Разходи по мъжете.

  • 6 552
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237
Цитат
По мъжете има големи разходи - ядат много, държат на висок клас жилище, заемат място, та и жилището трябва да е голямо, обикновено имат скъпи хобита. Та една жена, макар и с по-ниска заплата, може да се грижи сама за себе си и децата си съвсем не зле и дори лайфстайлът им да не се влоши.
Колко ви струват мъжете дневно?
И кога е време да се заменят с нещо по-икономично.
Да знам колко ми остава.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 274
Жена ти собствено мнение няма ли, че опираш до нашето?

# 2
  • Мнения: 2 237
Нали сме тука да си помагаме.
Аз като я видя да точи ножа, вече ще е късно.

# 3
  • Мнения: 20 086
Малко ми / си / ни струва. Идеални сме.

# 4
  • Мнения: X
Имаше години, в които ми струваше много, ама от известно време поевтиня, та за сега няма да го сменям.

# 5
  • Paris, France
  • Мнения: 14 181
Нищо не ми струват. Достатъчно са големи да се изхранват и издържат сами. Ако един мъж ми струва, то той не е мъж и не струва. Следващият, моля.

# 6
  • Мнения: 6 742
Аз нещо не разбирам въпроса Rolling Eyes
Как така мъжа ще ми струва на мен нещо? Нищо, нада..

# 7
  • София
  • Мнения: 35 274
Тя какво ти струва тогаз, я кажи ти?

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 17:57 от Ms.Gorgeous

# 8
  • Мнения: X
На мнението на Невена съм. Сам умее да се издържа.

# 9
  • Мнения: 46 572
Избрала съм си икономичен мъж, който като мен обича баланса, затова не мисля да го сменям.
Не заема много място, не държи на висок клас жилище, няма скъпи хобита и не обича да харчи излишни пари.
Нищо не ми струва, бюджетът ни винаги е бил общ.

# 10
  • Мнения: 11 505
Начи, след като се разведох, установих, че съм започнала дори да спестявам, без да си давам зор. Тея приказки от хиляда и ена нощ, че мъжете били икономични...

# 11
  • Мнения: 771
Не разбирам въпроса. Да не съм го осиновила? Моят мъж се издържа сам и издържа семейството ни.

# 12
  • Мнения: 1 251
Аз нещо не разбирам въпроса Rolling Eyes
Как така мъжа ще ми струва на мен нещо? Нищо, нада..

НЕ си ли чувала за този тип мъже (предимно около 30), които лежат и пръцкат по дивани и обяснват, че в тая тъпа държава няма подходяща работа да им отговаря на стандарта - мързеливци със средно образование, неграмотни, но с татуси на китайски и рисунки от PC игри? И им трябва време да намерят работа, да намерят себе си, и една женичка ходи се труди да плаща наем и сметки безспирно, и така с години, да не изтърве мекия салам?

Цяла София се напълни с такива.

# 13
  • Мнения: X
Е, щом има балъци да ги издържат… ^^

# 14
  • Мнения: 771
Това, че има такива, не значи, че сме толкова зле да си ги приберем по къщите.

# 15
  • Мнения: 1 251
Това, че има такива, не значи, че сме толкова зле да си ги приберем по къщите.

Че то никой не ви пита да ги прибирате - един такъв пита още колко може да му мине номера, докато жена му се усети, че е за боклука.

# 16
  • Мнения: 2 237
Що така с бутоните...

# 17
  • Мнения: X
Аз нещо не разбирам въпроса Rolling Eyes
Как така мъжа ще ми струва на мен нещо? Нищо, нада..

НЕ си ли чувала за този тип мъже (предимно около 30), които лежат и пръцкат по дивани и обяснват, че в тая тъпа държава няма подходяща работа да им отговаря на стандарта - мързеливци със средно образование, неграмотни, но с татуси на китайски и рисунки от PC игри? И им трябва време да намерят работа, да намерят себе си, и една женичка ходи се труди да плаща наем и сметки безспирно, и така с години, да не изтърве мекия салам?

Цяла София се напълни с такива.

+100
Или са си от София и живеят с мама ...😆След време водят в детската стая и бременна"булка "🤣

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 18:34 от Анонимен

# 18
  • София
  • Мнения: 5 152
Моят е икономичен и се гледа сам... Даже при нужда и мене гледа.

# 19
  • Мнения: X
Колко ви струват мъжете дневно?
На сметка ми излиза моят. Колкото и да ми струва, не може да струва толкова колкото аз му струвам на него. Особено, измерено в изпилени и скъсани нерви. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 605
Моят ми струва много. Откъм време, усилия и нерви. Финансово, не, оставяше и това да ми се струпа на главата Smiling Imp
От много години съм убедена, че от известна възраст за жена е по-добре да е сама, ако й допада този начин на живот. Ако мъжът е товар, не й трябва.

