887773725 Борисова
Записвали са ни много рано сутрин преди операциите.
Той приема и в б-ца Доверие, може да пробвате там за по-бърза час.
благодаря!

Имаме час за вторник рано сутрин! Ще се моля за чудо.

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 09:11 от mystic woman

# 56
  • Мнения: 674
Майка ми се възстановява, пие желязо, че хемоглобина й е нисък. Но иначе е добре, след 6 месеца скенер с контраст, иначе нищо друго, ще набюдават. Желая на всички здраве и леко да минат операциите, на който му предстои. В правителствена болница също има много добър лекар - Борил Петров.

# 57
  • Мнения: 7 127
Георгиев ще Ви посрещне топло, но за после - не знам ... Всичко се плаща в "Александровска" - хем избор на екип, хем пари под масата се искат.
900 лв за избор на екип за нефректомия + 1000 лв "на ръка"+ консумативи - това през 2019-2020 още, сега може да са повече парите в джоба. И пак все едно ти правят услуга. За поне 3 такива случаи знам. Затова съм отвратена от тази болница, и не само ...

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 12:49 от Rosita

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Предполагам го и това...ама като си притиснат до стената и избора ти е само тоя...?
И аз не харесвам подобен тип изнудване, но ти си им в ръцете ...

Само за консултацията колко ли ще вземе? 200лв?
То хубаво да платиш, ама има ли гаранция, че точно той ще оперира и дали ще направят каквото трябва? Аз това си мисля...щото могат да отворят, да клъцнат тук-там и да затворят. Няма какво да направиш.

А някакво направление ще искат ли, ако решат да го приемат?

# 59
  • Мнения: 7 127
Чак 200 лв.  в "Александровска" за преглед не вярвам, но знам ли, то при проф. Давидов е 175 лв., но все пак "Токуда" е частна болница, а и Давидов , освен шеф на урологията, е и медицински директор на болницата .
Ако не минава през касата, може да си поиска и 200  Георгиев, не знам. Няма да забравя, че имаше пациенти с направление за постъпване в "Александровска", като при приемането им в отделението им искаха да си платят и прегледа, който беше 50 лв. при обикновен уролог... Най-хищните са там.

Общи условия

Активация на акаунт