СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 16

  • 42 244
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 587
Здравейте,
Пиша със свито сърце. Преди няколко дни писах, но днес имам актуални данни, които ме притесняват и спад на прогестерона с 20 единици. Как ви се струват резултатите?
Последна дата на цикъл - 2.11.2022, 28 дни продължителност с овулация около 15-16 ден

 1.12 - чхг - 77.32 mIU/ml и Прогестерон - 74.13 nmol/L (23.31 ng/ml)
Започнах 2х 1 утрогестан
3.12. - чхг - 235.5 mIU/ml и Прогестерон 99.26 nmol/L (31.21 ng/ml) - тук вече съм пила 1 ден Утроестан
5.12 - чхг - 525.40 mIU/ml и Прогестерон 78.5  nmol/L (24.68 ng/ml)

Колко точно да се тревожа и чхг увеличава срока на удвояване, но все пак се удвоява на 41 часа, но прогестеронът пада въпреки, че пия 2хУтрогестан. Повече не мога да приемам като количество по лекарска препоръка.
Прогестеронът може да дава минимални отклонения нагоре и надолу - не е с денонощнен прогресивен растеж. Важното е главната тенденция да е към повишаване на няколко измервания. Засега стойностите ви са в златната среда и според мен няма причина за притеснения. Продължавайте да го следите заедно с ЧХГ-то. Аз си пусках Прог. и след като спрях да следя ЧХГ-то, тъй като Утрогестана не го усвоявах вагинално и се наложи включване на Прог. на инжекции. Вие за момента сте си ОК и с ЧХГ, и с Прогестерона. Само да кажа, че преди да се установи, че не усвоявам Утрогестана, вагинално слагах първо 2х4 капсули, а от един момент дори 3х3. След което стана ясно, че с този прием няма да стане и започнах инжекции. Ето и референтните стойности по триместри:

# 751
  • София
  • Мнения: 39 831
Моля пуснете нова тема.

# 752
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета. След трансфер съм на две петдневни ембриончета. Стойностите ми на ЧХГ са:

4 дни преди цикъл (29.11)  - 59,15
2 дни преди цикъл (01.12) - 184,5
В деня на очакван цикъл (03.12) - 337,5 - не се е удвоило.

Губя поредната си бременност, нали?

Здравейте. Днес (4 дни след последното изследване) е 1047. Още повече се е забавило удвояването - на 58 часа е. Днес ми е четвърти ден закъснение. Да се притеснявам ли от това бавно нарастващо ЧХГ?

# 753
  • Мнения: 1 380
Елиза123, удвояването си е в норма,може би просто при всеки организъм е различно. На мен например с третата бременност се удвои на 23 часа първата стойност и после на 47-49 и лекарят каза,че е ок,че аз веднага викам,о,не защо. 😀

На стойност 1000-2000 може да се види плоден сак. А прогестеронът как е?

# 754
  • Мнения: 702
Благодаря ти!
Прогестеронът ми е над измерваемата стойност - >60 ng/ml пише.

Иначе рано ми е за сакче, според мен. Още нямам и седмица закъснение, а само четири дни. Как мислите?

# 755
  • Мнения: 1 380
Благодаря ти!
Прогестеронът ми е над измерваемата стойност - >60 ng/ml пише.

Иначе рано ми е за сакче, според мен. Още нямам и седмица закъснение, а само четири дни. Как мислите?

Прогестеронът е супер! Ами да,според закъснението е рано,по-добре изчакай и стискам силно палци! 😚

# 756
  • Мнения: 910
Според мен има шанс,  въпреки че не се удвоява. Все пак е добре да се пита лекуващия кога може да се отиде на преглед, за да се установи дали е в матката. При моята биохимична отидох при Станулов по-рано именно с тази цел, заради бавно нарастване и да отхвърлим ИБ. Следихме ЧХГ през 48 часа. Успех!

# 757
  • София
  • Мнения: 3 039
Подкрепям Celeste_10!
След като стойността е минала 1000 единици е хубаво да се направи преглед.

# 758
  • Мнения: 702
Изглежда ви като при извънматочна нарастването ли? 😔

# 759
  • Мнения: 910
Eлиза, според мен всичко ще е наред. Първият преглед винаги цели едно - да се установи дали сакчето е в матката, това и Станулов го обяснява след положителен тест. Вторият преглед е за установяване на сърдечна дейност. Напълно стандартен протокол при бременност. Всичко ще бъде наред.