# 21
  • София
  • Мнения: 35 274
Моята си приятелка мъжа ѝ ѝ направи най- големият подарък и я напусна с апломб ( няква траял версия, щото сега се напъва да се прибира), тя нямаше да го изгони никога.
Първото ѝ притеснение беше, как ще се оправи. Лесно, казах ѝ - пие, пуши, шофира,  яде като звяр, безумно капризен и претенциозен с фино небце, и посредствен доход, клонящ често към 0

Ще стане година по- късно, жената си направи и ремонта, за който му се моли нам колко години.

Това значи мъж да ти стува нещо  - пари, нерви, разочарования.

# 22
  • Мнения: 2 109
Моят е супер икономичен, особено на фона на това, което харча аз, дори е леко стиснат за ежедневни разходи и разни глезотии. Но когато става дума за обувки и дрехи, няма спирка. И не само за него, но и за нас с детето.
Иначе се храни здравословно, не пие, не пуши, придвижва се с колело, рядко излиза по заведения. Абсолютна моя противоположност.

# 23
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Само не питайте мъжа ми за разходите по мен, че до утре ще се оплаква...

# 24
  • Мнения: 6 742
Аз нещо не разбирам въпроса Rolling Eyes
Как така мъжа ще ми струва на мен нещо? Нищо, нада..

НЕ си ли чувала за този тип мъже (предимно около 30), които лежат и пръцкат по дивани и обяснват, че в тая тъпа държава няма подходяща работа да им отговаря на стандарта - мързеливци със средно образование, неграмотни, но с татуси на китайски и рисунки от PC игри? И им трябва време да намерят работа, да намерят себе си, и една женичка ходи се труди да плаща наем и сметки безспирно, и така с години, да не изтърве мекия салам?

Цяла София се напълни с такива.

Хм, не съм виждала такива. Може би, защото не живея в София и съм над 30г Joy ама щом има будали да ги издържат, кои сме ние да съдим Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 7 509
По софийските улици само скъпо струващи мъже забелязвам..😆

# 26
  • Мнения: 8 005
най-скъпо струват гларусите..там се имат за богопомазани..

# 27
  • Мнения: X
То, скъпото струване не е само до  външен вид. Има мъже, харчат луди пари за хобито си, без значение какво е то, просто няма евтино хоби.

# 28
  • Мнения: X
По софийските улици само скъпо струващи мъже забелязвам..😆
Аз пак да си кажа, че живеещите при мама .....🤣

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 698
Що се отнася до дрехи и храна, моят мъж е много евтин. Има едно чекмедже бельо и половин гардероб ризи и горни гащи. Аз съм тази, която харчи - за дрехи по-специално харча излишни пари, но и за ядене навън.
А, да, и книги купувам, той си ги сваля безплатно.

# 30
  • Мнения: 2 237
Някой спомена "скъпо хоби". Може ли някакъв пример за това.
Аз имам само един познат със "скъпо" хоби - човека колекционира монети. Но аз бих го определил повече като инвестмънт някакъв. Друг приятел с хоби ходи веднъж седмично да свирят в някаква банда, но просто за собствен кеф. Мен като ме стегне шапката - ходя на моргите за автомобили да човъркам, но то едва ли минава за хоби.
За скъпо сигурно бих определил да ходиш да фърчиш с нещо, да качваш осемхилядници, покер играчи... но колко мъже от обикновени семейства могат да хвърлят големи суми за кеф.

# 31
  • София
  • Мнения: 35 274
Колегата ми има хоби - въдици, стойки за тях, калъфи, легло” за шарани, каравана, място за караваната, годишен наем, навес, декинг, моторна лодка търсим Relaxed

# 32
  • Мнения: 4 420
Не знам колко ми струва. Гардероба му е два пъти колкото моя, ама щом го влече няма проблем. Мен пазаруването ме изнервя.
Не си броим личните разходи, дано не ни се налага де.

# 33
  • Мнения: X
Скъпо хоби е нумизматиката, филателията, риболова, лова, фотографията, събирането на оръжия, картички, ретро автомобилите също са скъпо хоби. Това само на първо четене.
И, айде, без да е  баш инвестмънт. Инвестмънт за кого? За тия, които ще останат след теб и може изобщо да не се интересуват от това, и да продадат всичко на безценица?
Не е ли по-добре да живееш в настоящето с парите, които би изхарчил за евентуалното бъдеще?
Тия, които си споменал също са скъпи.

