Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 76

  • 42 752
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 564
Корен, благодаря за споделения опит! Аз се притеснявам дали ще успея да задържа дъха си за 15 сек. Упражнявах се тези дни в къщи Simple Smile
Аз също си мислех, че трябва максимално да се поема въздух и тогава да се задържи. Ще видим утре! Малко ме е шубе, да си призная.

# 691
  • Мнения: 296
Да, вярно, Моли, непременно вземи крем за мазане след лъчето

# 692
  • Мнения: 89
Сега като ви чета лъчето толкова ли изгаря кожата? Самия цвят ли променя или я опъва ли, какво се случва?
Аз на 14ти ходих да се запиша за ПЕТ в Аджибадем Сити клиник и още чакам обаждане, сега на 03.10 стават 21 дни от последната химия. След това ли ще ми се обадят или да чакам тази седмица?

# 693
  • Мнения: 86
Ами да лъчето си е кофти за кожата , там където е облъчването, на мен ми разправяха, че кожата ми била много добре, ама сега 4 години по-късно, Романски каза, тази кожа няма как да се разпъне след лъчето.Ама това да е проблема, майната му. Важното е да сме здрави , а кожа има, споко.

# 694
  • Мнения: 328
Корен, благодаря за споделения опит! Аз се притеснявам дали ще успея да задържа дъха си за 15 сек. Упражнявах се тези дни в къщи Simple Smile
Аз също си мислех, че трябва максимално да се поема въздух и тогава да се задържи. Ще видим утре! Малко ме е шубе, да си призная.
   Mollly вярвай,че ще се справиш по най-добрия начин❤.Питай с какво да мажеш за да предпазиш кожата.И да пишеш после как е минало.Между другото от вчера си мисля,за превантивна двойна мастектомия.Не мога да страхувам постоянно за другата.Знаете ли момичета дали си заслужава толкова рязане ,ако пронцента не е особено голям.И вярно ли,че тези импланти след няколко години трябвало да се сменят,то къде ще ми излезе киро на кирия ако е така😔.Ако знаете колко съм се вкиснала.Имам сърцебиене от него ми се вие свят,стомаха ми се е подул все едно съм преяла ,а почти не ям.Избива ме на рев и самосъжаление.За косата още не мога да се примиря.Купих перуки ,но не мога да ги търпя.Унас си стоя по теме,слагам я само навън и пак ми е мъка.Може ли да ме сритате,че имам нужда🤭❤️‍🩹

# 695
  • Мнения: 564
Сисе, няма да се даваш! Blue Heart Сега е хладно вече и перуката се търпи. Лятото си беше изпитание с това кече . Все едно шапка имаш .
А мислите всеки ги има, споко! И аз един ден съм много оптимистична, а на другия започват да се промушват едни мисли! Ами, ако... , ама кога и т.н., ама гледам да ги гоня от главата си.
За двойната мастектомия- аз пуснах генетични и чакам да видя какво ще излезе, и ако имам мутации, и аз ще планирам махане.
Днес минах чак към 13. 00. А ме бяха извикали в 9 . Като за първи път мина добре, но никой нищо не ме инструктира. Добре, че от дружки по съдба съм събрала инфо. Намазах се с Ламидерм след терапията. Довечера преди лягане пак ще се мажа, но утре преди да отида трябва много хубаво да отмия всичко.
Не знам дали е позволено, но тази вечер пих една чаша червено вино с вечерята. Ми като не са казали, че не може! Хихихи! Wine Glass

# 696
  • Мнения: 328
Сисе, няма да се даваш! Blue Heart Сега е хладно вече и перуката се търпи. Лятото си беше изпитание с това кече . Все едно шапка имаш .
А мислите всеки ги има, споко! И аз един ден съм много оптимистична, а на другия започват да се промушват едни мисли! Ами, ако... , ама кога и т.н., ама гледам да ги гоня от главата си.
За двойната мастектомия- аз пуснах генетични и чакам да видя какво ще излезе, и ако имам мутации, и аз ще планирам махане.
Днес минах чак към 13. 00. А ме бяха извикали в 9 . Като за първи път мина добре, но никой нищо не ме инструктира. Добре, че от дружки по съдба съм събрала инфо. Намазах се с Ламидерм след терапията. Довечера преди лягане пак ще се мажа, но утре преди да отида трябва много хубаво да отмия всичко.
Не знам дали е позволено, но тази вечер пих една чаша червено вино с вечерята. Ми като не са казали, че не може! Хихихи! Wine Glass
    Оф това чакане е ужасно.И явно е навсякъде така.Радвам се ,че е минало добре.А за винцето абе една чашка няма какво да стане.Е така ми де ще една вечер да се натрсяскам до припадък ама нъцки не мога да близна алкохол.Никога не съм сядала на ракия и салатка с моя😃

# 697
  • Мнения: 771
След тотална абдикация от страна на д-р Ганчева (която след излизането на резултата от ПЕТ скенера на 3 септември все още не се е обадила на майка ми, за да и каже какво да прави с терапии и тн.) се насочихме към Турция. Болница Мемориал Шишли, не мога да кажа името на професора, защото наистина не го знам, но там назначиха ПЕТ скенер с галий, за да се установи от кой от двата тумора в двете гърди са метастазите в бял и черен дроб. Очакваше се да са от невроендокринния тъй като той беше по-агресивен Г3, с по-високо ки67 и с една микрометастаза в лимфен възел. На въпросния скенер с галий трябваше да светнат метастатичните участаци, но изглежда не са светнали. Сега възелът остава заплетен за жалост и трябва да се вземе биопсия от някъде, защото професора казва, че няма как да назначат лечение без да знаят произхода на тумора. Ох, дано се окаже че тая метастаза поне наистина не е от невроендокринния, тъй като доктора каза, че макар че не е светнало на скенера с галий има 30% шанс да е от там.

