Самотата - избор или съдба

  • 4 396
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 008
Лейди, има стойност, защото радва окото и буди желанието. Кофти е, когато е единствен или основен критерий, без оглед на другите качества. Но да е фактор е напълно естествено. А иначе всеки има някакви недостатъци, да си красив не значи всичко да ти е перфектно.

# 61
  • Мнения: 18 383
Джеймс, умишлена грешка в изписването или...? Thinking
Е, според мен тя природата колкото дала - дала, вече човек е добре да бъде най-добрата си версия физически, ако ще привлича някого (в смисъл да не се занемарява).
Аз се накокошинвам, като чуя майка ми (настоявайки любимото внуче да продължи да яде, макар то вече да не иска) да ми разправя: "Ама какво, ако стане пълничка, я дъщерята на леля ти Х. колко е пълна, ама се омъжи и еди-колко си деца има!" Е, това дете ако стане пълна тийнейджърка, нали ще има комплекси, а като си хареса някое момче и то предпочете друга (слаба) девойка, хептен, тогава какво правим? Ще й разправяме, че все някой ще се омъжи за нея, като за дъщерята на леля Х., ключовата дума е "все някой"?
А аз като бях тийнейджърка, същата работа - "външността не е важна" (учеше ме майка ми). И по тоз повод, дрехите ми бяха едни, каквито дал господ (те тогава бяха материално затруднени за няколко години де, не мога да ги обвинявам). Грим не носех (другите момичета слагаха по малко). Добре, че по принцип си бях висока, много слаба и с дълга коса, че въпреки липсващия стайлинг горе-долу имах някакъв вид. Ама съвсем другояче можех да изглеждам и да имам друго самочувствие, ако бях и понагласена. Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 35 325
Лори, не мога да повярвам, че написа всичко това, наистина.

# 63
  • Мнения: 18 383
Защо? "Външността не е важна." е много погрешно разбиране.
Не е само тя важна, но пък да не е важна, не съм съгласна. Нали възпитаваме момиченца.

# 64
  • София
  • Мнения: 35 325
Ти обричаш детето си на комплекси, без то изобщо да разбира за съществуването им.
Сега е малка и сладка, на 13 нещата ще изглеждат по съвсем друг начин.
Ще преживее не една некрасива метаморфоза и нито хубавките дрешки, нито високите очаквания ще ѝ вдъхнат кураж, а ти трябва да го направиш.
Щастието е някъде съвсем другаде и вашите са опитали да ти го дадат.

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 08:41 от Ms.Gorgeous

# 65
  • Мнения: 18 383
Не вреди да има всичко - и идеали за постигане, и хубави дрешки. Wink Нали знаеш - то всеки има добри намерения, пък вече дали успява да ги реализира...

# 66
  • София
  • Мнения: 35 325
Да се феминизира малко момиченце с очаквания за хубав живот на база дрешки и красота е …..

# 67
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Авторке,сама си избрала да бъдеш самотна.Разчупи малко,излез от рутината си, огледаи се около себе си .Живота може и да бъде прекрасен, ако си го направиш такъв.Успех.

# 68
  • Мнения: 18 383
Да се грижи за външността си не значи да разчита само на нея, Горджи. Да не отиваме в крайности.

# 69
  • София
  • Мнения: 35 325
Тез истории от детсвото ти защо тогаз?

# 70
  • Мнения: 18 383
Ами при майка ми посланието също си беше крайност: "Няма никакво значение как изглеждаш, важно е да си учиш!"

# 71
  • София
  • Мнения: 35 325
Ти я възпитай на вкус и отношение към живота, пък другото го приеми.
Че твоят стандарт за добър живот няма да е нейния. Както този на майка ти не е твоят.

# 72
  • Мнения: 1 520
С две думи си девствена. Ето тази тема е същата.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1466311

Съветите в нея са същите, подходящи и за теб. Прочети я. Моите съвети биха били същите.

С две думи - социализация, секс с непознати и познати мъже, разчупване докато се получат нещата. Ако имаш панически страх от секса като кактус - може и жиголо. Трябва спешна намеса от твоя страна и смелост. Бъди смела за да си щастлива.

# 73
  • Мнения: 3 784
Защо? "Външността не е важна." е много погрешно разбиране.
Не е само тя важна, но пък да не е важна, не съм съгласна. Нали възпитаваме момиченца.
Външността е много важна, чисто психологически, също и за момченцата Simple Smile. Но не от гледна точка на природни дадености, а като израз на отношението на човека към самият себе си и на уважение към околните. Баба казваше Яж, каквото ти е вкусно, но се обличай така, че на хората да им е приятно да те гледат.

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Природата си знае работата и в пубертета всички момичета започват да търсят начини да изглеждат по-красиви и по-сексапилни.

Е, сега, интимни срещи с непознати хич не е добре, все пак това не е Мара Общата, нито е чак толкова отчаяна, че да е готова на всичко.
По-скоро бих го обърнала на народната мъдрост - Господ дава, ама в кошара не вкарва. Да се размърда малко авторката, а като метне един-два погледа на някой младеж нещата ще се наместят.

Общи условия

Активация на акаунт