Юлчета малки надигат глави - Родени Юли 2022г - Тема 2

  • 16 786
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 776
И аз си взех сутиен от Лидл, наистина е хубав!

Гърченето с извиването на гръбчето ми го прави при газове, или трябва да я оригна, или тя трябва да си пръцне.

На някого другиго китките да са отказали? Още от бременността бяха зле, болки и т.н., но в момента е покъртително положението. И на двете ми изби мъртва кост, и много болят, само ги стягам с бинт или накитници.

Още един въпрос, който може да сме нищили, но не помня. Как обличате бебетата? С дрехи като вас или с дрехи като вас + още 1 кат.
Аз си я обичам като мен, но сега вече като има по-хладни сутрини се притеснявам дали не ѝ е студено.

# 46
  • Мнения: 2 261
Bubblez, откакто стана по-хладно обувам вече задължително ританки или панталонче с чорапки, отдолу слагам боди, като реших да приключвам с късия ръкав, и понякога слагам не много плътна жилетка отгоре, която в по-топлите обедни часове събличам - това е начинът, по който и аз се обличам вече, също така ако излизаме сутрин задължително шапка.

Общо взето го обличам като мен с една идея повече внимание, понеже аз имам навика да търпя, дори когато ми е леко хладно,

# 47
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319
Цитат
Не знам при некърмещите има ли също това - усещам боцкане в зърната, днес бях на мамолог, каза, че било нормално 🤷🏻‍♀️ Също имам една болка вляво - мислих, че е гърда и се наплаших яко, нали спирахме кърмата с достинекс, каза, че било според него възпален мускул, тъй като основно съм опирала бебчо на тази ръка - той не е от леките, към 6кг и нещо е вече. Та и затова се шашнах.

Също още нещо - вашите бебоци правят ли така - както яде и смуче от шишето, започва да се гърчи и извива назад, върти главата и не иска шишето, плаче.. а е гладен, иска си още да яде..?

hopetohope ,аз не кърмя вече,но никакви хапчета не съм взимала за спиране-но не съм и  имала никакви неразположения в гърдите .

Моята по същия начин се извива и гърчи назад,ММ предполага,че се ядосва,че шишето не пускало бързо и един вид от лакомия ръмжи ,но дали е така ,,,едва ли Thinking

Купих един много рекламиран английски сироп за колики NUTRIGEN с копър,кимион и анасон и се надявам на добри резултати Yum

# 48
  • Мнения: 1 151
И аз си взех сутиен от Лидл, наистина е хубав!

Гърченето с извиването на гръбчето ми го прави при газове, или трябва да я оригна, или тя трябва да си пръцне.

На някого другиго китките да са отказали? Още от бременността бяха зле, болки и т.н., но в момента е покъртително положението. И на двете ми изби мъртва кост, и много болят, само ги стягам с бинт или накитници.

Още един въпрос, който може да сме нищили, но не помня. Как обличате бебетата? С дрехи като вас или с дрехи като вас + още 1 кат.
Аз си я обичам като мен, но сега вече като има по-хладни сутрини се притеснявам дали не ѝ е студено.

Мислех си,че това с китката е само мой проблем и че съм направила нещо при раждането.
Ужасно болезнено е. И имайки предвид,че Сами тежи все повече....няма да мине скоро май! Не мога да стигна до доктор,да каже какво е. Имам чувството,че палеца ми се вади при определено движение. Как успявам да не изпищя,и аз не знам......

# 49
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
За навън го обличам според времето. Не се водя изцяло по себе си, защото съм зиморничава, а той е топъл като баща си. Стига да не е зачервен или обратното - кожата бяла и на петна, с две думи нормално да е розов - значи е ок Simple Smile Има моменти където е все още само по боди и памперс, има моменти където е с ромпър/гащеризон с дълъг ръкав и крачоли (и чорапки ако ромпъра е без крачета). Само веднъж слагах шапка, ама бяхме на пикник на Железница. Много зависи дали ще го вадя от количката (като сме при свекърите) или ще е само разходка и ще си седи в коша. Винаги нося резервни дрешки с къс и дълъг вариант по 1 чифт, така че дори и да се промени времето да му е добре.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2022, 11:11 от АА

# 50
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319
Аз моята освен с 1 боди с нищо друго не съм я обличала ,предвид пловдивските жеги и задух ,но те и разходките не са ни повече от 2 часа,досега не сме сядали на заведение ,нито сме пътували някъде освен при педиатърката и пак нося резерви от мляко..Направо ви се чудя как успявате да ги водите по морета и такива големи пътувания бебоците?
Аз като я връщам от разходка и е вир вода мокра от количката,реван за мляко на корем,изобщо некомфортна и притеснена работа ,не бих рискувала с напускане на града ,а ми се иска ...
Тя макс 1-1,5ч и е реван на корем ,суче ,но  не заспива ,а е мяткане ,ръмжене,грухтене,не ни оставя да се нахраним,та камо ли пътуване и почивка -абсурд!

# 51
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Теди, аз бих споделила, че тук идва ползата от хранене с АМ 😁 огладнява през 3-3,5 часа и спи кято пън. Но и ЛЛ каза на път през час почивка да се раздвижи бебето - ние на час и половина спирахме, хранихме се и така мина леко. То се унасяше от движението и въобще да кажа, страхотно и леко пътувахме.

# 52
  • Мнения: 1 398
Откакто захладня боди с дълъг ръкав и ританки (или панталонки с чорапки, ако е в слинга). +1 за мен е одеалцето и така излизаме. Рязко захладня тук, един път и с къс ръкав изкара навън, нищо ѝ няма 😅 в един момент вали дъжд, в другия напича и е жега, обличането и за трите ни е цяло приключение. Каката още не може да превключи, че трябва за обува чорапи 🧦

ЛЛ трябваше да ми пише, нещо ни забрави, утре ще трябва да напомня за себе си.

