Майски бебета - 2023

  • 34 406
  • 772
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13
Записвам се и аз при вас Simple Smile с термин 29.05.2023г. Миналата седмица бях на фетална и БХС и сега си чакам резултатите

# 706
  • Мнения: 410
Здравейте.

Според вас - глюкоза със стойност 5.27 високо ли е?
А сладки неща почти не ям.. на какво би се дължало?
Аз първата бременност много внимавах за захар, но си докарах гестационен диабет с въглехидрати като овесена каша с банан.. но обременяването обичайно се прави 24-28гс когато обичайно ако ще има диабет, вече се е развил, така че засега само бих ограничила сладкото.

# 707
  • Мнения: 49
Здравейте момичета, вече съм в края на 13г.с, утре влизам в 14, но от два дни имам някакви тъпи и постоянни болки в кръста или таза, нз не мога да ги локализирал точно, но като ме ли преминава и отпред към корема, и надолу към краката, нямам втрърдявани на корема, просто тъпа и продължителна болка. Особено се усеща в легнало положение, пия нош-па, но като че ли нямам облекчение. Преди три дни бях на преглед, уж всичко беше наред. Някакви предположения или има ли и други като мен, че нещо се притесних?

# 708
  • Мнения: 410
Здравейте момичета, вече съм в края на 13г.с, утре влизам в 14, но от два дни имам някакви тъпи и постоянни болки в кръста или таза, нз не мога да ги локализирал точно, но като ме ли преминава и отпред към корема, и надолу към краката, нямам втрърдявани на корема, просто тъпа и продължителна болка. Особено се усеща в легнало положение, пия нош-па, но като че ли нямам облекчение. Преди три дни бях на преглед, уж всичко беше наред. Някакви предположения или има ли и други като мен, че нещо се притесних?
Аз не бих се притеснявала от тъпа болка, имах абсолютно всякакви в първата бременност и тогава ме тревожеха, но вече хич. В тази към 8-11гс ме болеше кръста и корема почти като предменструално, но мина.
Предполагам че вече ти се разместват органите и правят място за растящия бебок Simple Smile

# 709
  • Мнения: 55
Имах абсолютно същата - отзад в таза, към страничната част на корема, по външната част на бикините и вътрешната на бедрото - поради липса на други данни, пуснах една стерилна урина да съм сигурна, че не е нещо от бъбреците - всичко беше наред и си отмина сама. Док предположи, че е свързано с нарастващата матка, разтягане на сухожилия, таз и прочие. Консултирай се със следящия АГ и не се фиксирай междувременно върху нея.
Здравейте момичета, вече съм в края на 13г.с, утре влизам в 14, но от два дни имам някакви тъпи и постоянни болки в кръста или таза, нз не мога да ги локализирал точно, но като ме ли преминава и отпред към корема, и надолу към краката, нямам втрърдявани на корема, просто тъпа и продължителна болка. Особено се усеща в легнало положение, пия нош-па, но като че ли нямам облекчение. Преди три дни бях на преглед, уж всичко беше наред. Някакви предположения или има ли и други като мен, че нещо се притесних?

# 710
  • Мнения: 647
Има ли някоя от вас с ниска плацента.. Аз съм 15гс +2 дни, вчера сутринта прокървих ярка кръв и изпадна огромен съсирек. В болницата казаха, че имам ниска плацента и част от нея покрива или стига до шийката, не разбрах много добре. В момента ми слагат стандартни системи за кръвоспиране и вече няма кървене. Досега на колкото и прегледи да бях не са споменавали за проблем с плацентата, много ме е страх Sad

# 711
  • Мнения: 356
Има ли някоя от вас с ниска плацента.. Аз съм 15гс +2 дни, вчера сутринта прокървих ярка кръв и изпадна огромен съсирек. В болницата казаха, че имам ниска плацента и част от нея покрива или стига до шийката, не разбрах много добре. В момента ми слагат стандартни системи за кръвоспиране и вече няма кървене. Досега на колкото и прегледи да бях не са споменавали за проблем с плацентата, много ме е страх Sad
Дано не е нещо сериозно. Стискам палци.
Ти на терапия ли си някаква?  Не беше ли на Сигридов пациентка, по спомен. Ако е така опитай се да се свържеш с него за консултация.

# 712
  • Мнения: 261

Как е според вас момичета

# 713
  • Мнения: 647
Има ли някоя от вас с ниска плацента.. Аз съм 15гс +2 дни, вчера сутринта прокървих ярка кръв и изпадна огромен съсирек. В болницата казаха, че имам ниска плацента и част от нея покрива или стига до шийката, не разбрах много добре. В момента ми слагат стандартни системи за кръвоспиране и вече няма кървене. Досега на колкото и прегледи да бях не са споменавали за проблем с плацентата, много ме е страх Sad
Дано не е нещо сериозно. Стискам палци.
Ти на терапия ли си някаква?  Не беше ли на Сигридов пациентка, по спомен. Ако е така опитай се да се свържеш с него за консултация.
[/quot

Да, за съжаление нямам връзка с него. Само на регистратура и попитах дали може да отида по-рано от 30ти ноември, когато ми е следващия час, не можело. Иначе съм на клексан заради тромбофилия,останалото са витамини само.

Последна редакция: пн, 21 ное 2022, 15:45 от FBID10206506436694795

# 714
  • Мнения: 581

Как е според вас момичета
Според мен е добър резултата.

# 715
  • Мнения: 410
Има ли някоя от вас с ниска плацента.. Аз съм 15гс +2 дни, вчера сутринта прокървих ярка кръв и изпадна огромен съсирек. В болницата казаха, че имам ниска плацента и част от нея покрива или стига до шийката, не разбрах много добре. В момента ми слагат стандартни системи за кръвоспиране и вече няма кървене. Досега на колкото и прегледи да бях не са споменавали за проблем с плацентата, много ме е страх Sad
Дано не е нещо сериозно. Стискам палци.
Ти на терапия ли си някаква?  Не беше ли на Сигридов пациентка, по спомен. Ако е така опитай се да се свържеш с него за консултация.
[/quot

Да, за съжаление нямам връзка с него. Само на регистратура и попитах дали може да отида по-рано от 30ти ноември, когато ми е следващия час, не можело.
Ох стресиращо, но се опитай да си почиваш и да си спокойна. Една приятелка беше с ниска и плацентата в крайна сметка си смени позицията до 20гс. Мисля че често избягват да казват каква е плацентата в толкова ранна седмица.
Пращам позитивни мисли Simple Smile

# 716
  • Мнения: 647

Как е според вас момичета

На мен ми изглежда супер.Ако лекарят не ви препоръчва допълнителни изследвания всичко е наред.

# 717
  • Мнения: 419
Мисля че плацентата се движи до някакъв по късен период от бременността, поправете ме ако греша.

# 718
  • Мнения: 457
Движи се. С предишната бременност имах плацента превия маргиналис. Това означава, че не покрива канала, но е плътно до него. Трябваше да се издигне, като безопасното разстояние, подходящо за естествено раждане е 2 см. Моята се издигна много късно, може би след 34 г.с. и родих естествено.
Също, ако е ниска предна има по-голям шанс да се издигне, отколкото, ако е ниска задна. Това е така, защото тя мигрира с нарастването на корема.

# 719
  • Мнения: 261
Момичета правила ми стандартни изследвания и излезе че АСАТ и АЛАТ са доста завишени това притеснително ли е според вас

Общи условия

Активация на акаунт