Раздяла или не..

  • 5 290
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 496
Това семейство не живееше ли в Англия?

# 31
  • Мнения: 8 827
Сега си спомням и аз. По-малкото дете беше с увреждания, гледаха го и тогава жената беше в безизходица да се махне. Пропуснала съм ,че са го загубили. Децата не са ли голямото дете с приятелка/съпруга съответно.

# 32
  • Мнения: 14 939
Пускаш тема след всеки по-голям скандал с ТМ. Иначе си живуркате добре.
Просто е очевидно.
Мисля, че е време да спреш да занимаваш хората.
Не съм мистично и метафизично настроена, но животът ми е показал, че кармата не е измислица. Както си правиш та*ак с хора, които искрено се опитват да помогнат, така ще стигнеш до момента, в който наистина ще имаш нужда от помощ, но няма да я получиш.

# 33
  • Мнения: 821
Кое ти е по-важно - живота или апартамента? Винаги може да си наемеш квартира, докато тече развода и се продаде апартамента. Нито разводите стават за ден, нито продажбата на имоти. Трябва ти план. И воля, и характер. Нито едно от изброените не виждам при теб. Това, че не удря, но те проглушава с викове и обиди, също е насилие. Единствения начин да го спреш, е да спреш да съжителстваш с него. Нещо, което според мен няма да направиш. Жените, които взимат крайни решения, нямат нужда от подкрепата на непознати. Не разбирам от какво толкова те е страх, че да мислиш, че оставането може да е по-добро решение?

# 34
  • Мнения: 12 848
Кое ти е по-важно - живота или апартамента? Винаги може да си наемеш квартира, докато тече развода и се продаде апартамента. Нито разводите стават за ден, нито продажбата на имоти. Трябва ти план. И воля, и характер. Нито едно от изброените не виждам при теб. Това, че не удря, но те проглушава с викове и обиди, също е насилие. Единствения начин да го спреш, е да спреш да съжителстваш с него. Нещо, което според мен няма да направиш. Жените, които взимат крайни решения, нямат нужда от подкрепата на непознати. Не разбирам от какво толкова те е страх, че да мислиш, че оставането може да е по-добро решение?
Няма достатъчни доходи, за да се отдели. Няма близки, няма друго жилище, а мъжът няма да се съгласи да продадат това. За какво му е да се съгласява? Съдебните битки могат да се влачат с години.
В такава ситуация трябва добър адвокат и голяма решимост, може би и подкрепа, а без финанси, без решимост и без подкрепа... Малко патово се получава.

# 35
  • Мнения: 2 496
Не е толкова патова, нейната заплата стигала за наема, храната и някое друго парцалче. Дъщеря   й би трябвало да работи. Не знам кога са го купили този апартамент в Англия, че да го делят. https://www.bg-mamma.com/?action=profile;u=539415;sa=showPosts;a=all;start=360

# 36
  • Мнения: 18 612
Тази тема я четем всяка година, вече едва ли някой вярва.

# 37
  • Мнения: 14 939
От старите не вярваме, ама все ще се намери някоя добра душа, дето не е чела стари теми и не гледа профили.

# 38
  • Мнения: X
Ох, вече се чудя да вярвам ли? Прочетох всичко изписано от потребителите.

Освен ако жената е супер нерешителна, защото е смачкана и не вижда изход..?!

Не знам дали не беше писала и в темата на психолога…

# 39
  • Мнения: X
Какво да вярваш? През 2018 г. е била омъжена от 22 години, сега е омъжена от 28 години, а аз, както и да смятам, 22+4 не е 28.
А, да, жената е толкова травмирана, че е забравила от колко години е омъжена.

# 40
  • Мнения: 2 492
Колко жени се развеждат и то с бебе в ръцете, а авторката я е страх. Защо, от какво? На 45+ няма ли да можеш сама да се грижиш за себе си?

# 41
  • София
  • Мнения: 35 195
В колко още теми твои трябва да си давам мнението?
Мекушава си, смачкана, плашлива, безволева. Няма да си тръгнеш, нямаш мнение, нямаш воля, нямаш сила.
Трай си и чакай да свърши. Това е.

# 42
  • Мнения: X
Ама то така, единственият начин да се свърши, е с кончината на един от двамата. Това ли да чака?

# 43
  • София
  • Мнения: 35 195
Досега какво чака?
То, едно и също във всяка тема, колко още?

# 44
  • Мнения: 9 791
Директно на въпросът в заглавието- Не!
Не се хаби, изчакай още 28г.

Общи условия

Активация на акаунт