За битовизмите

  • 7 366
  • 187
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 9 355
Radeva,
Е, как разбираш, че ще имаш гости? Не ги ли каниш ти?
В случая, не. Поради здравословни проблеми се налага роднини да пътуват. Хората нямат финансова възможност за хотел, помолили са да останат при нас. Място има, не мога да кажа на мъжа ми, казвай им да се оправят. Хора сме, роднини са, та така..
Разбирам те. Няма как.

# 181
  • Мнения: X
Битовизмите са и Въпрос на организация в ежедневието. Както се намира време за вмъкването на още работа и проекти, така се организира времето и за всичко останало.

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
Не разбираш - аз не искам да вмъквам още работа. Вмъквам седене на дивана с книга, пиене на вино с приятелки, излизане навън. Такива неща.

# 183
  • Мнения: X
Не разбираш - аз не искам да вмъквам още работа. Вмъквам седене на дивана с книга, пиене на вино с приятелки, излизане навън. Такива неща.
Едното не изключва другото. Време има за всичко с добра организация.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2022, 19:19 от Анонимен

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
Не разбираш - аз не искам да вмъквам още работа. Вмъквам седене на дивана с книга, пиене на вино с приятелки, излизане навън. Такива неща.
Едното не изключва другото. Време има за всичко а добра организация.
Пак повтарям - не искам. Вместо да изтъркам банята може освен да изляза с приятелки и да изгледам някой филм.

# 185
  • Мнения: 5 215
И аз предпочитам да угодя на себе си вместо да робувам на къщата. Наречете ме мързелива, ако искате.

# 186
  • Мнения: X
На никой не се робува когато държиш да ви е хубаво и чисто. Не оправдаваш и аргументираш избора си, не се дърляш с родата какво не правят и защо,  и просто живееш в хармония и естетична среда.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2022, 22:09 от Анонимен

# 187
  • Мнения: 5 215
Съгласна съм, че има достатъчно време за всичко, но предпочитам да се отпусна с някое приятно занимание вместо да подреждам шкафове например. Чистене и подреждане не ги върша с желание, а с досада, така че е разбираемо защо не държа да ги вмъквам в ежедневния си график. Има хора, на които тези дейности са им приятни, разбирам, но мен пък твърде чисто и твърде подредено ме напрягат. Правя най-необходимото, а останалото - само когато наистина се налага. Реално погледнато, няма и кой толкова да цапа и разхвърля у нас.

Общи условия

Активация на акаунт