Избор на климатик и всякакви въпроси за тях. Тема N4

  • 37 659
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 295
Здравейте. Какво ви е мнението за следния модел Gree https://megaelectronics.bg/produkt/klimatik-gree-gwh09aab-k6dna4a-pular-eco/
Ще се сложи в стая 3 на 4 м, с вътрешна изолация и хубава дограма. Основно за охлаждане и за отопление през преходните сезони, защото сме на парно. Също така ще се ползва само уикендите и ваканциите, защото ползвателят учи в друго населено място.
За такава цел последно поръчах
https://www.tehnomix.bg/klimatik-midea-breezeless-e-cb1-09hrfn8-i-b
Цената му за мен е идеална с включения монтаж. Препоръчаха ми го от няколко места.

# 721
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
Здравейте,
Моля за съвет какъв климатик трябва да закупя за трапезария с хол 23.5м2. ( 5.5м х 4.11м). Апартаментът се намира в гр. София, ново строителство, западно изложение, изцяло вътрешен с изолация (нямам представа каквa).Ще се използва и за отопление и за охлаждане, въпреки че ще има и ТЕЦ. Разглеждам марки като Mitsubishi heavi  и Fujitsu General, но приемам всякакви предложение до 2500 лв. Ръководя се от това климатикът да бъде икономичен, възможно по-безшумен и съобразен с целите, за които ще се ползва. Благодаря!

Вие можете да минете доста по-тънко
Alpin ASW-35KTN Nordic

Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance


Здравейте. Какво ви е мнението за следния модел Gree https://megaelectronics.bg/produkt/klimatik-gree-gwh09aab-k6dna4a-pular-eco/
Ще се сложи в стая 3 на 4 м, с вътрешна изолация и хубава дограма. Основно за охлаждане и за отопление през преходните сезони, защото сме на парно. Също така ще се ползва само уикендите и ваканциите, защото ползвателят учи в друго населено място.
За вас

Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance

# 722
  • Мнения: 93
Здравейте !
Отопляваме се на газ и търсим бюджетен вариант за климатик който да използваме лятото ( като през поливаната летен сезон не сме в апартамента ) тоест ще го ползваме месец -два в годината. Гледам някаква промоция в метро, някой дали има впечатления от тази марка, Защотото не съм я чувала?

# 723
  • Мнения: 6 295
Лошото на евтините машини е, че обикновено изстудяват, но е толкова неприятно и некомфортно в помещението заради лошото регулиране на струята, че я спирате. Вижте за мнения в интернет от ползватели. Тук не съм попадала поне аз до момента, а чета темата отдавна.

# 724
  • Мнения: 31
Здравейте,
Моля за съвет какъв климатик трябва да закупя за трапезария с хол 23.5м2. ( 5.5м х 4.11м). Апартаментът се намира в гр. София, ново строителство, западно изложение, изцяло вътрешен с изолация (нямам представа каквa).Ще се използва и за отопление и за охлаждане, въпреки че ще има и ТЕЦ. Разглеждам марки като Mitsubishi heavi  и Fujitsu General, но приемам всякакви предложение до 2500 лв. Ръководя се от това климатикът да бъде икономичен, възможно по-безшумен и съобразен с целите, за които ще се ползва. Благодаря!

Вие можете да минете доста по-тънко
Alpin ASW-35KTN Nordic

Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance


Благодаря !

# 725
  • Мнения: 93
А бихте ли препоръчали по-бюджетен вариант от който имате наблюдения ?
Лошото на евтините машини е, че обикновено изстудяват, но е толкова неприятно и некомфортно в помещението заради лошото регулиране на струята, че я спирате. Вижте за мнения в интернет от ползватели. Тук не съм попадала поне аз до момента, а чета темата отдавна.

# 726
  • Мнения: 2
Здравейте.
Да си повторя въпроса от лятото:
Моля да ми препоръчате климатик, който ще се използва предимно за охлаждане, както и за отопление в преходните сезони, когато няма парно. Става въпрос за София - хол с размери 4.90/3.40 и височина 2.50, панелен блок, източно изложение, без изолация, последен етаж, окачен таван, изцяло вътрешен. Дограма 4 сезона, като отпред има остъклен балкон. Бюджета ми е до 2500-3000 лв. с включен монтаж.

# 727
  • Мнения: 49
Здравейте на всички,

моля за мнение по повод проблем с климатик MITSUBISHI HEAVY SRK25ZS.

Преди време купихме такъв за една къща и сме супер доволни. Затова преди 3 седмици повторихме покупката и за една стая в апартамента.

Но имаме проблем- от време на време климатикът започва да ръмжи със звук подобен на перка.
Отделно снощи изведнъж изпусна една тежка въздишка и сигналната му лампа започна да мига. Така правеше старият ни Toshiba, който беше на 20 години, и който топлеше много по-добре от този климатик.

