(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 50)

  • 28 949
  • 764
  •   1
Отговори
# 90
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 933
А ето ги и новите краставички, сложени директно от семе в земята в самия край на юли.
Това някакъв късен сорт ли е или по принцип с всички може така? Open Mouth Вегетация мисля че е между поникване и цъфтеж.

# 91
  • Мнения: 6 978
AnyHr , добре дошла, забравих да те поздравя в предишния пост.  Simple Smile
Ефибуш, не знам да има късен сорт краставици, ние почти всяка година след средата на юли сеем каквито семена имаме за късна реколта.
Звездичка , можеш да ги преместиш. Аз направих разсад краставици, защото се опасявах, че мравките ще ми отмъкнат семената, после засадих в градината. Хванали са се(в моята сложих корнишони, на свекърва ми дадох разсада "Гергана")

# 92
  • Мнения: 6 162
Хайде и аз да се разпиша. Ако не поливам и при мен няма да има нищо. Всяка вечер се пълнят бидоните.
Салатния боб започва да пълни шушулките, но каква част ще успеят да узреят, не се знае. Миналата година беше на сянка и почти нищо не произведоха, добре че имаше от предходната.
 
 Малините започват масово да зреят втори път.


Капитано-то се представя много добре


Асперживия също.


Доматите в парника си зреят, горе се виждат и все още добре изглеждащи краставици.
 


Насяхме и корнишони единствените без капково, да видим какво ще се получи

# 93
  • София
  • Мнения: 3 534
В моята градинка определено 🍅 са приоритет (тази година рано узряха)



Скрит текст:

Чушките обаче са много зле



Един корен тиквички е, а ни храни 2 месеца и за още 2 има



Скрит текст:

Краставиците... може и по- добре...



Има още диня, пъпеши, праз лук, чушлета, малко боб, малко бамя, 4 корена син домат и подправки (нямам магданоз, 🐌 го опасват)

Скрит текст:



Колкото толкова, но вкусът няма нищо общо с тези от магазина.

Последна редакция: пт, 12 авг 2022, 11:41 от AnyHr

# 94
  • Мнения: 6 162
AnyHr хващам се за последното изречение .
Достатъчни ли са ви за семейството това което произвеждате или се налага и да купувате?
Четиричленно семейство сме, аз почти нищо не купувам от магазина за последния месец имам две зелки, няколко дини и касетка праскови за компот.  Плодове все още купуваме, просто нямаме още наши тази година откъснахме 5 праскови и 10-на сини сливи. Ябълки и дюли ще има. Смокинята за първи път има плод  броят се ма пръстите на едната ръка.
Реално всичко друго си е от градината.

# 95
  • Мнения: 9 913
AnyHr, особено съм впечатлена от единствения ти корен тиквички - при нас нищо не се получи.
Празът ти изглежда разкошно.
Както и бобът на J_M_M.
Аз продължавам да бера ягодки, но мисля сериозно да почистя гнездата, за да увелича добива и размера до есента.
Най-добре ми върви тученицата, едра и налята, почвам да я бера за салата редовно.

# 96
  • Мнения: 1 256
Разкошни градини сте показали. Респект за труда ви. Нашата е изгоряла според мм. Пъпешите са останали дребни, дините също. Откъснахме две, нормални и един пъпеш и после нали се беше скапало поливането точно на тях.... Праза е за плевене и окораване, но ще си остане така, мм не се наема да върши накива неща. Доматите преминаха, пак според него нямало да има повече. Те също страдаха от безводие почти месец. Каквото такова. От количеството набрани и съхранени домати съм доволна. Пипера също име много рожба, започнал е и да червенее. Последните 3-4 пъти донася червен. Вчера и шест патладжана е донесъл. Идея как да го изпека без да нацапам фурната, че няма кои да я чисти? Трябваше да отложа операцията за след градинарския сезон. Сега три месеца ще се пазя кат рохко яйце и ще натискам леглото. Всъщност един мина.
AnyHr, може ли да кажеш кога разсаждаш пъпеша, кога ториш с какво, как поливаш. Бе всичко каквото знаеш за отглеждането му. Ние сме пълни амарьори, но имаше много завръзи и всичко вървеше ок, докато не се прецака поливането. Не успах да убедя мм че не се полива преди да постъпя в болница, а той беше стигнал до този извод месец след това. И все пак съм много доволна от реколтата, като се има предвид, че се гледа на самотек доста дълго.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 534
AnyHr хващам се за последното изречение .
Достатъчни ли са ви за семейството това което произвеждате или се налага и да купувате?

