СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 16

  • 42 156
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 340
Здравейте, на теория се удвоява добре. При какво закъснение е последната стойност?

# 721
  • Мнения: X
Здравейте, на теория се удвоява добре. При какво закъснение е последната стойност?
Трябваше да ми дойде на 24.11

# 722
  • Мнения: 700
Здравейте, дами.
Според вас хиперстимулацията може ли да повлияе на ЧХГ?
Също така хориомон, 10000 единици, инжектиран през нощта на 16-ти срещу 17-ти може ли днес (12-ти ден) да даде фалшив положителен кръвен резултат?

Благодаря предварително!

# 723
  • Мнения: 905
Ако резултатът е трицифрен, със сигурност не е от Хориомона, това знам от Станулов

# 724
  • Мнения: 700
Благодаря. За съжаление не е трицифрен.

# 725
  • Мнения: 905
Може още да е рано. Някъде в нета имаше таблица с разпада на прегнила по дни. Може да я потърсите.

# 726
  • Мнения: 167
Намерих това

# 727
  • Мнения: 67
След 3 неуспешни бременности, 1 година опити и най-после видях двете чертични, НО
Стойносстите на ЧХГ ме притесняват.
Дата на последна менструация - 2.11
Продължителност на цикъл - 28-29 дни
30.11 - положителни 2 теста с бледа черта - 1.12 - чхг - 77.32 mIU/ml и Прогестерон - 74.13 nmol/L (23.31 ng/ml)
Доста ниско ЧХГ и прогестерон като за 2 дни закъснение ми се струва. Вие какво мислите?

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 15:50 от Kam_76

# 728
  • Мнения: 1 901
Вижте какво ще е чхгто и прогестерона след 48 часа.

# 729
  • Мнения: 4
Здравейте
Включвам се с отчаяно питане в търсене на надежда. Започвам малко по-отдалеч, тъй като пиша за пръв път. На кратко до момента имам 2 миседа, 1 биохимична + 2 неуспешни инвитро опита. Установихме тромбофилия и (след изследване на абортивен материал с тризомия 13) балансирана робентсонова транслокация от моя страна, като бонус поставена диагноза лупус (по наличие на повишено количество антитела и без клинична изява) и тиреоидит на Хашимото
Цикълът ми е редовен и е с дължина 28 дни. Последната ми менструация беше на 09.11. В първата седмица след закъснението с ехографски преглед установихме бременност със сакче в матката. Следващата седмица все още не се виждаше ембрион, затова пуснахме бета ЧХГ и оттам започна въртележката на ужасите в главата ми, ето и стойностите
21/11 4328
23/11 4739
28/11 6790
01/12 8243
Стойностите се повишават с много бавен и плавен темп. На 28/11 на ехографа се водя ембрион с пулсации, но заради историята ми, посетих и неонатолог на 29/11 - ембрионът отговаря на 6+5 г.с. при 7+3 г.с. по последния цикъл. Ембрионът беше с пулс 65. Коментарът беше, че ако се взима под внимание само ехографския преглед, по-скоро не би било притеснително, но до момента не съм успяла да засека удвояващо се ЧХГ в нормален темп.
В момента приемам само фолиева киселина, Акард за тромбофилията и от вчера на 2х2 утрогестан през устата.

Извинявам се за дългия пост.

# 730
  • Мнения: 587
Здравейте
Включвам се с отчаяно питане в търсене на надежда. Започвам малко по-отдалеч, тъй като пиша за пръв път. На кратко до момента имам 2 миседа, 1 биохимична + 2 неуспешни инвитро опита. Установихме тромбофилия и (след изследване на абортивен материал с тризомия 13) балансирана робентсонова транслокация от моя страна, като бонус поставена диагноза лупус (по наличие на повишено количество антитела и без клинична изява) и тиреоидит на Хашимото
Цикълът ми е редовен и е с дължина 28 дни. Последната ми менструация беше на 09.11. В първата седмица след закъснението с ехографски преглед установихме бременност със сакче в матката. Следващата седмица все още не се виждаше ембрион, затова пуснахме бета ЧХГ и оттам започна въртележката на ужасите в главата ми, ето и стойностите
21/11 4328
23/11 4739
28/11 6790
01/12 8243
Стойностите се повишават с много бавен и плавен темп. На 28/11 на ехографа се водя ембрион с пулсации, но заради историята ми, посетих и неонатолог на 29/11 - ембрионът отговаря на 6+5 г.с. при 7+3 г.с. по последния цикъл. Ембрионът беше с пулс 65. Коментарът беше, че ако се взима под внимание само ехографския преглед, по-скоро не би било притеснително, но до момента не съм успяла да засека удвояващо се ЧХГ в нормален темп.
В момента приемам само фолиева киселина, Акард за тромбофилията и от вчера на 2х2 утрогестан през устата.