# 34
  • Мнения: 12 473
Не много, понякога съм му “гръб” само за някой риск.
Няма скъпи хобита, гелът му само е някскъв марков..)
Готви и пазарува изцяло той, плаща на чистачката, кредита и лизинга също. С радост харчи по мен, когато може. Аз съм по-стисната..)

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 21:05 от Angel_wing

# 35
  • Мнения: 6 742
Да си има каквото хоби си иска. Ако може да си го позволи, какъв е проблемът.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 787
Да не си отварям устата за последните две години, че там е мор.
Иначе като си идваше, определено се вдига количеството храна и разходите по колата/аз не я ползвам/.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 152
Ако може да си позволи хобито, да харчи колкото си иска. Моят приятел предимно човърка по колата и по домашната електроника, ако има проблем. Игрите за PlayStation са скъпи, ама и аз давам пари там, защото има заглавия които ми се цъкат.
Дрехи аз го гоня да си купува, че е малко небрежарка. Козметика си купува без бой, дрогерийна предимно, само на парфюмите държи на определена марка.
При нас пазаруването за дома е общо, но оттам нататък всеки си има собствен бюджет. Аз мога да потроша луди пари за дрехи, обувки или козметика, той може утре да реши, че иска някаква суперджаджа за колата. Аз последно реших, че спешно трябва да си сменя телефона (нямаше нищо спешно, разбира се), той реши, че не може да живее без видеорегистратор. И те така.

# 38
  • Мнения: X
"Ако може да си позволи хобито,да харчи колкото си иска" може да каже само човек, който никога не е живял със сериозно закрастен по някое хоби.

# 39
  • Мнения: 7 509
Най- хубавото е жената да е хоби за мъжа си.
Да влага в нея. Дрешки  чантички, обувки ...все неща от първа необходимост

# 40
  • Мнения: 2 932
Хаха , да ама такива мъже няма .

# 41
  • Мнения: 7 509
Моят бе, докато имаше....

# 42
  • Мнения: X
Най-хубаво е да е умерен в харчовете. Прекалено стиснати или прекалено ларж мъже, а и жени,  не са ми по вкуса.

# 43
  • София
  • Мнения: 23 116
Моят мъж само нерви ми струва. Grin Но поне не е стиснат. Ми да, да ми е жив и здрав!

# 44
  • Paris, France
  • Мнения: 14 181
Моят бе, докато имаше....

Твоят бе, друг само *бе. Такъв е живота.

Най- хубавото е жената да е хоби за мъжа си.
Да влага в нея. Дрешки  чантички, обувки ...все неща от първа необходимост

Удебеленото кърти 😇. Е, то това не е вложение. Много бързо се износват, понякога по-бързо и от жената.

Ненавиждам мъж (или жена 🌞) да ми купува дрехи, чанти и обувки без да се е консултирал с мене и без да съм ги видяла и огледала, че и пробвала. А майка ми, после мъжът ми, сега дъщеря ми точно с такива ме заливат.

# 45
  • Мнения: 388
Най- хубавото е жената да е хоби за мъжа си.
Да влага в нея. Дрешки  чантички, обувки ...все неща от първа необходимост
Това е добро мнение.  Подкрепям на 100% 😊😊😊

# 46
  • Мнения: 2 237
Ми те по тая логика 90 % от жените сами са си хоби.

# 47
  • София
  • Мнения: 35 274
Разбира се. Това прозрение чак сега ли?

# 48
  • Мнения: 2 237
Глупости, как сега. Още вчера ми стана ясно.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 274
Още повече жена ти ти е хоби, с две думи - амнистиран си.
Този път.

# 50
  • Мнения: 2 237
Ако купуваш на чужда жена дрешки и обувки - пак в графата хоби ли да го бутаме.

# 51
  • София
  • Мнения: 35 274
Разбира се, в тоя форум умориха от глад любовниците.

# 52
  • Paris, France
  • Мнения: 14 181
Ако купуваш на чужда жена дрешки и обувки - пак в графата хоби ли да го бутаме.

Не, психологическа подкрепа и PR.

# 53
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Зависи чуждата жена каква се явява...

# 54
  • Мнения: 7 509
Че любовницата да не би да няма нужди?

Ха ха, темата я обърнахме от разходи по мъжете, за нуждите на жените. Все пак те са по- необятни и постоянни.

# 55
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Не знам бе... как пък никой през живота ми не ми купи барем една чанта, едни обувки... едни гащи даже... Всичко сама си купувам Confused

# 56
  • Мнения: 7 509
Аида лош късмет му се вика твоето.
Моят кажех А и ми снасяше до Я.

# 57
  • Мнения: 197
SmileАз на моя му купувам боксерки, брои ли се ? Smile

# 58
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Ау да, гащи му купувам, тениски редовно, якета даже... Той на мен нищо. Ама голяма съм будала...