Все така се превива и гърчи, много газове, много нещо. Аха си помисля, че има напредък и изкарвам безсънна нощ.

Hope бебка реве в ММ откакто се е родила. Затова и ми е особено тежко сега с нея. Дори да стисна зъби да търпя, ям и се къпя под съпровода на плач и общо взето губя апетит и се къпя на две на три.

Някой с напористи баби и дядовци? Аз не знам къде се намирам и нямаме никакъв режим, те зор да видят децата. Много интересно да гледаш подпухнала майка и бебе как плаче...

# 53
  • София
  • Мнения: 3 715
Привет от гръцко, минавам са кажа, че почивката ни е супер. Само една сутрин валя и се радваме на не много високи температури - 25 градуса и всички сме на плажа до 1, после ядем и ги приспивам. Те спят с баща си, а аз пия фрапе в момента сама на плажа, че и тен имам! Бебето ни е страхотно пу пу, само като огладнява и се чува гласа. Пълно е с други деца и бебета, не знам защото е толкова малка все още ли или просто ще си е кротичка, но нашата е бонбон. Гледка си от коша на количката и слухти. Обича като сме в ресторанта да я извадим да зяпа хората и по веднъж я вадя на шезлонга на сянка да зяпа морето. Но като цяло избягвам и си седи в количката и си спи на плажа от 9 до 1, защото колкото и да е топло има вятър. Баткото е щурчо естествено и ни топи лагерите ама няма начин, едното трябва да компенсира 😃 Тази нощ я кърмих в 2:30 и дадох мляко после и спа до 7 сутринта. После пак кърмих и откарахме до 8:30. Честно казано нямам идея колко време кърмя, нито колко често за деня, но баджаците видимо растат и не се притеснявам. Simple Smile Утре ще и правим морска снимка за месечинката. Не ми се прибира вкъщи… почва всичко на ново, готвене едно друго.😏 Поздрави и ви пращаме слънце.
По темата с шишето и дърпането моята го прави когато иска да се оригне. Прави ми го редовно и от цица и от шише и ако не я разбера даже се сърди. Като я оригна продължава да си яде.
От вчера се смее на баща си и го вика да я вземе, голяма е глезана. Само да го фиксира с поглед, че минава и почва да мяуче. Следователно той я взима и се разтапя, а тя щастлива му се усмихва. Simple Smile
Скрит текст:


# 54
  • Мнения: X
О, и моят се дърпа сърдит при хранене (кърмя го). Когато това се случи, значи е време за оригване.

Днес направихме 6 седмичният преглед. Всичко мина за има няма 10 мин. Разочарована съм малко. Нито го теглиха, нито му мериха дължината, която дължина впрочем не са мерили нито веднъж от раждането. За сметка на това измериха главата, която казаха, че била доста голяма и трябва в следващите седмици да следим как продължава да расте. Възможно е да ни дадат направление за педиатър по този случай. Честно казано не съм се притеснила, защото си изглежда съразмерен, но да видим.
Ето ви една голяма глава.
Скрит текст:

# 55
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
То идеята е да се следи ако има проблем със задържане на течност около мозъчето и повишено налягане (хидроцефалия). Но както знаем българчетата са големоглави 🤪 на моя главата не минава през бодита дето са без предно закопчаване или странични копчета 🤷🏻♀

# 56
  • Мнения: 1 259
Че те на всички бебоци главичките са големи, какво само те смущават. Моето момче  се извива яко назад от рефлукса, а по време на храненето като дръпна шишето за оригване и пищи ужасно , винаги когато му е зле на стомаха. Ползвам за рефлукса и антиколик шишета, наистина по-бавно текат и може би облекчават, но детето  се дразни, защото 120 мл ги пие по 30 минути и накрая вече е изморен и заспива без да си дояде.

Аз  имам един въпрос - езичето му  все е бяло, като гледам снимки  прилича на кандидоза/ млечница/, но преди 2 седмици  педиатърката каза че е от рефлукса и  връща мляко, от тогава малко  се засили и се чудя трябва ли пак да се консултирам с нея и да предприемам нещо преди следващия преглед след 2 седмици, бебче си хапва няма някакъв дискомфорт, давам му пробиотик и плакна устичката след хранене/ макар че не виждам логика вода да предовратя гъбички/. Вие как се справяте с млечницата?

# 57
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
То си личи дали е от фибрите в млякото или е бял налеп от гъбички. Коренно различни са, а като посмуче биба или пръст веднага се изчиства от фибрите на млякото - реално те седят като парцалчета. Обикновено ги има веднага след хранене и след повръщане, а ако пийне вода се изчистват веднага също, което при гъбичките няма да стане. В общи линии - ако се появява и изчезва бяло по езика в рамките на деня - от млякото е. Ако са гъбички, не изчезва.

# 58
  • Мнения: X
Прочетох веднага какви са възможните причини за главичката, но за щастие не забелязвам някакви притеснителни симптоми. Откак се помня, аз шапки за моята тиква не намирам, та явно е син на майка си. 😂

Мексикана, бялото по езичето като парцали ли е? Пробвала ли си да го изчистиш? Ако се чисти е върнато мляко . Вече ако си седи, тогава е млечница.

# 59
  • Мнения: 2 261
И нашето бебе е с голма глава, и с баща му сме с големи глави. Всичките шапчици които му подариха не му стават Simple Smile Да са ни живи и здрави. Много сладки бебчета имате ❤

Общи условия

Активация на акаунт