# 760
  • София
  • Мнения: 3 039
Изглежда ви като при извънматочна нарастването ли? 😔

Не бих казала. При моята извънматочна нарастването беше на 80+ часа.

# 761
  • Мнения: 26
Мили момичета, аз съм без лява тръба, а предния месец овулацията ми беше вляво, шансове за забременяване почти нулеви, правихме само два опита дни преди овулацията. Отказахме се, тъй като при овулация вляво според докторите няма шанс за забременяване.
На 4.12.трябваше да ми дойде, не ми дойде, а на 5.12.прокървих леко. Вчера пуснах ЧХГ - 13, след това бях на гинеколог, според когото няма никакъв шанс да е бременност и трябва да ми дойде цикълът. Днес пак ми каза да пусна ЧХГ, което е 14. Не разбирам наистина какво се случва, утре следобяд чак съм на преглед. Не ми идва, а от снощи взимам дуфастон за предизвикване на цикъл.
Можете ли да ми кажете какво значи това ниско ЧХГ? Какво може да е и защо нямам цикъл?
Благодаря Ви!

# 762
  • Мнения: 587
Мили момичета, аз съм без лява тръба, а предния месец овулацията ми беше вляво, шансове за забременяване почти нулеви, правихме само два опита дни преди овулацията. Отказахме се, тъй като при овулация вляво според докторите няма шанс за забременяване.
На 4.12.трябваше да ми дойде, не ми дойде, а на 5.12.прокървих леко. Вчера пуснах ЧХГ - 13, след това бях на гинеколог, според когото няма никакъв шанс да е бременност и трябва да ми дойде цикълът. Днес пак ми каза да пусна ЧХГ, което е 14. Не разбирам наистина какво се случва, утре следобяд чак съм на преглед. Не ми идва, а от снощи взимам дуфастон за предизвикване на цикъл.
Можете ли да ми кажете какво значи това ниско ЧХГ? Какво може да е и защо нямам цикъл?
Благодаря Ви!
Питайте утре доктора си да не би да е извънматочна бременност. ЧХГ-то показва, че се случва нещо, но е твърде ниско и не расте добре. До прегледа утре няма какво да направите. Стискам палци!

# 763
  • Мнения: 26
Аз още вчера питах дали не е извънматочна, според доктора няма шанс да има каквато и да е бременност на база на ехографско изследване - дебелина на ендометриума и т.н. Имам силни болки в областта на десния яйчник. От историите, които прочетох, момичетата с моите показатели са имали биохимична бременност, но наистина не съм компетентна.
При извънматочната ми бременност 40 дни след ПРМ ЧХГ ми е било 1400, затова това ЧХГ 13-14 дори и на извънматочна не прилича..
Ще пиша след прегледа, благодаря!
Мили момичета, аз съм без лява тръба, а предния месец овулацията ми беше вляво, шансове за забременяване почти нулеви, правихме само два опита дни преди овулацията. Отказахме се, тъй като при овулация вляво според докторите няма шанс за забременяване.
На 4.12.трябваше да ми дойде, не ми дойде, а на 5.12.прокървих леко. Вчера пуснах ЧХГ - 13, след това бях на гинеколог, според когото няма никакъв шанс да е бременност и трябва да ми дойде цикълът. Днес пак ми каза да пусна ЧХГ, което е 14. Не разбирам наистина какво се случва, утре следобяд чак съм на преглед. Не ми идва, а от снощи взимам дуфастон за предизвикване на цикъл.
Можете ли да ми кажете какво значи това ниско ЧХГ? Какво може да е и защо нямам цикъл?
Благодаря Ви!
Питайте утре доктора си да не би да е извънматочна бременност. ЧХГ-то показва, че се случва нещо, но е твърде ниско и не расте добре. До прегледа утре няма какво да направите. Стискам палци!

# 764
  • София
  • Мнения: 3 039
pippilottka, моята докторка пък е на съвсем друго мнение - има пациентка забременяла от страната без тръба, аз съм с отстранена дясна тръба и за мое съжаление много активен десен яйчник... Та това ниско чхг определено не говори за извънматочна бременост - биохимичка по-скоро, имаш опит с извънматочните - чхг-то расте, но се удвоява на повече от 72 часа, при теб може и лабораторна грешка да е. Направи контрола след 48 часа, но според мен е биохимичка и си започнала процес на изчистване. Ако желаеж второ мнение с репродуктивен пиши ми на лични да ти споделя за моята докторка.

Общи условия

Активация на акаунт