Сглобяеми къщи 5

  • 35 476
  • 431
  •   3
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 553
Подарък може да е само, ако проектантският екип го подари. Другото е кражба.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 152
Подарък може да е само, ако проектантският екип го подари. Другото е кражба.
Точно така!

# 47
  • Мнения: 375
Лелее честно хора вземете се в ръце и прочетете отново първото ми запитване. Нито написах, че ще строя с този проект нито написах, че искам да ми се подари, нито още куп неща. Не слагайте думи в устата ми и не гадайте за какво ми е. Може би ми трябва примерен проект за определена цел. Къде се хвърляте и се заяждате  не разбирам. Поздравявам всички, които сте построили 100 къщи и сте запознати с процедурите. Аз също съм запозната без да съм строила и няма да строя. Просто ми трябваше готов проект. Намерих си както писах по-горе. Това е като да си купя използвано билетче за градския транспорт и да си го прибера в портмонето за спомен. Вас какво ви бърка тази моя хрумка?

# 48
  • София
  • Мнения: 8 553
Обаче продължаваш да не осъзнаваш, че крадеш, нали? Отново и за последно: ако не си платила на екип да ти изработят проекта за спомен, нито пък авторите са ти го подарили, нито си го взела от общодостъпно място в интернет, където е качен с тяхно съгласие - значи си го откраднала, без значение с каква цел и без значение кой ти го е дал. Колко пък да е сложно... Разводняваш темата, не знам защо. Сигурно ти е скучно.

# 49
  • Мнения: 561
Абсолютен трол, не го хранете с коментарите си.

# 50
  • Мнения: 6 294
Лелее честно хора вземете се в ръце и прочетете отново първото ми запитване. Нито написах, че ще строя с този проект нито написах, че искам да ми се подари, нито още куп неща. Не слагайте думи в устата ми и не гадайте за какво ми е. Може би ми трябва примерен проект за определена цел. Къде се хвърляте и се заяждате  не разбирам. Поздравявам всички, които сте построили 100 къщи и сте запознати с процедурите. Аз също съм запозната без да съм строила и няма да строя. Просто ми трябваше готов проект. Намерих си както писах по-горе. Това е като да си купя използвано билетче за градския транспорт и да си го прибера в портмонето за спомен. Вас какво ви бърка тази моя хрумка?

Ами аз също мисля, че ти написах, че ако ти трябва просто примерен проект, то може да разгледаш такива на сайта на Тед Хаус и на Дом комфорт. И да ти кажа, че един проект  на къща е далеч от старо билетче от градския траспорт! Не знам дали си забелязала, но в темата обсъждаме строеж на СК, а не просто да си чешем езиците.

# 51
  • Мнения: 375
Купих си от архитектурно студио без ангажимент за изпълнение като строеж. Други въпроси и обвинения за кражба и т.н.?

Темата не е ли "сглобяеми къщи 5"? Ако не съм на точната тема SORRY. Съжалявам, че ви отнех от времето!

# 52
  • София
  • Мнения: 8 553
Вижте, като идвате в темата за сглобяеми къщи и търсите проект от Възложителите (защото тук сме се събрали такива), нняма как да си помислим друго, освен, че търсите съдействие да Ви помогнем да откраднете труда на архитектите ни. Не ме касае от къде, как и защо сте се сдобила с проект, но ако нямате повече въпроси, свободна сте да ни оставите да се давим в глупостта и злобата си Wink Ако имате да коментирате нещо, свързано със строеж и/или специфики на СК - който реши, ще Ви помогне.

# 53
  • Мнения: 375
Аз от къде да разбера, че в темата сте само Възложители? Лошото е, че отправихте думи към мен като " краде проекти" и " ще строи незаконно". Дори без да ме познавате. Това много слага под съмнение колко компетентни са хората тук предлагащи помощ. Хора, които първо не разбраха питането ми, но побързаха да покажат колко много са компетентни. А иначе - да - няма да пиша нищо повече, защото нямам нужда от това.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
Рядко се включвам с предположения ,но щом нямаше изискване като големина ,терен и т.н. евентуално няма да се ползва за строеж . По-скоро ми прилича на готов проект за курсова работа на студент в сферата .Не държа,а и няма как да знам ,че съм права ,при това неуважително отношение  .
 При всички положения ,  дори архитектурното студио ,не би трябвало да продаде нечий проект ,изработен за реален клиент ,защото договорът между възложителя и проектантите има две страни .Ако всички ние плащаме труда  за изработката му ,а в последствие те  препродават готовия проект и  печелят отново от него ,също е вид незаконна дейност .
Виждала съм личната къща на нашия архитект в сайт за готови проекти .Това вече е абсолютно законно ,защото той стои и от двете страни -и на възложителя и на проектанта .