# 59
  • Мнения: 7 509
Що бе, аз обичам да му купувам и го правя с удоволствие, защото заслужава. И на почивки го водя  ,но ние двамата не сме стиснати и дребнави.  Който има той дава повече.

# 60
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
До днес и аз с удоволствие, ама след тази тема.... айде стига толкова...

# 61
  • Great Britain
  • Мнения: 2 209
Висок ми е левъла,но той го прескача успешно.

# 62
  • Мнения: 197
SmileSmile
Ау да, гащи му купувам, тениски редовно, якета даже... Той на мен нищо. Ама голяма съм будала...
ами поискай си Rolling Eyes

# 63
  • София
  • Мнения: 35 274
Някой някъде ни смята, колко сме скъпи жените. По- тихо, дами.

# 64
  • Мнения: 7 509
И мъжете не по- малко. Имам колеги, ходят на маникюр, педикюр, фитнес, слагат си филъри и ботокс..И това мъже. Какво остава за една поддържана жена?

# 65
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
SmileSmile
Ау да, гащи му купувам, тениски редовно, якета даже... Той на мен нищо. Ама голяма съм будала...
ами поискай си Rolling Eyes
Как?! Не ми идва отвътре....

# 66
  • Мнения: 197
SmileSmile
Ау да, гащи му купувам, тениски редовно, якета даже... Той на мен нищо. Ама голяма съм будала...
ами поискай си Rolling Eyes
Как?! Не ми идва отвътре....
Ами как ? Лесно Smile ММ, много искам еди какво си. Ще ми го вземеш ли и отваряш очите като котето от Шрек. Плюс е ако по това време му правиш масаж или нещо, което обича. Мъжете не са чак толкова сложни, особено ако си влязла вече под кожата.

# 67
  • Мнения: X
Мъжете не са чак толкова сложни
Оффф, и за какво ми е толкова прост мъж?

# 68
  • Мнения: 197
Мъжете не са чак толкова сложни
Оффф, и за какво ми е толкова прост мъж?
Това не значи, че е прост, а че иска да ти угажда. Естествено в границите на нормалното, не е редно всеки ден.

# 69
  • София
  • Мнения: 35 274
Ако трябва аз да го сещам - не е много сложен.

# 70
  • Great Britain
  • Мнения: 2 209
SmileSmile
Ау да, гащи му купувам, тениски редовно, якета даже... Той на мен нищо. Ама голяма съм будала...
ами поискай си Rolling Eyes
Как?! Не ми идва отвътре....
Ами как ? Лесно Smile ММ, много искам еди какво си. Ще ми го вземеш ли и отваряш очите като котето от Шрек. Плюс е ако по това време му правиш масаж или нещо, което обича. Мъжете не са чак толкова сложни, особено ако си влязла вече под кожата.
Ти така ли правиш? Не знам какви са тези  котета от Шрек, но звучи доста захаросано.

# 71
  • Мнения: 1 251
SmileSmile
Ау да, гащи му купувам, тениски редовно, якета даже... Той на мен нищо. Ама голяма съм будала...
ами поискай си Rolling Eyes
Как?! Не ми идва отвътре....

Срещу 20% от общата сума на подаръците, ще му подшушна. Дай номер и предплата поне 500 мангиз.

# 72
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Тц, пари на мъж вече не...

# 73
  • Мнения: 1 590
Не изчетох всички страници, но има много добри мнения колко “струва” един мъж.
Аспекти - колкото искаш, емоционални, социални, финансови.
За мен най-дразнещо би било да изхранвам мъж, че и с претенции. Ако се напъна - мога, ама баба казваше съвсем по дамски - “да не ме е …. Лудият”.
За мен мъжът трябва да си носи отговорността за изхранването и добруването на семейството, а жена му да го краси.
Другото ми е малко криворазбрана цивилизация и бошлаф.

PS: Да се допълня, че винаги ще се намери кой да ти изопачи думите и то с видно удоволствие - не визирам случаите на болест, нетрудоспособност и тнт. , а на явен мързел и комплекси.

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 01:19 от Threemafan

# 74
  • Мнения: 7 509
Бъдете ларж, с широка душа, за да ви се връща.

# 75
  • Мнения: 3 792
Начи, след като се разведох, установих, че съм започнала дори да спестявам, без да си давам зор. Тея приказки от хиляда и ена нощ, че мъжете били икономични...

Дотук четох, подписвам се с две ръце под горното.
И сума ти свободно време ми остава да правя каквото ми е кеф.

