Обсъждане на имотни обяви-29

  • 35 099
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Напоследък все попадам на обяви за "умни" сгради, "EDGE" и т.н.
Мислите ли, че тези специфики на сградата я правят по-привлекателна или смятате, че са ненужни (пречистена вода, екологично строителство)
E хубаво е да има и такива. Не по-малко хубаво е също да са на място до което има добре асфалтиран път, който не се наводнява при дъжд, с тротоарчета отстрани и транспорт Wink Съществено е и какъв точно смисъл се вкарва в тия общи думички "еко строителство" и "пречистена вода", колко им е гаранцията, както и как е организиран мениджмънта на сградата.

# 736
  • София
  • Мнения: 5 252
Какво им е на баните под 3 квадрата?
Моята е 4 и нещо, половината неизползвани.
Ремонтираш и чистиш залудо.

# 737
  • Мнения: 1 276
Прави сте, на мен ми е интересно как ценообразуват квадратурата. Имам чувството, че с всяка изминала година чистата площ на жилищата намалява. Ние имаме "парк" (така строителят го рекламираше едно време), но не помня да са ценообразували и него в квадратурата.
Реално този едностайния е (6.95+0.25) х (4.18+2×0.25)+6.59, т.е. 40 квадрата със стените. Оттам нататък има 16 квадрата добавени, които плащаш, а това е 40% отгоре, всеки на 1700 евро.  Цената, делена на площта на апартамента излиза 2400 евро/квадрат. На мен винаги всичко ми се струва скъпо.

# 738
  • Мнения: 2 052
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a166359096434899
Е тук вече тотално ме изгубиха...
96 хил. евра за стая...

Не виждам нищо абсурдно, квадратите не са толкова малко и цената на квадрат е прилична. Перфектна ергенска квартира или жилище за овдовял пенсионер. Не всеки иска много стаи.
Значи не съм в час с цените..
Обмислям продажба на едностаен с абсолютно същата квадратура в нова хубава сграда с акт 16 от 2018. В същия квартал, до НСА. Довършен с висок клас гранитогрес и поръчкови мебели.
Коментирахме цена със съпруга ми да е около 78 - 80 хил. евра, като не сме се консултирали с брокер. Ще се консултираме задължително преди да го обявим....

# 739
  • Мнения: 9 698
Какво им е на баните под 3 квадрата?
Моята е 4 и нещо, половината неизползвани.
Ремонтираш и чистиш залудо.
Ами аз например не мога да се завъртя в баня под 3 кв, нито ще ми е приятно да се къпя в някаква душ кабина 70х70 например, където ще си удрям лактите в стъклата. То си има и някакви минимални разстояния между мивка, тоалетна, душ, които не знам точно как биха се спазили при толкова малко помещение. Тук например, ако не обърнеш отварянето на вратата навън, къде трябва да застанеш, така че да отвориш вратата и да излезеш от банята? Може би да се покачиш върху тоалетната чиния Grinning

Не е нужно банята да е 10 квадрата, обаче това вече за мен лично е малко изващение. Но не изключвам да има хора, на които би им било удобно.

# 740
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Тук например, ако не обърнеш отварянето на вратата навън, къде трябва да застанеш, така че да отвориш вратата и да излезеш от банята?
Българските бани не се ли отварят навън по принцип?

# 741
  • Мнения: 1 276
Bubkab, пускайте го сега на пазара, толкова се строи в района напоследък, а инфраструктурата вече е готова. Не вярвам в бъдеще да му вземете повече.
НСА е еквивалентно място, сградата може би няма да е толкова еко, но пък има акт 16 и е довършен. Бих пробвала на сходна цена до тази да го пласирам. Все пак Окинавата е на зелено, но схемата за плащане е разсрочена и това е голям плюс за кандидатите, на които не им е спешно да купят и нямат всички пари сега.

Това ако не е Бароко, де, а е да кажем Тобо, Грийн Лайф и нещо подобно.

А, сетих се, че точно там се планират 2 нови метростанции - 1 на Макси и 1 на НСА, но според мен реалната им направа няма да вдигне цената на жилищата в района, защото брокерите ги рекламират "до метростанция" от доста години насам и според мен вече са включени в цените.

