Little Britain - тема ента

  • 19 332
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 818
здравейте мацки  Grinning
и аз с въпрос, сори Crazy
търсим да си купим ауди А6 и разбрахме, че по вашите земи може да се намери по-евтино, ако е с ляв волан. миналата седмица контактувахме по интернет с живеещ в англия, предлагаше същото возило на доста тънка цена...обяснението му беше, че си го купил в белгия понеже там работил, но после се преместил и така. предлагаше да прати колата с  транспортна фирма на която се плащат някакви пари предварително Rolling Eyes
естествено бай ганьо не се връзва лесно Mr. Green...
въпроса ми е вярно ли е това с по-евтините коли, че са с ляв волан?
благодарско  bouquet
В никакъв случай не се вързвай на това!Това е измама,абсолютна.И на мен са ми предлагали и знам.
По евтини са,ще питам мъжа ми той ще каже.Лека

П.С Били сега ако ме питат ще кажа:По добре да не бя идвала,въобще да знам какво е.
Обаче има си и хубави страни,не може да се обобщи,всеки живее различно.Направи си сметка за какво идваш да останеш да живееш тук,да събереш пари и т.н Ако само искаш да видиш по добре ела на ексурзуя.Между другуто зъболекарите тук са доста добре платени.Три пъти мери...нали знаеш Hug

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
nana_cool, след време и ти ще се запознаеш с футбола  Mr. Green И аз не го долюбвам този спорт, но днес се впечатлих. Там ще правим и партито за 10тия рожден ден май  Crazy
maimunka, ходиш ли да поддържаш отбора на половинката или и ти като мен в къщи го чакаш  Whistling
Били, аз писах в другата тема, но пак да кажа  Wink Пробвай се! Хората и ситуациите са различни. На едни им харесва и остават, на други не им харесва и мърморят, а трети направо си грабват багажа и се прибират. Аз лично от времето не се оплаквам, само снега ми липсва  Sad
Хара, възможно е. Трудно си е да кара човек кола с обратен волан и преполагам няма много желаещи да я купят, от там и цената пада. А вие имате ли доверие на този човек за колата?

# 17
  • Мнения: 191
Добра но6т мам4ета. Исках да ви попитам, дали ве4е се знае как 6те се издават тези прословути рзре6ителни за работа след 1-ви Януари, за тези които мислят тогава да доидат и да търсят такава??? Извиняваите 4е по това време ама... Embarassed
 Лека и спокоина но6т ви желая  bouquet.

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 334
Мери, вкъщи си седя  Grinning
Момичета, до къде сте с подаръците ? Аз днес ще се заема с тази тежка задача  Mr. Green
Вижте какво харесах на малката: http://www.outdoortoysdirect.co.uk/Role-Play/Winnie-the-Pooh-Treehouse-Kitchen. Мъж ми казва, че аз ще си ирая с нея  Grinning
Лида, погледни тук http://www.ukvisas.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMarket/Xcel … cid=1018721068127
Доколкото аз знам ти не можеш да кандидатстваш сама за work permit, а потенциалният ти работодател прави това за теб. Повечето компании и агенции за набиране на персонал не приемат въобще молби от тези, на които такова разрешително е необходимо. Изключение са някои големи компании, например HSBC и Shell. Но предполагам има варианти - примерно на Били фирмата, която и предлага договор ще и направи такова. Сигурно има и други такива компании.

# 19
  • Мнения: 1 363
Maimunka, кухнята е много сладурска.
Нашата дядо Коледа ще я поръча от ЕЛС.
Ние почти свършихме с подаръците. Аз остава само да поръчам още едно нещо (по интернет) и съм готова.

Миналата събота отидохме до Бат, ужким да понапазаруваме малко за Коледа, такава лудница беше, невъобразима. (таквиа тълпи съм виждала само в централен Лондон). Там пак има къде да избягаш, като се смугнеш в някоя от малките улички)
Благословено да е онлайн пазаруването!!!