Извинявам се за дългия пост.

Единственото, което мога да коментирам, е че удвояването се засича в по-ниските стойности на ЧХГ, т.е. когато още се опитвме да установим има ли бременност или няма. Когато се види плодно сакче/ембрион в матката, обикновено вече препоръчват спиране на ЧХГ засичането и следене на развитието на самото ембрионче. За ваше спокойствие и за да видите дали добре се развива, може би просто си насрочете по-чести посещения при АГ, тъй като във високите стойности ЧХГ няма да ви даде повече информация (освен ако не започне да спада, но ако има нещо такова, то и на преглед ще се установи). Успех ви желая!

# 731
  • Мнения: 5 406
a.m., кой ви назначи терапията с Акард и утеогрстан?
Прогестеронът не върви добре с тромбофилия и може да имате нужда от по сериозна терапия, като инжекции НМХ.
Като цяло при кой лекар се следите?
За ЧХГ не знам какво да кажа.
При по-големите стойности спира да има удвояване, но принвас ми се струва, че нараства много бавно въпреки това.
Не мога да си спомня как беше беше със синът ми, но ми се струва, че при прегледа в 7-8гс пулсът беше над 100, да не кажа към 130-140.
Стискам ви силни палци, защото и аз съм с тромбофилия и имам загуба преди това.
Правени ли са изследвания за НК клетки?
При мен и там имаше проблем и се наложиха вливки с интралипид.

# 732
  • Мнения: 4
Rocket, при д-р Боряна Балтаджиева (Мбал Доверие) се следя, защото в годините ми се е доказала като надежден специалист и съответно от нея ми е назначена терапията. Второто мнение беше от д-р Милена Цолова (Нео Клиник).
За НК съм се изследвала в Надежда като резултата за Total NK cells (CD3+CD16+56+) е 10 (референтни граници 7-26%), а за CD16+CD56+ NK cells е 3 (референтни граници <12), NKT cells отново 3 (референтни граници 0-10)
Относно тромбофилията, не знам дали има значение, но на изследванията ми пише Prothrombin/F2 ген. (с. 20210G>A)  - Хетерозиготен носител 20210G/A и до момента (в това число при инвитро процедурите) не са ми препоръчвали терапия различна от Аспирин протект или въпросния Акард. Отворена съм за препоръки за други лекари, тъй като още едно мнение никога не е излишно. Основното притеснение за ЧХГ-то е, че вероятно не се удвоява правилно заради проблем с ембриона (особено впредвид изключително бавния пулс)

# 733
  • София
  • Мнения: 3 038
a.m., др. Цолова е изключителен професионалист по мое мнение, правила ми е трите скрининга с първата бременност и лятото хвана съвсем навреме една извънматочна.
Друг лекар, от който съм много доволна - репродуктивен АГ е Гергана Гогова в Неовитро - намират се в сградата на Неоклиник, кабинетът й е на същият етаж като на Цолова

# 734
  • Мнения: 5 406
a.m., не съм от София и не познавам тези лекари, но Protrombin се води високорискова мутация. Имаш ли други мутации в PAI, MTHFR, ACE?
Според мен трябва да си на терапия с НМХ при установяване на бременност, но аз не съм специалист. Казвам го на база моята лична история и историите на други момиче, за които знам.
Защо не се посъветваш с доц.Русев или някой хематолог. Следите ли някакви показатели - D-Dimer, Fibrinogen, APTT, INR и тнт?
Как са нивата на витамиките - Б12, Б9 (фолиева киселин) и ако приемаш някакви в каква форма са?

Общи условия

Активация на акаунт