# 55
  • София
  • Мнения: 8 553
Ама, моля ти се, Нели... Пише някакъв random профил, не пита има ли тук архитекти или да уточни за какво й е нужен проект (и ти не знаеш дали си права, и аз не знам дали наистина е купила проект), пък после сръдни, че сме я били обвинявали. И е факт - ако се ползва заплатен от клиент проект, тогава пак е кражба.

Който не успява да се ориентира къде изобщо се намира и как да подходи, разбира се, че ще пострада. Съвсем заслужено! Поведение все едно сме й длъжни или я познаваме от 100 години и се разбираме от една дума, и правим услуги... Ей там в Нови отговори иконката с кошчето, а ние да си продължаваме темата на спокойствие.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
Toni ,явно не съм се изразила правилно .Също съм на вашето мнение /страна в спора ,просто си мисля ,че няма да се ползва за строеж .Хората са толкова изобретателни в днешно време ,току виж се използва за продажба на парцел ,с готов проект за къща .Изобщо вариантите са много ,но можеше поне малко да се завоалира търсенето с каква цел е .Щом не е споменато  , а и върлата опозиция без повече обяснения ,оставя в мен  впечатлението за незаконна дейност .

# 57
  • София
  • Мнения: 8 553
А, не, аз само ти се оплаквам; добре знам, че си нормален човек Grinning

# 58
  • У дома !
  • Мнения: 700
Преди 3 месеца закупихме модул тип кабинка , оборудван с тоалетна мивка и душ от Топ хаус, който го монтирахме до малката ни къщичка. Чакахме 15 дни за изпълнението му, защото беше по поръчка, нямаха наличен. На 14-я ден се обадих и попитах да ли може да отида и да го видя на място как изглежда, защото на 15, когато трябваше да си го вземем нямаше да мога да присъствам, а не можех да разчитам, че човека който ще го транспортира до имота ще го разгледа обстойно за дефекти и т.н.  Като отидох в 18 ч. вечерта бяха сглобени само панелите, нямаше никакво оборудване, видях и одраскано отвътре на няколко места. Та не можах да го видя в напълно готов вид. За това на следващия ден не отидох на работа, а придружих човека с камиона с кран да си го видя лично модула. В 9 ч.сутринта всичко беше монтирано и драскотините заличени. Казаха, че в 6 ч. сутринта са дошли и са ги  монтирали. (Което говори, че са бързали и явно са го претупали.)
Така смятам защото като го свързахме с водопровода и започнахме да го използваме като външна баня и тоалетна, целия фундамент върху, който е поставен модула се наводнява и водата се стича до пътеката на къщичката ни, когато се къпем. А вътре тоалетната тече като се пуска водата. Обадихме се за рекламация и два пъти ни изпращат по един човек ( различни хора), който освен да запълни дупки със силикон нищо друго не прави и пак се мокри отвън цимента и т.н
Трети път им звъннахме и днес дойдоха  3 души, които смениха сифона и казаха, че оттам е проблема, та да видим да ли е така. Понеже пак силикон са сложили не може да пуснем веднага водата, трябвало да се изчака.
Бяхме решили да купим до година и цяла къща 32 кв.от Топ
 хаус, но с тези ядове три месеца с кабинката се отказваме напълно и ще търсим друга фирма. Общо взето не препоръчвам със сигурност Топ Хаус, тъй като 4800 лв ни струва  модула без транспорт ( те ни искаха 600 лв за транспорт), но аз намерих човек с камион с кран за 300 лв ( много коректен), който ни го докара и монтира....
Да не говорим, че за 3 м. вече е започнал да раждясва на няколко места отвън, което е абсурдно също!!!
На външен вид са хубави, но не качествени!

Последна редакция: чт, 06 окт 2022, 12:41 от TiFoNi

# 59
  • София
  • Мнения: 8 553
А какво имате предивд с това, че човекът, който Ви е докарал модула, го е и монтирал?

Общи условия

Активация на акаунт