Раздяла или не..

  • 5 253
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпросът е как е реагирал той, а не как си е мислила жената, че той ще реагира и какво означава това за нея.

# 76
  • Мнения: 4 808
Аз се изнесох преди два месеца и половина и смятам, че това е най-правилното решение в живота ми. Бяхме същата работа - нервни избухвания, негативизъм, чести кавги. Не бях го планирала предварително, но през последните няколко години знаех, че този момент неминуемо ще дойде. Реших го от раз и се чувствам прекрасно. На 52 години съм, реших, че здравето и спокойствието са ми най-важни. Сега живея в жилище на майка ми, което беше свободно, докато продадем нашето и получа пари, за да мога да си купя мое. Но бях готова да плащам и наем. Натоварих си багажа в колата, тръгнах и си казах: "Здравей, нов живот!" Не съм съжалила нито за секунда, а децата изцяло ме подкрепят.
Дама от морето и как реагира той?
Ние не си говорехме цяла седмица преди това. Накрая му съобщих решението си и започнах да събирам багаж. Той поиска да си дадем още един шанс, аз му казах, че му дадох хиляди шансове и той всичките ги пропиля. Аз тоя филм вече съм го играла преди много години, но тогава бях с две малки деца и малка заплата. Беше много трудно. След време му дадох втори шанс, нещата уж потръгнаха, той промени много неща в себе си, но характерът му си остана същият - нервен и избухлив. Трети шанс не давам. От няколко години го предупреждавах, че един ден ще си тръгна и този път ще е завинаги. Той ми отговаряше: "Заминавай си, не ми пука". При последното скарване си позволи да ме гони от къщи и аз разбрах, че моментът е настъпил. Може би затова не ме търси, не ме притеснява, приел е положението, съгласи се да продадем къщата. Няколко пъти ходих за багаж, последният път му казах, че за мен вече няма връщане назад, той каза, че и за него. Предупредила съм го, че докато имам дял в това жилище, не искам да живее там с друга жена, като си получа парите, да прави каквото иска. Опитвам се да общуваме цивилизовано заради децата.

# 77
  • Мнения: 12 627
И аз познавам хора, които се разделиха по инициатива на съпругата, след като бяха вече живели над 20 години. Мъжът остана в семейното жилище, което се договориха и при развода прехвърлиха на двете деца. Жената имаше къде да отиде - в наследствен имот. Изградиха си нов живот.
Никога не е късно за рестарт. Въпросът е човек да има план и да действа, не импулсивно и не в състояное на афект.

# 78
  • Мнения: 1 761
Когато децата са пораснали и имаш свое жилище,нещата са много по-лесни.

# 79
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Когато децата са пораснали и имаш свое жилище,нещата са много по-лесни.
Добавям и добре платена работа.

Общи условия

Активация на акаунт