Сглобяеми къщи 5

  • 36 333
  • 431
  •   1
Отговори
# 60
  • У дома !
  • Мнения: 700
Постави с кран модула върху фондамента. Това имах предвид като се изразих, че го е монтирал. За свързването с водопровода и канализацията си викнахме майстор. Отстрани са изводите за тях, така ги правят.

# 61
  • Мнения: 6 300
За мен проблемът идва точно от неизрядното свързване на водопровода и канала. Викнете си друг ВиК специалист да направи качествено ВиК връзките.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 398
Изводите на всички подобни фургони са странични, т.е ако не са свързани правилно, течът ще е видим откъде. Вероятно течът е от връзките със сифоните отдолу. Тръбите минават под пода, в металната решетка на основата.

# 63
  • У дома !
  • Мнения: 700
Изводите на всички подобни фургони са странични, т.е ако не са свързани правилно, течът ще е видим откъде. Вероятно течът е от връзките със сифоните отдолу. Тръбите минават под пода, в металната решетка на основата.

Точно така! Напълно съм съгласна, а и майсторите от Топ Хаус, нямаше да идват за трети път, ако проблема беше от свързването на ВИК, което е направено разбира се, че от специалист в тази област , а не от нас!
Fatalina, греши с изводите!

Последна редакция: чт, 06 окт 2022, 21:24 от TiFoNi

# 64
  • Мнения: 31
Ако сте гледали внимателно рекламните клипчета и снимки на ТопХаус, ще видите ръждясалите профили и следите от повърхостното боядисване само на видимите части! Та затова ръждата бързо избива още след няколко месеца. Да не говорим за неспазването на технологията за монтаж на термопанелите - термомостове отвсякъде, "хидрофобен шпертплат" си е най-евтиният китайски предназначен за кофраж, а не за жилища!

# 65
  • Мнения: 25
Какво трябва да се гледа при покупка на вече построена сглобяема къща? Има ли фирми, които могат да направят цялостна техническа проверка на състоянието на къщата? Става въпрос за около Пловдив.

# 66
  • Мнения: 169
Някой с мнения за това сандвиче 😛Строено е преди 30 г но няма мухъл , интересува ме как да разбера дали отвътре е пълно с хлебарки 🙃

# 67
  • Мнения: 31
Зависи от какво е построена - по каква технология? Ако е от термопанели най-добре е да се чете техническата документация на фирмите производители на термопанели - например на Технопанел
https://www.technopanel.com/bg/catalogs

# 68
  • Мнения: 169
Строена е преди 30 г прилича ми на шперплат

# 69
# 70
  • София
  • Мнения: 8 570
MadameD, и да е пълно, лесно се прогонват с пръскане (Фронтлайн, това за кучешкото обезпаразитяване; човек може сам да си напръска). Аз бих комбинирала и с Айкън за външно.

thereandback, колко е стара/нова? Бих гледала за влага най-вече, бих огледала покрива (предполагам, че е достъпен). Огледай дали работят всички чешми/душове/тоалетни, разцъкай осветлението и контактите. Виж как е терена в двора и ако имаш притесннеие, че някъде може да се стича вода към къщата, обърни повече внимание там. Може би да разпиташ и съседите, ако мернеш някой - обикновено се знае кой какви ремонти е правил.

# 71
  • Мнения: 25
Къщата е на около 20 години. Честно казано, не бих се притеснявал толкова от неработещи кран или контакт, това не би трябвало да е трудно да се оправи. Бих искал да проверя някак здравината на самата структура на къщата и дали има структурни дефекти. Също така, как стои въпроса със застраховките за сголбяеми къщи? Има ли проблем да се направят застраховки за пожар, наводнение, земтресение и т.н.?

# 72
  • София
  • Мнения: 8 570
Без да отворите стена/и не знам как може да се провери.

# 73
  • Мнения: 6 300
Къщата е на около 20 години. Честно казано, не бих се притеснявал толкова от неработещи кран или контакт, това не би трябвало да е трудно да се оправи. Бих искал да проверя някак здравината на самата структура на къщата и дали има структурни дефекти. Също така, как стои въпроса със застраховките за сголбяеми къщи? Има ли проблем да се направят застраховки за пожар, наводнение, земтресение и т.н.?
Ние нямахме проблем да направим застраховка. Обаче зависи какво пише в нотариалният акт. В нашият случай се водят масивни сгради. Така поискаха от данъчното в общината, в която сме. Нашият строителен надзор ни попълни данните в декларацията и беше записал полумасивни сгради, но от данъчното я поправиха, явно с цел да плащаме по-висок данък. Ама на село колко пък толкоз да е висок данък сгради?! Това обаче  ни отвори врати към други добри пътища - за застраховка, за заем ако се наложи, при продажба и т.н. Може да попитате предварително в някоя ЗК.

# 74
  • Мнения: 6 884
Здравейте.
Понеже трябва да се започне отнякъде, а аз не знам откъде, реших да пиша тук.
Имаме парцел с кирпичена къща на него. Къщата е за събаряне, но искаме да използваме мазето, което е от камък продължава до височина около 70 см. Така в моята глава се оформя идеята за къща на един етаж, но две нива. На второто (над мазето) да има спални, на първото дневен тракт и кухня. Мъжът ми твърди обаче, че повдигнатата площ не е достатъчно голяма... Срещали ли сте проекти за нещо подобно? Иска ми се да го видя онагледено, а не само да го обяснява.
Наистина не знам откъде да започна.
В главата ми е хаос. Имаме си място, в регулация, с партиди и всичко, обаче стоим и губим време. Не знаем дали да започнем от търсене на фирма, от проект, от финансиране. Видяхме се с една фирма, човекът откровено каза, че е хубаво да имаме идеен проект, а не стоителят да ни предлага, каквото на него му е лесно.
Ще съм ви много благодарна за съвети как да започнем.

Общи условия

Активация на акаунт