# 76
  • Мнения: 2 237
Скюзми, скюзми... Ми онуй реване за пръстенчето с камъчето и бялата рокля. То там само за сезона на кьор кефала ли се отнася?
И евентуално на кой рожден ден ви дойде акъла?

# 77
  • Мнения: 3 792
Скюз ю! Аз за камъне не рИва, сама мога да си купя каквото ми душа сака. За бяла рокля пък хептен, страшен цирк ми се вижда, не е за мене.

Ами влюбена съм била, човек съм все пак, не робот. Ама като заживееш с някого и като почне да се скатава и да си показва мурафетите и се усетиш, че само ти теглиш пък отсреща имаш един потребител на блага и услуги си преразглеждаш приоритетите.

И да, от моя опит мъжете повече ядат, повече потребяват от всичко - от сапуни до прах за пране и имат по-скъпи и времеемки хобита отколкото жените.
Аз се разведох, други търпят. Различно реагират хората.

# 78
  • Мнения: 6 742
И аз не знам от къде идва масовата заблуда, че жените искали пръстени и бели рокли.. има много, за които това въобще нито е приоритет, нито изконно желание, че някои даже изпитват ужас от мисълта за сватбени камбани. Хора всякакви.

# 79
  • Мнения: 1 176
Разходите, които един мъж навлича на домакинството, се коренят в един единствен факт - че мъжете са адски непрактични същества! Такъв беше баща ми, такъв беше първият, а сега и настоящият ми мъж.
Освен за хобита и гъдели, когато решат да похарчат нещо за семейството, то купуват се огромни количества от неща, които или са непотребни или неподходящи.
Пратиш го до Lidl за 1 яйце, връща се с поредната бор-машина, поредните никому ненужни стопчета и фарчета за колело и задължително - един килограм драконов плод или личи (чиято съдба неизбежно е кошът). Постоянно ми се купуват парфюми, часовници или бижута, от които нямам нужда и не нося, но щом така си е наумил, няма спирка.
Душата ми е уморена от непрактични и недалновидни мъже - те не са лоши, напротив - обгрижват по свой собствен начин, но са поредните деца, за които жената трябва да се грижи.

# 80
  • Мнения: 6 237
Ми така е, по разходни сме, поне аз ям за двама, пия (като почна де, което е 1 път в годината) като за трима, кола ми трябва постоянно и др. Ама като бизнесмен мога да кажа, не са важни разходите,  важно е приходите да са повече от тях. Така че по важно е да изкарва достатъчно.

# 81
  • Мнения: 12 473
Поредното дете?
Айде, няма нужда.
Кой както си го направи и тн.

# 82
  • Мнения: 3 768
Вчера си сравнявахме аутфитите с моя, оказа се, че облеклото ми струва 40 лв от глава до пети, неговото 230, дори с маникюра за 30 лв не мога да го настигна. Моята рокля за официален повод беше 120лв, неговият костюм 500. За ядене да не отварям дума, ако го държа на сандвич и салата повече от ден, ще озверее.
Скъпо излизат мъжете, но не на мен. Каквото харчи, си го изкарва, че и моето отгоре.😁

# 83
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Въпросът е колко аз струвам на мъжа ми, че и детето НИ. Защото мъжът ми ни гледа и издържа. Някои сме гледали като сме се омъжвали 😂

# 84
  • Мнения: 3 768
Това, последното твърдение, е много смело предизвикателство. Десетки пъти съм гледала как се обръща палачинката, всъщност, всеки път, когато някоя е правила подобни изявления.
С най-добри чувства, Доня, недей❣️

# 85
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
А, при нас палачинката се е завъртала. Когато мъжът ми претърпя инцидент и беше на легло много дълго време. Така че знам и двете страни. Но като сме се взимали, сме си обещали да сме заедно в болест и здраве, в богатство и бедност.

# 86
  • Мнения: 2 109
Хм, аз съм си взела мъж, не куче. Представям си някой мен да се опитва да ме “учи”, както му е удобно на него. Обидно е това.
На мен ми е важно да сме партньори във всичко - гледане на деца, домакинска работа, бюджет. Не бих позволила мъж да ме издържа, като съм прекъсвала връзки с такива, дето са убедени, че така трябва. И не бих живяла с мъж, който не знае как се пуска пералня и не може да смени един памперс.
От темата оставам с впечатление, че повечето ако ме видят в супермаркета, ще изпаднат в шок колко хаотично и нерационално пазарувам. Така и не свикнах със списъците. 🤷♀

# 87
  • София
  • Мнения: 12 900
Има си харчове по мъжете определено, най-малкото храната при тях излиза доста по-солено. Но останалото си е до човек, не до пол. И една жена може да харчи баснословни суми по дрехи, чанти и обувки, и един мъж по коли, риболов и любимия футбoлен отбор.