На нас не. Купувам. Всичко купувам 😔 (затова оценявам домашното производство).
Домати има за салата около 2 месеца (и носим на свекървата, на децата) и за зимнина. На високо сме, късно садим- края на май (май месец още чегъртаме лед сутрин от колите), късно зреят и ноември берем зелени и оставяме да зреят в стаята. Тази година няма да дочакат сланата (тук пада първата седмица на октомври и ги завивам нощем), ще ги оберем. Тиквички лятото има много и раздаваме. Краставици- колкото за салатките.
Всичко друго е в символични количества.

Тити, тези тиквички от няколко години ги садим и все такива стават, не можем да им смогнем. Ще видя ако е останало пакетчето от семките ще снимам и ще покажа.

Мorskibriz, нищо не знам за пъпешите ☺️
За втора година садя от семки. Тук садим всичко края на май. Поливам ги, когато поливам всичко (юни, юли през ден, сега 1- 2 пъти седмично). Мястото е наторено с овча тор и с коприва. Не пръскам с нищо.
Миналата година ги помля градушка в началото на август, сега се надявам да ги опитаме.
И ние не разбираме от градинарство, но се учим в крачка.  
И се пази, за да се възстановиш по- бързо! 🤗
Работа (градини) ще има и след 100 години!

Последна редакция: пт, 12 авг 2022, 11:42 от AnyHr

# 98
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Догодина, живот и здраве и аз ще садя боб. Ако не за друго, за красота Joy Всеки път завиждам на майка ми за този с червените цветове. Тя и доста набра зелен, де, не го гледа само за цвете Grinning

Доматите поливам през ден, краставиците - всеки ден. Жал ми става като се прибера от работа и ги видя с клюмнали листенца.

morskibriz, аз пека патладжани (от магазина) цели, или на кръгчета, полети с малко зехтин върху хартия за печене. Не мисля, че цапат кой знае колко. Ти се пази и си почивай, за да се възстановиш по-бързо.

# 99
  • Мнения: 7 856
Цели не обелени патладжани и аз пека във фурната върху хартия за печене. Тя задържа цялата течност и тавата остава чиста. Има един трик, който игнорира евентуалното пръсване на патладжан, което цапа фурната. Надупчват се на доста места с игла преди печенето.

# 100
  • Мнения: 363
Снимките от сутринта.










Другите снимки не мога да кача.Хубав ден на всички!

Последна редакция: пт, 12 авг 2022, 12:42 от Vanja66

# 101
  • Русе
  • Мнения: 385
@AniHr, какъв е сортът домати? Изглеждаш отрупана, браво.
Супер снимки качвате.
На Ваня почвата изглежда брутално яка. Мека и пухкава! Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 5 217
Обичам снимки!
Браво на всички!

За праза имате ли наблюдения,  наистина ли наедрява ако се орежат листата?
Аз една година остригах половинага ред, а другата половина не пипнах. Не видях разлика.

Сега като видях на снимките се въодушевих и аз да приведа във вид Simple Smile
Но струва ли си?

# 103
  • Мнения: 363
Миналата година не подстригвах праза,тази подстригвам,но и поливам повече. Подстригвал се,за да се намали отделянето на вода от листата.Освен това се махало изсъхналото листенце най-долу на стъблото.
Ники,почвата ми е много,много глинеста и трудна за обработка.Тя и затова се напуква толкова.Мисля,че за да се пооправи й трябват пет ремаркета с оборски тор.Ще го мисля..

# 104
  • Мнения: 1 669
Ваня, много спретната градина, браво!
При нас каква е джунгла...
Тази година до сега е много плодородна при нас. А доколкото чувам навсякъде е богата реколта и производители се оплакват от ниските изкупни цени на всички продукти. Доматите на борсата 80 ст. и нямало сделки дори на тази цена. Изгърбиха ни напролет с цена 7лв на краставиците и сега олеле... Не знам дали да им съчувствам. При положение, че преди години земеделски производител сподели, че въобще не бере краставиците и пъпешите за които получава субсидии. Оре, сее, полива, снимат го, проверяват, взема 💰 и приключва с упражнението. Нямал сметка И да бере И да продава. Баровец...

Общи условия

Активация на акаунт