# 20
  • Мнения: 153
maimunka супер е кухнята:) скоро бях на РД на едно момиченце, което имаше подобна и децата много и се кефиха...голямо готвене падна:)

Bili писах и в другата тема, но и тук да кажа ...Струва си да опитате....но дали ще ви хареса няма как да разбереш преди да сте дошли......определено тук има и положителни и отрицателни страни..и щастливи и нещастни хора(както навсякъде по света).....това какви ще сте вие си зависи изцяло от вас и вашата нагласа към живота.....но ако човек има работа, семейство и прятели навсякаде е щастлив...Много е важна положителната нагласа според мен.....негативните неща просто ги подминаваш....

С коледните подаръци определено изоставам явно. Тази събота ще отидем до Лондон да поразгледаме.....
Момичета бихте ли споделили хубави магазини, центрове и т.н. от кадето си заслужава човек да пазари, че да не се лутам много много
А ще има ли намаления по Коледа или да не чакам?

miravmbd можеш ли да пуснеш линкове от където поръчваш онлайн  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 363
Зависи какво искаш да купиш.
Козметика купих от КОЗМЕТИКА

Адвент календар

едни чаши

един кабинет

ЕЛС

Мъжа ми има специализирано хоби, и от сайтовете им ще избера още нещо.

Повечето, ако не всички магазини предлагат онлайн пазаруване.
абонамент за списание ще направя пак онлайн.

# 22
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Мале, аз докато се натуткам и вие цяла страница сте изписали. Браво на тези дето са привършили с коледното пазаруване. Аз още не съм почнала. Всъщност изпратихме коледния подарък за моите родители-пс камера, да се гледаме.
И аз съм решила на Ели да копувам детска кухня за Коледа, дано се заиграва с нея. Но чаках да видя какво ще и подарят за рождения ден.
Били, хайде идвай, тук зъболекарите са кът. Аз вече трети месец чакам да ме запишат в дентист практиката и май ще трябва да ходя в спешното, ако не мога да ги дочакам. Имай предвид, че на Юг е по-скъпо и заплатите са по-големи. При нас с тази заплата ще си живеете райски. Както е казала Диорела направи си сметка за какво ще идвате. Но хич не си мисли, че тук ще имаш някакво развитие като зъболекар. Аз съм толкова разочарована от тукашните. Една пломба ти я правят за 10 мин. Държавните все още работят с амалгама. Зъб не се лекува, запълват и ако те заболи пак го отварят. А най-често има ли по-голяма дупка вадят зъба. Тук са на принципа няма зъб- няма проблем.  Живота е доста по-различен от този в България. Първия месец за мен беше стрес. Уж знаех английски, а нищо не им разбирах, те говорят с различни акценти в различните региони. А и предствата, която имах за Англия се оказа съвсем друга. Просто я няма добрата стара Англия. Има много и полижителни и отрицателни страни.   Но си заслужава да дойдеш и да видиш и да знаеш, че не ти ли харвса можеш да се върнеш. Още много мога да пиша, но и това е моята гледна точка, омъжена за англичанин и живееща в много гъсто населения, работнически и пълен с емигранти от Азия West Midlands - Бирмингам и околностите му.    
И момичета да ви се оплача. Програматора на пералнята ми се развали, само на 3 години е и искат за да я поправят почти толкова, колкото е е дна нова от същата марка. Направо съм бясна. И точно сега като се почва туй бясно пазаруване за Коледа. Моля ви споделете какви марки перялни имате, доволни ли сте, цени и откъде. май ще имам нова пералня за коледен подарък.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Момичета, до къде сте с подаръците ? Аз днес ще се заема с тази тежка задача  Mr. Green
Еееее, maimunka, ти си мой човек  Hug Аз от кога питам за тези подаръци и всички си мълчат!
Ами аз почти приключих с подаръците  Laughing
За малката купих и аз кухня на Chicco, за деца над 2 години била. Тази в ELC ми хареса много повече, но е за по-големи деца и малката не стига горния рафт с чинииките  Laughing. Купих и едно ДВД.
За баткото взехме класическа китара, и историческа книжка за пирати, много красиво оформена. Остава да му купим и една игричка за Нинтендото, но той всеки ден си мени желанието, коя игра да бъде, затова изчакваме  Crazy
За съпруга нещо малко, но от сърце, книжка How to be a Вrit
Купихме подаrъци и за приятелите ни в Холандия, които ще посетим за НГ.
Чакамe едни снимки от Jessops да станат готови и ще пращаме пакетчета за бабите в БГ. За племенника купих дрешка и играчка на Little people. Май следващата седмица ще пускам колетите и картичките за БГ  Whistling

