Липсващ нотариален акт

  • 1 418
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 105
Днес бях в кадастралата служба за скица, но ми казаха, че преди това трябва да мина през техническа служба и да взема всички документи, които са налични там. След това да се върна с удостоверение за наследници, за да ми издадат скица, защото според тях къщата не е нанесена на кадастралната карта, което не знам как е възможно.
не е нанесена, защото трябват пари, а малките Общини нямат и не дават за малките населени места...масово е така...

# 46
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 864
Защо аз, защото проверих в КАИС.
Къщата е там.


До авторката, хвани един адвокат, ще му издадат скица.

# 47
  • Мнения: 14
Защо аз, защото проверих в КАИС.
Къщата е там.


До авторката, хвани един адвокат, ще му издадат скица.

Да, така е, аз я виждам, че е нанесена къщата и затова не разбирам, как така според тях не е. С адвокат е трудна работата, от два месеца съм оставила документи за земеделска земя, миналата седмица отидох за пореден път да видя, какво се случва и откривам, че той нищо не е направил. Взех си документите и си тръгнах. Сега започвам отново да търся.

# 48
  • Мнения: 1 241
Е да, често пъти и така е правено, с цел икономии, са спестявани в скици и други документи квадратури, както и разни малки сгради примерно /даже и допълнителни етажи/. Отделно при заснеманията може да се разминават и граници освен всичко.
Всичко върви чудесно до момента в който трябва да се прави нещо с имота, и сега като се захване човек, започва да съжалява защо изобщо има коси Simple Smile
Да допълня - ако не бъркам, когато се тръгва да се прави нещо с такъв имот, неминуемо ще трябва данъчна оценка, а за нея трябват актуална скица, декларация за платен данък и примерно удостоверение за тежести, отделно наследствените права.

# 49
  • Мнения: 14
Е да, често пъти и така е правено, с цел икономии, са спестявани в скици и други документи квадратури, както и разни малки сгради примерно /даже и допълнителни етажи/. Отделно при заснеманията може да се разминават и граници освен всичко.
Всичко върви чудесно до момента в който трябва да се прави нещо с имота, и сега като се захване човек, започва да съжалява защо изобщо има коси Simple Smile

Така е уверихме се в това. Започнахме с намерението да продаваме земеселска земя и в открихме някакви невероятни неща, за които не сме и предполагали. Например, че баща ни цял живот си е обработвал земеселска земя, която сега разбрахме, че е общинска и нотариалният акт, който имаме е на друго място и други собственици също имат нотариален акт, т.е. има два нотариални акта. Другото място пък ни е взето с изваден още един нотариален акт след този на баща ми. Адвокатът два месеца нищо не е свършил и си взех документите. Сега решихме да продаваме къщата и тук сигурно ще е нещо подобно, и в крайна сметка сме на път да се откажем вече.
Имаме само данъчна справка, че редовно са плащани данъци, като там фигурира и земята, и къщата.

# 50
  • Мнения: 1 241
Ами понякога е много трудно, но ако имате желание и възможности може да се оправят някак нещата (поне отчасти ). Сложно е ако сте далече от мястото и нямате връзка с местните (или сте я загубили ).
Иначе на местна почва може да се уредят някои работи и да се изчистят. Примерно за земята и в едно мое село има големи неуредици отпреди, задълбочили се при земеразделянето още повече. Но поне за някои места се оправиха нещата.
И пак да кажа, подкрепа от местен и запознат може да помогне много. Или добронамерен роднина, с надежди...

# 51
  • Мнения: 14
Благодаря много за съветите. Според мен такива неща трябва да се уреждат навреме, сега хората, които биха могли да ни помогнат и да ни кажат, какво се е случвало преди 50 години вече не са живи. Добрата новина за нас е, надяваме се, че няма да се налага отделен нотариален акт за къщата.

# 52
  • Мнения: 40 906
Местен адвокат с връзки? Той ще знае какво, къде и как.

# 53
  • Мнения: 14
Местен адвокат с връзки? Той ще знае какво, къде и как.

Имахме един адвокат, на който оставихме документите за земеделската земя и два месеца нямаше нищо конкретно. Миналата седмица си взех документите, иначе той и с къщата можеше сега да ни помогне. Сега търсим друг, но е трудна работа.

Общи условия

Активация на акаунт