Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 76

  • 42 350
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 703
О, абсолютно си права, разбира се, че е така!

# 706
  • Мнения: 563
Така като ви чета абсолютно съм сигурна вече, че няма да се диспансеризирам в Сити. Аз  ходя на лъче там и съм с много добри впечатления от отделението за сега. Е, като изключим, че ме водят хоспитализирана, а ми връчиха да подпиша декларация, че по мое решение и на собствен риск напускам болницата и няма да нощувам там. От сега се сещам къде ще замине тази декларация като изтекат 30-те дни хоспитализация. Както се сещам и как ще си усвоят парите от НЗОК за хоспитализацията. Страшно се дразня на това безочие от страна на болниците!
Една лаборантка ми сподели, че линейните ускорители в рамките на работния ден могат да обслужат около 80 пациента, а в понеделник са облъчили около 150! Правят лъче до 11 ч. вечерта.
Между другото, скоро ми се случи да се запозная с лекар, който е работил в Сити. Нахрани ги здраво онколозите. С големия черпак! Каза, че в радиологията е добре, но онкологията и образните са под всякаква критика. И не защото им липсват добри специалисти, а както  се изрази "Главата е вмирисана", каквото и да значи това!
HriEmS, от сърце пожелавам на майчето ти да попадне в добри ръце в Турция и да се справите и с това!:purple_heart:

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
HriEmS, попаднали сте в една от най-най-най-добрите болници в Истанбул. Аз съм сантиментално привързана към това място, защото там заченах сина си Heart Надявам се да помогнат на майчето ти!

# 708
  • Мнения: 142
HriEmS, cъжалявам за това, което ви се случва.Аз също сом на диспансер уж при д-р Ганчева, но реално комуникирам с протежето й д-р Димитрова.Засега нямам оплаквания, но то няма и за какво при мен.Съпруга ми също се лекува в момента при тях, дебело черво.Назначиха схема на хапчета плюс оксалиплатин.Много се съмнявах в това лечение, тъй като двама онколози преди това отсъдиха - друга схема, защото доказано работи.След много четене в научни и медицински сайтове се успокоих,че е едно и също наистина, но с по- малка токсичност.Обаче сега идва голямата драма.В насоките на ЕSMO за 2022 тази схема САРОX се препоръчва да се прилага 6 месеца за неговия стадий, още повече, че е високорисков, с лимфно- съдова инвазия.На него му я назначиха за 3 месеца и казват,че няма нужда от повече.Нашето желание е да продължим,тъй като е с добра поносимост, за да сме направили максималното.Ще направим консулт и с Консулова, ако и тя е на това мнение, дано може да се прехвърли там.Ако не остава варианта Турция.                        HriEmS, знам,че са ви много грижите, но би ли споделила, макар на лични, как се свързахте с Мемориал, превеждате ли документи, изобщо всякакви подробности са ми от полза.Предварително ти благодаря, ако отделиш време!

# 709
  • Мнения: 236
Hriems, късмет ви желая! Да назначат правилното лечение  и бързо да даде резултат! 🍀

# 710
  • Мнения: 771
Здравейте на всички, направо пиша тук, защото може да е полезно и на други, а и получих запитвания и на лични.  Благодаря за подкрепата и милите думи! С болница Мемориал Шишли се свързахме, чрез https://www.medikara.bg/. Организирахме първо онлайн консултация, преди която бяхме изпратили всички скенери, епикризи и тн. преведени на английски език. След консултацията с доктора онлайн (случи се по уатсап и присъства преводач), той каза какво смята, че е подходящо да се направи като следващи стъпки, едно от които да се отиде на място за преглед и евентуално ПЕТ скенер с радиофармацевтик галий. Нашите отидоха там (там дадоха дата за скенер за след по-малко от седмица, така че предпочетохме да действаме по този начин). На място има преводач, който превежда всички срещи с докторите,  а до момента сме платили:
- 170 евро за онлайн консултация и горе/долу още толкова за живата консултация с доктора
-1700 евро за ПЕТ скенер с галий (резултата излиза на същия или следващия ден)
-2000 евро за биопсия на черен дроб
Като от болницата организират транспорт, с който взимат и превозват пациента и придружителя от болницата до хотела и обратно. Към момента това е цялата информация, с която разполагам.
Паралелно с Турция направихме консултация с д-р Тимчева и болницата в Хайделберг. Тимчева обясни всичко, а от Германия получихме отговор, че те не могат да назначат последващо лечение или препоръки.

# 711
  • Мнения: 289
Hriems, стискам палци за успешна терапия

Кофти инф споделяте за Сити, що така всяка добра инициатива се побългарява с времето ...