Сега, тъй като знам, че климатикът MITSUBISHI HEAVY SRK25ZS е добра машинка и имаме вече такъв за сравнение, ми остава да мисля, че може би монтажът не е бил качествен.

Първият Mitsubishi го монтираха Vimaxa. Точни, бързи и ми оставиха чисто.
Вторият го монтира един частник, който загуби около 3 часа. По едно време каза, че едната връзка я бил отрязал по-къса, та я додява. Не съм много сигурна, че го и невелира добре.

Обадих се на монтажиста, като забелязах първият ръмжащ звук.
Той ми каза, че климатикът разледявал, и че било нормално. Не ми обърна никакво внимание.

Въпросът ми е дали някой може да ми каже какво означават шумовете, издишането и мигащата светлина?
Такива никога не е имало с другия идентичен климатик. Възможно ли е монтажът да е проблем?

Второ, ако е проблем, какви са ми правата като клиент?
Климатикът е на 3 седмици и платих 1800лв.

Ще бъде благодарна много за помощта Ви.

Лек и успешен ден!

# 728
  • Мнения: 11 626
Има си активна тема, в която се дискутират всякакви въпроси, свързани с климатици.

# 729
  • Мнения: 49
Здравейте на всички,

моля за мнение по повод проблем с климатик MITSUBISHI HEAVY SRK25ZS.

Преди време купихме такъв за една къща и сме супер доволни. Затова преди 3 седмици повторихме покупката и за една стая в апартамента.

Но имаме проблем- от време на време климатикът започва да ръмжи със звук подобен на перка.
Отделно снощи изведнъж изпусна една тежка въздишка и сигналната му лампа започна да мига. Така правеше старият ни Toshiba, който беше на 20 години, и който топлеше много по-добре от този климатик.

Сега, тъй като знам, че климатикът MITSUBISHI HEAVY SRK25ZS е добра машинка и имаме вече такъв за сравнение, ми остава да мисля, че може би монтажът не е бил качествен.

Първият Mitsubishi го монтираха Vimaxa. Точни, бързи и ми оставиха чисто.
Вторият го монтира един частник, който загуби около 3 часа. По едно време каза, че едната връзка я бил отрязал по-къса, та я додява. Не съм много сигурна, че го и невелира добре.

Обадих се на монтажиста, като забелязах първият ръмжащ звук.
Той ми каза, че климатикът разледявал, и че било нормално. Не ми обърна никакво внимание.

Въпросът ми е дали някой може да ми каже какво означават шумовете, издишането и мигащата светлина?
Такива никога не е имало с другия идентичен климатик. Възможно ли е монтажът да е проблем?

Второ, ако е проблем, какви са ми правата като клиент?
Климатикът е на 3 седмици и платих 1800лв.

Ще бъде благодарна много за помощта Ви.

Лек и успешен ден!

# 730
  • Мнения: 49
Добре, благодаря. Написах го в една друга, дано да е точната.

# 731
  • София
  • Мнения: 16 039
Ако е в гаранция - обади се там, от където си го купила. Да дойдат и да видят какво му е.
Аз не бих се доверила на някакъв майстор да го монтира, след като съществува Вимакс. Но то свършило вече.

# 732
  • София
  • Мнения: 754
Здравейте, моля за помощ в избора на климатик за кухньохол 24 кв.м., тухлен блок на 5 години, изложение изток и север, ще бъде монтиран на източната стена. Ще се използва и за охлаждане, и за отопление (в момента е с конвекторен радиатор). Апартаменът е под наем, но искам да сложа качествен климатик, който да върши добра работа.

Спряла съм се на избор измежду тези модели - кой от тях е най-подходящ, или бихте препоръчали нещо друго?

https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-mitsub … p.price&order=ASC

https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-mitsub … p.price&order=ASC

https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-daikin … p.price&order=ASC

# 733
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 090
Здравейте, моля за мнение за тази машина.
Надеждна ли е, дава ли дефекти, икономична ли е?
Ще се отоплява помещение 19 кв.м., къща, спалня, сменена дограма
не е изолирана. Лятото също ще се използва за охлаждане, на стаята заедно
с коридора.
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/hiperinvertoren-klimatik-t … 0-btu-klas-a.html

# 734
  • Мнения: 40 943
От години караме без климатик, защото апартаментът е добре изолиран, източен и, което е най-важно, нямам подходящо място. Но сега се замислих, че май имам място за много компактен подов климатик. Този от линка е най-компактният, който намерих. Като гледам си има всичко, ама някакви коментари за него? Или идея за нещо още по-компактно?

https://vimax.bg/klimatici/podovi-klimatici/podov-klimatik-toshi … -e-18000-btu.html

Общи условия

Активация на акаунт