СМГ "Паисий Хилендарски" - Тема 13

  • 48 676
  • 752
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 249
Със сигурност трябва да се проучи, но липсата на хорариум по даден предмет може да се окаже сериозен проблем по-късно.

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 11:40 от Iva_D

# 301
  • Мнения: 112
Здравейте, понеже коментирате профилите, да попитам и аз. Кандидатстващите за 8ми клас тази година имат 2 варианта: НЕ+МАТ+ФИЗИКА и АЕ+МАТ+ИНФ. Това означава, че за 10ти клас те трябва да изберат 1 допълнителен предмет за профил, нали?

# 302
  • София
  • Мнения: 1 103
Така е и затова смятах, че в СМГ това е предимство. Все пак са успяли да осигуряват тоя няколко години.
Специално Профил История и БЕЛ (за които става дума в момента) никой университет не изисква, може би затова интересът към тях е по-слаб. Те са по-скоро от интерес на детето, а не някакво изискване за следващ етап. Също така се предпочитат от деца, които не се асоциират с останалите предложени профилиращи предмети (извън Мат и Инф.)

# 303
  • София
  • Мнения: 2 249
Така е и затова смятах, че в СМГ това е предимство. Все пак са успяли да осигуряват тоя няколко години.
Специално Профил История и БЕЛ (за които става дума в момента) никой университет не изисква, може би затова интересът към тях е по-слаб. Те са по-скоро от интерес на детето, а не някакво изискване за следващ етап. Също така се предпочитат от деца, които не се асоциират с останалите предложени профилиращи предмети (извън Мат и Инф.)
Но пък пък е истина за профил Биология, който също няма да го има, ако съм разбрала правилно.

# 304
  • София
  • Мнения: 9 108
Здравейте, понеже коментирате профилите, да попитам и аз. Кандидатстващите за 8ми клас тази година имат 2 варианта: НЕ+МАТ+ФИЗИКА и АЕ+МАТ+ИНФ. Това означава, че за 10ти клас те трябва да изберат 1 допълнителен предмет за профил, нали?
Вероятно езикът не ви е профил. Само другите два предмета.
В 10 клас ще гласувате дали да сте с общо 3 или 4 профила и в зависимост от това какво изберете, ще трябва да изберете още 1 или 2 профила.

# 305
  • Мнения: 4 246
А профил Химия и Билогия  8-класниците, които ще учат догодина ще могат ли да изберат, освен НЕ+МАТ+ФИЗИКА и АЕ+МАТ+ИНФ? След 10 клас може ли детето да бъде отписано и записано в училище с желания профил за 2 години?

# 306
  • София
  • Мнения: 1 103
Така е и затова смятах, че в СМГ това е предимство. Все пак са успяли да осигуряват тоя няколко години.
Специално Профил История и БЕЛ (за които става дума в момента) никой университет не изисква, може би затова интересът към тях е по-слаб. Те са по-скоро от интерес на детето, а не някакво изискване за следващ етап. Също така се предпочитат от деца, които не се асоциират с останалите предложени профилиращи предмети (извън Мат и Инф.)
Но пък пък е истина за профил Биология, който също няма да го има, ако съм разбрала правилно.
За липсата на профил Биология тази година и аз се учудвам Sob
 
А профил Биология и Химия имате ли тази година, т. е 8-класните, които ще учат догодина ще могат ли да го изберат?
Това зависи от випуска, на всички в 10 клас се предоставя анкета за желаните ПП. Условието е да има повече от 20 желаещи за даден профил и тогава той се организира от гимназията.

# 307
  • София
  • Мнения: 3 480
Да, ще могат, ако се събере група. Нали затова правят родителска среща в края на седми клас и обясняват всичко.
malinkap, децата са ти в 7 клас, а отпреди три години задаваш въпроси за профили. Всичко се решава година за година.

# 308
  • Мнения: 4 246
Мисля, че сега е най-подходящото време да задавам въпроси по тази тема свързана с профилите.
Няма да коментирам кога за кого съм питала.
На родителската среща не са ни дали подобна информация.

# 309
  • София
  • Мнения: 1 171
P.I.J.O и malinkap, ако съдя по досегашния опит профилите за 11-12 кл. са вече трета година общо четири, още два към мат. и инф (а в бъдеще и към мат. и физ.), езиците са профили 3 и 4, биология и химия, досега три години е имало, имало е и история, за БЕЛ все не се събираха. Въпросът е колко най-малко деца да се съберат, за да има такъв профил. Историята  при випуска на сина ми беше на ръба, но се събраха. Освен това, сега като има задължителна физика като втори профил може би ще е по различна конфигурацията в 11 и 12 клас и ще се събират повече деца за другите 3 и 4 профила. Сега повечето деца пишеха физика, а след две години част от паралелките я имат, тогава пък за някои от тях ще стои въпросът за информатика. Надявам се да се запази възможността за най-разнообразни профили. Утре и вдругиден има РС и може да се поизясни.
Впечатленията ми с две деца в СМГ, че училището досега се старае да удовлетвори интересите на децата и се съобразява, когато е възможно.

# 310
  • Мнения: 112
P.I.J.O и malinkap, ако съдя по досегашния опит профилите за 11-12 кл. са вече трета година общо четири, още два към мат. и инф (а в бъдеще и към мат. и физ.), езиците са профили 3 и 4, биология и химия, досега три години е имало, имало е и история, за БЕЛ все не се събираха. Въпросът е колко най-малко деца да се съберат, за да има такъв профил. Историята  при випуска на сина ми беше на ръба, но се събраха. Освен това, сега като има задължителна физика като втори профил може би ще е по различна конфигурацията в 11 и 12 клас и ще се събират повече деца за другите 3 и 4 профила. Сега повечето деца пишеха физика, а след две години част от паралелките я имат, тогава пък за някои от тях ще стои въпросът за информатика. Надявам се да се запази възможността за най-разнообразни профили. Утре и вдругиден има РС и може да се поизясни.
Впечатленията ми с две деца в СМГ, че училището досега се старае да удовлетвори интересите на децата и се съобразява, когато е възможно.
Благодаря. След отговора на zazu1 прочетох още веднъж (четене с разбиране Simple Smile ) инфото от сайта на СМГ и наистина езика не е 3ти профилиращ, с каквото впечатление бях първоначлно. Ако си го избереш ОК, но този избор не е сега. Имаме време.

# 311
  • Мнения: 383
Извинявам се, че сменям темата салон а малко, чули ли сте за отворени врати в СМГ за бъдещи петокласници? В сайта няма нищо по въпроса

# 312
  • Мнения: 29 276
Сигурно ще има към края на месеца. Поне миналата година беше там някъде....

# 313
  • Мнения: 742
Извинявам се, че сменям темата салон а малко, чули ли сте за отворени врати в СМГ за бъдещи петокласници? В сайта няма нищо по въпроса
Миналата година е бил на 22.06- https://smg.bg/chestit-praznik-novini/2022/06/20/6232/22-yuni-20 … isiy-hilendarski/

# 314
  • Мнения: 262
Може ли да споделите, дали има някакво развитие с профилите след родителската среща?

Общи условия

Активация на акаунт