Аз съм си направила така, че да мога да си позволя всичко, което ми е важно и сама, и си се глезя. От мъжа очаквам да може да прави същото, оснаналото ми е в бонус Relieved

# 88
  • Мнения: 1 604
Новата съпруга на Джизъса би трябвало да е наясно с тези разчети:
https://fakti.bg/life/694358-novata-sapruga-na-djizasa-shte-go-i … ja-sled-svatbata-

Цитат
Лизингови компании взимат вече няколко автомобила на бившия национал.

„Благо го играе тежкар. Отива, взема на лизинг скъпа кола, закъсва още на третата вноска и я връща. Вече се случи в няколко големи компании, всички са вдигнали ръце от него“, довери информатор. Джизъса няма работен ден след футбола и се провали в няколко опита да завърти бизнес.

# 89
  • Мнения: 12 870
Цитат
По мъжете има големи разходи - ядат много, държат на висок клас жилище, заемат място, та и жилището трябва да е голямо, обикновено имат скъпи хобита. Та една жена, макар и с по-ниска заплата, може да се грижи сама за себе си и децата си съвсем не зле и дори лайфстайлът им да не се влоши.
Колко ви струват мъжете дневно?
И кога е време да се заменят с нещо по-икономично.
Да знам колко ми остава.
Да карам по списъка.
Няма скъпи хобита и претенции, икономичен модел. Вярно, място заема, но като искаш голям мъж, няма да го сложиш зад фикуса!
Няма да го сменям с по-нов модел, решено.
Wink

# 90
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 409
Колко ви струват мъжете дневно? И кога е време да се заменят с нещо по-икономично.
Сладолед и баничка дневно, нови пантофи за Нова Година, като откаже да пазарува в Лидъл тегля чертата. Откакто спрях да му купувам пантофи събрах за нова кола, да се позапълни графата "И аз съм човек" Triumph

Ако купуваш на чужда жена дрешки и обувки - пак в графата хоби ли да го бутаме.
Не, комунални разходи.

# 91
  • out of space
  • Мнения: 8 574
За кого питаме- за официалния или неофициалния?

# 92
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 409
За кого питаме- за официалния или неофициалния?
Все тая, би трябвало да имаш само една счетоводна книга така и така ¯\_(ツ)_/¯

# 93
  • Мнения: 4 599
SmileSmile
Ау да, гащи му купувам, тениски редовно, якета даже... Той на мен нищо. Ама голяма съм будала...
ами поискай си Rolling Eyes
Как?! Не ми идва отвътре....
И на мен не ми идва от вътре. До сега никога нищо не съм си искала. От две години вече си искам. Повтарям си, че заслужавам и си казвам Grinning

# 94
  • София
  • Мнения: 19 343
При нас има едни епизодични диалози:
"ММ: Аз пазарувам
Аз: Ами ще пазаруваш, нали ядеш
ММ: Ама и ти ядеш
Аз: От двамата определено ти изяждаш повече
ММ: А, ти сега и залците ли ми броиш"
Да не говорим, че аз откъм плодове съм много икономична, почти не ям, а той ги унищожава много бързо.


Абуто, ще ме извиниш, но носенето на пиене предполага и по-сериозна употреба, т.е. пак разходи
Ако жената мине с 1 малка ракия , а мъжът изпие 3 големи? Разходи, и то какви

# 95
  • Great Britain
  • Мнения: 2 209
Стигне ли до това да си броите хапките и глътките пиши я бегла работата.

# 96
  • Мнения: 4 969
Цитат
По мъжете има големи разходи - ядат много, държат на висок клас жилище, заемат място, та и жилището трябва да е голямо, обикновено имат скъпи хобита. Та една жена, макар и с по-ниска заплата, може да се грижи сама за себе си и децата си съвсем не зле и дори лайфстайлът им да не се влоши.
Колко ви струват мъжете дневно?
И кога е време да се заменят с нещо по-икономично.
Да знам колко ми остава.
Не бях си давала сметка, докато не останах сама!
Любовта е сляпа , се оказа при мен.

# 97
  • Мнения: 90
Струва ми повече от една средна заплата на месец, ама нали е висок и красив - струва си.

# 98
  • Мнения: 3 775
Моят съпруг изкарва достатъчно, за щастие не сме си разменили ролите и бюджетът ни е общ. И двамата сме на мнение, че човек може да живее скромно и пак да заделя средства за хоби, пътувания и всичко глезотии, които повечето от нас обичат и ползват.