В шведско всичко наистина е добре организирано и след минаване на определена сума годишно за прегледи и медикаменти остатъка от годината нищо не се плаща, системата е електронна и автоматизирана, всяко болнично заведение и аптека са с достъп
Но пък нямаме право на избор, каквото и където кажат

Успех на всички момичета-амазонки


Вчера взех първата ми силиконова протеза, Диамант на АВС, ще я пробвам няколко дни преди да получа и втората

Днес дадох кръв, ако всичко е наред ще има вливане в понеделник
Замисляме едно пътуване из датско две седмици след терапията, дано имаме късмет и успеем да го осъществим

Вижда се края на тези дълги болнични
Очаква се ноември да работя на 50% и после ако  съм добре да мина на 100%
Честно казано нямам търпение - тези пет месеца вкъщи ме побъркаха, но нямаше как
Но вече ще го давам по-лежерно, като колегите да не ми пука от нищо, че преди хич не беше добре

Днес предстои годишният разговор с шефа на финансова тема
Миналата година обеща разни неща, да видим дали ще се случат

# 712
  • Мнения: 142
Благодаря, HriEmS, много полезна информация! Дано при вас нещата се развият благоприятно.Стискам палци за добър резултат от последващото лечение!

# 713
  • Мнения: 327
Момичета здравейте.Имам въпрос и моля тези който са го правили или пък имат повечко информация да споделят.Обадиха ми се генетиците от болницата където се лекувам,че в момента по някаква програма могат да ме включат и безплатно да ми направят генетичен тест.И аз първоначално се зарадвах ,кога друг път ще имам шанса да ми се направи безплатно.Обаче като споделих с майка ми и ми каза някой неща от рода на мислиш ли,че ще ти е по-добре ако разбереш,че имаш високи% .Как ще живееш след това с мисълта и постоянно ще мислиш къде може пак да се появи.При положение ,че баба ми беше и тя с рак, а сега имам и дъщеря ми се иска да знам,но пък от друга страна като знам колко съм лабилна психически в момента се чудя какво да направя.С какво освен ,че ще бъда информирана може да ми помогне този тест.Докторката ми беше споменала ,че евентуално при лечението може.Вие как бихте постъпили?Бихте ли го направили или това би ви натоварило психически още повече.

# 714
  • Мнения: 563
Сисе, аз в момента чакам резултат от генетичен тест. За мен е полезно, защото:
1.Наследствено обременена съм, и ако се окаже,че имам мутации на BRCA 1 и 2, то ще планирам двойна мастектомия, живот и здраве
2. Имам дъщеря
3. Моят рак за сега е тройно негативен, и ако се окаже че имам мутации, то ще приемам капецетабин или някакво друго , което се прилага за метастатичен, макар че за сега, аз слава Богу нямам открити мети.
 Това ми го казаха при консултации онколози -двама.
Аз даже си го платих, защото се оказа, че безплатен е за тройнонегативен, ама ако има доказани метастази.
Стани (тук от форума) ми даде един линк към Нутриген, където  имат някаква промоция и аз се възползвах.

# 715
  • Мнения: 595
Кой генетичен тест ти предлагат? Коя е болницата? В активно лечение ли си в момента?

# 716
  • Мнения: 563
Кой генетичен тест ти предлагат? Коя е болницата? В активно лечение ли си в момента?

Гери, ако е към мен питането, теста е NGOncology , не е болница, а лаборатория. Праща се в чужбина.
Да в момента съм на лъчетерапия до около 26.10

Едит: Сега видях, че питането вероятно е към Сисалбер, но няма да трия . Нека седи като инфо.

# 717
  • Мнения: 327
Кой генетичен тест ти предлагат? Коя е болницата? В активно лечение ли си в момента?
  Brca1/2.В Сърце и Мозък и съм на химиотерапия.    Mollly  и на мен ми обясниха ,че можело да ми се приложи таргетна евентуално.Ако се докаже ,че имам такива гени ще ли да се търсят и в преки родственици,което ме плаши най-много.Мисълта,че ще знам ,че съм ги предала на децата си.

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 13:41 от Sisalber

# 718
  • Мнения: 304
Аз два пъти отказвах този тест при това щеше да е безплатен.Док.много се ядоса но не ме убеди че тря0ва да си го направя. Нямам фамилна обремененост. Ако съм имала мутации могла съм превантивно да си махна гърди / яйчници. Ами появиха се мети на черен дроб кости. Това не го показва теста а и тях не става превантивно да махна . Имам дъщеря и тя каза че вече си знае че  50/50 Може да се появи и при нея.
Аз мен този тест ще ми вкара само филми в главата. Не благодаря имам си ги предостатъчно.
Това беше моето решение.

# 719
  • Мнения: 327
Аз два пъти отказвах този тест при това щеше да е безплатен.Док.много се ядоса но не ме убеди че тря0ва да си го направя. Нямам фамилна обремененост. Ако съм имала мутации могла съм превантивно да си махна гърди / яйчници. Ами появиха се мети на черен дроб кости. Това не го показва теста а и тях не става превантивно да махна . Имам дъщеря и тя каза че вече си знае че  50/50 Може да се появи и при нея.
Аз мен този тест ще ми вкара само филми в главата. Не благодаря имам си ги предостатъчно.
Това беше моето решение.
   Мен точно това ме притеснява.Не че ще си заровя главата в пясъка и ще си викам не съм го предала на никой.Трудно ми е да реша хем ми се иска да го направя хем не.

Общи условия

Активация на акаунт