Избор на климатик и всякакви въпроси за тях. Тема N4

  • 38 983
  • 782
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 924
Здравейте. Имам проблем с климатика. Във външното тяло има много лед и перката трака ужасно. Изключих климатика, защото имам чувството че ще се счупи. От няколко дни не се е включвал дефрост. Преди това от време на време включваше сам режима. Как да размразим външното тяло?

# 706
  • Мнения: 4
Здравейте. Имам проблем с климатика. Във външното тяло има много лед и перката трака ужасно. Изключих климатика, защото имам чувството че ще се счупи. От няколко дни не се е включвал дефрост. Преди това от време на време включваше сам режима. Как да размразим външното тяло?
Здравейте. Ако има лед и климатика не прави дефрост автоматично се уверете, че е на автоматичен режим от дистанционното. По зададеното обяснение изглежда, че перката се удря в наслоилия се лед по сгъвката на топлообменника или се е нарушила цялостта й (на перката). Проверете дали изглежда здрава и дали не залита поради дефект в центровката. Ако дистанционното все пак е на автоматичен режим и преди е правил отвреме навреме дефрост, а сега не, ми звучи като повреда на външния температурен датчик. За да не се ограничавате от експлоатацията на климатика правете ръчно дефрост като сменяте от отопление на охлаждане, до стапяне на леда /отнема няколко минути/. Поне това са моите насоки, за потвърждение  нека се включат по-редовните потребители.

Последна редакция: вт, 02 яну 2024, 00:49 от Alekichi

# 707
  • Мнения: 58
Здравейте обмисляме покупка на климатик, живеем в къща. Климатика ще отоплява две стаи с размери
3,84 на 3,47 и височина 2,33 и другата стая
3,74 на 2,33 и височина 2,35
Дали ще бъда достатъчна 12000 btu
Спряла съм се на този модел дали ще топли?
https://www.technopolis.bg/bg/Klimatici/Invertoren-klimatik-HISE … b=characteristics

# 708
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Автоматичния режим от дистанционното по никакъв начин няма да помогне на дефрост. Не само външнен датчик може да е проблем, да не говорим, че  не е посочено какъв е клматка и не се знае за външен датчик дали има изобщо.
Климатика ако е инверторен изготвя алгоритъм за размразяване по това каква е температурата на фреона в началото на вътрешния топлообменник, температурата на външния топлообменник, температурата на външната среда и разликата между зададена и моментна температура.
Някои инвертори не следят външна температура на въздуха.

Ако климатика е конвенционален, може да прави размразяване по това каква е температурата на топлообменника отвън и на вътрешния.


Възможни причини са
Липса на фреон
Повредена дроселираща система
Проблемен външен вентилатор
Повредени датчици
Объркан софтуер

Дайте точен модел

# 709
  • Мнения: 2
Здравейте, за северно помещение в панелка на първи етаж, кой от двата климатика е по-добър за отопление?
1. https://vimax.bg/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-dxk12z6-w- … 0-btu-klas-a.html
или
2. https://vimax.bg/invertoren-klimatik-fujitsu-general-ashg12lmcaa … 0-btu-klas-a.html
От Вимакс ми препоръчаха Фуджитсуто, защото е по-висок клас, Но аз като им гледам характеристиките, Мицубишито изглежда по-доброто, въпреки че е базов модел.
Мнения?

# 710
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Здравейте обмисляме покупка на климатик, живеем в къща. Климатика ще отоплява две стаи с размери
3,84 на 3,47 и височина 2,33 и другата стая
3,74 на 2,33 и височина 2,35
Дали ще бъда достатъчна 12000 btu
Спряла съм се на този модел дали ще топли?
https://www.technopolis.bg/bg/Klimatici/Invertoren-klimatik-HISE … b=characteristics
много нисък клас клас машина. Какъв ви е бюджета та?