# 99
  • Мнения: 950
На мен мъжете винаги са ми били напълно безплатни . Мразя мързеливци .

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Моят съпруг изкарва достатъчно, за щастие не сме си разменили ролите и бюджетът ни е общ. И двамата сме на мнение, че човек може да живее скромно и пак да заделя средства за хоби, пътувания и всичко глезотии, които повечето от нас обичат и ползват.
Това е ебаси оксиморона. КАК се живее скромно и да има хобита, пътувания и глезотии?

# 101
  • Мнения: 3 775
Моят съпруг изкарва достатъчно, за щастие не сме си разменили ролите и бюджетът ни е общ. И двамата сме на мнение, че човек може да живее скромно и пак да заделя средства за хоби, пътувания и всичко глезотии, които повечето от нас обичат и ползват.
Това е ебаси оксиморона. КАК се живее скромно и да има хобита, пътувания и глезотии?

Не живеем в България, получаваме над средното за страната и успяваме с всичко Simple Smile.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Не питам, но чак ми стана любопитно какви са ви хобитата и какво смятате за пътуване. Една седмица в Анталия, Турция на двама възрастни с едно дете над 5 г и под 12 е 5 хил лева.

# 103
  • Мнения: 3 775
Не питам, но чак ми стана любопитно какви са ви хобитата и какво смятате за пътуване. Една седмица в Анталия, Турция на двама възрастни с едно дете над 5 г и под 12 е 5 хил лева.

Пътуваме, винаги, когато имаме възможност. Обичаме да се гмуркаме, мъжът ми се занимава с подводен риболов като хоби, купихме си двоен каяк наскоро и обикаляме езерата около нас, няколко пъти летяхме и до двата океана, които ни обграждат. Отделно колоезденето, по което сме запалени цялото семейство, правим велопреходи, или само с велосипеди или ги товарим на семейния автомобил и си избираме маршрут за каране. Успяваме поне веднъж годишно да се прибираме за по месец в България, и там гледаме да попътуваме, за да видим нови места. Общо взето постоянно обикаляме нанякъде, наблизо и далеч 😊. До Австралия и Япония още не сме успели да стигнем, но се надявам скоро, защото Япония ми е мечта 😊.
Под скромно имах предвид, че човек има нужда от много по-малко вещи, с които лесно може да се разделя, както и дрехи, обувки, устройства и пр, които да замени с нови, без излишък.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Ако се гмуркате с водолазна екипировка нищо скромно няма. Не се заяждам, просто това са факти. Гмуркане с шнорхел - е това е евтино.
Отделно всяко от тези неща изисква екипировка - велосипеди, багажници, споменатия каяк, багажник/ремарке за него. Конкретно даже мога да цитирам цифри колко е багажник за велосипеди (не за друго, ами и ние имаме, скоро ми се наложи да купя нов) и прочие. Изобщо не ми се връзва с липсата на вещи и скромния начин на живот. Просто си противоречиш. Нищо от това не е декларираното "скромно".

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 21:15 от Янтра

# 105
  • Мнения: X
Янтрич, човек може да живее съвсем скромно в ежедневието и да си позволява от време на време глезотии. Те все пак не се гмуркат ежеседмично.

# 106
  • Мнения: 3 775
За мен и семейството ми е скромно, просто стандартите са съвсем различни. Не се затрупваме с вещи, даряваме (било важно четох наскоро да го правиш, а то си е вътрешен подтик).
Гмурка се с бутилка и неопрен, харпун и пр. Велосипеден спорт за офроуд не е евтино, докато не си сглобиш рамата за истински планински байк и не го оборудваш с каквото лично ти е необходимо, стойките за автомобил не са скъпи, поне тук.
Аз няма да споря с Вас, темата не е и за това - кой как живее (иначе излиза като изтъкване и хвалба, а никак нямам това намерение!).
И да, всеки разбира по различен начин - за един е много и е разхищение, за друг  е малко и недостатъчно. Шарен свят, шарени хора.

# 107
  • Мнения: 5 499
Аз познавам семейства с добри доходи, които инвестират основно в скъпи хобита. Извън това, живеят много икономично. Ако ги познаваш бегло ще решиш, че живеят от една минимална заплата.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Ами то и ние извън скъпите ни хобита живеем скромно. Ми така излиза.

# 109
  • Мнения: 6 654
Темата не беше ли за мъже, не за хобита?
Или ще кажете, мъжетеса си хоби, при това скъпо, та ви се налага извън тях да живеете скромно?
Браво, скромността краси човека. Вероятно и жената?

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Ми да, скъпо хоби са мъжете. Отделно и ако самия мъж има скъпи хобита - ужас!

