Счетоводител в нужда се познава 19

  • 26 255
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 741
Моля за съдействие. На мой близък му изплащаха пенсия от Италия в пеодължение на 2г. Изведнъж спряха да му я плащат. Работил е там 10 години. Някой има ли идея към кого да се обърне? Той живее в провинцията и е ходил до Нои по територия, но му дали някакъв формуляр сам да симпопълва импраща към Италия. Съответно той го е пратил, но вече 6 месеца няма отговор. Ще съм благодарна за всякакви насоки! Благодаря!
Мога да ви дам телефон на човек, който работи в България за техния НОИ, но с него се комуникира само на италиански.

# 331
  • Мнения: 827
Моля за съдействие. На мой близък му изплащаха пенсия от Италия в пеодължение на 2г. Изведнъж спряха да му я плащат. Работил е там 10 години. Някой има ли идея към кого да се обърне? Той живее в провинцията и е ходил до Нои по територия, но му дали някакъв формуляр сам да симпопълва импраща към Италия. Съответно той го е пратил, но вече 6 месеца няма отговор. Ще съм благодарна за всякакви насоки! Благодаря!
Мога да ви дам телефон на човек, който работи в България за техния НОИ, но с него се комуникира само на италиански.

Ще съм благодарна! А на английски не става ли? Моля, пратете ми на лично. Ние ще намерим заклет преводач, който да говори с него на италиянски.

# 332
  • Мнения: 5 741

Ще съм благодарна! А на английски не става ли? Моля, пратете ми на лично. Ние ще намерим заклет преводач, който да говори с него на италиянски.
Писах ви.

# 333
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Здравейте. Имам следния казус.
Българска фирма продава стока с начислен ДДС на американска компания. Стоката се изнася в Сърбия в митнически склад, където стои 2 години, след което се товари в контейнер и доставя в САЩ.  Износът е приключен.
Има ли законово основание американската фирма купувач да иска връщане на ДДС-то, при положение, че са минали 2 години?

# 334
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Здравейте отново!
Относно обезщетението по чл.222 аз съм го начислила,нанесла съм  го и в   корекция за минал период(понеже се дължи от.01.12.22 до 31.12.22)но не ми стана ясно как да подам декл.1 и 6.Аз вече съм подала за м.12. а и все още обезщетението не е изплатено.Ще се изплати на 31.01.23г.
Благодаря!

# 335
  • Мнения: 2 051
За обезщетението декл. 1 с код 27.
Декл. 6 в две колонки:

1-ва колонка: месец 12 с вид плащане 6 с осигуровките за м. 12.2022 и дата на изплащане/ начисляване 31.01.2023
2-ра колонка за удържания данък по обезщетението: месец 12.2022 с вид плащане 8 и дата на изплащане /начисляване 31.01.2023

# 336
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
За обезщетението декл. 1 с код 27.
Декл. 6 в две колонки:

1-ва колонка: месец 12 с вид плащане 6 с осигуровките за м. 12.2022 и дата на изплащане/ начисляване 31.01.2023
2-ра колонка за удържания данък по обезщетението: месец 12.2022 с вид плащане 8 и дата на изплащане /начисляване 31.01.2023
Благодаря!

# 337
  • Мнения: 58
Понеже съм добрата самарянка и попълвам ГДД на служителите с деца, имам въпрос
имам служители мъж и жена с две деца, на които и на двамата дохода е по-нисък от 12 000
Скрит текст:
на първият съм попълнила това
ГДД

ПРИЛОЖЕНИЕ 10

а на вторият трябва да приспадна сумата
ГДД

ПРИЛОЖЕНИЕ 10

правилно ли съм попълнила

# 338
  • Мнения: 47
Понеже съм добрата самарянка и попълвам ГДД на служителите с деца, имам въпрос
имам служители мъж и жена с две деца, на които и на двамата дохода е по-нисък от 12 000
Скрит текст:
на първият съм попълнила това
ГДД

ПРИЛОЖЕНИЕ 10

а на вторият трябва да приспадна сумата
ГДД

ПРИЛОЖЕНИЕ 10

правилно ли съм попълнила

Обърнете внимание на пъвата декларация. Облекчението може да се ползва  до размера на формираната  годишна данъчна основа  (при Вас е 9678,99 ).
Ако съберете размера на данъчните облекчения на двамата родители какво ще получите?

# 339
  • Мнения: 58
Обърнете внимание на пъвата декларация. Облекчението може да се ползва  до размера на формираната  годишна данъчна основа  (при Вас е 9678,99 ).
Ако съберете размера на данъчните облекчения на двамата родители какво ще получите?
така е
но в приложение 10, трябва да се чекне 12 000, като пише тази сума да се впише на ред 2 в ГДД
това съм и направила
наистина не изглежда логично, но следвам инструкциите

# 340
  • Мнения: 47
Обърнете внимание на пъвата декларация. Облекчението може да се ползва  до размера на формираната  годишна данъчна основа  (при Вас е 9678,99 ).
Ако съберете размера на данъчните облекчения на двамата родители какво ще получите?
така е
но в приложение 10, трябва да се чекне 12 000, като пише тази сума да се впише на ред 2 в ГДД
това съм и направила
наистина не изглежда логично, но следвам инструкциите


За приложение 10
РЕД 5
Размер на данъчното облекчение (Сумата по ред 1, 2 или 3, намалена със сумата по ред 4)
при Вас е 1200 и не е отразена частта която ползва другия родител.

Сумата по ред 5 се вписва на ред 7 в колона 3 от Част ІX

# 341
  • Мнения: 58

Размер на данъчното облекчение (Сумата по ред 1, 2 или 3, намалена със сумата по ред 4)
при Вас е 1200 и не е отразена частта която ползва другия родител.
Сумата по ред 5 се вписва на ред 7 в колона 3 от Част ІX
първият го водих титуляр с 12000  и само при втория извадих частта на първия
същото трябва да направя и с първия, да привадя частта на втория
благодаря, ще го направя

# 342
  • Мнения: 2 461
Здравейте, издадоха ми болничен, но има сгрешена една буква в името на фирмата - дали ще ми го върнат за поправка или да го нося във фирмата?

# 343
  • Мнения: 14 413
Няма да го върнат,носи във фирмата.Желая здраве!

# 344
  • Мнения: 2 461
Няма да го върнат,носи във фирмата.Желая здраве!
Много благодаря. Бъдете здрави и вие. Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт