Приятелят ми се заглежда по момичета

  • 9 826
  • 237
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 50
За мен тези примери не са показателни. Все едно да гледам зрелите череши в съседния двор, а да ме обвиняват, че съм крадец. И каква е гаранцията, че следващият ще е бял и добър, без лоши навици и тъмна страна, която може да се прояви в последствие? Тук се правят квалификации, лоши прогнози и естествено съвет - бягай от него / гони го/

# 136
  • INFJ
  • Мнения: 9 746
Явно примерите са достатъчно показателни, щом карат авторката да се чувства зле. Това, че и следващият може да е зле, не означава, че трябва да си стоиш при настоящото зле (ако е такова).

# 137
  • Мнения: 2 579
Авторке, противоречиш си според мен.
Как така не ти е мъж, а бил получил от теб семейството, което нямал и на всичкото отгоре му държиш парите? Аз на някой, с който не живея на семейни начала поне, не бих държала парите. Да си ги харчи както си ще. Но при вас вече се е заформило своеобразно семейство, след като той "дава всичко за вас" и имате общо домакинство. Странно ми е как си категорична, че не би допуснала нещо сериозно с човек, в който не си сигурна, а реално вече си го допуснала.
Това за жалостивостта също не ми харесва. Това е човек, който макар и расъл в приют, има някакво достойнство все пак. Мъж, при това уж пораснал, а не безпризорно кученце.
Нищо чудно, че се държи като инфантил, след като явно така го третираш.

# 138
  • Мнения: 6 316
Абе и аз заглеждам жени постоянно, макар и не да зяпам грозно, обаче 14-15 годишните са си още деца и макар да имат вече женска фигура, не са обект за гледане. Не ми се струва нормално тва. Явно го влекат толкова малки момичета, дори и да го прикрива или контролира, не е добре това нещо. На 27 вече си е мъж, няма кво да се лъжем, не му е таргет група това. В смисъл всеки заглежда тва което го влече, което не значи, че непременно си търси, но е факт, че това го привлича. Кофти е, особено за авторката, която има момиченце.

# 139
  • Мнения: 4 514
Авторке, противоречиш си според мен.
Как така не ти е мъж, а бил получил от теб семейството, което нямал и на всичкото отгоре му държиш парите? Аз на някой, с който не живея на семейни начала поне, не бих държала парите. Да си ги харчи както си ще. Но при вас вече се е заформило своеобразно семейство, след като той "дава всичко за вас" и имате общо домакинство. Странно ми е как си категорична, че не би допуснала нещо сериозно с човек, в който не си сигурна, а реално вече си го допуснала.
Това за жалостивостта също не ми харесва. Това е човек, който макар и расъл в приют, има някакво достойнство все пак. Мъж, при това уж пораснал, а не безпризорно кученце.
Нищо чудно, че се държи като инфантил, след като явно така го третираш.
В общи линии се припокрива с моето мнение.

Още като прочетох как му казала "Сега сме семейство, вече ще си даваш парите в мен" и ми стана супер неприятно. Ама за момчето, не за авторката.
Мисля, че действително се държи като негова мама/кака, пък после се чуди той защо не е мъж.

Оставила си го да изгради връзка с дъщеря ти. От четвъртия месец сте заживели заедно и само след тия никакви 4 месеца изведнъж от него е почнало да се изисква да се държи като баща, едва ли не, да носи отговорност, да бъде пример, и т.н.

И въпреки това, ти не го считаш за твой мъж.

Той ясно, че се държи детски и глупаво като се зазяпва така очевадно пред теб. Явно си има и проблеми, щом изобщо зяпа момиченца. А действително и среда от майстори-строители не е особено положително възпитаваща. По строежите е тоолкова често срещано зяпането, свиркането и т.н.

Реално за мен и двамата сте бачкатори, но твоето (в магазин) е малко по-добре. Ако не друго, то поне от теб се иска да си любезна, да кажеш "добър ден" и т.н., докато от него на строежите никой не иска такива неща. Съответно, неговата работа не го възпитава в социални отношения.

След като си решила ти да го възпитаваш, а той да слушка, то явно трябва да го възпиташ и да не зяпа.

Но аз не виждам от твоя страна уважение към него.
Някак хем си го приела, хем не си.

Ако ситуацията беше обърната - ти си мъжът, той е жена, която живее с теб, грижи се за детето ти, дава си всичките пари, и ти дори не я наричаш Жена ми... Малее, с парцалите щеше да са те  изяли до сега!

# 140
  • Мнения: 2 204
Само може да се радваш че се заглежда по момичета, а не по момчета.

# 141
  • Мнения: 21 789
Ако е от някакъв много малък град може да е пречка, но в по-големите, или в столицата дете мулатче може да стресне само някакъв много див субект. Пък и то на челото не му пише, че баща му е бежанец, може  да  да е бил студент. Освен това такива деца са свръхсладки, и не са чак такава рядкост, има и в детските градини и съученици.
Авторката обаче верно ги намира едни такива, все едно ги издирва из низините на социиума.  То е ясно, че ще имат някакви недостатъци и то сериозни ,- единият даже не си видял детето, другият не може да си удържи нагона.
Всички жени без изключение са от висините на социума. По презумпция. Други няма.
Ако например мъжът е работник в чистотата и го приеме дама, която мете улиците, тук ще я запитате защо не е взела професор с ламборджини. И ще бъдете шашнати "къде го е намерила такъв" и "защо ги избира такива".