Здравейте, за северно помещение в панелка на първи етаж, кой от двата климатика е по-добър за отопление?
1. https://vimax.bg/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-dxk12z6-w- … 0-btu-klas-a.html
или
2. https://vimax.bg/invertoren-klimatik-fujitsu-general-ashg12lmcaa … 0-btu-klas-a.html
От Вимакс ми препоръчаха Фуджитсуто, защото е по-висок клас, Но аз като им гледам характеристиките, Мицубишито изглежда по-доброто, въпреки че е базов модел.
Мнения?
Не се заяждам, но по кое ви се вижда това Митсубиши с по-високи параметри не зная. Нито една характеристика не му и по-добра, може би по името се заблуждавате

Опишете си помещението

# 711
  • Мнения: 5
Здравейте, мисля да взема климатик за апартамент стая 12-13 кв. Среден етаж, тухла, среден апартамент. Бюджет около 2000-2200 какви са най-добрите възможности + като марки какво да гледам туб като няколко месеца след това мисля да взема още един за по-голяма стая?

# 712
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Тази стая колко е висока и каква изолация има. Каква е дограмата.

# 713
  • Мнения: 5
Тази стая колко е висока и каква изолация има. Каква е дограмата.
2.60 висока, алуминиева дограма, без изолация

# 714
  • Мнения: 11
Здравейте,

Предстои ни монтиране на климатик и не сме запознати с материята, затова се обръщам към вас за съвет.

Климатикът ще се ползва само за охлаждане, заложена е мултисплит система от строителя.

Става въпрос за нов апартамент от 2020г, в София, югозападно изложение на последен етаж, с 10см изолация на стените, допълнителна топлоизолация с вата на тавана, троен стъклопакет.

Помещенията са следните:

Кухня с хол - 26м2
Детска стая - 12м2
Спалня - 20м2

Спалнята е с две външни стени, като едната от тях е почти изцяло с прозорци. Наблюденията ми са, че през лятото е най-топлата стая в апартамента.

Бюджетът ни е 5000-5500лв.

Благодаря предварително за съветите!

# 715
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Аз така и не се научих да ги харесвам мултисплитовете, но понякога само те са решение. За такава машина трудно бихме си насочили тук. Трябва с ОВК специалист да се консултирате.

# 716
  • Мнения: 11
Благодаря за мнението.

# 717
  • Мнения: 199
Здравейте, ще отопляваме малка къща на два етажа до София. Може ли съвет към кои модели климатици да се насочим като искаме да са тихи.
Къщата е тухла, с ПВЦ дограма, ще сложим външна изолация стереопор 10см. На първи етаж има Г-образен хол с кухня - 23 кв.м., на втори - стая 16 кв.м. и стая 10 кв.м. Бюджетът ни е около 2000 - 3000 лв. на климатик с монтажа.

# 718
  • Мнения: 31
Здравейте,
Моля за съвет какъв климатик трябва да закупя за трапезария с хол 23.5м2. ( 5.5м х 4.11м). Апартаментът се намира в гр. София, ново строителство, западно изложение, изцяло вътрешен с изолация (нямам представа каквa).Ще се използва и за отопление и за охлаждане, въпреки че ще има и ТЕЦ. Разглеждам марки като Mitsubishi heavi  и Fujitsu General, но приемам всякакви предложение до 2500 лв. Ръководя се от това климатикът да бъде икономичен, възможно по-безшумен и съобразен с целите, за които ще се ползва. Благодаря!

# 719
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761
Здравейте. Какво ви е мнението за следния модел Gree https://megaelectronics.bg/produkt/klimatik-gree-gwh09aab-k6dna4a-pular-eco/
Ще се сложи в стая 3 на 4 м, с вътрешна изолация и хубава дограма. Основно за охлаждане и за отопление през преходните сезони, защото сме на парно. Също така ще се ползва само уикендите и ваканциите, защото ползвателят учи в друго населено място.

Общи условия

Активация на акаунт