# 742
  • Мнения: 9 698
Тук например, ако не обърнеш отварянето на вратата навън, къде трябва да застанеш, така че да отвориш вратата и да излезеш от банята?
Българските бани не се ли отварят навън по принцип?
Ами не знам, досега на схеми май винаги съм ги виждала навътре. Аз където съм правила бани, все е трябвало да преправям прагове, за да се отварят навън.

# 743
  • Мнения: 10 563
Принципно навътре се отварят, то и входните врати се отварят навътре, ама хора с идеи за печелене на място ги обръщат да се отварят навън, така че…

# 744
  • Мнения: 2 052
Bubkab, пускайте го сега на пазара, толкова се строи в района напоследък, а инфраструктурата вече е готова. Не вярвам в бъдеще да му вземете повече.
НСА е еквивалентно място, сградата може би няма да е толкова еко, но пък има акт 16 и е довършен. Бих пробвала на сходна цена до тази да го пласирам. Все пак Окинавата е на зелено, но схемата за плащане е разсрочена и това е голям плюс за кандидатите, на които не им е спешно да купят и нямат всички пари сега.

Това ако не е Бароко, де, а е да кажем Тобо, Грийн Лайф и нещо подобно.

А, сетих се, че точно там се планират 2 нови метростанции - 1 на Макси и 1 на НСА, но според мен реалната им направа няма да вдигне цената на жилищата в района, защото брокерите ги рекламират "до метростанция" от доста години насам и според мен вече са включени в цените.
Благодаря, Happy!
В блок на много добър строител е, по-добър от Тобо. Не сме го пуснали, защото се колебаем дали него да продаваме или подобен в Овча Купел 2, до МС Мизия, който е на акт 15 сега. В Овча купел е стая със същата квадратура. Но без балкон, като за сметка на това има 7.5 кв. преходна кухня. На мен повече ми харесва, това че има отделна кухня, но пък ще трябва да го довършваме, ако остане той за под наем....
Та ни е трудно да решим кой да оставим за под наем и кой да продадем.

# 745
  • София
  • Мнения: 16 105
Аз бих си оставила с отделната кухня.
Но пък довършването иска много нерви и време.

# 746
  • Мнения: 2 315
Аз не бих задържала жилище без тераса. И на квартира не бих живяла в такова. Ако толкова искам отделна кухня, все по някакъв начин би могло да се обособи някакъв кухненски бокс, а тераса не може. Така че, подредете +/-  според вашите предпочитания.

Последна редакция: нд, 01 яну 2023, 19:05 от pep_si

# 747
  • Мнения: 403
Ако трябва да избирам между двете жилища бих гледал колко вървят под наем сходни апартаменти( колко лесно се дава под наем,таргет група ) и каква е перспективата за покачване на цената му за даденият квартал.
За мен лично , едностайно жилище по-принцип означава големи компромиси и по-голяма кухня е по -добре от тераса ако се сравни колко време прекарва човек в двете и колко студени месеци има в годината. Разбира се много зависи какви наематели търсите, ако са пушачи определено ще искат тераса.
https://www.calculator.net/rental-property-calculator.html

# 748
  • Мнения: 14 695
Цитат
ще бъде изградена изцяло според правилата на Healthy building концепцията в проектирането и строителството - оптимално здравословна среда с чист въздух и вода в градски условия.
Като ги знам градските условия.....както казват турците:кел файда за уж здравословната среда.
Какво им е на баните под 3 квадрата?
Моята е 4 и нещо, половината неизползвани.
Ремонтираш и чистиш залудо.
Joy Сладур.

# 749
  • Мнения: 1 276
Bubkab, последно преди месец говорих със строител за вторични продажби преди акт 16 и разговора беше "те на нас не ни вървят продажбите, кой ще купи от вторичен пазар преди акт 16?!". А според мен цените са супер за продаване. Такова едностайно за лично ползване не става, примерно майка ми или баба ми би се побъркала от теснотия. Само за под наем става, но като цяло повечето хора търсят с отделна стая.
Та аз бих продала първо това до НСА, защото ще му взема максимум цена, а за другото бих изчакала да вземе акт 16.
Като цяло аз не го вярвам това, че някой би дал близо 200 000 лева за едностайно жилище и то в този район, но не пречи да се пробва.

Общи условия

Активация на акаунт