Съвсем права си, но в случая става въпрос за съвсем драстични случаи -;бежанец, който на практика може да е всякакъв и оправдава всички опасения, като изчезва  и момче от дом, склонно да си профука парите и да се увлича по млади мацки по най-наивен начин без да се прикрива дори в компанията на семейството на жена си, тоест съвсем първичен. Какво да и кажем, освен да търси някой от когото детето и ще може да вземе добър пример, той пак може да си е строителен работник.

Авторката,  прочетох, че не му говориш, то няма никакъв смисъл от това,  той не го прави нарочно, най-много да постигнеш да не ти разваля разходките, но като е сам пак ще си заглежда и може и да се пробва човека, явно му е слаб ангела. Аз още на профукването на парите бих се отказала, изглежда добре да вземаш парите на мъжа си,  обаче да го правиш за да не ги изхарчи моментално и неразумно е по скоро тегоба, отколкото плюс. Пие ли?

# 142
  • Мнения: 15 311
Според мене влизате във филми с детето. Колко от вас с дъщери имат втори бракове, започнали в детската възраст на дъщерята? Вземете се разведете, че то не се знае знае ли се.
Мъжът със сигурност е простак. За мене това е достатъчна причина да не започвам отношения, но, както се намекна, все пак са от една черга, не са метачка с професор или завеждаща педиатрия с тираджия. Жената може да няма досег с малко по-възпитани и обрани мъже.
Ако има притеснения - шута и приключват. Детето ще го изгледат, явно са сплотени с бабата, дядото и лелята.
Аз не забелязвам притеснения толкова, колкото раздразнение и ревност. И нежелание да се прекъснат отношенията.

# 143
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Да дам и моите две стотинки по въпроса. Авторката звучи зряло и разумно, а мъжът ми изглежда съмнителен, а поведението му - притеснително, най-меко казано.
Не защото заглежда жени, а защото точи лиги по деца на 14-15 години, независимо как са облечени и колко са гримирани и фризирани. Възрастта си личи и него явно го влекат много млади момичета.

С наличието на дъщеря вкъщи, не искам да си помисля как бих се чувствала аз като майка след десетина години. А може и по-малко.

Аз лично не бих продължила тази връзка. На мен ми изглежда като един голям компромис за авторката и като бъдеща огромна потенциална опасност за дъщеря й.

Авторката е точно от най-зрелите и разумните. С дете без баща и гадже инфантилен женкар расъл в съмнителна среда, който даже не може да се прикрива или по-скоро няма задръжки. Баси зрелостта... Най-лошо е за детето. Ако е по-опушено на цвят, представям си на какво ще е подложено в малък провинциален град.

# 144
  • София
  • Мнения: 35 332
На същото, каквото и в БГмама.

# 145
  • Мнения: 12 953
Хайде сега, строител бил. Какъв да е, космонавт? Бащата на Петя Дубарова е бил строителен работник. И кво?
Верно ние в мамата сме все от графини нагоре, ама и простите смъртни са хора, макар и не със синя кръв като нас.

# 146
  • Мнения: 15 311
Хайде да не се правим на ощипани какъв е средностатистическият представител на бранша. Иначе отклонения и аз познавам.

# 147
  • Мнения: 1 520
Явно между 15 и 18 години ВСИЧКИ ЖЕНИ претърпяват такава коренна трансформация във визията, че изведнъж почват да изглеждат тотално различно. Ъхъ, доообре.

Не се опитвам да докажа, че е добре мъж да се заглежда по деца, нито че е добре мъж, който има сериозна връзка да се заглежда демонстративно пред жена си по други жени.

Искам само да кажа, че не може от 2 реплики и 0 доказателства да изкарваме един простак педофил. Щото все пак между простак и педофил разликата е каквато между жена-заядливка (е тук има такива във форумите) и жена, убиваща мъжът си с нож докато спи. Нали така?

Другото, което е - какво точно казва пичът като се заглежда. Какви са му действията.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 12:06 от Futbolero_B

# 148
  • Мнения: 12 953
Футболеро, брат, не те знам какво искаш да докажеш, но винаги е настрани от темата.
Жената казва, че приятелят й се заглежда по момичета.
Ти искаш да й кажеш че това е:
а) приемливо
б) неприемливо
?

# 149
  • София
  • Мнения: 35 332
Че не е педофил, ама не разбира, че никоя майка с пет пари акъл в главата няма да чака доказателства.

И да, трансформацията става във възрастта 14-18.

Общи условия

Активация на акаунт