Лечение с протеолитични системни ензими (7-ма тема)

  • 21 101
  • 233
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 482
За алергията имах предвид поста преди теб. По принцип се твърди, че натокиназата няма странични ефекти, но може да има хора с алергия към нея.

Единствените странични ефекти, които намерих са свързани с риска от кървене и ниско кръвно. Не попадам в нито една от групите, нямам и алергия към соя. Не ми се вярва проблема да идва и от ЩЖ (имам Хашимото, за момент се замислих) или естрогеновата доминантност (соята е ферментирала все пак тук).

И така както мислих, мислих единственото, което ми хрумва е, че имах голям проблем с хистаминова непоносимост миналата година. Ако това е изиграло лоша шега…ама това са си чисто разсъждения (по логиката, че ферментирали продукти с хистаминовата не се съчетават добре, а нато-то е от ферментирала соя…

Редакция: в действителност очевидно при мен става дума за индивидуална алергична реакция. Всичко отмина изцяло след прием на антихистамин. В този ред на развитие, ми остава опаковка натокиназа на Doctor’s Best, 2000FU (89 бр), която няма да използвам. Ако някой проявява интерес, пишете ми.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 19:50 от krikri07

# 226
  • Мнения: 10 210
Не е изключено. Аз съм с висока хистаминова чувствителност и трудно ми понасят както медикаменти, така и добавки. Нещата опират до проба-грешка, за да изолирам кои стават. В дългосрочен план не стават никои.

# 227
  • Мнения: 829
Ензимите биха ли помогнали при оплаквания от неврологичен характер (не дискова херния)?

# 228
  • Мнения: 1 715
Мисля, че не.

# 229
  • Мнения: 2 491
Включвам се и аз в темата с няколко въпроса. От месец имам болки в ставата на челюстта, а след това започна да ме боли и мъдреца. И при двете боли по почти еднакъв начин и зъболекаря реши да вадим мъдреца. Вече 2 седмици мина след изваждането и продължавам с болките, като болката отива към синусите и слепоочието. Той е категоричен, че мъдеца не може да е причина за това.  Някой пил ли го е за подобни болки, включително и за JMT ставата. Вече почвам да се чудя и за синузит или неврологично заболяване.

Иначе и отделно имам болки в ставите и на ръцете и краката.

# 230
  • Мнения: 8 463
Включвам се и аз в темата с няколко въпроса. От месец имам болки в ставата на челюстта, а след това започна да ме боли и мъдреца. И при двете боли по почти еднакъв начин и зъболекаря реши да вадим мъдреца. Вече 2 седмици мина след изваждането и продължавам с болките, като болката отива към синусите и слепоочието. Той е категоричен, че мъдеца не може да е причина за това.  Някой пил ли го е за подобни болки, включително и за JMT ставата. Вече почвам да се чудя и за синузит или неврологично заболяване.

Иначе и отделно имам болки в ставите и на ръцете и краката.
Не мога да отговоря конкретно на въпроса Ви, но Ви съветвам при болки в ставите да спрете всякакви млечни продукти. Възможно е да имате остеоратрит.

# 231
  • Мнения: 7 133
Пълнолуние, за болките в костите много добре се отразяват ензимите, включително и за гъвкавостта на ставите, пробвайте, отделно ще има и противовъзпалителен ефект от приема.

# 232
  • Мнения: 2 491
Благодаря Ви. Имам протрузии и поради тази причини имам епизодични болки. Поне преди години отхвърлиха артрит, но може положението да се е променило. В момента приемам колаген и има подобрение. Но това главоболие и болки в областта на ставата/мъдреца ме побъркват. Ще се пробвам с 3те ензима на 1ва страница и ще видим.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 22:13 от Пълнолуние

# 233
  • Мнения: 7 133
Възможно е и от извадения мъдрец да боли, ако има възпален лицев нерв, защо не, понякога се учудвам колко са категорични зъболекарите. Например от възпаление от гранулом може да боли слепоочието.
Мен също доста ме наболяваше след изваден мъдрец - всъщност два горни, освен това при ваденето се травмира цялата област.

Общи условия

Активация на акаунт