Мнения за гимназии в Пловдив - 3

  • 34 288
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
След първо класиране излезе информация, че няма закрити паралелки

# 31
  • Мнения: 2 558
Паралелки, в които не е имало достатъчен брой желаещи / приети, се закриват след първо класиране. Може въпросните "изчезнали" да са и такива.
Четох днес, че няма да закриват паралелки на този етап.
http://u4avplovdiv.com/1150-%d0%bd%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8 … d0%be%d1%80%d0%b8

# 32
  • Мнения: 111
След като при нас драмата класиране-приемане - записване приключи сега сме на вълна учебници. Искам да попитам дали някой е запознат кога се обявяват какви учебници ще трябват на учениците от 8 клас в СУ"Свети Патриарх Евтимий". Или трябва да изчакаме първите учебни дни и самите учители да кажат какви учебници да купуваме.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Повечето училища правят групови поръчки на учебниците по език, вероятно ще ви кажат колко пари струват в началото на годината. За другите всеки учител ще им каже първия час. Не е удобно така, защото всички хукват за учебници, но в повечето училища действат по този начин.

# 34
  • Мнения: 2 885
Нали се говореше, че от тази учебна година учебниците ще са безплатни от 8 до 12 клас. Какво стана с тази идея? Ще бъде ли реализирана?

# 35
  • Мнения: 202
За безплатните учебници все още не е одобрено Най- добре е да изчакате до септември,в някои училища публикуват нужните учебници в сайтовете им.Възможно е да има и промяна.Големият ми син винаги си ги купува от дете в горен клас на същото училище,а неговите сам си ги продава пак в училище.По езиците обикновено се събират пари от родителите и се купуват от училището с отстъпка.

# 36
  • Мнения: 111
Благодаря Ви

# 37
# 38
  • Мнения: 2 885
Това беше много полезна информация за мен, като майка на бъдещ седмокласник. Паралелката, която сме набелязали я има в таблицата. Това ме успокоява, че детето ми ще бъде прието където иска, пък дори и при попълването на незаетите места. Благодаря!

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Тази година за сефте може би от 4 години насам в НТГ има по едно свободно място в 4 паралелки. Преди две години имаше едно, а мисля, че миналата година изобщо нямаше свободно място за трето класиране. Та аз не бих разчитала много на това, освен ако не става въпрос за автото или Ана Май. Във ФЕГ също традиционно има свободни места за трето класиране.

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 18:23 от tonitabrandtner

# 40
  • Мнения: 2
Здравейте!Моето дете иска да учи стоматология,съответно ни трябва сериозно изучаване на биология и химия,не решаване на задачи от сутрин до вечер.Сега е 6ти клас и е време да решим къде ще учи след 7ми.Моля за съвети към кои училища и паралелки да се насочим!Град Пловдив.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
В момента паралелки с природни науки има със сигурност в Хуманитарната гимназия и "Патриарх Евимий". Тази година не съм гледала подробно план-приема, но в "Паисий Хилендарски" и в "Климент Охридски" също имаха. Това по центъра, в другите квартали не съм се интересувала.

Само че доколкото съм чела и то най-вече тук по наборните теми, изучаваното по двата предмета като профили в 11 и 12 клас е доста далеч от самия изпит. Тази година завърши първия набор с тези профили и не се знае как ще се променят нещата дори догодина, да не говорим за след 5-6-7 години. Освен това детето ще се наложи да държи второ ДЗИ по един от профилиращите предмети. А специално в случая с МУ знам, че децата избягват ДЗИ по биология и химия, за да не си развалят оценката от дипломата.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Традиционно добра подготовка по биология/химия дават в ЕГ Пловдив.
Традиционно прием в медицина без уроци не става, особено по химия, че и уроци в 11 и 12 клас.
Ако си профилирана паралелка с език и във втори гимназиален етап избереш профил биология/химия, второ ДЗИ може да е по език (по един от 4 профилиращи предмета), не е задължително да е биология или химия.
Тази година балообразуващ в медицинските университети беше ДЗИ по БЕЛ.
На "П. Хилендарски" не бих разчитала за нищо, както и на "П. Евтимий". Там може да се учи, за да се излезе с висока диплома, а подготовката за кандидатстване в МУ да е изцяло извън училище.

# 43
  • Мнения: 2
Категорично ще е на уроци по биология и химия,то е ясно.Идеята ми е да го запиша на място,където лесно да излезе с висока диплома,без да учи много,за да има повече свободно време за учене на биология  и химия.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Наистина пътечката минава през биология и химия, но повярвайте ми за стомалология трябва добра подготовка по физика, а тя върви с математика.Добрата гимназия ще даде много повече на детето Ви.

Общи условия

Активация на акаунт