# 111
  • Мнения: 3 775
Аз пак казвам, че стандартите са различни и може да изглежда/звучи скъпо хоби, но не е.
Скъпо хоби е да колекционирам яйца Фаберже или картини от световни майстори, независимо в коя част на света се намирам и живея, но да се гмуркам няколко пъти годишно в няколко океана - не е.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Да бе, не е, ама друг път. Точно скъпо хоби е.

Подчертавам - моето скъпо хоби са ски. Не е да си нямам.

# 113
  • Мнения: 3 775
Добре, така да бъде, не искам да споря.
Аз обаче ски не карам 😁, опитах със зимни кънки - не е моето. Кър и вЪрти педалите и вода, обожавам!
Подсещам се, че моя съсед има скъпо хоби - кара самолет. Синът ми е още малък, но вече изявява желание. С това няма да се разберем обаче, скъпо е. Може някой ден снахата да се оплаква от него в тази тема 😄.

# 114
  • Мнения: 5 499
Темата не беше ли за мъже, не за хобита?
В повечето случаи, които имам пред очите си, мъжът е двигател за скъпото хоби, жената се присъединява къде доброволно, къде от скука или по липса на собствено хоби.
Риболов и плаване, зимни спортове, летене всякакъв вид, пътувания по нестандартни дестинации - може би има врътки как да се спестят десетина процента от разходите, но не вярвам някой да се спестява 90%. А ако се колекционира нещо, там още по-трудно се пести.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Аз гордо да кажа, че съм тази със скъпото хоби. Мъжът ми го усвои от мен. После добавихме и други скъпи хобита, но...


Иначе Phloxx е права.

# 116
  • Мнения: 1 161
Всеки случай е по-добре мъжът да има скъпо хоби(изобщо хоби и интереси), които по възможност да си покрива + голяма част от домакинството, отколкото да лежи на дивана и да пърди.
Аз съм "ЗА" хобито.

# 117
  • Швейцария
  • Мнения: 1 859
И ММ нищо не ми струва, по-скоро аз му струвам на него. Май аз съм единствената, която харчи повече пари за храна, отколкото мъжът.
А за хобитата нямам нищо против, стига да си го финансира и да не е ходене по фусти.

# 118
  • Мнения: 25 760
Скъпо хоби са мъжете, разбира се.
Като почнеш – то тоалети, то обувки, то бяла и декоративна козметика, то епилации, силикони, хилаурон, ботокс, филъри, прически, маникюри, всевъзможни подмладяващи процедури... Като удариш чертата, бая сума се получава. И то само заради единия мъжки интерес.
Мъжете с техния риболов могат само да ни дишат праха. Въдички, червейчета, лодки... Ха!

# 119
  • София
  • Мнения: 19 343
Стигне ли до това да си броите хапките и глътките пиши я бегла работата.
Е, и той това ми обяснява. Явно у нас ролите са сменени.
Не е нужно да броиш, за да си наясно, че в общия случай един мъж яде малко повече, дори жената да е ламя като мен.

# 120
  • Great Britain
  • Мнения: 2 209
Стигне ли до това да си броите хапките и глътките пиши я бегла работата.
Е, и той това ми обяснява. Явно у нас ролите са сменени.
Не е нужно да броиш, за да си наясно, че в общия случай един мъж яде малко повече, дори жената да е ламя като мен.
Разбрала си го буквално .Случаите са два моя частния и останалите общите.

# 121
  • Мнения: 3 768
У нас мъжът яде най-малко като количество, детето е ламята (женско е). Обаче като себестойност всичките му манджи удрят тавана, да не споменавам, че кулинарията му е и хоби, ама си се простира във възможностите. Друго хоби са му пътуванията и концертите, по възможност пътуване заради концерт. Оттам моето хоби станаха уиз и райън еър, отстъпки в букинг и билети от ОЛХа.😂😂😂

# 122
  • Great Britain
  • Мнения: 2 209
У нас мъжът яде най-малко като количество, детето е ламята (женско е). Обаче като себестойност всичките му манджи удрят тавана, да не споменавам, че кулинарията му е и хоби, ама си се простира във възможностите. Друго хоби са му пътуванията и концертите, по възможност пътуване заради концерт. Оттам моето хоби станаха уиз и райън еър, отстъпки в букинг и билети от ОЛХа.😂😂😂
Браво,лейди Рамкин .Пътувания и концерти като хоби ,по-хубаво от това -здраве.Enjoy!

# 123
  • Варна
  • Мнения: 736
Бившият ми струваше много. Хобита си имаше човека. Играеше го фотограф, рибар и любовчия. В къщи даваше най-много 50 лв на месец. За това стана и бивш.  С мъжа ми сега просто всичко ни е някак равностойно. Имаме и общи интереси, концерти и пътуваня.

Общи условия

Активация на акаунт