# 698
  • София
  • Мнения: 6 731
А вие отидохте ли да говорите с д-р Ганчева? Много странно е подобно отношение...но може би се очаква пациентът да отиде и да се консултира какво трябва да е лечението. Факт е, че и на мен д-р Великова не ми е звъннала след пет скенера, но и моя е чист и може би затова.

# 699
  • Мнения: 771
А вие отидохте ли да говорите с д-р Ганчева? Много странно е подобно отношение...но може би се очаква пациентът да отиде и да се консултира какво трябва да е лечението. Факт е, че и на мен д-р Великова не ми е звъннала след пет скенера, но и моя е чист и може би затова.

Официално майка ми не е научавала резултата си от ПЕТ скенера от д-р Ганчева,  сестра ми научи резултата при разговор с колегите и от нуклеарна медицина. Майка ми не желае на този етап да се лекува при тази докторка, така или иначе лечението и е сбъркано, както и цялостното следене с образната диагностика. Двама други онколози също потвърдиха, че следенето и лечението са сбъркани и неточни вкл. и Тимчева. А последния път когато отидох да разговарям с д-р Ганчева ме извика (буквално) в коридора и ми даде едни листи без да ме погледне в очите и без дори да ми отговори на въпросите.

# 700
  • Мнения: 749
Ехх какво става в това Сити? Направо настръхвам като ви чета.  На мен също не ми се обади за резултата от ямр . А на място някаква млада " лекарка" по телефона ми прочете какво пише на епикризата, даже не пожела да излезе от кабинета си. И толкова не е в час, че думи нямам.

# 701
  • Мнения: 2 496
Толкова е тъжно, страшно и ужасно това, което се случва с болните в България. Всяка от нас ако започне да разказва с какво се с сблъскала няма да стигнат няколко теми. Просто те оставят да се луташ в моменти, в които не само ти, но и близките около теб са в шок. Подхвърлят те и те препращат като някой ненужен боклук, извинявам се за сравнението. Има наистина места, където някои лекари са чудесни, но са толкова малко, да не говорим, че ме е страх и те в един момент "да прегорят". Даваш пари легално и нелегално и очакваш все пак някакво отношение в моменти, в които не знаеш на кой свят си и ако случайно се усетят, че са сбъркали абдикират тотално или ти подхърлят един лист и се оправяй. И ти какво правиш, търсиш съвети по форуми и започваш да четеш неща в нета и се ужасяваш и който може бяга в чужбина, може да ти приложат същото лечение, но имаш усещане, че там си "човек". Не съм се лекувала навън, дано не ми се наложи, но с личният опит, който за съжаление събрах и като ви чета точно това се получава, всеки от нас има нужда плюс лечение и от едно нормално и човешко отношение. Късмет, успех и най-вече здраве на всички Flowers Four Leaf Clover

# 702
  • София
  • Мнения: 6 731
А вие отидохте ли да говорите с д-р Ганчева? Много странно е подобно отношение...но може би се очаква пациентът да отиде и да се консултира какво трябва да е лечението. Факт е, че и на мен д-р Великова не ми е звъннала след пет скенера, но и моя е чист и може би затова.

Официално майка ми не е научавала резултата си от ПЕТ скенера от д-р Ганчева,  сестра ми научи резултата при разговор с колегите и от нуклеарна медицина. Майка ми не желае на този етап да се лекува при тази докторка, така или иначе лечението и е сбъркано, както и цялостното следене с образната диагностика. Двама други онколози също потвърдиха, че следенето и лечението са сбъркани и неточни вкл. и Тимчева. А последния път когато отидох да разговарям с д-р Ганчева ме извика (буквално) в коридора и ми даде едни листи без да ме погледне в очите и без дори да ми отговори на въпросите.
Уф, много неприятно, разбирам. Стискам палци в Турция да се получи лечението. В Сити напоследък май натискът не е само върху пациентите, а и върху лекарите - аз нямам друго обяснение. Жалко, защото преди няколко години стартираха като хубава болница, на път са да затрият това впечатление.

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 1 719
Два пъти съм правила ПЕТ в Сити и нито веднъж не ми е звъняла Ганчева или друг лекар. За сцинтиграфия също и не знам защо, но май точно за тези изследвания, както и за мамографията, няма такава практика, май Ганчева ми го беше споменала веднъж. Звънели са ми покрай скенери, в началото много бързо, до седмица и лично Ганчева, с течение на времето това се промени и трябваше аз да ги търся настоятелно. Добре, че имам електронен достъп по друг повод и виждах резултатите. 
Желая възможно най-добри резултати за майка ти и правилно лечение.
Аз още чакам хистология на възлите, замотаха се нещо. Махнаха ми конците, но от едната дупчица изтича и се притеснявам.
Сити ще си изгонят пациентите, вече се разколебавам и да правя консултация с Дудов.

# 704
  • Мнения: 771
Олив, на няколко пъти чух оправданието, че лекарите са преуморени. С това си обяснявам и таксите, искат да разкарат голяма част от пациентите, за да може да отидат в държавна и на тях да им се освободи работа. Разбирам, че са уморени влизам им в положението, но не мога да ги оправдая, съжалявам. Все пак това е онкологична болница, изисква се да се обърне внимание на абсолютно всеки пациент, всеки човешки живот е важен.  Не може да вдигнеш ръце и да кажеш "Еми не я видях тая метастаза на 2 скенера, защото съм уморен." Както и да е, пожелавам ви да не се сблъсквате с подобна информация. Дано мама започне терапията час по-скоро и тя да повлияе на върпосните метастази.

Общи условия

Активация на акаунт