# 24
  • Мнения: 508
Били само онзи,който не рискува губи:).Преди 5 години стъпвайки за първи път на Острова останах много разочарована.Така се чувствах до преди една година.Не ми беше хубаво,нямах никакви контакти,проблеми с мъжът ми и т.н.Сега обръщайки се назад смело мога да кажа,че вече съм превъзмогнала всичко това.То май бая ме е тресяла носталгията:).Започна да ми харесва,свикнах,завързах контакти покрай градината на голямата,ходя на колеж.Въобще имам си социален живот.Остава само да тръгна на работа и ще съм ОК.Език нито знаех,нито говорех.Това ми е бил проблема през цялото време.Е,сега не се справям блестящо ,но пък се оправям навсякъде сама:).Интересното е ,4е като си бях лятото в Б-я дори не ми хареса вкуса на някои храни-луда работа.Успех и смело напред Hug

# 25
  • Мнения: 1 363
Мери, ако е някоя от тези същите за които аз си мисля, е прекрасна.Говоря за пиратската книга Simple Smile  Имаше три прекрасни пиратски книги (все още ги има, де) в нашата книжарница, които много ми харесаха, но Алекс е още малък за тях.

Аз не мога да кажа много за зъболекарите в Англия. Този, при който ходих в Лондон, кабинета му беше невероятен.  Shocked Всичко компутаризирано беше, ренгеновия апарат беше в съседната стая, снимката моментално я виждаше ч/з компа, докато работят над теб си гледкаш телевизия, не започваше работа без да е направил снимка на зъбите, каналите, забеляза инфекция в единия ми канал, въпреки, че зъба си беше здрав отгоре. (покрай тази инфекция, трябваше да я изчистят в местната болница (държанва), кабинета не се различаваше по нищо от старите комунистически български кабинети, счупи се машината докато ме работеха, абе трагедия, едни найлонови сини престилки и шапки Laughing Но пък зъболекарът ми в България остана възхитен от работата им Simple Smile, което е най-важното в крайна сметка.

# 26
  • Мнения: 1 404
И тук да благодаря за хубавите думи Heart EyesМного оптимистично ми действате,момичета,ще си разпечатам отговорите ви и ще ги чета на мъжа ми вечер преди заспиване,може пък по-лесно да го убедя Grinning

# 27
  • Мнения: 508
И ние изоставаме с Коледните подаръци:(.Но предКоледно купих  аз на моите моми една кухня:
http://www.toysrus.co.uk/Product.aspx/truhome/trutoys/trutoysdis … eyprincess/250058
Голяма игра пада.Макар,че пише че е за деца над 3,малката ми дъщеря не се отлепя от нея:).Така,че maimunka не си сгрешила ама въобще в избора си .Децата се радват  когато могат да имитират мама:).

# 28
  • Мнения: 1 363
Май Санта, доста кухни ще трябва да направи тази година.
 Grinning

# 29
  • Мнения: 818
Били,ако искаш следи тази тема:http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=12456

Общи условия

Активация на акаунт